Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čorka peněz z účtu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 06 2015, 23:41    Předmět: Čorka peněz z účtu Citovat

Zjistil jsem že si někdo nakoupil na Amazonu, zaplatil to z mého účtu a já jsem mu k tomu souhlas nedal. Neptal se mě. KB mě také nic neřeklo, něco na info lince říkala že když jsou opakované platby že žádné info, třeba SMS klient nedostane a ani není vyžadovano dodatečné zabezpečení třeba kódem. To že mě zmizeli peníze jsem zjistil náhodou, když jsem chtěl něco z účtu zaplatit. Na Amazon mám účet a mohu nakupovat aplikace a hry na Android. Takže mají i moje platební kartu. Nedávno jsem na nějakých čínských eshopech nakupoval a u jednoho to muselo jít též přes kartu, PayPal nevedou, škoda. PayPal s kartou jsem spároval naposledy před asi dvěma roky, nová karta. Hledám varianty jak k tomu mohlo dojít.
Nerad bych aby mě to potkalo znovu, na eBay nakupují nějaký ten rok bez problémů. Myslím že chyba byla nakupovat přes tu platební kartu. Pokud se někdo dozv, musím k zaplacení zadat číslo karty a cvc kód tak mu k nakupování už nic nebrání.
Čím projet PC jestli tam není nějaká havěť co třeba sleduje co se odehrává na klávesnici. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 0:09    Předmět: Citovat

Paypal + karta u KB je relativně bezpečná, ale i mě se stává, že při opakovaných platbách (třeba nákup u TME) pod nějakých 500Kč (stejně jako platba kartou a "bezdrátem") nepřišla při platbě kartou ověřovací SMS a rovnou to prošlo. Ale pochybuju, že si neověřují IP a další informace.

Důležitá je teď částka - kolik a jak často ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 4:35    Předmět: Citovat

Poprvé a 99 dolarů. Karta je zablokovaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 5:37    Předmět: Citovat

Já mám účet u FIO a řeším to tak že mám pro platby kartou nastavený nízký limit (500) který jde přes e-banking velice snadno a okamžitě nastavit když potřebuju platit větší částku. Poté limit hned nastavím zpět. Navíc mi o každé transakci kartou chodí SMS oznámení. Sice to tvůj problém neosvětlí ale třeba to do budoucna pomůže někomu jinému.
Co ti přesně na to řekli v komerčce? Nedá se ta platba reklamovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 5:55    Předmět: Citovat

Res to s bankou jako podvod a nenech se odbyt, meli by ti penize vratit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 6:59    Předmět: Citovat

Že by banka mohla za to, že někdo použije správné číslo karty + CVV kód?
Má KB možnost dočasně změnit trvalé limity? U ČS jde změnit limit jen např. na jeden den (tzn. jen pro platbu).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:05    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Že by banka mohla za to, že někdo použije správné číslo karty + CVV kód?


Do banky si obvykle dává člověk peníze proto aby byly v bezpečí a nemusel kvůli každému vkladu či výběru párat slamník. Je na bance (a nechají si za to ne zrovna málo platit) aby to bezpečí mojim penězům zajistila. Jestliže opravdu neproběhlo žádné ověření, žádné upozornění o transakci formou SMS nebo alespoň e-mailem, jde dle mého názoru o zcela zřejmé pochybení banky. Na té bance a na nikom jiném je aby moje peníze chránila!! Něco jiného je pokud si nechám ukradnout pl. kartu a mám na ní lihovým fixem napsaný pin - pak jsem blb a za svojí blbost si musím platit sám. Jestliže ale provedu regulérní transakci dle pravidel banky a někdo údaje dokáže zneužít pak to zcela jistě není moje chyba ale chyba banky která takovéto transakce nedokázala spolehlivě zabezpečit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:13    Předmět: Citovat

Ty máš v podepsaných podmínkách s bankou, že každá platba kartou přes internetbanking bude ověřovaná pomocí SMS? Rád bych viděl odkaz na takové podmínky!
Platil jsi někdy u číňanů? Teprve letos při platbě kartou v UK mi přišlo ověření přes SMS, u číňanů ani omylem (naposled minulý týden).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:27    Předmět: Citovat

Promiň ale ty to nechápeš. Je mi jedno jestli platím sousedovi v ulici nebo číňanovi. Svojí bance platím za to že se o moje peníze stará. To jaké bezpečnostní standarty zavede a používá je pouze a jenom na nich! Já to můžu jen akceptovat ale nikoliv změnit! Ta platba proběhla z účtu a na účet - jistě po tobě chtěli když sis účet zakládal nejméně dva doklady. To nejspíš požadovali i po majiteli protiúčtu. Jestli žemám webové stránky a na nich platební bránu, jistě musím s nějakou bankou mít uzavřenou řádnou smlouvu. Při jejím uzavírání si mě určitě banka prověřovala. Je to tedy určitě na zodpovědnosti banky - a na takovéto ztráty mají banky pojištění. A na druhou stranu lenost nějakého pracovníka komerčky toto řešit způsobí že ten podvodník na druhém konci bude moci podvádět o chvilku déle.

edit: a to jestli ti po transakci přijde SMS upozornění to vážně neovlivňují číňani Very Happy (ani omylem)

Ano před 3/4 hodinou mi na telefon přišlo upozornění o provedené transakci ve výši 73,46 Kč (nakoupoval jsem 2ks NEW-5V-1-Channel-Relay-Module-Expansion-Board na e-bay)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:33    Předmět: Citovat

Nepsal jsem upozornění, ale ověření. Nebylo by špatné, ty slova neohýbat k obrazu svému.

Edit: Ebay + PayPal je dost mimo mísu v tomhle případě, kvůli tomu není třeba exhibovat.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy


Naposledy upravil Standa99 dne st říjen 07 2015, 7:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:38    Předmět: Citovat

Ano, banky obvykle za platby kartou ručí. Dokonce když zcela korektně zaplatíš kartou obchodníkovi a ten zboží nedodá ( třeba mezitím zkrachuje), lze částku vymáhat od banky. Banky mají zájem na tom, aby se lidi karetních plateb nebáli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 7:42    Předmět: Citovat

Na rovinu, ty podmínky nečtu. Tohle bych viděl na fyzickou platbu kartou + nějaké pojištění.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 8:03    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Nepsal jsem upozornění, ale ověření. Nebylo by špatné, ty slova neohýbat k obrazu svému.


No asi si neporozumíme Smile ať už upozornění nebo ověření - to všechno jsou jen bezpečnostní mechanismy banky - to opravdu nemá vůbec nic společného s tím komu platíš a jestli přes Pay Pal nebo přímím kanálem. Ta platba je koždopádně vždy dohledatelná a banka by za ni měla ručit a nést zodpovědnost za to pokud někdo standartní platební systém zneužije bez toho aby klient nějak výrazně pochybyl v zabezpečení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 8:40    Předmět: Citovat

Moje predstava je ze o kazdem pohybu na uctu budu informovan sms a pokud se bude jednat o odchozi tak bude vyzadovat zadani pinu, kodu, a to vzdy, ktery me prijde na mobil a ten ja budu muset nekam zadat. Proste nejaky zpusob autorizace. Bez tohoto overeni odchozi platba by nebyla provedena. Jenze., o prichozich platbach jsem sms informovan ale funguje to 50na 50, nekdy sms prijde nekdy ne. A pokud napriklad platim pres PayPal tak od KB zadna sms ze se neco deje na ucte neprijde a o nejake verifikaci si mohu nechat zdat. Uz jsem premyslel ze zmenim banku, vybrat nejakou kde bych byl vedel o kazdem sustnuti na uctu, zvolit si treba odchozi platbu od 100kc ze me prijde sms, kde bude kazda odchozi vyzadovat verifikaci. Ale kterou. Jedna se o osobni ucet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 07 2015, 8:46    Předmět: Citovat

@dreamer: Převracíš mé slova proti mě, nic víc.
Rád bych viděl ty popsané mechanismy v podmínkách nějaké banky? Opět podotýkám, že je nečtu a ani nevím co v nich přesně je, ale jdu na to selským rozumem. A jestli se mají dvě strany řídit tím, co tu tvrdíš, tak by je měli mít mezi sebou podepsané. Se dvěma doklady, jak si napsal, tzn. ten kdo nemá druhý doklad, tak si nezaloží ani účet v bance, jo?
On je obrazek_cenzuraý rozdíl mezi PayPalem a přímou platbou, to je můj jednoduchý názor na tuto věc (číslo+CVV se nedají zabezpečit heslem).

@robo: Naznač prosím tě o jaké číňany šlo? Jinak u ČS mám info o pohybu na účtu až od 10tis.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund