Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arduino měření Volt + Amp + rychlost

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hondaprelud



Založen: Sep 04, 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 04 2013, 13:24    Předmět: Arduino měření Volt + Amp + rychlost Citovat

Ahoj všem co zde máte šikovné ruce a umíte programovat a přemýšlet.
Idea
Chtěl bych postavit pro své elektrokolo něco jako komplexní multimetr,
který by tedy byl založen, nebo alespoň jeho vývoj, na arduinu.

jeho základní funkce by spočívala na měření
1, napětí zhruba 73-86V kde by byla stupnice 0-100%

2, proudu který teče do ŘJ max 88V 25A
zde by byla stupnice 0-20A a cca do 5A kde by pole bylo nazváno ECO

3, počítadlo Wh které projedu z baterie

4, funkce tachometru kde by byl běžný snímač na vidlici 1otáčka cca 1.9m
aktualní rychlost, celkem najeté km a denní km, popř max rychlost

5, popřípadě funkce tempomatu
Plyn je na principu hallovy sondy 0-5V , při zmáčknutí tlačítka by tuto hodnotu
přečetlo Arduino a poslalo ji dále do ŘJ , následně můžeme pustit plyn a jet stejně rychle
pro reset se použije tlačítko na brzdě

Zobrazování dat na řidítkách, třeba na display 20x4 nebo lepšim

Kdo prosím toto dokáže změřit V, A, otáčení kola a naprogramovat prosím pište, samozřejmě vaše úsilí ocením. Představu co chci mám a potřebuji pomocníka,
pokud zrovna nečte a znáte takového, můžete mi ho doporučit

Mnohokrát děkuji za pomoc při výrobě
také kontakt na : hondaprelud@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt září 05 2013, 21:11    Předmět: Citovat

A kolik toho vlastně o Arduinu víš? Měření V, A je celkem jednoduchá záležitost, Wh si taky umím představit. S tím tachometrem to bude složitější, ale půjde to. Tempomat si taky umím představit.
Pro takového blbce samouka jako jsem já, je to ovšem dost času stráveného za klávesnicí. Prvně hledej na internetu, možná zjistíš, že to už někdo vymyslel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hondaprelud



Založen: Sep 04, 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 05 2013, 22:30    Předmět: Citovat

Uplně upřímě o Arduinu vim asi jeden rok a to jen v povědomí s robotama a různýma vozítkama. Celé to jde nějak kolem mě a neměl jsem potřebu nic zjišťovat až do doby než jsem vyrobil prototip vlastního elektrokola, které i na výstavách vzbudilo pozornost, vlasně budim pozornost všude kde se oběvím. No a zde to začlo potřebuji pro své (ano opravdu mé kolo a ne naprodej) kolo cyklopočítač který mi řekne kolik mi ještě zůstalo v bateriích, pak mě napadlo že by bylo dobré znát aktualně odebíraný proud a když už budu znát napětí a proud mohu přidat měření vzdálenostni a všecky funkce prokřížit. Tak že budu znát napětí v bat, popřípadě odebrané Wh což je dojezd, aktualní zátěž v A a podle toho se zacházet s plynem abych dojel kam chci a dále vzdálenost z níž mohu třeba znát průměrnou spotřebu na km, dále aktuelní rychlost, max rychlost, najeté km. To vše jednoduše a přehledně na jednom display. O Arduino se zajimam intenzivně asi 3 dny a proto hledam pomocníka. Dle mého je nesmyslné začínat od nuly co jsem dosud nepotřeboval ale přibrat ochotného člověka. Já umim to a jiný ono.. Spolupracovník, kamarád nebo jak to nazveme samozřejmě bude podepsán pod spoluprácí s vývojem sw a vlastně i kola, na každé akci nebo zmíňce o tom co dělám ho hodlám pochválit a samozřejme i finančné odměnit. Asi se bude jednat i dlouhodobější spolupráci, neboť s jídlem roste chuť a třeba se ovládání prototypu podune do jiných dimenzí Smile alespoň si to stále přeju a nejsem jen zasňěný, nýbrž pod rukama mi roste něco minimálně zajímavého a to člověka zahřeje u srdce. Tak že kdo chce může se podílet na fajn ebiku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 8:28    Předmět: Citovat

Co taklhe toto: http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4-1-Komponenty-na-e-bike/5-2-Ovladace-senzory-mereni/5/128-Cycle-Analyst-High-current-ver-2-3

Já vím ta cena, ale umí to vše.

Arduino bych použil pouze jako prototyp k odladění. Pak to nadrátovat s nějakou Atmegou8. A co takhle na bázi arduina udělat celý regulátor nebo balancer aku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 8:32    Předmět: Citovat

Apropo:
Mě by spíš zajímala mechanická část ekola. Máš je skládané nebo kupované?
Právě přemýšlím jaký rám použít a jak do něj nacpat 1kwh aku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hondaprelud



Založen: Sep 04, 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 9:43    Předmět: Citovat

Ahoj, no prosimtě analist nechci už z důvodu že má bočník a tim i odpor a ztráty. Já chci použít Amploc což je jistě lepší.
Za druhé chci něco svého a říkáš to dobře Arduino může být začátek a až bude
vše odladěno a hotovo, může se to nechat vyrobit . Samozřejmě by záleželo na poptávce a vstupních financích pro zahájení výroby. Já chtěl jen prvně ukazatel baterie a zahájení výroby by stálo 15tis tak jsem couvl a přešel k Arduinu.

Další věc říkaš taky dobře, ale nevim kde to sehnat, zatim jsem našel jen monitor bat pro 16s LiFePo4 ale já bych potřeboval monitor pro 21s LiPol a dále do toho vecpat balancer i když ty články se moc nerozhazují. Upřímě neznám třeba největší obchod s moduly pro arduino, třeba už to existuje, vím že každý den pro to udělá něco nového.

Jinak by na tom šel udělat i regulátor pro bldc motor a tak by vše šlo integrovat do jednoho a nemuselo by se platit x výrobcum,ale to už je přeci jen běh na dlouhou trať, vše to integrovat k sobě a udělat jednotku co je all in one.

Rám jako takový si vyrábim sám vejde se do něj 800wh to je zhruba 60km při 30km/h
dále pak při trochu blbnutí dojezd klesá a při maximálce co mám dnes asi 62km/h ti kolo vydrží bez šlápnutí cca 24km, samozřejmě čim větší odpor klesá dojed to musi bejt každému jasné. Dokonce už přemýslim o rámu 1600wh tak že až asi 140km při 30km/h
Jo a rámy , lakování a vše okolo si dělám sám . Motory , elektroniku a cyklo díly samozřejmě kupuju. Kola mam postaveny na Vzduchu F+R tlumiče tak že i při 60ce se to dá v poho řídit. Brzdy kapalinove, největší 203mm. Pokud se bude chtít někdo ptát ptejte se, dokonce se není problém přijjet povozit, máme tu dvě kola tak že si můžem udělat i malý společný výlet. Vše z těchto věcí dělám pro sebe a proto že mě to baví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 19:17    Předmět: Citovat

Spoustu modulů je na ebay(http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=arduino&_osacat=14948&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=arduino&_sacat=14948). Pan Kolařík prodává k tomu monitorovacímu modu i balancer, ale je to drahé, přes 1000kč na článek.

Počítám s 20Ah 48V aku. Jaký máš motor a výkon?
Kolik váží tvé kolo bez aku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hondaprelud



Založen: Sep 04, 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 21:32    Předmět: Citovat

Tak to je ta bms bezpredmetna ja ji mam asi za 1500 na cele kolo. Vaha bez baterie bu de tak 24 kg s bat cca 30 kg, O kazde kilo uplne nejde na kole jezdis respektive te vozi a nenosis. Jedu na sistemu 21s tak ze 77.7v 10Ah (maji vic ) tak ze kolem 800Wh. Regulator ma nominalne 20A tak ze vykon cca 1500W umel by kratkodobe boost na 50A ale to mam vypnute tak ze cca az 3500W Jinak ja urcite doporucuju postavit to na vetsi napeti- mensi straty a vetsi maximalka. Na 48V to jezdi cca 42 a na 77V uz to je cca 60.
Tot asi dostatecne informace. A KDO ZE SE TO HLASI NA POMOC S ARDUINEM ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirrob



Založen: Sep 24, 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út září 24 2013, 21:51    Předmět: Citovat

Zdar,
len tolko som chcel, ze na mojej stranke si mozete stiahnut ebook o arduinu pre zaciatocnikov. Ak ste este nezacali programovat alebo zacali a mate problemy, tak v ebooku najdete podrobne popisane navody ako na to Smile..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mirrob



Založen: Sep 24, 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so září 28 2013, 17:57    Předmět: Citovat

Jeejda napsal(a):
Žádný ebook mi po zadání mailu nedorazil, jen poděkování na obrazovce a následně i do mailu (bez ebooku). Můžeš mi to nějak vysvětlit? Že by mailbox collector?


Ospravedlnujem sa!
Niekedy sa to stáva, najčastejšie je to plnou mailovou schránkou (stava sa to na seznam.cz/zoznam.sk serveroch).

Ak mi pošleš mailovu adresu na SZ, pošlem ti hned ebook.

_________________
Programovanie v .NET C#, C++. Ebook o arduinu na mirobozik.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund