Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Postavit bedny ze staré věžě
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kolovratek7



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 10:05    Předmět: Postavit bedny ze staré věžě Citovat

Ahojte, na začátku bych uvedl, že nejsme žádný expert, ale tento problém mě zajímá, rád ho budu řešit a nechám si poradit, vlastně musím si nechat poradit. Smile
Odešla mi stará věž Sony MHC-650 viz foto níže. Vůbec nejde zapnout, takže je asi mrtvá a jsem jenom rád. Ovšem bedny z té věže hráli fakt dobře a rozhodně je jen tak nechci vyhodit. Chtěl bych si to nějak předělat ať mám bedny použitelné a klasicky "jackem 3.5" to píchnu kde se mi zlíbí a hrajou. Poptal jsem se něco málo a bylo mi řečeno, že budu potřebovat nějaký zesilovač + případné výhybky. Prý by mělo být možné použít zesilovač z té věže, ale to už není pro mě tak lehký úkol, protože nevím vůbec nevím kde začít, jak co vypadá a co případně vykuchat odpájet. Tak prosím o radu, jak začít a zda to má vůbec cenu.
Bedny na foto nejsou moje, věž je stejná. Předem díky moc.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 10:08    Předmět: Citovat

Myslím, že bude snazší opravit věž. Zkus pro začátek pojistku.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolovratek7



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 10:10    Předmět: Citovat

Opravovat ji nechci, já se ji raději zbavím. Už tak jsem jí nevyužíval, jen sloužila jako propojení beden k TV, proto přestavba můžu-li to tak nazvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34201
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 10:11    Předmět: Citovat

Presne tak - vezu opravit, zosilnovac v nej mas a pravdepodobne ma aj vstup LINE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2608

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 10:49    Předmět: Citovat

kolovratek7 napsal(a):
... budu potřebovat nějaký zesilovač + případné výhybky. ...

Kolik drátů vede z těch beden do věže? Pokud z každé jen dva, tak výhybky nebudeš potřebovat - ty, pokud jsou potřeba, jsou už v těch bednách.
Napadlo mne použít jako zesilovač střívka z nějakých PC bedýnek. Ale to by chtělo nejdřív zkusit a zkoušet by to měl nějaký kamarád co tomu rozumí.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolovratek7



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:03    Předmět: Citovat

Jak budu doma, tak zjistím ty dráty z těch beden.
Jinak bych prvně zkusil tu věž vykuchat nebo já ji stejně vyhodím ať tak, či tak. Jelikož nevím, jak takový zesilovač ve věži může vypadat, tak to zkusím nafotit a poradit se tu. Teď jsem se ještě dočetl, že to má asi motorový potenciometr na ovládání, takže asi žádná sranda, ale času mám dost na bastlení. No a když už, tak kolik stojí takový zesilovač pro dvě bedny, který bych potřeboval?


Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko Děkuji za pochopení, Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9037
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:14    Předmět: Citovat

Samotnej zesilovač z té věže nikdy nedostaneš. Je to tam provázáno minimálně s napájecíma obvodama a ovládáním. To bys tomu musel už docela rozumět, abys to mohl vykuchat a zapojit samostatně do jiné bedny.
Buď to nech spravit, nebo sežeň třeba v bazaru starší zesilovač hotovej. Anebo si něco postav ze stavebnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:17    Předmět: Citovat

taky bych ji radši nechal opravit . . .
všechno co potřebuješ máš uvnitř, jenom to nefunguje . . .
tady je servisní manuál . . .
http://elektrotanya.com/sony_hcd-h650.pdf/download.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolovratek7



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:20    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Samotnej zesilovač z té věže nikdy nedostaneš. Je to tam provázáno minimálně s napájecíma obvodama a ovládáním. To bys tomu musel už docela rozumět, abys to mohl vykuchat a zapojit samostatně do jiné bedny.
Buď to nech spravit, nebo sežeň třeba v bazaru starší zesilovač hotovej. Anebo si něco postav ze stavebnice.


Oka, vykuchání padá, takže chce to koupit zesilovač nebo nějakou stavebnici. Poradí mi někdo jaký nebo jakou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9037
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:28    Předmět: Citovat

Vyber si třeba tady, ale počítej s tím, že k tomu budeš asi muset dodělat i předzesilovač s korekcema, slušnej napájecí zdroj, třeba ochrany reproduktorů... Prostě pro laika to není nic jednoduchýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 11:32    Předmět: Citovat

a nebude lepší koupit něco z Číny ?
třeba tohle:
http://www.amazon.de/HiFi-Verst%C3%A4rker-Kompakt-SD-Slot-Fernbedienung-CTA-100-schwarz/dp/B00H0FI64K
nic nebudeš stavět, umí to USB a SD, má to dálku . . .
a cca 2x10W to mít bude . . . to by na ty tvé bedýnky mělo stačit.

a nebo přímo celou sestavu a ty tvé bedýnky s věží vyhodit v celku . . .

https://www.etc-shop.de/dj-equipment/komplettsysteme/party-anlagen/600w-pa-party-kompakt-musikanlage-boxen-verstaerker-usb-sd-mp3-2x-mikrofon-dj-compact-3/a-81016023/

záleží, jakou si představuješ cenu . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2428
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 18:18    Předmět: Citovat

Pokud chceš bastlit:

Vykuchej power board i s chladičem
vykuchej síťový transformátor

Na konektor CN801 power boardu připoj jacka - vstup signálu
1-vstup L; 2-GND;3-vstup P

Na konektor CN902 připoj reproduktory - 1-výstup P
2-GND P; 3-GND L; 4-výstup

Propoj síťový transformátor s power boardem původním kabelem
Zastrč síťový kabel do zásuvky
Přiveď na jacka signál. Mělo by to hrát. Pokud ne, tak budeš potřebovat měřák.

S popiskama vycházím z postnutého servisního manuálu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1691
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2015, 21:19    Předmět: Citovat

Určitě bych tu věž opravil!
Myslím že to nebude moc složité!
Svítí na ní po zapnutí do sítě alespoň něco?

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kolovratek7



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2015, 8:36    Předmět: Citovat

dj_Paul napsal(a):
Pokud chceš bastlit:

Vykuchej power board i s chladičem
vykuchej síťový transformátor

Na konektor CN801 power boardu připoj jacka - vstup signálu
1-vstup L; 2-GND;3-vstup P

Na konektor CN902 připoj reproduktory - 1-výstup P
2-GND P; 3-GND L; 4-výstup

Propoj síťový transformátor s power boardem původním kabelem
Zastrč síťový kabel do zásuvky
Přiveď na jacka signál. Mělo by to hrát. Pokud ne, tak budeš potřebovat měřák.

S popiskama vycházím z postnutého servisního manuálu


1) Super. Něco takového jsem potřeboval, než koupím nějaký obvod. Smile Takže se pokusím a budu psát o postupu či o pomoc. Jinak postnutý zesilovač nevypadá vůbec špatně a není to tak drahé, ale zatím si chci pohrát, tak koupi odložím.
2) kovar --> Nesvítí vůbec nic, jak kdyby nebyla v síti. Je to fakt velká stará kraksna a jsem rád, že ji budu vyhazovat, takže zkusím to předělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2428
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2015, 10:36    Předmět: Citovat

koukal jsem ještě do toho manuálu a žádný kabel mezi trafem a zesilovačem není, desky jsou zacvaklé přímo do sebe.

pokud to vůbec nic nedělá, tak může být vada právě u trafa - pojistky. jsou dvě, jedna trubičková a druhá, kterou nevidíš. Je zavinutá v trafu. Lze se k ní ale dostat. To ale raději až později. Uvědom si, že na trafu je volně přístupné síťové napětí, žádné krytky.

Tak pozor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund