Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sušička AEG T97689IH - suší ale náhodně se restartuje

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 399

PříspěvekZaslal: so červen 15 2024, 11:16    Předmět: Sušička AEG T97689IH - suší ale náhodně se restartuje Citovat

Ahoj opraváři,

řeším problém se sušičkou AEG T97689IH, PNC 916097171 00.

Sušička v pořádku suší, kompresor funguje, ohřívá ale pak najednou dojde k restartu, jakobych ji vypnul za chodu ze zásuvky a ihned zapojil zpět, takže na displeji pak svítí čas.

Kompletně bez chyb. Zapnu ji a ona to udělá zas, jednou za 10 min, jindy za půl hodiny.

Nevím už na co se podívat, protože jsem vše včetně self testu otestoval a je to ok. Jediné co v testu zůstává uložené je chyba E32, ale to je chyba sondy vlhkosti - že by zpusobovala takového restarty napájení si nemyslím.

Je tu někdo kdo má s tímto modelem sušičky zkušenosti? Ma řízení kompresoru i motoru měničem.

Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4259
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so červen 15 2024, 15:10    Předmět: Citovat

zkontroluj dveřní spínač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2586
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červen 15 2024, 16:12    Předmět: Citovat

Přesně tak. Je tam takový plíšek,(připomíná bimetal). Jde to seřídit. Poslechem je slyšet mikrospínač, tak zkus jestli není sepnutí, respektive rozepnutí příliš na hraně.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 360

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2024, 9:13    Předmět: Citovat

Mě toto dělal u Beko volič programů/enkodér, několikeré protočení voliče dokola nepomohlo, bylo i vidět zpoždění ve zvolení programu na displai, musel jsem volič enkodér rozebrat a vyčistit plošky a hlavně přechody mezi nimi Wink
Suška také normálně jela a po určité době konec bez standardního END na konci sušení a display ve výchozím stavu před startem.
Po vyčištění enkodéru se to už nestalo a i volby programů jsou okamžité.
Dávám jen jako zkušenost, koukám tato AEG má také otočný volič, vypínač ale nevím jestli natvrdo mechanický, ale bude to asi tlačítko do STBY Very Happy

ND k dohledání třeba tady
https://shop.aeg.cz/search?q=:relevance:pnc:91609717100

ten dveřní mikro je
https://shop.aeg.cz/c/dverni-spinac-bubnove-susicky/p/1366111118
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 399

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2024, 21:30    Předmět: Citovat

Ahoj, děkuji vám za postřehy ale jsou mimo - jako byste nečetli popis mého problému.

Znovu opakuji - sušička normálně suší a dojde k restartu, něco, jako bych ji vypl a zapl tlačítkem, ale stane se to úplně samo, jakoby se restartoval zdroj.

Zítra budu měřit to zapínací smd tlačítko, ale myslím, že tu je velmi malá šance, že bude vadné. Tady musí být něco se zdrojem.

Kontakt jazýčku víka bubnu hodí sušičku do pauzy, ale neresetuje napájení - takže jeho vadu vylučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34184
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2024, 21:55    Předmět: Citovat

Chcelo by to vytiahnut von drot s napajanim a sledovat napatie v case restartu. Aby si pri tom nemusel sediet, tak snimat voltmeter kamerou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 360

PříspěvekZaslal: po červen 17 2024, 9:29    Předmět: Citovat

JirkaCZ napsal(a):

Znovu opakuji - sušička normálně suší a dojde k restartu, něco, jako bych ji vypl a zapl tlačítkem, ale stane se to úplně samo, jakoby se restartoval zdroj.

A ten moment restartu jsi přímo viděl, že to zhasne, nebo jsi k tomu přišel až když opět svítil čas? Po tom restartu je zvolen stejný program jako běžel?
To mi právě připomíná, jako kdyby se za běhu otočilo ovladačem a změnil se program Cool Nevím, jak to maj u AEG/Electroluxu ošefovaný a jak se stroj chová, pokud se ovladačem otočí za běhu programu.
Že by to znovu najelo, kdyby fixlovalo napájení (LNK, TNY ...), to je asi nepravděpodobný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 399

PříspěvekZaslal: po červen 17 2024, 17:45    Předmět: Citovat

Ahojda. Jojo asi to bude znít divně ale stojím okolo sušičky jak trotl a koukám co dělá Very Happy

Děje se to tak, že sušička jede, následně komplet vše zhasne, a poté následuje jedno pipnuti a rozsvítí se znovu komplet displej nastavený na bavlnu, i když tam byl původně úplně jiný program.

V práci jsem celou desku propajel a udělal jsem jen zběžné měření součástek, chystám se vyměnit LNK, ale mám takový divný pocit, že kdyby byl vadný, tak by to nejelo vůbec.

Když se točí programátorom v průběhu sušení, tak to na displeji napíše "Nevolitelné" ale to je zcela v pořádku.

Podařilo se mi najít na elektroda.pl, že tam někdo řešil stejný problém, ovšem vždycky bez odpovědi a pak tam další uživatel píše, že to umí opravit. Například během napsání tohoto příspěvku se mi ta sušička restartovala 3x po různě dlouhých intervalech chodu na různě zvolené programy.

Obávám se, že bez schémata a informací, co mám kde naměřit jsem v pytli a nebudu schopen se svými zkušenostmi to opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: út červen 18 2024, 10:55    Předmět: Citovat

JirkaCZ napsal(a):
...Obávám se, že bez schémata a informací, co mám kde naměřit jsem v pytli a nebudu schopen se svými zkušenostmi to opravit.
Tak schema si stáhni z Tanye.
Asi bych začal monitorováním relé RL1 a RL5. RL1 by mělo vypnout při vyhodnocení nějakého přetížení. Může to být "falešný" signál...
Možná zkusit zkušební přemostění kontaktů...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 360

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 6:36    Předmět: Citovat

I taková suška je dnes řízená jak raketoplán ... Rolling Eyes
SM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund