Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dosovky pod XP
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18102
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 06 2011, 23:31    Předmět: Dosovky pod XP Citovat

V dilne mam starou "technologickou" PII , 350Mb. Drzim ji kvuli tomu, ze ma par ISA pozic, do kterych mam ruzny merici, simulacni a regulacni desky, ktery musim drzek kvuli servisu nejaky technologie. Nedavno jsem tu masinu trosku "inovoval", zvetsil pamet z 128 Mb na 512 Mb, dal lepsi grafiku a zvukovku (taky kvuli nejakymu mereni). Nainstaloval jsem misto W98 XP profi SP3 a vsechny aktualizace. Wokeni aplikace, co potrebuju chodi, sice rychlost nic moc, ale staci. Dnes jsem potreboval pustit programator Eprom a uPC od Amitu a nic. V podstate nechodi zadna dosovska aplikace, co ma nejakou spojitost s LPT a nebo COM portem. Na W98 vsechno chodilo. U souseda jsem na W98 ME vyzkousel do portu pripojovany HW a vse chodi, takze v HW to nebude. Pokud na LPT PC pripojim tiskarnu, maka. COM taky. Na dalsich dvou masinach s XP to taky nejde. V biosu jsem vyzkousel vsechny moznosti nastaveni LPT a zadna zmena. V rezimech kompatibility jsem se taky hrabal, a nic.
Netusite nekdo, v cem by mohl byt problem? Vetsina dosovek se kousne musi se schodit Ctrl,Alt,Del. Nerad bych se vracel zpatky k W98, nebo delal dvousystem. W2000 nemam.
Diky za pripadnou pomoc
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 5:10    Předmět: Citovat

W2000 by ti nepomohly, od W2000 výš se nedá lézt přímo na porty, jako to šlo pod DOSem a W98. Proto mám doma multiboot DOS, W98 a WXP a v práci 2 počítače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 7:17    Předmět: Citovat

Nejjednodušší způsob bude se vrátit k W98, ale jinak. Kup si šuplík (2-3 stovky), tzn. jeden komplet plus jeden vnitřek a XPéčka nech v jednom vnitřku a W98 dej na druhý hard do druhého vnitřku. Pak už to pochopíš. Dvojsystém na jednom hardu je k ničemu a některé věci fungují na W98 lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 7:23    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Dvojsystém na jednom hardu je k ničemu

Proč je k ničemu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 9:37    Předmět: Citovat

Taky mám dva systémy.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 9:47    Předmět: Citovat

Pro AMITa si musíš stáhnout novější verzi prostředí PSP3, ty staré verze měli problémy pod XP, myslím že ten přelom byl někde kolem 3.40.
A pokud používáš programátor od slovenských sousedů Elnec, tak ten taky potřebuje novější ovladač, s tím na CD mi to pod XP nechodilo.
Před nějakým rokem jsem právě taky přešel z W98 na XP, teď na to mám nějaký core2duo a všechno jsem pod tím musel uchodit. Takže jestli potřebuješ nějaou pomoc bude vhodnější skype: pavelvtra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 10:20    Předmět: Citovat

Do XP to řeší ovladač userport.
Ten odsuď:
http://www.embeddedtronics.com/design&ideas.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18102
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 11:37    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nejjednodušší způsob bude se vrátit k W98, ale jinak. Kup si šuplík (2-3 stovky), tzn. jeden komplet plus jeden vnitřek a XPéčka nech v jednom vnitřku a W98 dej na druhý hard do druhého vnitřku. Pak už to pochopíš. Dvojsystém na jednom hardu je k ničemu a některé věci fungují na W98 lépe.

Taky jsem na to myslel. Suplata Pata mam 3 ale je jeden dost zasadni problem. Kazdej pes jina ves! Sad Ani jedno nema vzajemne kompatibilni vnitrni cast. Bud je Centronix o 1-2 mm stranou, nebo jsou jinak voditka suplete. Samostatny vnitrni suple se nekdy prodavalo? Asi by se musely koupit dve kompletni. Vemu je do tasky a vyrazim do PC shopu. Jenze je urcite nebudou mit skladem a tak to bude stejne kompatibilni loterie.
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 17:08    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
p32 napsal(a):
Dvojsystém na jednom hardu je k ničemu

Proč je k ničemu?

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše, že ? Zvláště při až velkém dostatku starých harddisků vhodných pro primitivní práci pod DOSem a W98.
Otázky by správně měla znít - K čemu tam bude dvojsystém ? Proč tam nenarvat i další systémy a pak přijít o vše naráz ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 17:21    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Taky mám dva systémy.

Z toho si nic nedělej. Wink Ono to má nakonec někde smysl, ale proč to rvát někam, kde to smysl nemá ? Např. pro mě je lepší vytáhnout šuplík s XP a dát tam šuplík s W98 nebo Linuxem a protože mám v každé sestavě 2 šuplíky, tak mohu jednoduše přehazovat z kterého se bude bootovat a kde se bude kopírovat atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Co je složitého na zmáčknutí jedné klávesy při bootu? Shocked Určitě je to mnohem jednodušší a pro disk i bezpečnější, než neustále přehazovat šuplíky. A já mám ten trojsystém na notebooku, kam mám do notebooku strkat šuplíky se starými harddisky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 17:37    Předmět: Citovat

Než tam cpát neohrabaný šuplíky a opotřebovávat jim konektory, co takhle ty disky zapojit napevno IDE kšandama a jenom jim přepínat napájecí napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32247
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 17:58    Předmět: Citovat

Odpojováním 12V i 5V jedním dvojitým vypínačem mám vyřešeno i odpojování SATA disků - aby mi zbytečně neběžely, když je nepotřebuju... Vypínače mám našroubovaný do nejspodnější záslepky pro mechaniku - vedení od svazku je přebastlený, aby dosáhlo ke všem diskům a mohl procházet i chladicí průvan...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 20:42    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Co je složitého na zmáčknutí jedné klávesy při bootu? Shocked Určitě je to mnohem jednodušší a pro disk i bezpečnější, než neustále přehazovat šuplíky. A já mám ten trojsystém na notebooku, kam mám do notebooku strkat šuplíky se starými harddisky?


Tak přehazovat šuplíky není nic nebezpečného a to, že se za pár let opotřebují ? Tak to bude zase velká investice za 4-5 stovek. Laughing

A kam bys chtěla strkat ty šuplíky na tvém NB ? Pokud vím, tak je od začátku řeč o klasickém PC. A k NB patří to, co jsem už napsal, že jsou případy, kdyz je to vhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 20:48    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Než tam cpát neohrabaný šuplíky a opotřebovávat jim konektory, co takhle ty disky zapojit napevno IDE kšandama a jenom jim přepínat napájecí napětí.


Na to platí jen jedno, a to, že jednou zemřeme úplně zdraví v 95 letech stejně nám to bude houby platné Wink
Takže to je stejné jako když si někdo myslí, že jeho nový počítač nebo auto vydrží věčně a bude jak nové, když ho nebude používat. Jsem toho názoru, že po pěti letech jsou to už stejné vykopávky ať už zůstanou v krabici nebo garáži, aby se nám snad neopotřebovaly. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund