Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ORAVA color 452
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 16:09    Předmět: ORAVA color 452 Citovat

Dobry den , chci pozadat o radu

TV oravan C452 nejde ve VN trafo pri zapnuti cykluje { prerusovane slabe piskani }
Nejsem zadny opravar , umim ale rozpoznat vadne dily { elity , diody , tranzistory atd }
Mam podezreni na VN trafo , BUZ 508AF v poradku , diody elyty taktez.

Co jeste muzu udelat nez objednam VNtrafo a vyhodim penize { s postovnym 500kc } ??

Predem dekuji za vase RADY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 16:58    Předmět: Citovat

Nejprve musíš rozlišit,zda závada je ve zdroji - dává malý výkon,nebo ve VN velký odběr.Spojíš vývody tranzistoru ŘKS /b/ a /e/ kouskem drátku a na vývod kolektoru napojíš žárovku 60W.
Po zapnutí by měla žárovka normálně svítit - pokud zdroj nadále pulzuje,je závada v napájecím zdroji.Pokud se žárovka rosvítí,je závada ve VN.Při silnější žárovce /100W/ již zdroj nemusí nabíhat.
Závada ve VN může být způsobena mnoha součástkami,VN trafo tak často nebývá...je tam mnoho možností.Pokud to trochu lépe neznáš,lépe si dát TV opravit...než něco navíc poškodit.Někdy i pro zkušeného opraváře je podobná závada problém a není to tak jednoduché,jak se
mnohým *odborníkům* zdá.Tyto televizory ještě dobře hrají a tak by se
oprava měla vyplatit...teď záleží,jak se rozhodneš.Taková oprava
vychází tak na 600.- Kč + materiál.Může se stát,že koupíš VN trafo
zbytečně...Tato cena je pouze orientační,záleží také kde bydlíš,
ve velkých městech jsou podstatně vyšší provozní náklady a z toho vychází i cena.Ono to není jen o tom,že se vymění ně Pravidla jaký ten čudlík.
Ale to už je jiná kapitola.Sytý hladovému nevěří,proto také laik ,
mající zajištěné zaměstnání těžko pochopí problémy opraváře TV
s výkonem tohoto povolání spojené,zvláště v době dnešní... Datlující Na zdarovie
Jinak potřebuješ schema a můžeš měnit a měnit...občas se to i podaří,
taky se dá měřit,zase musíš znát co a kde změřit..nebo i nastavit..
ale to už není tak jednoduché..
Ono to běžně trvá několik let,než se něco jeden naučí,takže tady asi
několika větami se to nenaučíš...zkusit se to dá...
Pravidla
Na *hraní* dnes není problém sehnat nějaký starší TV a tam se dá
*vyřádit*,jedná li se o Tvůj vlastní televizor,tak asi budeš chtít ho mít co nejdříve opravený a potom tady není co řešit. Friday Na maltu Právník Mánička
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 17:13    Předmět: OK Citovat

Diky moc za odpoved bydlim na vsetine , servis tu jeden je.

Nic mene rad bych si vyzkousel tu radu s tou zarovkou , mohl by jste mi presneji popsat jak to mam zapojit ?? mate na mysli tranzistor bu508 af ??


mam napred vypajet vn trafo ??

diky doufam ze vam ta otazka neprijde az tak hloupa Razz Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 17:24    Předmět: dodatek Citovat

zapomel jsem napsat ze nesviti pri zapnuti ani kontrolka "ON"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 17:35    Předmět: Citovat

Z otázek je jasné,že znalosti jsou minimální..opravy se provádějí
při zapnutém přístroji..hrozý zde úraz elektrickým proudem...
stalo se ,že to zabilo i opraváře...v tomto případě doporučuji zavřít
a nechat opravit.Není to tak jednoduché...lepší dělat něco užitečnějšího.. Drink Friday Beer
Nic se nemusí odpojovat ! Mám z tebe bolení hlavy Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 17:41    Předmět: RE Citovat

Dobra zkusim a dam urcite vedet. Jinak jsem elektrikar , plne si uvedomuju
riziko i to ze se to provadi pri zapnuti .
Dekuju za vasi radu , jednou treba budu na stejne odborne urovni jako vy,
nebot me takhle obor velice laka . { ne kvuli penezum }
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 17:50    Předmět: Citovat

Tak buď rád,že máš jistou práci..opraváři to v dnešní době nemají moc lehké,tady těch peněz už moc není..spíš toto řemeslo připomíná výlet
na Titaniku...jako koníček je to krásná práce.A povolání které dává
dvojí radost...vlastní,že se to podařilo a radost zákazníka,že má telku opravenou...jenom dnešní * novinky* už stíhají jen někteří * mladíci.*
a pořídit si *letovačku* za 300 000 taky každý nemůže....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 19:30    Předmět: Zadne napeti Citovat

Vysledek . Jeste nez jsem udelal test ze zarovkou zmeril jsem napeti na buz508 af a ani tuk , peclive jsem prosel zdroj a kousek od Tda 4605 { spinany zdroj } byla spatna dioda {VD105} nebyla prorazena jen nespina
. tu diodu jsem vymenil . problem pretrvava , nevite jake ma byt priblizne napeti na nebo v okoli buz508 af ? hodilo by se asi shema ale i bez nej by to mohlo jit ....



Mimochodem pokud nekdo mate schema , mohli by jste mi napsat jake hodnoty rezistoru jsou na pozicich R107 a R405 diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 20:04    Předmět: Dodatek Citovat

teda hlavne u R107 je to nejaky 47R TR192 to oznaceni by melo znamenat 47 Ohmu ne ?? nicmene namerim na nem pres 50K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2005, 20:48    Předmět: Re: Dodatek Citovat

dudlaxx napsal(a):
teda hlavne u R107 je to nejaky 47R TR192 to oznaceni by melo znamenat 47 Ohmu ne ?? nicmene namerim na nem pres 50K

R107 je 47R = 47 Ohm. Schema najdeš tady http://www.kacha.cz/schema-tv.html , sice přímo C452 tam nemám ale bude to stejné s nějakým jiným modelem, je tam výpis použitých integr.obvodů tak podle toho si stáhni schema. Odhaduju že by to mohlo být obdobné jako C445, případně C460 a pod., nejsem si nyní na 100% jistý ale jsem si jistý že některé ze schemat bude určitě přesně sedět.

Závadu máš přímo v primární části imp.zdroje (podle toho co nyní píšeš), nebo taky na sec.straně napájení, v řádkovém rozkladu atd.... Změř na diodách na sec.straně zda není v některé z napájecích větví svod/zkrat, když jseš elektrikář tak asi víš že pokud bude někde zkrat (zdroj bude přetížený) tak impulsní zdroj taky nenajede. Pokud nic takového nenajdeš tak se zaměř zkrátka na tu primární část. S tou žárovkou to Frenky myslel tak, že odpojíš napájení řádkového rozkladu (nejlépe už někde před VN trafem) a místo toho na to napětí napojíš žárovku 60W.

Jinak samozřejmě příčin může být milion a pokud nemáš moc představu jak jednotlivé obvody v TV pracují, případně vůbec nemáš zkušenosti s imp.zdroji například tohoto typu, tak bych taky raději doporučoval servis. Člověk často ještě ušetří, protože vrhnout se rovnou na to bez znalostí a kupovat jen tak na zkoušku nové díly jako např. VN trafo, to se může úplně zbytečně prodražit. Pro servis je tahle TV hračka a cenu bych odhadoval asi tak jako Frenky.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 16:32    Předmět: Problem vyresen Citovat

Diky rade petra mi prislo podivne ze jedna dioda v sekundarnim a jedna v rozkladech ma pruraz , odpojil jsem jeden pin na ni a byla v poradku mrkl jsem na schema diky za nej sedi temer s C60 a bylo mi jasne ze problem bude na VN trafu , vypajel jsem ho na diodach v zapojeni zmizel "pruraz"
VN bylo prorazene. Nejspise nejaka dioda v nem . Koupil jsem nove napajel
a TV bezi .
Vyskytl se ale problem a to ze po chvili v horni casti obrazovky lita zeleny pruh { horizontalne } myslite ze by to mohl byt studeny spoj ??


Diky vsem kteri jste mi poradili s opravou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 17:31    Předmět: Citovat

Vymeň C E v napájení VN...,může být i něco jiného....,ale dát nové CE
neuškodí... Na zdarovie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 17:48    Předmět: Citovat

Jak si nastavil napětí na G2 a můžeš-li , popiš časy a velikost. impulzu vert. rozkladu. Ivan
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 17:59    Předmět: Citovat

Sranda co,jak změří vertikální impulz fázovkou ???Možná má ještě něco málo na měření,ale osciloskop asi néé.PS.Proš se nepodepíšeš,být
*Anonymní* asi není slušné...je to tady trochu jako luštění křížovek,kdo první uhádne tajenku.??? Na zdarovie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2005, 18:21    Předmět: Mereni )) Citovat

No reaguju pozde , odskocil jsem si , zase tak spatne z merenim nejsem
ale osciloskop nemam to je pravda ale jinak mam dobry multimetr


Jinak vymenul jsem elyt ktery filtruje napajeni VN C416 22 mikro na 350

ma kapacitu jen 1.5 mikro , mozna duvod proc odeslo trafo, nemam 22mikro
po ruce na tolik voltu tak jsem tam zatim vrazil 47uf 400V ale problem neustal , stale baravne pruhy v horni casti obrazu
Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund