Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vhodny wifi router pro tel. s androidem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2013, 19:22    Předmět: Vhodny wifi router pro tel. s androidem Citovat

Do nedavna jsem fungoval s routrem TP link TL-WR542G. Pouzival jsem ho leta. Spokojene fungovala wifi na android telefonu i tabletu. UPC udelalo nabidku na 60/10Mb. No neberto. A doslo na problem s propustnosti tohoto routru. Uz nestiha. Jede tak na 45Mb. Zapujcil jsem si Zyxel NBG 417. Rychlost jede na max. Wifi maka na androidu na nejakych 50Mb. Co ale nastalo za problem tak na androidu, tablet, lelefon Nexus 4, nacitani stranek. Treba jedno war.. forum. Tapnu na prispevek. A bud se nic nenacita, nebo se nacita ale nedokonci. Takze taky nic. Obcas se to povede i na seznamu. Pro jistotu sem vypnul a zapnul jak modem od UPC tak i Zyxel. Nepomohlo. Vratil jsem se k TP linku a web, ony stranky war... zu jedou v poradku. Na pocitaci jede pres wifi i lan kabel vse ok. Jeste dodam ze jsem na Zyxelu pouzil stejny SSID i WPA key. Z duvodu jednoho cloveka pripojeneho na wifi. Pouzil jsem jak pevnou frekvenci tak promenou, Kvuli moznemu ruseno kanalu. I kdyz v mem okoli jsou v dosahu tak 2 wifiny, trosku vzdalene. Myslim ze v tom ma prsty Zyxel. Koukal jsem na web zyxelu kvuli aktualizaci softu routeru. A nejak se mi nedari tam tento model najit. Je tam 419 a tusim ze 416 ale 17 ne. Uz jsem aktualizaci kdysi na tomto routeru delal a nemel jsem problem na webu najit firmware. Ted mi to nejde. Mam dojem ze ho zyxel "vymazal" z webu. Jako by neexistoval. Pripada mi to ale nejak divne. A otazka zni. Mate nekdo napad ci radu jak na to. A nebo poradit , treba z vlastni zkusenosti, jaky router na 60Mb net zakoupit. Aby fungoval spolehlive s androidem. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2013, 19:43    Předmět: Citovat

Mám stejný telefon a velkou jistotu, že WiFi s chipsetem Atheros jsou bezproblémové. Vím, že TP-Linky ho používaly, ale určitě to dnes není jistota. Hrůza je Ralink (hojně používán v Zyxelech) a co čtu, tak v poslední době i Broadcomy nejsou žádný zázrak. Intely bych taky řadil do lepší kategorie.
Takže bych vybral router s gigabitovými porty a doporučeným chipsetem. Od jaké firmy je celkem jedno, ono všechny jsou na jedno brďo, pokud nechceš nějaké speciální funkce (USB, softwarová podpora FTP atd.).

Reálné propustnosti se dočteš i tu: http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2013, 20:53    Předmět: Citovat

Tady je:
http://www.zyxel.com/support/download-search.shtml?mci_country=gb&mci_lang=en&product=20081028103616&mtype=&keyword=&submit=Submit
Ale může to být verze FW, co už tam máš, protože je na těch stránkách jediná. Nevím

Ale možná to je nějaký novější, protože
http://drivers.softpedia.com/downloadTag/Zyxel+NBG-417N+Firmware+update
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 8:19    Předmět: Citovat

Uz som vystriedal routrov az az a okrem Atherosu to vsetko bola hrôza.
Ralink v dlink a zyxell = problemy s WIFI castou - pri plnom vytazeni linky neumerne stupali pingy takze nic moc, broadcom v asus routri nedokazal routovat 100/100Mbit linku max. rychlosti okolo 90Mbit down, ale akonahle sa vytazil upload co i len na 10Mbit tak down padol pod 50 a konecna.
Aktualne pouzivam uz 9 mesiacov TP-Link TL-WR841ND v8 ;; bezi na Linuxe, cena vyborna, rychly Atheros a routuje mi to 100/100 Mbit po kabli bez problemov, stabilita uplne uzasna, na wifine vysi asi 15 zariadeni a ziadne problemy, wifi bezim 150Mbit n-ko . Pocas tahania z netu cca. tych 95Mbit mam pingy stale 1-2ms napr. na six.sk .
S wifinou nemalo doteraz este ziadne zariadenie problemy a mam to na WPA2PSK .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 8:54    Předmět: Citovat

To MaTTo: Cena je paradni. Za 666 penez. Jetse me napada IPv6. Ale to zase nebude tak horke. Kdyz bych vydrzel bez IPv6 dva roky tak tech 666Kc me snad nebude bolet. Prekvapuje me ze je mozne za tak malo penez koupit neco spolehliveho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 9:40    Předmět: Citovat

Po tom co som postupne behom roka vymenil 5x router som po studovani skusenosti, testov atd., skoncil pri tomto TP linku a signal vyborny bez jedineho problemu, stabilita 100% este som za 9 mesiacov ziaden problem ci staznost od uzivatelov neriesil, aktualne podla ddwrt je zapnuty 86 dni vkuse a nema problem .
Hlavne co sa mi paci ze skoro vôbec sa nezohrieva pocas prevadzky, narozdiel od Dlinku s ralinkom ktory pri aktivnom vyuzivani wifi bol na dotyk dost horuci a hlavne zvykol v tomto stave komplet zamrznut a trebalo odpojit napajanie a znovu pripojit .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 9:53    Předmět: Citovat

Tady http://www.tp-link.es/article/?faqid=465 máš pěknou tabulku propustnosti TP-Linků včetně HW revizí. Pokud se nechceš plácnout přes kapsu, tak by do 100Mb/s ten TL-WR841ND mohl stačit.

Edit: Za ten TL-WDR3600 nechcou zas tolik peněz a má slušné parametry + výbavu. Kdybych se zajímal o embedded zařízení (už 4 roky ne), tak by to byl můj favorit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 10:18    Předmět: Citovat

Ten WDR3600 síce nepoznám ale podporuje taktiež DDWRT a beží na Atherose takže fajn .
Avšak teda oproti WR841ND cena skoro trojnasobna, napr. alza 26€ vs. 70€ takže, každopádne za cenu WR841tky velmi dobrá volba .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 11:29    Předmět: Citovat

Takze bud sezenu love a pak bych koupil WDR3600 a nebo love nebudou a pak WR841ND. V obchodech kde nakupuji, Alfa, TS Bohemia nikde nepisi nic o revizi. Asi tam prvne napisu email o info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 11:57    Předmět: Citovat

Tady http://cz.tp-link.com/resources/simulator/wdr3600/index.htm máš emulátor webového nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 13:45    Předmět: Citovat

Inu rev ako 8 coz je najnovsia by nemali mat uz nikde kedze v8 sa dodava posledny rok tak nepredpokladam zeby niekde este boli starsie - prinajhorsom kup cez net a vrat to ked bude starsia .
Nejake skusenosti aj tu : http://www.alza.sk/tp-link-tl-wr841nd-d155296.htm#recenze ,, pozeral som aj ine routre ale v tej cene asi fakt nic normalne ale ta 3600vka sa mi paci no len 70€ je dost .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 05 2013, 12:43    Předmět: Citovat

Tak jsem stahl firmware. V routru byla verze 1.00(BFM.4)C0 no a ted po aktualizaci 1.00(BFM.9)C0. A zda se ze se neco zmenilo. Tablet nacita web jak drive. Rychlost nacitani webu v opere je podle bargrafu nacitani podobny jak u TP linku. Do pulky to doskace a pote bargraf plynule dorazi na konec a stranka nez dorazi na konec se nacte. Budu to zkouset a uvidim. Jeste jsem zaznamenal na Nexus 4 pri aktualizaci aplikaci pres Google Play, ze se mi zacne aktualizovat apk, ale data nejdou a po chvilce se ukaze kod chyby 927? Po zopakovani, nekdy i dvakrat se to chytlo a zaktualizovala se apk. Uz presne nevim ale zacalo to po zamene routeru. V te dobe jsme se ale trosku vrtal v telefonu abych urychlil prichod aktualizaci androidu 4.3 Myslel jsme si ze za tgo mohu ja. Byl jsme na sebe nastvany ze mi telefon slapal bez zadrhnuti a ted kod chyby. Nastesti jsem na netu nenasel kloudne reseni a nic teda nezkousel. Tak jsem to tak nechal ze casem zjistim co a jak. ted jsem aktualizoval aplikace na tabletu i telefonu a bez chybove hlasky. Tak to mozna bude ok..
Ale stejne si brousim zuby na 3600. Ted bude dovolena.. Tak nic ale v zari ten router koupim. Hodlam kupovat cb. laser tiskarnu tak ze bych z ni udelal pomoci routeru sitovou tiskarnu. Takze dekuji vsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1966

PříspěvekZaslal: út srpen 06 2013, 15:36    Předmět: Citovat

3 roky pouzivam k naproste spokojenosti router Motorola RFS-4010 s pripojenymi 2 kusy AP-7131. Ma 5x gbit ethernet s PoE (power over ethernet) a spousty funkci Smile - muzu jen doporucit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út srpen 06 2013, 16:35    Předmět: Citovat

Tady se řeší 3 základní otázky:
- propustnost mezi WAN - LAN
- jaký má chipset
- cena + kde ho koupit

Edit: Aha, takže pouze drátový router a k tomu AP za dvacku http://www.ab-com.cz/motorola-ap-7131-access-point-60028-wr.html . Až budu velký, tak si to určitě taky koupím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 06 2013, 20:40    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
3 roky pouzivam k naproste spokojenosti router Motorola RFS-4010 s pripojenymi 2 kusy AP-7131. Ma 5x gbit ethernet s PoE (power over ethernet) a spousty funkci Smile - muzu jen doporucit...

Určitě fajn, ale kolik to má celkem odběr ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.36 sekund