Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oleownikp



Založen: Sep 11, 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 7:37    Předmět: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

Nemate nekdo postup pro vstup do SM u tohoto modelu? Starsi modely mely Vol- na TV zaroven s tlacitkem "hodiny (teletext)" na DO. Tento zpusob, bohuzel, nefunguje. Asi to Mascom zmenil... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 13:58    Předmět: Citovat

SM je podle čísla chassis.
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oleownikp



Založen: Sep 11, 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 17:57    Předmět: Mascom MC82W71SF/100 Citovat

Abych pravdu řekl, laicky jsem předpokládal, že jeden typ tv (např.Mascom MC82W71SF/100) používá jeden typ šasi? A zároveň více typů televizorů může používat společné (stejné) šasi s různě ořezanými nebo zapnutými funkcemi... Proto mám další 2 ktázky:
Jak zjistit typ šasi u Mascom MC82W71SF/100?
Máte někdo tabulku pro vstup do servisních menu pro různá šasi, která Mascom používá?

Díky
Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evzena



Založen: Jul 06, 2005
Příspěvky: 180
Bydliště: Hrádek n. Nisou

PříspěvekZaslal: út září 20 2005, 19:46    Předmět: Citovat

Zkus tohle(Stlačit minus volume na panelu s časem na DO, přerušit + znova čas na DO),nebo(servis kód- 089).evzen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oleownikp



Založen: Sep 11, 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt září 22 2005, 18:34    Předmět: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

A jak se zadava servisni kod 089? Kdy ho musim zadat... Prosim, polopate... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrcech



Založen: May 18, 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 22:05    Předmět: Citovat

když napíšeš co tam budeš dělat tak ti ho pošlu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 22:43    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing

beba
Návrat nahoru
oleownikp



Založen: Sep 11, 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 10:03    Předmět: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

V servisním menu si chci nastavit obraz (umístění, roztažení, poduškovité zkreslení atd). K ničemu jinému to nepotřebuji a ani nemám zájem! Z příspěvků vím, že neodborným zásahem do SM může člověk nadělat více škody než užitku. Stejně se divím, proč geometrie obrazu není v klasickém menu stejně jako u počítačových monitorů... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 3:25    Předmět: Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

oleownikp napsal(a):
.......Stejně se divím, proč geometrie obrazu není v klasickém menu stejně jako u počítačových monitorů... Sad

Asi to bude z podobných důvodů jako u starších TV kde se to nastavovalo trimry, ty taky byly uvnitř přístroje a nikoliv vyvedeny ven jako potenciometry přístupné uživateli (až na pár výjimek u hodně starých TV kde bylo vyvedeno ovládání synchronizace vertikálu).

Srovnání TV s monitory není asi na místě, u monitoru tyto funkce přístupné v normálním uživatelském menu být musí vzhledem k možným změnám v rozlišení které si každý uživatel přepíná jak potřebuje. U televizoru není vůbec nutné se do toho hrabat, tam se rozměr změní v 99% vinou nějaké vady kterou je nejdříve nutné odstranit (odborně).

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
oleownikp



Založen: Sep 11, 2005
Příspěvky: 5
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2005, 6:57    Předmět: Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

PetrK napsal(a):

Asi to bude z podobných důvodů jako u starších TV kde se to nastavovalo trimry, ty taky byly uvnitř přístroje a nikoliv vyvedeny ven jako potenciometry přístupné uživateli (až na pár výjimek u hodně starých TV kde bylo vyvedeno ovládání synchronizace vertikálu).


Naprosto souhlasím, že by TV měla být seřízena od výroby a pak nemá smysl "sahat" do jakýchkoliv nastavení. Zkušenost je však jiná. U TV jsem měl na horní hraně obrazovky krásný trojbarevný proužek, který byl vidět při ztmavlé obrazovce. Závadu mi sice odstranili (zásahem do SM) za 3 dny a cca 350Kč (já nic neplatil - záruka), ale musel jsem tahat 48kg TV z/do 2. patra, protože výrobce neplatí zásah servisního technika na místě u zákazníka... Sad S odstraněním závady však pochroumali obraz tak, že spodní řádky teletextu (čísla podstránek) byly čitelné jen z poloviny... Proto jsem volil sehnat kód servisního menu než si opět udělat si "posilovnu" a nechat vydělat servis. Teď už kód pro SM mám díky jednomu přispěvateli, který nekomentoval mou snahu kód sehnat nýbrž mi jej rovnou poslal, čímž mu děkuji. Smile

PetrK napsal(a):

Srovnání TV s monitory není asi na místě, u monitoru tyto funkce přístupné v normálním uživatelském menu být musí vzhledem k možným změnám v rozlišení které si každý uživatel přepíná jak potřebuje.....


Souhlasím. Jsem však zastáncem toho, že pokud si můžu něco nastavit, raději nespoléhám na výrobce/opravnu (špatné zkušenosti popsané v příspěvku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reeney



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st listopad 16 2005, 23:38    Předmět: Mascom 7470s/TF100 -servisní menu Citovat

Ahoj,
potřeboval bych nastavit geometrii obrazu, protože ho mám roztažený cca 1,5 cm po stranách. V běžném menu toho co nastavit moc není. Máte někdo servisní kód.
Upozorňuji, že jsem zkoušel 089 i postup: Volume minus na panelu spolu s hodinami na DO - neúspěšně.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2005, 0:48    Předmět: Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu Citovat

oleownikp napsal(a):
U TV jsem měl na horní hraně obrazovky krásný trojbarevný proužek, který byl vidět při ztmavlé obrazovce..... S odstraněním závady však pochroumali obraz tak, že spodní řádky teletextu (čísla podstránek) byly čitelné jen z poloviny... Proto jsem volil sehnat kód servisního menu než si opět udělat si "posilovnu" a nechat vydělat servis..

V takovém případě se ti nedivím, to SM nenastavoval servisní technik ale flegmatik a naprostý lempl který si servisní technik pouze říká ale ve skutečnosti dělá servisu pouze ostudu.

oleownikp napsal(a):
....Teď už kód pro SM mám díky jednomu přispěvateli, který nekomentoval mou snahu kód sehnat nýbrž mi jej rovnou poslal, čímž mu děkuji.

Kdybys napsal rovnou proč ho potřebuješ, možná by ti pomohlo více přispěvatelů Wink . Je potřeba si uvědomit že tahle citlivá infa žádný rozumný profík nerozdává na potkání nikomu kdo není taky servisman, protože nechce podporovat nekalou konkurenci která se mu amatérsky hrabe do řemesla. Jsou ale případy jako ten tvůj, kdy ti tu informaci klidně poskytne, samozřejmě ale soukromě a nikoliv zveřejňováním postupu SM volně na netu....

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
reeney



Založen: Nov 16, 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2005, 17:59    Předmět: Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu Citovat

reeney napsal(a):
Ahoj,
potřeboval bych nastavit geometrii obrazu, protože ho mám roztažený cca 1,5 cm po stranách. V běžném menu toho co nastavit moc není. Máte někdo servisní kód.
Upozorňuji, že jsem zkoušel 089 i postup: Volume minus na panelu spolu s hodinami na DO - neúspěšně.
Díky.

Pomůže mi někdo, prosím? Vozit 48kg televizi do servisu jenom kvůli upravení velikosti viditelného obrazu na původní správnou úroveň se mi nechce. Moje adresa je reeney@seznam.cz
Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajav



Založen: Dec 10, 2005
Příspěvky: 1
Bydliště: Kromìøíž

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2005, 15:59    Předmět: Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu Citovat

Mám naprosto stejný problém s geometrií obrazu a přísáhám že nejsem žádný konkurenční servisní technik. Můžete mi prosím někdo zaslat servis menu? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrcech



Založen: May 18, 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út leden 03 2006, 21:32    Předmět: Citovat

Ty servisní mody máš uplně mimo.A bez zkušebního obrazu je to zbytečný.Odkud jsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund