Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kondíky X2 Iskra

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18042
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2024, 17:49    Předmět: Kondíky X2 Iskra Citovat

Z jednoho podniku mi dovezli 10 ks Siemens SITOP zdrojů 24V/20A a 24/40A, že prý příšerně ruší do sítě a jestli se na ně nekouknu, jinak je vyhodí.
Na výstupu byly do 100 MHz naprosto čistý ale na 2 metry vzdáleným rádiu celý rozsah středních vln zahlušenej pazvukama.
Tak jsem šel po vstupních filtrech. Modrý keramický terč kondíky byly dobrý, ale kondy X2 0,47uF/300VAC/X2 Iskra KMB1530, no to byla síla. Kapacita se pohybovala kolem 10-140nF, víc ani prd.
Tak jsem objednal C404 z ES Ostrava. Bohužel jen 0,33uF/300VAC, to je největší kapacita s rastrem 22,5 mm co dělají. Hrábnul jsem po nich, protože je dělají ze silnější fólie, která se ani po 15 letech provozu 24/365 neproprská, zkušenost z jiných zařízení. Bohužel jsou kvůli tomu o cca 1/4 vetší než Kemet a jiný PRCácký šmejdy.
Žádnej zdroj na rozsahu SV ani nešpitne, jak naprázdno, tak se zátěží 10A.
Divím se, že Siemens dá do svých průmyslových zdrojů takovej slovinskej bullshit.
Čeká mě dalších 30 - 40 ks, co jich na tý lince je. No jsem zvědavej, jestli těch 0,5-1 mega, co ušetřej, co by museli dát za nový, bude nějak slušně odceněno. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1785
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2024, 18:48    Předmět: Citovat

Si řekni dva litry za opravu kusu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 571
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2024, 18:55    Předmět: Citovat

Jako radioamatérovi se mi chce brečet, protože takových sr@ček všude běhá bezpočet a jak to hnije, tak to ruší tak, že ve městě a kolikrát i mimo už krátké vlny poslouchat nejde...

Nabídni jim úsporu 50 - 75% oproti pořizování nových (a kde je záruka, že se to nebude opakovat), naceň si jednu jednotku a pokud ti na kývnou, tak se do toho pusť. A nenech se odbýt. na EMC určitě nějaké předpisy jsou a kdyby to takto provozovali dál, mohly by z toho být velké nepříjemnosti.

Jeden můj kamarád teď v severních Čechách řeší problém s nedalekou FVE od svého bydliště. Doma má podivné rušení, kolísal kmitočet sítě o několik Hz - po nějakých úpravách je to aktuálně v desetinách Hz. Odešly mu dvě různá radioamatérská zařízení, u obou podobná závada. Měřil doma revizáckýma přístrojema kvalitu zemí a ukazovalo mu to nějaký hausnumera. Je to revizák, takže ví, co a jak. Jinde mu ty měřáky fungují. Řeší to už několik let s Odrušovací službou, ČTÚ a nějakýma odborníkama na průmyslové rušení. A stále to nebere žádný kloudný konec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 755

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2024, 8:12    Předmět: Citovat

Mikras napsal(a):
Jeden můj kamarád teď v severních Čechách řeší problém s nedalekou FVE od svého bydliště. Doma má podivné rušení, kolísal kmitočet sítě o několik Hz - po nějakých úpravách je to aktuálně v desetinách Hz. Odešly mu dvě různá radioamatérská zařízení, u obou podobná závada. Měřil doma revizáckýma přístrojema kvalitu zemí a ukazovalo mu to nějaký hausnumera. Je to revizák, takže ví, co a jak. Jinde mu ty měřáky fungují. Řeší to už několik let s Odrušovací službou, ČTÚ a nějakýma odborníkama na průmyslové rušení. A stále to nebere žádný kloudný konec...


To s tím kolísáním frekvence mi přijde jako nějaká pohádka. Nevíš čím to měřil?
Pokud by FVE dělala až takové problémy, tak provozovatele už dávno zmlátila distribuce. Na připojení do sítě je u každé větší FVE trochu chytřejší elektroměr, který odchylky online bonzuje na dispečink. FVE s několika kW zase nemá šanci přeprat tvrdou síť.


Naposledy upravil HF_Tech dne pá červen 28 2024, 8:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3230

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2024, 8:36    Předmět: Citovat

Když je FVE moc blízko, tak pouští impulzy, čím to je nevím, ale asi je to vlastnost, protože je tam moc kilohertz pravoúhlého průběhu a málo cívek na výstupu a o zbytek se postarají harmonické a správná délka vedení, kdy se z něho stane vyladěná anténa na jejímž konci může být amplituda stovky Voltů stejně jako na začátku, ale daleko od zdroje.

Na stole mám oscilátor pravoúhlého průběhu s amplitudou 320V 27A na kmitočtu 560khz a dějí se věci, zářivky na stropě svítí, v domě i mimo něj je slyšet vysokofrekvenční zvuk a podobně.
Některým z nich ještě nerozumím a teprve je zkoumám. Smile Aktuálně řeším utíkání proudu bází v řídícím členu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18042
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 28 2024, 10:51    Předmět: Citovat

Mikras napsal(a):
Jeden můj kamarád teď v severních Čechách řeší problém s nedalekou FVE od svého bydliště. Doma má podivné rušení, kolísal kmitočet sítě o několik Hz .

Taky mě to přijde nesmyslný, většina měničů FVE, co jdou do sítě jsou synchronizovaný, v podstatě přifázovaný na průběh a kmitočet sítě. Kdyby začaly do sítě tlačit jinej kmitočet, tak by to určitě skončilo nějakým bum v měniči. Ale že je ta padesátka zubatá jako sviňa, hlavně pokud je impedance přívodu do měniče větší, než má být, tak to netřeba pochybovat.
Ty zuby na sítí pak prostřílí tyhle X2 kondíky, hlavně pokud to je šmejd se supertenkou fólií.
Já mám doma Piko 5,5 KW už 12 let, v regulaci topení z roku 1994 jsou ve filtru 1M/275VAC/X2 z doby, co ES Ostrava kondíky značela ještě kódem Tesly a po těch letech byly vloni stále těsně pod 1M.
V příloze je rozmotaný to slovinský veldílo. Kapacita 61N z původních 470N.
Vidíte průrazy (ty drobný bílý tečky) a vypařenou fólii (ty nažloutlý poloprůhledný fleky).



IMG_20240628_114010.jpg
 Komentář:
 Velikost:  292.84 kB
 Zobrazeno:  31 krát

IMG_20240628_114010.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund