Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ukončení pojištění Carlife

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 10:50    Předmět: Ukončení pojištění Carlife Citovat

Zdravím a prosím o radu s ukončením pojištění. Při koupi auta z aček jsem v tom návalu smluv podepsal i pojištění Carlife. Když mě emailem dorazili všechny smlouvy tak jsem si přečetl i o tom pojištění. Po tel kontaktu mě bylo řečeno že to je jen na rok. První rok zaplatil dealer aček a vím že jsem to platil vlastně já v ceně auta. Rok utekl a dnes dorazil email a sms že mám zaplatit na další rok 3300 a to už platit nechci. A tak vás prosím o radu jak to ukončit. Dle mého když nezaplatím tak se smlouva ukončí, když zaplatím smlouva se prodlouží o další rok ale jist si tím nejsem. Můžete mě prosím poradit jak to zrušit? Km uvedené ve smlouvě jsem ještě nenajel. Děkuji

https://www.defendinsurance.eu/cs/cz/carlife_vpp_cz_2021_12

Edit: Našel jsem i nějakou diskuzi kde někdo píše že kdybych to chtěl zrušit že musím zaplatit tu částku co za mě zaplatil dealer. V mém případě 20 000. Už je mě z toho fakt zle.



1rok.jpg
 Komentář:
 Velikost:  58.62 kB
 Zobrazeno:  36 krát

1rok.jpg



2rok.jpg
 Komentář:
 Velikost:  88.42 kB
 Zobrazeno:  29 krát

2rok.jpg



22-06-2024_00485.jpg
 Komentář:
 Velikost:  95.29 kB
 Zobrazeno:  20 krát

22-06-2024_00485.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2586
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 11:52    Předmět: Citovat

Každopádně musíš dát písemnou výpověď, obvykle je to 4-6 týdnu před koncem výročí založení smlouvy. Přesně to asi najdeš u tý pojišťovny. Pokud tu dobu prošvihneš, pak nezbyde než zaplatit, a nebo dát auto na 1 den do depozitu. Depozitem můžeš zrušit pojistku hned.
To že pouze nezaplatíš, se ti nemusí vůbec vyplatit. Dávej pozor, aby ti nevznikl ani jeden den, kdy auto není pojištěné. Za 5-10 let by se ozvala ČKP, a chtěla by spoustu peněz.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 11:55    Předmět: Citovat

To není povinné ručení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 730

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 12:05    Předmět: Citovat

Asi jsi prošvihl termín https://www.defendinsurance.eu/cz/zadost-o-zanik

citace:

Výpověď pojistníka ke konci pojistného období.
Vaši výpověď musíme obdržet nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného daného období, jinak pojištění zaniká ke konci následujícího pojistného období
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2586
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 12:09    Předmět: Citovat

robo: Aha, omlouvám se.
Teď ale koukám, že tam je jasně napsáno, že nezaplacením před koncem založení pojistná smlouva zaniká. Tak bych to nezaplatil, a tím smlouva skončí. Pokud v tom není nějaký fígl, tak to tak bude.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5052
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 12:22    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
...Edit: Našel jsem i nějakou diskuzi kde někdo píše že kdybych to chtěl zrušit že musím zaplatit tu částku co za mě zaplatil dealer. V mém případě 20 000. Už je mě z toho fakt zle.
Vrácení 20 000Kč by se snad mělo týkat pouze snahy zrušit pojistku v "1.pojistném období". Proto ji taky dali tak nesmyslně vysokou. A stejně si ji zaplatil ty.

Termíny si musíš hlídat a nedat výpověď ani brzy ani pozdě. Jsou to šmejdi a mají to zmáknuté.

citace:
Vaši výpověď musíme obdržet nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného daného období, jinak pojištění zaniká ke konci následujícího pojistného období
To vypadá podezřele. Pokud nám nepošlete správným způsobem výpověď, že končíte, tak končíte. Aby někde jinde nebyla pasáž, že pojištění sice zaniká nezaplacením, ale to tě nezbavuje povinnosti platit dál k pokrytí nějakých pochybných nákladů spojených s "neřádným" ukončením. U firem namočených v této akci bych se vůbec nedivil.


Vratka .jpg
 Komentář:
 Velikost:  38.73 kB
 Zobrazeno:  29 krát

Vratka .jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1299
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 13:23    Předmět: Citovat

Podle dodaných pasáží by měla smlouva skončit na konci prvního období prostým nezaplacením na další období (na druhé a třetí) k datu přímo uvedenému ve smlouvě ("konec pojištění", nikoli "konec prvního období").


poj.jpg
 Komentář:
 Velikost:  109.9 kB
 Zobrazeno:  21 krát

poj.jpg



_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15594
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 14:19    Předmět: Citovat

Výklad zákonu o smlouvě na dobu určitou je pouze jeden a to, že tato smlouva končí dnem konce smlouvy na dobu určitou. Pokud se ale dle podmínek této smlouvy v termínu před koncem smlouvy zaplatí aspoň část dané částky na další rok (s povinností doplatit potom zbytek na ten daný rok), tak vzniká automaticky pouze nová smlouva na ten další (takto předplacený) rok.
Doporučil bych si uvědomit, že na první rok byla zaplacena daná částka a uplynutím smlouvy ke konci smlouvy tato prostě končí a nikdo nemá nárok vymáhat zpětně danou úhradu za ten první rok, který byl dle smlouvy prostě splněn dnem konce smlouvy. Je to prostě jen smlouva na určitou dobu od-do a konce smlouvy prostě končí. Je celkem jedno, kdo stávající smlouvu uhradil.
Automatický přechod na placený další rok může vznikat jen u smlouvy, kde je doslova napsáno, že musí být před koncem daná výpověď v termínu jako je např. u smlouvy zákonného pojištění apod.

Nic neplať a další smlouva platná nebude. Stávající smlouva končí (i dříve! ) nájezdem km, které sice nemáš, ale zároveň končí dnem konce smlouvy. Jestli někdo platil tu pojistku na ten 1. rok a tys mu to v prodejní/kupní ceně vlastně zaplatil, tak je to v pořádku. Pokud jsi to jakože neplatil a on by teď chtěl tu pojistku zaplatit zpět a v prodejní/kupní smlouvě to nebylo napsáno, tak se dopouští trestného činu. Při prodeji auta s nějakým dluhem/závazkem (např. na pojištění) by to mělo být ve smlouvě ošetřeno, jinak bys jim taky mohl auto vrátit a chtít peníze ihned zpět (dobré řešit s právníkem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32215
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 22 2024, 16:54    Předmět: Citovat

Jakákoliv pojistná smlouva bez ve smlouvě výslovně uvedený formulace "po uplynutí pojistného období se bez podání výpovědi platnost automaticky prodlužuje na další období" po uplynutí sjednaný doby a nezaplacení na další období automaticky končí. Alternativou je POVko, kde se výpověď musí udělat 6 neděl před koncem, jinak je prolongace automatická - to ale je vysloveně uvedený v zákoně č.168 o povinným ručení a jeho pozdějších novelizacích. Takže jak napsali kolegové vejš - nic dalšího NEPLATIT, PŘÍPADNÝ UPOMÍNATELE POSLAT DO ZÁDELE.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund