Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Deska Intel DG43GT - BIOS a ovladače - VISTA 32, CPU E8400

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 17:41    Předmět: Deska Intel DG43GT - BIOS a ovladače - VISTA 32, CPU E8400 Citovat

Mám z Aukra tuto desku, byla s nejnovější verzí BIOS (35). V BIOS mne překvapilo, že všechny položky v Hardware monitoring jsou N/A. Protože s deskami Intel nemám zkušenost, ptám se jestli je to tak v pořádku. Po nainstalování VISTA 32 bitů a všech posledních dostupných ovladačů (ze stránek Intelu) sice počítač jede, ale jeví podivné chování. Ventilátor na CPU nereaguje na změnu zátěže, jede asi stále naplno i když chladič je studený (pasta je v pořádku). Po přepnutí do režimu spánku (v BIOSU S3)se počítač sice poslušně uspí, ale v poměrně krátké době (cca od 10 min. výše) se sám probudí do jakéhosi podivného stavu a pak opět usne. Situace se nepravidelně opakuje. Přitom v BOISu jsem všechna probuzení vnějšími událostmi zakázal. Ovladače jsem instaloval v pořadí nejprve chipset a pak ty ostatní. Pokud místo uspávání počítač vypínám, jede OK, až na to že po nainstalování ovladače Management Engine se sice objevila na ploše jeho ikona, ale jinak se neděje nic a ani poklepání na ikonu nemá žádný výsledek. Protože jsem instaloval i Intelovslé utility (stažené spolu s ovladači) jako Intel integrator Assistant či Intel Integrator Toolkit (opět bez zjevného výsledku), a bohužel nevím v jakém pořadí vůči ovladačům (nevšiml jsem si že jsou to utility a ne ovladače), obávám se může být chyba i zde. V popisu HW ve VISTA mi u Intel Management Engine Interface hlásí že toto zařízení nelze spustit (kód 10) a na vyhledání řešení neudělá nic. Jeví se mi to jako dva možné zdroje chyb - poškouený BIOS a nesprávné pořadí instalace ovladačů. Rád bych se ovšem od někoho zkušenějšího dozvěděl nejprve jak je to s BIOSem (nerad bych jej přepisoval pokud to není třeba) a jak s těmi ovadači. Můžete někdo poradit? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34279
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 18:22    Předmět: Citovat

https://communities.intel.com/thread/10345
citace:

Usually, this is how we resolve the n/a values in the hardware monitoring

The board has an option called Intel Management Engine Bios.
You can access the MEBx bios by pressing Ctrl+P.
Some board needs to have the settings enabled in the Bios in order to access it.

Bios >> Boot Configuration >> Intel ME Setup Prompt: Enable.
Go into the Ctrl + P MEBx Bios
Intel ME COnfiguration >> Enter
Intel Quiet System Technology >> Enable.
Save and Exit

Dalej by bolo vhodne cely Management Engine zakazat - prave on moze robit to prebudzanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34279
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 18:23    Předmět: Citovat

https://communities.intel.com/thread/10345
citace:

Usually, this is how we resolve the n/a values in the hardware monitoring

The board has an option called Intel Management Engine Bios.
You can access the MEBx bios by pressing Ctrl+P.
Some board needs to have the settings enabled in the Bios in order to access it.

Bios >> Boot Configuration >> Intel ME Setup Prompt: Enable.
Go into the Ctrl + P MEBx Bios
Intel ME COnfiguration >> Enter
Intel Quiet System Technology >> Enable.
Save and Exit

Dalej by bolo vhodne cely Management Engine zakazat - prave on moze robit to prebudzanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 19:53    Předmět: Citovat

Moc děkuju, v Bios jsem povolil ME Setup Prompt, ale pak bylo potřeba uložit a zavřít BIOS. Až při dalším restartu jen na okamžik problikla nabídka na ten Management Engine BIOS (Ctrl+P). Byl problém to stihnout, ale jakmile se to podařilo, začala fungovat regulace otáček ventilátoru na CPU a po dvojkliku na ikonu Intel Desktop Utilities začal fungovat program monitorující funkce v PC. Dokonce i chyba Management Engine Interface ve správci zařízení zmizela. Pouze problém s režimem spánku trvá. Díval jsem se do seznamu nainstalovaných programů a je tam i utilita Intel Integrator Toolkit. Zkusím jej odinstalovat zda to nepomůže. Teprve jako druhý na řadě bych zkusil odinstalovat Intel Management Engine Interface. Dále je tam Intel SMBus a to nevím přesně co je. Jen tuším že to asi bude potřebný ovladač. Další ovladače Intelu jsou tam pro integrovanou grafiku a LAN, ale ty tam jsou určitě v pořádku.
Tedy děkuju a do dalšího vylepšování se pustím až zítra. Jen mi není jasné, proč má INTEL položky hardware monitoringu v BIOSU, když je tam nelze ani zviditelnit, ani nastavovat a naopak to má ještě jednou a jinak ve zvláštím a utajeném BIOSu. Proti Gigabytu a MSI a ASUSu mi to připadá nesmyslné, ale jiná země, jiný mrav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34279
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 11 2014, 20:40    Předmět: Citovat

Neda sa niekde v tom "Ctrl+P" nastaveni zakazat cely management engine?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 12 2014, 18:59    Předmět: Citovat

Tak jsem na to možná přišel. Odinstalování zbytečného programu Intel Integrator Toolkit nepřineslo žádný výsledek. Ale stačílo si uvědomit, že mnoho nastavení BIOSU Microsoft nerespektuje a bez varování změní. To platí i o zákazu probouzení událostmi ze sítě. Ve správci hardware stačí na síťové kartě dvojklikem otevřít kartu zabezpečení a tam zrušit obě defaultně zaškrtlé varianty dálkového probouzení počítače ze sítě. Ve Windows XP tento problém nebyl. ale ve VISTA už ano.
Teď už je počítač ve stavu spánku (síťová LED bliká) už nejméně hodinu a je klid. Před tímto zásahem se interval probouzení a opětného automatického uspání pohyboval od několika minut do desítek minut. Snad to někomu pomůže při řešení problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund