Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úsekové silniční radary
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:40    Předmět: Citovat

No a okolik jezdíte víc ?

Já jezdim na 30 - 30km/h na 70 - 74 (většinou v Blance)
Na Pr. okruhu 80 - 84 , naposled jsem v MOdřanech spletl mezi 3 kamerama
a na 50 jel 66 no ty kurv- mně poslaly do datovky 6 kilo Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7697
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:42    Předmět: Citovat

Je to (trochu) jinak. Město vyzve provozovatele, aby buď:
- napráskal řidiče vozidla
- zaplatil částku (což je v podstatě výpalné)
Když částku zaplatíš, úřad to dál neřeší. Není to pokuta, není to postih za přestupek, tedy nikdo nenafasuje body.
No a pak můžeš částku nezaplatit a pošleš to do správního. Tam v souladu s ústavním právem odmítneš podat vysvětlení a majitel vozidla dostane pokutu, neboť spáchá tzv. správní delikt, nikoli přestupek. Bez bodů.
No a nebo se napráskaný řidič přizná, dostane pokutu za přestupek a body.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2586
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:57    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
na 50 jel 66 no ty kurv- mně poslaly do datovky 6 kilo Twisted Evil
Kdybys jel o 2km/h míň pokutu už praděpodobně nedostaneš Laughing Na 50ce totiž v drtivý vštšině ještě tolerujou 64km/h. Z těch 64 se automaticky odečítají 3km/h. Kdyby to tak nebylo, bude systém zahlcenej pokutama a úřady by nestačili posílat pokuty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7697
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:58    Předmět: Citovat

Pozor. Takovou toleranci (tedy vyšší) mají radary používané státní policií; obvykle někde z roští na trojnožce. Ty úsekový jsou kurvy, tam ti odečtou taky něco, ale když vyjde 54 km/h, tak ti to pošlou.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:08    Předmět: Citovat

Kdysi mně soused povídal, že na dálnici dostal od dop. policie pokutu za rychlost.
Kolik jel už nevim, ale pro zájimavost mu policajti řekli, že pokud si na
tempomatu nastaví 145/h tak je pro ně v normě - je to reálné tvrzení ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7697
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:13    Předmět: Citovat

Těžko říci. Ono záleží čím měří, jestli z jedoucího vozidla. Tam by pak měli "toleranci" 10%.
Ty úsekové měřiče jsou velmi přesné a tu toleranci mají malou.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6159
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 10:08    Předmět: Citovat

Záleží na tom, čím měří policajti a čím měří řidič.
Jezdím dvěma auty, a to tak, že na bezpečných úsecích jedu skutečnou rychlostí o 5-6 km nad oficiálním limitem. To ve skutečnosti na dálnici znamená, že
- u 1. auta si nastavím tempomat na 90 mph (= 144,8 km/h) a to auto pak jede ve skutečnosti 136 km/h.
- u 2. auta si tempomat nastavím na 139 km/h a to auto pak jede ve skutečnosti 135 km/h.

Jezdím tak už léta a neměl jsem s tím nikdy problém ani u úsekových měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6011
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 13:18    Předmět: Citovat

Na rozstřelené skříni radaru z odkazu od termita mě zaujaly plechové příchytky na DIN liště. Dodává je někdo samostatně, nebo byly součástí zničeného přístroje? Podobné jsem nedávno sháněl.


sc-001.jpg
 Komentář:
 Velikost:  59.42 kB
 Zobrazeno:  62 krát

sc-001.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 22:27    Předmět: Citovat

Ta krompáčem provedená revize měřičů by se měla rozšířit víc po republice. Zvůle mocných překročila hranici akceptovatelnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 13:12    Předmět: Citovat

Podle následků to vypadá spíš na cvičný RPGčko, než klasickou výbušninu.
Nějak si nedovedu představit borca, co leze na stožár k bedně, aby tam položil dvě deka Semtexu spolu s dalším nutným..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19624
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 14:45    Předmět: Citovat

Není snad důležité čím, ale proč. Město si z toho udělalo výnosný byznys, minimálně jeden z těch radarů byl v místě, kde není živá duše, jen označník obce se posunul v porostu před ním. Těch pokut muselo být strašně moc, nakonec trvalo 10 měsíců, než přišla pokuta. Mně odtud přišla v září 2019, fotka byla z prosince 2018. Netušil jsem, že by tam byl radar, a, i kdyby, za 57 km/h risícovka, to tam muselo zaplatit 9 z 10, a nejhůř na tom byli asi ti, kdo jezdí denně - prý, když přišla první pokuta, nečekali, že jich přijde dalších dvaníct až patnáct, fotilo to asi nenápadně. Pak se to tam konečně rozneslo, tak si začali dávat pozor.
Tyhle výbuchy ale tipuji na někoho, komu po měsíci od prvního průjezdu začaly chodit pokuty za každý průjezd. A jezdil tam denně předtím 10 let a nikdy ho ani policajti nezastavili, a to tam měřili často.
V letech, kdy jsem tam jezdil tak jednou týdně, tam žádné měření nebylo. Pak jsem tam nějaký rok neměl co dělat, teď už sotva jednou za rok.
Ale ono je to jedno, přibylo rychlostních omezení. A přibylo úsekových měření, kamer na buzeračních semaforech a foticích radarů, nevím, co v důsledku čeho. Je to daleko levnější, než obchvaty, a navíc to vydělává. A, když přestanou vydělávat v Dehtově a Chvalkovicích, kde se už o nich dlouho ví, přestěhujeme je jinam, řekli si ve Dvoře Králové. A za výtěžek pořídíli další.
Mimochodem: ještě pořád je v Klimkovickém tunelu šedesátka s úsekovým měřením, když před ním i za ním je ne té čtyřproudovce osmdesátka? Jen, že jsem nechápal, proč Poláci v půlce tunelu najednou brzdí na čtyřicítku. Dnes už je mi jasné, aby nabrali čas. Nějaká plynulost provozu? Na co? Však to městu sype...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32207
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 14:59    Předmět: Citovat

Dvě deka C4/Semtexu jsou málo. Ty tak urvou dvířka u tý bedny, víc nezmůžou, protože na to mají moc velkou detonační rychlost. Lepší by bylo takovejch 10 deka ANFO neboli "selskýho dynamitu", to by i přes jeho menší brizanci hledali kousky celýho radaru po polích půl kiláku dokola ... A kdybys jo trval na pentritu neboli C4, tak takový 4-5 deka, rozdělenejch na poloviny, uplácanejch do šištiček, ty podélně naříznout do půlky průměru a do řezu vložit do "véčka" ohnutej kousek plechu. Tím plechem to pak přiložit na bednu, připevnit páskou a odpálit rozbuškou umístěnou na vnější straně bouchavýho - vznikne řezná rázová vlna, něco na způsob protitankový kumulativní nálože, která prorazí v podstatě jakejkoliv materiál až do tloušťky rovný zhruba 300% svýho průměru. Kdyby se jedna taková šištice položila na dno bedny a namířila vzhůru, druhá šikovně někam na bok - a iniciovaly obě naráz, tak by to asi bez velký újmy vydržel i ten sloup na kterým je to pověšený, akorát ta bedna by uvnitř vypadala jak krámek navštívenej příznivcema "bleklajfmátr"...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 15:19    Předmět: Citovat

Furt mi to neštymuje s tím sloupem a taky s tím, že tento konkrétní sloup s bednou určitě byl v trvalém záběru některé kamery. Instalátoři sice s útokem asi nepočítali ani teoreticky, ale úplně blbí asi taky nebyli, aby to nechali naprosto nechráněný. To by jich bylo v tom případě zničených/ukradených daleko víc.
Musel to někdo sundat ze země, z mrtvého úhlu kamery. Místní člověk, nebo blízko bydlící, který to tam zná.
Já bych to tak udělal. Žádný lození na sloup, ani v masce, kdepak.
Kromě toho - dnes si odněkud neodneseš ani špínu z plastiku či nějaké důlní věci, natož tak vyšší jednotky deka.
Na vojně nám předváděli ženisti, co svede pět deka plastiku v zadním blatníku kastle Š100. Takhle ustřelenou celou prdel auta, jsem ještě neviděl ani ve filmu vole..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32207
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 16:37    Předmět: Citovat

Jenže 5dkg je 50gramů, dvě deka jen 20. A u trhavin záleží jejich účinek hodně na tom, jakej odpor klade tlakový vlně ten matroš, kterým se má šířit - prázdnej prostor ji paradoxně tlumí, protože ji rozptyluje, kdežto tam kde se může šířit pevným matrošem se naopak soustřeďuje. I proto se plastik nepoužívá jen tak "naplácanej na povrch" - to dělají naprostý diletanti, co splácají kilo plastiku a odpálí ho najednou, přičemž má 10x tolik "collateral damages" než požadovanýho účinku. Rozumnej bouchač ho mechanickým tvarem nálože nasměruje požadovaným směrem a pak se zpovzdáli tlemí. Jinak směrovaná nálož se dá k tý radarový bedně i jen přiložit třeba pomocí opřenýho klacku, poodejít 20-25 metrů daleko (to popoběhneš za pár vteřin) což v případě směrový nálože bohatě stačí - a PRSK ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne listopad 29 2020, 21:47    Předmět: Citovat

Taky v tom klidně mohla křápnout baterka,lithiovky dokážou dělat docela bordel.Zkuste si prostřelit třeba baterku z mobilu nebo z tabletu.Tady bych čekal baterku podobnou těm do nářadí nebo do sekačky.Taková bude mít efekt mocnej a opakovanej(podle počtu článků),tipuju podobnej jako např.kompakt "černá mamba" zavřenej v bedně(např.stará lednice,pračka,trouba...).Nezkoušel jsem to,zatím nemam žádnou takovou,která by byla až tak mizerná,že bych do ní střílel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund