Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

bezdůvodné vypínání notebooku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kemoskem



Založen: Nov 16, 2009
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 16:54    Předmět: bezdůvodné vypínání notebooku Citovat

Když se dívám na nějaké video z internetu a nebo hraju nějakou hru,tak se mi z ničeho nic notebook po určité době vrátí zpátky do windows a nebo se úplně vypne.Stávalo se mi to jen občas a ted je to skoro pořád. Bez nějákého varování či upozornění. Co může být příčinou a jak ji odstranit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 16:59    Předmět: Citovat

co teploty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kemoskem



Založen: Nov 16, 2009
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 17:15    Předmět: Citovat

Jedná se o tento notebook http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59613 Jo a jinak baterku nepoužívám mám to zapojený přímo do sítě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34196
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 17:26    Předmět: Citovat

Prehrievanie (chladic zapchaty prachom).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15592
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červen 04 2010, 19:23    Předmět: Citovat

Nejvíc bych věřil tomu, že to dělá i na studeném počítači chvilku po zapnutí. Spustíš video a ono se to resetne nebo podobně. To dělá špatná paměť. Jestli tam máš těch 3 GB, tak zkus to samé jen s tou 2 GB nebo jen s tou 1 GB pamětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 7:03    Předmět: Citovat

Treba si nainštalovať nejaký monitor, aby ukazoval takt. frekvenciu, %zaťaženia CPU a teplotu a sledovať kedy, s akým sw narastá teplota.
Ja som napr. vyradil MS Word, lebo bežné otvorenie dokumentu tak zaťažovalo CPU, že po 10min. padalo na prehriatie. Samo, že ventilátor a chladič bol čistý.
Potom som zaviedol prepínanie taktovacej frekvencie podľa požadovaného výkonu(RightMark CPU Clock Utility). To funguje spoľahlivo, a pre bežné pouzitie stlačilo teplotu CPU o 10°C.
Dalším krokom som odľahčil mašinu vypínaním hromady sw bežiacim na pozadí. Na to je dobrý TuneUp sw.
Pri hrách bohužiaľ neposlúžim. Tam treba mať stroj s veľkou výkonovou rezervou, a najmä grafika musí mať maximálne možnosti v hardware, ak niektoré funkcie mená implementované zrejme to zas.rie tak CPU, že sa môže prehrievať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7991
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 8:17    Předmět: Citovat

A co takhle HW zásuvka pro napájení? Buď bývá přelomený kabel u samice nebo vytržená zásuvka z DPS. Stačí větší odběr nebo nepatrný pohyb a OFF.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5249

PříspěvekZaslal: so červen 05 2010, 20:06    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
A co takhle HW zásuvka pro napájení? Buď bývá přelomený kabel u samice nebo vytržená zásuvka z DPS. Stačí větší odběr nebo nepatrný pohyb a OFF.
Pokud tam má unkční aku tak toto se nestane. Zkontroloval bych vše co jde. Nejdříve Ram, HDD, chlazení. Ale pokud je to F5 tak bych to viděl na motherboard. A vzhledem k tomu že je to osazeno Intelem a Nvidia grafika tak bych to videl na Nvidii. ale je to jen odhad.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kemoskem



Založen: Nov 16, 2009
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2010, 22:34    Předmět: Citovat

Tak mi to vypíná stále častěji. Hry už nehraji ale u videa to vypíná. Všiml sem si že čím víc ten notebook "hučí" asi tj.ventilátor nebo co,tím dřív to vypne. Po spuštění nějakého videa z internetu to vypne třeba už za 3 minuty a nebo taky klidně až za 30minut. Závisí asi opravdu na tom hučení.
Záruku mám ještě půl roku,myslíte že mi ji uznají.

Apropo:Myslel sem si, že by to třeba mohlo být plnou pamětí hardisku,jelikož jsem ho měl skoro plný,tak sem něco smazal a ted ho mám zaplněn z poloviny. A vypíná to stále,takže tím to nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34196
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2010, 22:39    Předmět: Citovat

Hovorim, ze sa ti to prehrieva. Daj to na reklamaciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st červenec 07 2010, 23:14    Předmět: Citovat

kemoskem napsal(a):
Tak mi to vypíná stále častěji. Hry už nehraji ale u videa to vypíná. Všiml sem si že čím víc ten notebook "hučí" asi tj.ventilátor nebo co,tím dřív to vypne. Po spuštění nějakého videa z internetu to vypne třeba už za 3 minuty a nebo taky klidně až za 30minut. Závisí asi opravdu na tom hučení.
Záruku mám ještě půl roku,myslíte že mi ji uznají.

Apropo:Myslel sem si, že by to třeba mohlo být plnou pamětí hardisku,jelikož jsem ho měl skoro plný,tak sem něco smazal a ted ho mám zaplněn z poloviny. A vypíná to stále,takže tím to nebude...

Takpovediac som riesil podobny problem kamaratke tiez sa jednalo o SPOTREBAK (zn ACER, ASUS atd... ako pozeram tie kamonenty sa takmer zhoduju az na to ze ty mas graficku kartu). Zahrievanie NB dokonca sposobilo poskodenie sektorov na HDD zrejme aj ten sa neprimerane zohriaval, takze som na opravu musel pouzit HDD regenerator, pricinou bolo jedn. prehrievanie CPU a cipu a to hlavne ked bol napajany na Adapter, ono pri starte PC ide procesor naplne gule a staci si otvorit spodny kryt a sahnut si na chladic (ak to vydrzis!!). Problem sa mi podarilo odstranit na zaklade tohoto postupu.
- dokladne precistenie NB predovsetkym hlavny chladic a rebrovanie dokonale vyfukat od prahu
- upgrade BIOSU
- preinstaloval som povodny OS VISTA, v ktorom NB stale padal na novu 7micku, kde sa zda aspon mne ze NB sa zdaleka tak nezahrieva a procesor pri nabehnuti pracovnej plochy okamzite znizil napatie a pekne sa v klude podtaktuje.
-tu treba si ustriehnut ci sa naozaj procesor nevytazuje, myslim ze aj ASUS ma nejaku Utilitu tusim Super Hybrid engine kto vie spravovat takty procesora podla aktualneho zatazenia.

A este jedno odporucanie hl v tychto spranych dnoch, ked NB pozivas len s adapterom davaj si zalezat, aby si ho mal vzdy polozeny na pevnom podklade, aby si nebranil dostatocnemu prisunu cerstveho vzduchu zo spodu otvormi. Vyvaruj sa prave tej chybe co robila aj ona ze si NB kladla na duchnu alebo deku s chlapmi, cimsa je vlasne NB upchal od prahu.
A propo so po tychto krokoch este vyskusal aj zatazocy test na procesor pomocou LinX programu a nastavil maximalne takty, ale na stastie Nb uz nepadol aj ked jeho teplota uz atakovala hr. 75-80 °c
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 16:00    Předmět: Citovat

Nevím, jestli se mi to jen zdá, ale inženýři v ASUSu a ACERu (a nejen tam) mají v hlavě totálně nasráno. Poslední dobou dost často slýchám o přehřívání NTB a to se ani nejedná o případy kdy je NTB položen např. na posteli.
procesor: co to máš za šmejd, že po 10 minutách plného vytížení padá na přehřátí??? Já mám taky levnej model a po dvou hodinách plného vytížení (konverze videa) nedojde ani ke zvýšení otáček ventilátoru (čištění jsem během tří let nikdy nedělal). Ventilátory ASUSů už po zapnutí řvou jak turbína a jak je vidět k ničemu to není...

kemoskem: když máš ještě záruku, tak to reklamuj, tohle je jasnej šmejd který ti musí každý obchodník uznat - tvoje zapříčinění to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 18:21    Předmět: Citovat

Amarok: ASUS je v pohode len treba vedet aky model si kupit a nekupovat kraviny kde je slovo nVidia alebo AMD ... vetrak vobec nehuci po zapnuti ako turbina a ani inokedy nehuci ako turbina , teploty v poriadku, ked je ta F5ka este v zaruke tak to dat reklamovat a hotovo budto staci vycistit alebo uz tam stihla odist aj doska alebo ta nvidia grafika .Uz som asusov kupoval vela a doteraz ziadne vecsie problemy neboli a to uz su podaktore pozaruke .
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .


Naposledy upravil MaTTo dne čt červenec 08 2010, 20:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 18:36    Předmět: Citovat

Souhlasim s vyse uvedenym,v dome je i Asus PRO5 DI K50IJ a zadne podobne efekty nevyluzuje.Hlucnejsi je jen DVD mechanika pri startu,kdy si trochu "zachrci".A co se tyka teploty je na tom zretelne lepe nez HP NX6110.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt červenec 08 2010, 19:12    Předmět: Citovat

MaTTo: to je pěkný, že některý jsou lepší, ale já si radši koupím jinou značku kde jsou všechny modely provozuschopné, tudíž tvrdit, že je ASUS v pohodě je tak trochu blbost.
Jinak ty modely co jsem se zažil na vlastní oči a uši byly ty z levnějších a kvalita byla katastrofální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund