Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Notebok HP 4540s vadný LCD kabel.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1252
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 18:48    Předmět: Notebok HP 4540s vadný LCD kabel. Citovat

Zdravím, netušíte kde by se dal sehnat propojovacím kabel mezi tělem NB a LCD displejem uvedeného NB? Když otevřu panel na více jak 15cm širokou škvíru, tak zhasne. V servisu mi bylo sděleno, že se samostatně neprodává a je třeba vyměnit LCD panel za cca 5 000,-
Celková oprava pak přes 7 000,- Confused


Naposledy upravil jova1 dne pá březen 06 2015, 19:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 19:24    Předmět: Citovat

To ti v servisu tvrdili nesmysl. Panel se vždy prodává bez kabelu a kabely jsou k sehnání samostatně. Já občas objednávám na:
http://www.notebook-dily.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1252
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 20:09    Předmět: Citovat

Dík za radu. Už jsem ho objednal. Až to přijde, dojdu jim to otlouct o hlavu a opravím si to sám.
Že nekecám, tady je to co mi zaslal značkový servis HP.
HP už nikdy více. V záruce odešla klávesnice, baterie a 3 měsíce po záruce tohle Evil or Very Mad



servis.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  servis.jpg
 Velikost:  56.96 kB
 Staženo:  114 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 20:37    Předmět: Citovat

A ja som si myslel že to len u nás (SK) sú taký o......i Laughing .
Ja mám tiež podobné skúsenosti len u mňa bola vraj zlá MB . V autorizovanom servise HP chceli 400€ za opravu (výmena MB) a to ešte v záruke. Vyhovorili sa že MB je poškodená plesňou Twisted Evil a že som si to spôsobil sám vo vlhkom prostredí . Áno plakal som nadtým ich slávnym výrobkom a slzi my stekali rovno na MB a ono to splesnelo nooo .... Rolling Eyes . A to sa rozpadal ich super bezolovnatý cín schválený EU na mosfetoch . Stačilo umyť Izopropylom a poriadne prepájkovať ale už cínom z čias komoušov Laughing . A preistotu ošetriť prípravkom proti plesni !
A book funguje doteraz Wink ešte že som si to ošetril Laughing .
Neviem čo sú to za ľudia ktorí tam pracujú ale podľa mňa sú to fakt superodborníci so špičkovým platom . Ale ja im na ten plat neprispejem Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34222
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 20:55    Předmět: Citovat

Ze v autorizovanom servise povazuju za nahradny diel cele veko notebooku s panelom, kablami a kamerou, to je este pochopitelne (aj ked chore). U niektorych notebookov to tak je aj v servisnom manuali.

Ale 400 eur za zarucnu opravu, to je uz dost silna kava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:25    Předmět: Citovat

jova1 napsal(a):
HP už nikdy více. V záruce odešla klávesnice, baterie a 3 měsíce po záruce tohle Evil or Very Mad

To nebude tím HP. Už jenom prorovnávání nějakého servisu HP s výrobcem je dost úchylné. Mimochodem, víš o lepší značce ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34222
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:31    Předmět: Citovat

A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: so březen 07 2015, 17:27    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?


Sorry ale prostě proto že po nich ty šmejdy důrazně vyžadujeme! Nedávno jsem likvidoval notebook Dell ještě s monochromatickým displejem, chodil na něm jenom DOS a jeho původní cena byla přes 60000. Notebook byl doposud FUNKČNÍ!!! Dneska je lidem líto dát za notebook 7000,- že prý je to moc. Spousta nových typů už nemá ani jednoduše vyměnitelnou baterii bez rozebrání celého notebooku. Spěje to k tomu že budeme mít vše uloženo v cloudu a notebooky, tablety, telefony a další budeme při jakékoliv poruše vyhazovat místo opav. Důsledný a dlouholetý tlak na snižování cen se prostě v kvalitě projevit musí a bude se projevovat stále víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 07 2015, 19:02    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?

No já nevím, ale z posledních 10 kupovaných kousků jsem žádnej šmejd neviděl. Jestli to nebude spíše v lidech, co chtějí levné odrbané NB a ani nevědí, co tam mají za značku. Hlavně, že to má 2 GB paměti a 64bitový OS. To už by museli být všichni ostatní výrobci ultrašmejdi. No a protože každý kupující má synovce nebo kámoše, co dělá elektroprůmku, tak ten to přece ví nejlíp. Takže si koupí buď levný šmejd od kterékoliv značky (a pak na ni nadávé místo toho aby čučel do zrcadla) nebo předraženou kvalitu, kterou nikdy nevyužije, ale stálo to jistě za to. Málokdo si nechá poradit před nákupem, což mi na druhé straně vyhovuje - je více práce půl roku po nákupu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 8:29    Předmět: Citovat

dreamer napsal(a):
Nedávno jsem likvidoval notebook Dell ještě s monochromatickým displejem, chodil na něm jenom DOS a jeho původní cena byla přes 60000. Notebook byl doposud FUNKČNÍ!!!

Taky se mi zdá, že Dell je trochu trvanlivější. Mám tady Inspiron 1100 a ještě starší Latitude C810, oba jedou bez problémů. Ale na WiFi se musí přidat nějaký adapter a tak to nikdo nechce. Je mi líto je nechat likvidovat.
Možná je to tím, že se musí pájet bez olova, jinak se to v EU nesmí prodávat a pájené spoje jsou podstatně více náchylné k poškození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund