Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba kompletního svazku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32247
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 20 2024, 18:12    Předmět: Citovat

Mně na metodice provádění kontrol vadí ta nesystémovost a neurčitost. Všecko záleží na osobním názoru jednotlivce (technika), přesně a exaktně jsou daný jen hodnoty emisí a ještě tak hloubka dezénu na gumách a příkon žárovek v osvětlení. Všecko ostatní je jen a výhradně na vůli naprosto subjektivně uvažující osoby, která se nemusela dobře vyspat, má bolehlav po draku nebo nedostala možnost si zatrtkat - přitom na tom závisí provoz a často i další existence věci s mnohem vyšší hodnotou pro vlastníka/uživatele a nutnost případně na "nápravu nedostatků" vynaložit leckdy úplně zbytečně nemalý finance. A nejhorší je neochota "takytechniků" uznat svoje chyby nebo neznalost - nikdo by jim nevyčítal, kdyby prostě řekli "tohle nevím, musím se podívat do materiálů" a prostě by šli hledat do počítače, nebo by uznali omyl v případě, že jim je jasně doloženej opak (třeba to tvrzení o nepovolenejch žárovkách s modrou barvou světla, když jde o mezinárodně homologovaný a běžně prodávaný NightBreakery). A to je prostě bordel, nerespektující ani ústavou garantovanou presumpci neviny - když se "takytechnikovi" jenom "něco nezdá", má právo zapsat těžší závadu namísto toho, aby se uplatnil princip "při pochybnosti rozhodnout ve prospěch", což oni sami doslova s gustem zneužívají, aby majitele starších aut, byť jsou technicky naprosto vyhovující, donutili k opakovanýmu provádění STK z naprosto marginálních důvodů včetně s tím související korupce. Je to prostě státem podporovaný zmrdství nejhrubšího kalibru.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6626
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt červen 20 2024, 19:01    Předmět: Citovat

Vůbec se jich nechci zastávat. Záleží na kusu. Ale i dřív jsem se vždy domluvil. Někdy je prostě těžký to přesně klasifikovat. Jednou jsem tam jel na blind, na všem jsme se dohodli, OK. Pak mi říkali: tys byl u toho největšího hajzla, ten vyhazuje za nic. Ono taky záleží zda vidí, že je nějaká snaha mít to auto v pořádku.
Dneska - náš technik má zásady: Pneu, podvozek, řízení, brzdy musí být naprosto OK. Rozměr kol-možná malá diskuse. Všechny světla musí fungovat. Žádný zjevný prasárny, zatmavení, blbý žárovky atd. Ostatní se dá domluvit. S emisema nikdy nebyl problém. Všichni to respektujeme a netroufnem si odmlouvat Smile

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
itchy355



Založen: Jun 17, 2024
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 20 2024, 19:05    Předmět: Citovat

STK je bezpochyby naprosto nesmyslný a samoúčelný ,takyúřad'.. spousta zemí nemá nic, a, považte, konec světa se tam nekoná..

Upravil sem malůvku - zem dycky povede ke světlum tlustá (počítám 4mm drát) a u světel se rozdvojí a 2.5mm ke každýmu spotřebiču; relata od světel sem hodil zpět do rozvaděče a tím to asi hasne. Dopočítám nějak pojistky a začnu pomale vyrábět... pokud teda nikdo nic zlýho nevidí Smile[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
itchy355



Založen: Jun 17, 2024
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červen 20 2024, 19:07    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Dneska - náš technik má zásady: Pneu, podvozek, řízení, brzdy musí být naprosto OK. Rozměr kol-možná malá diskuse. Všechny světla musí fungovat. Žádný zjevný prasárny, zatmavení, blbý žárovky atd. Ostatní se dá domluvit. S emisema nikdy nebyl problém. Všichni to respektujeme a netroufnem si odmlouvat Smile


ano, tak jak píšete by to mělo být a myslím, že nikdo by s tím neměl problém. Ale to bohužel realitě uplně neodpovídá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AZK401



Založen: Apr 21, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Příbram VII

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 16:37    Předmět: Citovat

Já jsem až po vyřazování pneu zjistil, že jsou o rychlostní třídu nižší, než v TP - teda kromě jedný, kterou jsem prorazil a koupil správnou - tu proraženou jsem nekontroloval. Nevím, jestli mně okradli prodejci - šlo to zásilkou rovnou do pneuservisu, nebo jsem to splet já při objednávání. Mezitím to prošlo 2xSTK. Ono to bylo prakticky jedno, jestli 210 nebo 240 km/hod u 20 let starýho auta, ale kdybych boural, tak si nedovedu představit ty orgasmy pojišťovny, snížení, nebo zastavení plnění atd.

Takže bacha!! Pojišťovna se může chytit každý kraviny, kterou vám STK "spěchající na oběd přehlédne".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6626
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 18:27    Předmět: Citovat

Jasně že by se chtěla zahojit, ale příčinná souvislost? Já musím kupovat přes 250 Very Happy
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32247
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 19:39    Předmět: Citovat

Příčinná souvislost je jasná - v TP máš napsaný nějaký rozměry s hmotnostním a rychlostním indexem. Pokud budeš mít na autě byť i jen jednu gumu s některým indexem nižším než je předepsanej a stane se ti pojistná událost, bude to posichrovna brát jako jízdu s kchárem v nevyhovujícím technickým stavu a tím pádem ti minimálně zkrátí plnění, i když ty sám tu pojistnou událost nezaviníš.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34229
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 19:44    Předmět: Citovat

Staci nalepit niekam k vodicovi stitok, ze su osadene pneumatiky s max. rychlostou xxx km/h.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7704
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 19:59    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Pokud budeš mít na autě byť i jen jednu gumu s některým indexem nižším než je předepsanej

Když tam bude mít originál rezervu typu "kolo z koloběžky", tak ne. Ta je schválená.
To tebou napsaný rozhodně není pravidlem, měl jsem pár pojistných událostí (typu srážka se zvěří, nedobrždění auta za mnou apod) a fakt nikdo gumy neřešil. Myslím, že tohle nebude pojišťovna řešit u škod v řádu desetitisíců až nižších statisíců.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AZK401



Založen: Apr 21, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Příbram VII

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 21:52    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Staci nalepit niekam k vodicovi stitok, ze su osadene pneumatiky s max. rychlostou xxx km/h.


To platí jenom pro zimní, když se v příslušným indexu nevyrábí. Dělal jsem šéfa dopravy, na Superby zimní byly jenom v nižším indexu a odmítl jsem dát řidičům na palubku lístek "Omezená rychlost na 210 km/hod". Jak jsem je znal, tak by to ukazovali policajtům při každým překročení 130 - já nic, to šéf mi to dovolil. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32247
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2024, 23:34    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
...
To tebou napsaný rozhodně není pravidlem, měl jsem pár pojistných událostí (typu srážka se zvěří, nedobrždění auta za mnou apod) a fakt nikdo gumy neřešil. Myslím, že tohle nebude pojišťovna řešit u škod v řádu desetitisíců až nižších statisíců.
Asi máš dobrou posichrovnu. Členovi rodiny nechtěli z POVka viníka (posichrovna ČPP) zaplatit na parkovišti super-hyper odratý auto, protože byl březen a on už na něm neměl zimní gumy. A bylo jim srdečně jedno, že v době kdy k dotyčný události došlo, byla teplota +12°C a sníh v tu dobu už byl v Evropě leda na Špicberkách. Musel jim přes právníka poslat předžalobní výzvu doplněnou výhrůžkou prezentace kauzy v médiích, protože zákon jasně definuje podmínky, kde a kdy jsou zimní gumy povinný - ani jednu z nich auto postavený na vyhrazeným parkingu před krámem nesplňovalo. Ale hádat se o náhradu v řádu nižších desetitisíců českejch kulatejch chtěli do krve. Ne, posichrovny už tady dávno nejsou pro lidi, posichrovny už léta dělají výhradně jen a jen na sebe (a pod sebe i pro sebe) a klient je pro ně jen zdroj příjmuj, nikoli zájmovej subjekt, o kterýho se mají v případě nouze postarat. A běda tomu, kdo na tenhle fakt zapomene.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund