Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rolovacie koliesko u touchpadu, inštalácia driveru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 15:55    Předmět: Citovat

Moduly mimo jadra treba vzdy pri upgrade jadra rekompilovat. Je na to nastroj dkms.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 16:14    Předmět: Citovat

asdf napsal(a):
Hlavně jsem měnil fujitsu_scroll.c.
Aha. Trochu si si zašantil. Nie som programátor, neviem posúdiť.

rnbw napsal(a):
Moduly mimo jadra treba vzdy pri upgrade jadra rekompilovat. Je na to nastroj dkms.
Ako to majú všetky doinštalované programy? Od Libre Office cez prehrávače multimédií po grafické editory?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 16:17    Předmět: Citovat

Poradíte mi ešte s niečím? Mimo tému. Keď nechám počítač uspať, po prebudení nenabehne obraz, ani nerozsvieti podsvit. Ani externý monitor. Takže asi nenaštartuje xserver.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 16:23    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Ako to majú všetky doinštalované programy? Od Libre Office cez prehrávače multimédií po grafické editory?

Tie nekomunikuju priamo s HW, takze nemaju ziadne moduly do jadra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 16:27    Předmět: Citovat

Uhm. A keby som doplnil napr. ten Circular scrolling, po upgrade jadra by bol nutný reinstall?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 17:08    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
...Keď nechám počítač uspať, po prebudení nenabehne obraz, ani nerozsvieti podsvit. Ani externý monitor....
Já nevím. To se bude blbě hledat. Kdyžtak holt neuspávat a vypínat, no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 29 2024, 21:36    Předmět: Citovat

Práve som zistil, prečo sa zmeny neprejavovali - ani po reštarte. Nedával som modprobe. Mohli sme skúšať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 8:55    Předmět: Citovat

To by nemělo vadit. Nespustilo by se to sice hned, ale po restartu ano. Asi v tom byl ještě jiný zádrhel. To je jedno, hlavně, že to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 11:58    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Moduly mimo jadra treba vzdy pri upgrade jadra rekompilovat. Je na to nastroj dkms.
Našel jsem, že možná stačí dát nějaký skript do: /etc/kernel/postinst.d
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 756

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 12:22    Předmět: Citovat

Moduly/ovladače to mají pro DKMS většinou už připravené a jsou také v adresáři /usr/src. Osobně tam mám virtualbox a virtualbox-guest a při každé aktualizaci jádra se znovu zkompilují, kdy se volá script dkms.conf.

Mívají to i ovladače pro WiFi USB, které nejsou standardně součástí jádra např. https://github.com/RinCat/RTL88x2BU-Linux-Driver/blob/master/dkms.conf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 13:27    Předmět: Citovat

Nejaký nástroj na to byť musí. Nikomu by sa nepáčilo po upgrade stratiť svoje doplnky. Kto by potom upgradoval.

asdf, hele, skript na zaumatizovanie reinstalu toho ovládača, čo si napísal na strane 7, mi nefungoval. Usúdil som, že príčinou bolo, že som ho nespustil z pracovného priečinku. Preto som vymýšľal to cd ... Ale nechcelo sa mi s tým hrať. Dodatočne mi došlo, že Insntall sa spúčťa zpravidla z pracovného priečinku. Čo si mi poslal balík, tak tam to funguje. Skopíroval som súbor Install do svojho priečinku a nefunguje. Odoprie prístup. Potom som si všimol, že keď v termináli pozriem súbory v Tvojom priečinku, tak Install sfarbí na zeleno a psmouse.ko.zst na oranžovo. U mňa nie. Vieš mi to vysvetliť?

Pomohol som si tak, že som založil nový priečinok, Tvoje súbory som skopíroval doň a na ne tých šesť starých (s dopísanými tými dvomi riadkami) a prepísať. To fungovalo. Vrátil som to do stavu, kde scrolling reagoval príliš ostro. Zväčšil som hodnotu v #define FJS_MOVEMENT_BITSHIFT a spomalilo to, ale reagovalo to akosi trhane a nestabilne. Akoby chvíľami vynechával. Keď som zvýšil príliš, prestalo reagovať úplne. Keď som zväčšil hodnotu v #define FJS_POSITION_CHANGE_TRESHOLD , tak to skákalo; stránka poskočila, potom nič a zase poskočila. Sem patrí to "skákanie". Možno by šlo nájsť nejaké oprimum medzi tými dvomi hodnotami, prípadne ešte s #define FJS_CAPACITANCE_TRESHOLD , ale prestalo ma to baviť. Čo si mi poslal, to funguje v pohode. Mohol by si to poslať vývojárovi do fóra. I keď neviem, či dnes tieto stroje ešte niekto používa, ale mohol by si ho kontaktovať a spýtať sa ho.


Naposledy upravil Duvsan dne ne červen 30 2024, 13:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 13:31    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
... tak Install sfarbí na zeleno a psmouse.ko.zst na oranžovo. U mňa nie. Vieš mi to vysvetliť?
To bude tím, že ten zelený má práva na spuštění. To je takové to x v -rwxrwxr-x na začátku výpisu příkazem "ls -l". Ty jsi tam asi neměl to x, měl jsi asi jen -rw-rw-r--. Ty práva na spuštění se dají nastavit pomocí: chmod a+x install
Duvsan napsal(a):
... Možno by šlo nájsť nejaké oprimum medzi tými dvomi hodnotami, prípadne ešte s #define FJS_CAPACITANCE_TRESHOLD , ale prestalo ma to baviť. Čo si mi poslal, to funguje v pohode.
Mě se právě taky nechtělo s tím laborovat.Radši jsem to udělal pořádně.
Duvsan napsal(a):
Mohol by si to poslať vývojárovi do fóra.
Už jsem mu to poslal. Ale nevím, jak se na to bude tvářit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 13:54    Předmět: Citovat

asdf napsal(a):
Duvsan napsal(a):
... tak Install sfarbí na zeleno a psmouse.ko.zst na oranžovo. U mňa nie. Vieš mi to vysvetliť?
To bude tím, že ten zelený má práva na spuštění. To je takové to x v -rwxrwxr-x na začátku výpisu příkazem "ls -l". Ty jsi tam asi neměl to x, měl jsi asi jen -rw-rw-r--. Ty práva na spuštění se dají nastavit pomocí: chmod a+x install

Funguje. Install zozelenal a inštaluje. Čo znamená oranžová farba? psmouse.ko.zst sa nesfarbil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 14:25    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Čo znamená oranžová farba? psmouse.ko.zst sa nesfarbil.
To nevím, zkus sem dát výstup z příkazu:
kód:
ls -l | grep psmouse
A uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 14:49    Předmět: Citovat

Už sa sfarbil. Dlhý kábel.
citace:
root@S760:/home/dusan/Downloads/fujitsu_scroll-main/drivers/input/mouse_6.8.0-36# ls -l | grep psmouse
-rw-rw-r-- 1 dusan dusan 52989 mar 25 14:33 psmouse-base.c
-rw-r--r-- 1 root root 437376 jún 30 14:52 psmouse-base.o
-rw-rw-r-- 1 dusan dusan 7511 mar 25 14:33 psmouse.h
-rw-r--r-- 1 root root 4561624 jún 30 14:53 psmouse.ko
-rw-r--r-- 1 root root 1157470 jún 30 14:53 psmouse.ko.zst
-rw-r--r-- 1 root root 1247 jún 30 14:52 psmouse.mod
-rw-r--r-- 1 root root 8058 jún 30 14:53 psmouse.mod.c
-rw-r--r-- 1 root root 153912 jún 30 14:53 psmouse.mod.o
-rw-r--r-- 1 root root 4388016 jún 30 14:53 psmouse.o
-rw-r--r-- 1 dusan dusan 8151 mar 10 21:38 psmouse-smbus.c
-rw-r--r-- 1 root root 311960 jún 30 14:53 psmouse-smbus.o
root@S760:/home/dusan/Downloads/fujitsu_scroll-main/drivers/input/mouse_6.8.0-36# ls -l | grep install
-rwxrwxr-x 1 dusan dusan 718 jún 28 19:50 install
root@S760:/home/dusan/Downloads/fujitsu_scroll-main/drivers/input/mouse_6.8.0-36# ls -l | grep fujitsu
-rw-rw-r-- 1 dusan dusan 6135 mar 25 14:33 fujitsu_scroll.c
-rw-rw-r-- 1 dusan dusan 1697 jún 27 15:41 fujitsu_scroll.h
-rw-r--r-- 1 root root 226064 jún 30 14:53 fujitsu_scroll.o
root@S760:/home/dusan/Downloads/fujitsu_scroll-main/drivers/input/mouse_6.8.0-36

Ináč keď dám "ls", tak oranžový je len psmouse.ko.zst .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.68 sekund