Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trafo 230V/120V a dopad na zvuk zesilovače
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2007, 23:05    Předmět: Trafo 230V/120V a dopad na zvuk zesilovače Citovat

Zdravím,
rád bych věděl jaké účinky mají např. takovéto měníče http://www.elektro-manak.cz/menice.htm u lampových zesilovačů (dovezené z USA).

Záleží mi, jestli použití dalšího trafa více "odruší" či "odbrumí" zesilovač (kytarové kombo) či naopak nebo změna zvuku na výstupu nebude znatelná.

Zajímá mě, co se mi nejvíce vyplatí při dovozu aparátů z USA z různých pohledů:
1) cena
2) kvalita zvuku (míra rušení - jestli ten měnič nebo si připlatit za kvalitnější 220 trafo)


Naposledy upravil dayslypper dne po prosinec 21 2009, 2:21, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2007, 23:58    Předmět: Citovat

Měničem míníš co ?
Tahle problematika je tak rozsáhlá, že bych spíš uvažoval o placené konzultaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 0:17    Předmět: Citovat

Ještě k tomuto - vzhledem k tomu, že si pár lidí v ČR dělá slušný byznys na hranici zákona z dovozu elektroniky z USA, nehodlám zadarmo komukoliv poskytovat informace nebo je jen tak zveřejňovat. Jde i o problematiku 50/60Hz, bezpečnosti, funkce ochran v daném přístroji (která může být velmi nepříznivě ovlivněna použitím "převodníku") atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 1:18    Předmět: Citovat

doplnil jsem v úvodním příspěvku odkaz na měniče, které myslím. pokud jde o můj záměr, jsem kytarista, je tedy přirozené, že kdybych si z USA objednal nějaký novější aparát, ten starý prodám. je mi jedno, jak to tu kdo bere, mě se zas nelíbí, že si tu vy domlouváte nějaké placené konzultace (i když je to samozřejmě podle pravidel).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 1:49    Předmět: Citovat

Mne se zase ekluje, že si dost lidí z byznysu shání informace na nekomerčních fórech a dokonce mají tu drzost se jimi v pozměněné formě zaštiťovat při oblbování zákazníků, ale to je jiná věc. Z toho důvodu jsem taky informační embargo trochu rozšířil i na tuto oblast.

Bez podrobného posouzení daného přístroje a daného "měniče" nelze zodpovědně dotaz zodpovědět. Další problém může spočívat v tom, že některé výrobky pro USA není možné v ČR provozovat i z jiných důvodů - bezp. normy, používané prac. kmitočty, jiná EMC, atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 2:59    Předmět: Citovat

slipr: jo, když místnímu příštipkáři šlápneš na kuří oko...
jinak ten spor domácí bastl/emerickej bastl je bezpředmětný, protože ho stejně převálcuje dovoz čínských šmejdů.
osobně bych si netroufl zmapovat takhle na dálku, kdo sleduje komerční zájmy na bastlírně a kdo ne. Pro jistotu si budu myslet, že všichni Twisted Evil
ten dovoz z Číny je taky na hranici zákona, dovoz textilu z Vietnamu je silně pod hranicí zákona a blbnutí okolo EU je sice podle zákona, jenže těch zákonů je asi tak 20x víc než by stačilo a bylo zdrávo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jindra2



Založen: Aug 09, 2005
Příspěvky: 764

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 6:47    Předmět: Citovat

Měl jsem možnost jeden takový měnič opravovat, je to triakový regulátor, ořezává část sinusovky tak, aby výsledné napětí odpovídalo 110 (120) V. Připojený spotřebič je napěťově namáhán napětím 310 V a to mu nemusí svědčit a spínání triaku je zdrojem slušného rušení.
Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 8:37    Předmět: Citovat

2 Crifodo - nevyjadřuj se k problematice, pokud o ní nemáš ani tušení. Tím míním jak lokální a globální obchodní vztahy, tak ekonomické. Dovoz jisté elektroniky z Číny nikdy jistý dovoz z USA nepřeválcuje, asi jako žádný majitel Bentleye, Maybachu nebo RollsRoyce nebude kupovat jeho čínskou napodobeninu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 9:29    Předmět: Citovat

Sendyxi, ke komerčním cílům některých uživatelů sice soukromé, ale nekomerční bastlírny se vyjádřím kdykoliv a s chutí, zvlášť když o komerční stránce věci začali hovořit první oni (v odpovědi na věcný dotaz). Jestli se to někomu nelíbí, nechť pohovoří o marketingových a obchodních věcech v placeném - reklamním - článku. Jinak ale nevidím důvod, proč by jeden řadový registrovaný přispěvovatel bastlírny měl určovat mantinely, který dotaz má být zodpovídán za peníze a kdo je povolán k zodpovídání dotazů k opravám a prodeji muzikantské elektroniky. Tak to aspoň vidím já. Tvůj názor má hodnotu jednoho hlasu, můj taky.

Nevím jaký zázrak konkrétně si dayslipper pořídil, ale jestli je to nějaké kombíčko rádoby Marshall 70W, tak obsah takového kombíčka je na dobré cestě k čínskému stylu a skoro nestojí za to se tím zabývat... myslím že kdekterá bývalá Tesla by dané úrovni nejen stačila, ale asi i natrhla prdel, při troše snahy.
Triakový "měnič" sice dost pravděpodobně zhorší odstup, ale dotyčné specifické komunitě uživatelů to až tak dalece vadit nebude, pro jejich garážové/sklepní hraní. A japonská rozhlasová společnost při elektrifikaci přímého přenosu z Rudolfina holt měniče 230/100V používat nebude Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 10:09    Předmět: Citovat

2 Crifodo - no nevím, jak ti bude, když napíšeš na veřejné fórum nějakou informaci, podloženou znalostmi a zkušenostmi, a za čas se ti objeví zákazník se zařízením, velmi neodborně uvedeným do provozu a když mu to vytkneš, vytasí se s kusem papíru od nějakého dovozce z šedé zóny a část tvé informace tam bude použita zcela vytržená z kontextu a použita nesprávně - navíc s drzým odkazem na tebe.

O tom mantinelu a embargu se samozřejmě vyjadřuji ve vztahu k informacím, které "pouštím volně ven". Neusurpuji si právo určovat, o čem kdo a jak může psát, ale doporučil bych zavést autocenzuru. Také nepíšu na chirurgické fórum, když o tom vím houby. Smile

Dávám ke zvážení - v souvislosti s pár podobnými dotazy v tomto oboru - jaká je cena konkrétní informace ? Pokud použiji nesprávné řešení, riskuji vážné poškození přístroje buď bezprostředně, nebo při nějaké jeho poruše, kdy škoda bude mnohem vyšší, než by byla při správném řešení situace. Jakou cenu má třeba ohrožení vlastního zdraví, života nebo ohrožení jiných osob ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19624
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 13:07    Předmět: Citovat

Crifodo mimo jiné napsal(a):

ten dovoz z Číny je taky na hranici zákona, dovoz textilu z Vietnamu je silně pod hranicí zákona a blbnutí okolo EU je sice podle zákona, jenže těch zákonů je asi tak 20x víc než by stačilo a bylo zdrávo...

...a dodám: a ne všechny, o nichž se tvrdí, že jsou v EU povinné, také v ostatních zemích povinné skutečně jsou. Stačí vyjet a ptát se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5249

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 22:54    Předmět: Citovat

No s takovou to tady mrźem zabalit abychom nahodou nekomu neco nerekli.
pokud jde o to co jsem vymyslel sam tak se delim nerad ale pokud to jde nastudovat jinde a ja to mam od jiných tak proc delat drahoty

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 10:01    Předmět: Citovat

pojďme se bavit k tématu, prosím.

1) Jsem příznivce značky Mesa/Boogie, (edit: odkaz na Japonské stránky odstraněn) - je to světová uznávaná značka mezi muzikantskými zesilovači. Chtěl bych model z USA, protože to vyjde levněji a někteé typy jsou i zde v ČR těžko k dostání.

2) Triakové měniče? Já myslel, že to jsou normální transformátorové.
Cituji z http://www.elektro-manak.cz/menice.htm
citace:
KVALITNÍ TOROIDNÍ TRANFORMÁTORY
(velká účinost, malé rušení do okolí, made in Czech )

nebo to snad patří jen k těm toroidům níže?
Chtěl bych rozhodně trafo, je mi jasné, že triaky ruch do výstupního signálu přidají.

Existuje tedy něco v podobném přenosném provedení s transformátorem?

Jde mi tedy o to, jak se vřazení takového převodníku podepíše na zvuku zesilovače. Jestli bude více rušení nebo třeba měně rušení díky dalšímu galvanickém oddělením přístroje od sítě.


Naposledy upravil dayslypper dne st srpen 25 2010, 18:06, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 10:07    Předmět: Citovat

Mohl bys mi vysvětlit tuhle poznámku z odkazu ? Very Happy

 修理前の状況

最近パワースイッチを入れ、スタンバイスイッチを入れたとたん白い煙が出てビニールの溶けたにおいがして音がでなくなりました。
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 10:40    Předmět: Citovat

Triakové "měniče" znamenají obvykle okamžité zničení připojené elektroniky (pokud to není zrovna konvice, přímotop nebo fén), navíc jejich provedení bývá naprosto děsivé. Tohle zřejmě triakové krámy nebudou.
Toroidní trafa jsou zřejmě jen ty věci níž, IP00.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund