Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

M55TS - vodorovný bílý pruh

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
m-toy



Založen: Jul 27, 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 27 2005, 18:39    Předmět: M55TS - vodorovný bílý pruh Citovat

Ahoj, nevíte někdo, co může způsobovat výše zmíněnou závadu ?? Kontroloval jsem elyty kolem řádkovýho rozkladu, ale nenašel jsem nic, možná je zkusím všechny vyměnit. Jinak je tam na to TDA3653. Projevuje se hned po zapnutí, reagovalo to na poklep, sem tam obraz naskočil, po proletování několika studeňáků už nenaskočí vůbec. Vyměněno vn trafo, před tím, nejelo VN vůbec.
Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út září 27 2005, 18:51    Předmět: Citovat

Závada vertikálu, hledej kolem obvodu co je ve vertikalu, vetsinou nejaky kondik, obcas jsem mel i studenak na konektoru k vychylovacim civkam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanleym



Založen: Dec 13, 2004
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 14:38    Předmět: Citovat

Suhlasim s RadekB, nedavno som robil Panasonic, doska vyzerala hrozne a evidentne tam studak niekde bol... Preletoval som to, co sa mi nepozdavalo vyzualne a prestal ist celkom, tiez len ciara, ale uz nereagoval na poklep. Tak som sa obrnil trpezlivostou a cely proces preletovania som opakoval 3x. A oplatilo sa to. Takze ta caka nieco podobne Smile
_________________
Stanley
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 15:07    Předmět: Citovat

Pánové,jen by jsem vás rád upozornil,že zdaleka né každá závada je spůsobená vadným elytem nebo studeňákem Exclamation Exclamation
Mrzí mě že spousta lidí tady na webu pojala názor,že elyty a studeňáky jsou to jediný co v servisech děláme Exclamation Exclamation

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanleym



Založen: Dec 13, 2004
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 15:19    Předmět: Citovat

Shocked no myslim ze skutocne tu ide o nejaky studeny spoj, pokial to reaguje na poklep, pripadne pehne dosku... Prestat fungovat to vsak moze ak nieco fest prezhavi pri tom preletovavani. Aj s tym so sa uz stretol.
_________________
Stanley
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 19:13    Předmět: Citovat

Ja taky netvrdil ze je, ale pokud to reagovalo na poklep, tak bych tim zacal. Osobne jsem se treba nesetkal s tim, ze bych mel spatny IO ve vertikalu (TV nespravuju profesionalne, netvrdim ze neodchazi), v Grundigu (nevim uz typ) to byl kondik 1000uF, nedavno v OTFku to byl studenak na konektoru VC. Nicmene tady celkem pomuze vzdy mereni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 19:38    Předmět: Citovat

O to u tohohle konkrétního případu nejde,spíš jde o to,že jakmile má někdo nějaký problém,téměř vždy se tady objeví:vyměň kondíky Exclamation skontroluj studeňáky Exclamation a pokud to není ani kondíkem,ani studeňákem,tak asi polovina "radílků" odpadne,zbytek si už na začátku řekl:doprdele proč něco nezměříš?Proč se v tom rýpeš,když očividně nemáš páru o čem to je?
Já servisuju už ňákej pátek a zrovna televize jsou z celé spotřebky to nejrizikovější zboží.Už jsem viděl co to je výbuch obrazovky i to jakej kotrmelec přes celou dílnu dokáže člověk udělat když ho práskne 30kV do pracek,pokud si zrovna ty pracky nerozpáře o uražený hrdlo jak to s ním švihlo.
Takže pokud něčemu nerozumím,tak do toho raději nevrtám,neb mě to taky může zabít Exclamation Klidně si bastlete,rýpejte se v autorádiích,ale alespoň u těch televizí buďte opatrní a používejte hlavu Exclamation

Mimochodem:Podle mě dobrý opravář se pozná taky podle toho,že se nespokojí s informací typu:vyměň odpor R324 a kondík C625 !,ale zajímá ho proč k tomu došlo a proč to dělá to co to zrovna dělá!Znalost funkce jednotlivých bloků je to podstatné co musí člověk znát aby věděl co vůbec má spravovat!!Když mi např. na TV nejde zvuk,nebudu to přece hledat ve zdroji nebo VN,ale prvně půjdu od repráku dovnitř TV a najdu kde je problém.....atd

Takže nemyslel jsem to nijak špatně,ale je potřeba si uvědomit na co člověk má a na co nemá.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m-toy



Založen: Jul 27, 2005
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá září 30 2005, 23:47    Předmět: Citovat

TO - DjRix - mimochodem, v tv se taky nehrabu poprvé a výbuch obrazovky už jsem taky viděl na vlastní oči, takže bohužel nejsi první asi poslední. Jenom těch 30 KV jsem ještě nedostal, o 220 nemluvím, holt si asi dávám větší pozor.
Pro - Ostatní - Zjistil jsem vadný napájecí rezistor vertikálu, který bohužel na první pohled nebyl poznat. Dále změřeny všechny elyty, byly ok, nakonec vadný vertikál, asi od posleního klepnutí vysokonapěťová špička. Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 01 2005, 10:06    Předmět: Citovat

pánové...

plně souhlasím s DjRix...

opravy nejsou o výměně součástek ale o MĚŘENÍ !!! u vertikálu stačí provést 3 základní měření ..napájení ,buzení a výstup...ale důležité je vědět co měřím a jak májí vypadat vertikální impulsy a tak je to i s dalšími vadami..pokud by někdo měl zájem tak je dobré si pořídit nějakou publikaci (třeba od Vita) a seznámit se jakou cestou se zpracovává Vf signal jak a kde se z tohoto signálu vytváří H a V pulzy..kudy vede video signal..jak se dekoduje barva..atd..

pokud se někdo chce korektně zabývat opravami TV a audio..atd je nutno umět z hlavy blokově (třeba i s 3promilemi v krvi) nakreslit schéma Tv,Radio,Audio,CD ..pokud toto nezvládnete tak vaše opravy budou pouze omyl pokus ..

ps:m-toy nejsem přesvědčen že IO odešel napěťovými špičkami...je třeba si uvědomit že IO vertikál je vykonový prvek,který se několik let hřeje a hold vysadí..nic není na věky

Beba
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2005, 23:31    Předmět: Citovat

DJRix a Beba to napsali naprosto přesně, můžu jenom souhlasit. Jenomže bohužel, někteří se stejně nepoučí.
Asi jsem jenom já takovej blbec, že když něčemu nerozumím tak to raději svěřím odborníkům.... Možná ze sebe udělám veřejně úplnýho pitomce ale nevím například skoro nic o vnitřnostech PC takže než bych něco zkazil, raději i takovou ptákovinu jako je montáž další mechaniky DVD jsem si nechal udělat v PC firmě kde jsem ten počítač koupil. Prostě jestli něčemu nerozumím tak do toho nevrtám, ti odborníci z PC zase jezdí ke mě nechat si opravit televizi a tak by to asi mělo být, všechno by měl dělat někdo, kdo tomu rozumí. Skutečně nechápu amatéry kteří se bez jakýchkoliv znalostí pustí do opravy tak složitého zařízení jako je TV....

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 2:05    Předmět: Citovat

Je to možná asi taky způsobeno tím, že se někdo někdy napálil v servisu takyodborníkem a teď si hledá pomoc raději sám. Bohužel s klesající cenou nových výrobků bude těchto "samooprav" přibývat. Kdysi byl u laiků respekt z VN. Dnes už ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 3:19    Předmět: Citovat

achil napsal(a):
Je to možná asi taky způsobeno tím, že se někdo někdy napálil v servisu takyodborníkem a teď si hledá pomoc raději sám......

V některých vyjímečných případech tomu tak zcela určitě je Wink . A i když podle některých mých zdejších příspěvků to tak nevypadá, tak jsem několikrát i mailem takovému amatérovi podrobně poradil, když se mě svěřil se svou negativní zkušeností o které píšeš a požádal o pomoc. Ale takových případů není zase tolik, jsou to spíš řekl bych výjimky. Úplně stejně jako není tolik náhodných nešťastníků kteří koupili auto a nedostali k autorádiu kód pro odemčení, kolik jich je tady v sekci "autorádia" a chtějí to po netu zadarmo odblokovat. Převážná většina takových "nešťastných" zablokovaných autorádií stejně tak jako většina "amatérských" dotazů na opravu TV kdy hned po prvním dotazu poznáš že o tom moc neví pochází od lidí kteří do toho pouze na černo fušují, většinou formou výměny/pokusů/omylů bez znalosti funkce jednotlivých obvodů, občas se jim něco povede nebo jim na netu někdo poradí a oni pak jenom zkasírují a vzhledem k minimálním nákladům pochopitelně kazí ceny oficiálních legálních servisů. Neříkám že všichni, ale podle mého názoru převážná část. Často se odhalí sami když hned v úvodu dotazu čteš "mám tady tuto TV.....", "zákazník říkal že....." a přitom samotný dotaz pak hovoří za vše.

Já mám například taky špatnou zkušenost a konkrétně s autoservisy, po mnoha pokusech najít ten nejlepší jsem nakonec zjistil, že kupodivu nejlevněji a přeci jen se zárukou mě to vyjde pouze v tom značkovém na který jsem z počátku nadával. Různí automechanici kteří si sice berou o 50% méně za hodinu než ten značkový servis mě vyšly vždycky dráž, protože těch hodin jaksi naúčtovali až 8x více než v tom značkovém servisu, nehledě na odfláknutou práci s použitím levných neznačkových dílů ale naúčtovaných jako ty kvalitní. Takže jsem si našel ten pro mě nepřijatelnější servis ale rozhodně to nevedlo k tomu, že bych se v tom sám vrtal když na to nemám vercajk ani potřebné znalosti.

achil napsal(a):
.......Bohužel s klesající cenou nových výrobků bude těchto "samooprav" přibývat. Kdysi byl u laiků respekt z VN. Dnes už ne.

No a právě proto bych se jako už mnohokrát přimlouval za to, aby na fórech jako je toto se nedávaly volně k dispozici postupy pro servisní menu. Právě s klesající cenou nových výrobků jde ale také ruku v ruce jejich větší složitost co se týká amatérských oprav, dnes už je konstrukce TV o něčem úplně jiném než ještě před 5ti roky. Je to často o softwaru, i například po takové obyčejné výměně IO vertikálu je potřeba trochu nastavit rozměry obrazu atd... a trimry tam jaksi nejsou. Pokud tato infa budeme volně šířit, sami se připravujeme o ten zbytek práce co nám ještě zbývá a o jednu z podstatných výhod před "garážníky" kteří to dělají načerno. Já myslím že amatérsky se opravovaly spíše přístroje dříve ale dneska by naopak mělo amatérských oprav ubývat, pokud tady i jinde samozřejmě nebudeme každému ochotně vysvětlovat postupy jak se do SM dostat a co kde nastavit. Naštěstí samotný vstup do SM neznamená u některých TV vítězství, občas bývá SM popsané jenom číslicemi a pod. takže pokud chybí jeho znalost, dá se udělat víc škody než užitku. Pak se tu objeví dotaz údajného nešťastníka že "nevím jak, náhodou jsem vyvolal nějaké menu, něco jsem ve stresu rozházel a ted nevím co s tím" , podle mne to v 99% případů žádná náhoda není.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 10:30    Předmět: Citovat

a změřil jsi alespon napájení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so říjen 08 2005, 19:43    Předmět: Petr K. Citovat

S tvými názory se plně stotožňuji a myslím, že k nim není co dodat. Plakat nad cenami nájmů,školení a.t.d je zbytečné . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5257

PříspěvekZaslal: pá leden 20 2006, 15:36    Předmět: Citovat

Mnoo vpodstate se vam nedivim ze jste tak nastvani ale berto to tak clovek vyleze ze skoly a vi ze to kope to je asi tak vse. K cemu mu je ze dokaze spocitat pocet potrebnych donoru a akceptoru???? Do servisu ho nikam nevemou protoze nic neumi. Pokud ma o to zajem prijde sem se zeptat. takze nerikam radit ale primerene a nebo jen nasmerovat a ne rict vymen Rxy a IOxy. pokud je to menic tak se na to vykasle pokud je to nekdo kdo se to uci pripta se nebo si najde. si myslim ja Wink
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund