Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vodní katastrofa
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18061
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 18:38    Předmět: Vodní katastrofa Citovat

Jestlipak při odjezdu na dovolenou, nebo za jiným účelem s delší nepřítomností v baráku, nebo bytě zavíráte vodu?
Dnes hrozně veselá příhoda. Asi ve 13 hodin jsem slyšel nějakou slabou ránu, nevěnoval jsem tomu pozornost, myslel že je to zvenčí.
Kolem 14 hodiny přijdu do přízemí a koukám, ze stropu kape voda a flek 1 x 1 metr a malba se už loupe. Letím o patro výše, v koupelně 1,5 cm vody. Otevřu skříňku pod umyvadlem a proti mě paprsek vody. Na roháčku studený vody chybělo točítko a odtud voda stříkala. Tak letím do sklepa zavřít vodu.
Vodníkem jsem vodu na zemi vysál, durch promočený ručníky, co byly ve skříňce jsem naházel do sušky a šel jsem odmontovat roháčky. Sikovkama ani prd, Herkulesem hasákem jsem se kvůli skříňce k tomu nedostal.
Takže skříňka odmontovat. Jenže umyvadlo přilepený k obkladu silikonem se ani nehlo. Zkoušel jsem silikon proříznout, ani prd. Nakonec jsem ten silikon "ukejval" umyvadlem nahoru a dolů. Našel jsem i točítko roháčku, ta rána byla jak vystřelilo proti dvírkám skříňky.
Herkulesem jsem musel zabrat na bejka, jinak ty roháčky nešly povolit. Měl jsem strach, jestli to přežijou nástěnky ve zdi pod obkladem.
Pak jsem vyrazil do místního vodo/topo, kupodivu roháčky měly a pro sichr jsem koupil i obě hadice k baterii.
Roháčky jsou zpátky, voda jinde teče a tak zbytek zítra.
Jak jsem psal o tý dovolený. Když za hodinu vznikne tohle, tak si nedovedu dost dobře představit, co by bylo, kdyby to teklo 10 dní...
Jo a ještě jedno zjištění od pojišťováka z příbuzenstva. Pokud Vám někomu prdne hadička od roháčku k baterii a nedáte likvidátorovi doklad že je hadička stará maximálně 5 let, tak se z plnění pojišťovna vykroutí, protože životnost té hadičky je prý jen 3 roky! Dobrý, co?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guggy



Založen: Oct 17, 2006
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 18:56    Předmět: Citovat

No chce to nejake lepsi rohacky, vodak rikal ze Schell by mel byt ok. A pak ho jednou za mesic zavrit a otevrit at nezaroste bordelem a kdyz prdne hadicka tak to jde nim zavrit.

Hadicky se maji co 5let menit protoze rosenim ma tendenci kovovy oplet reznout a pak dratek opleteni propichne vnitrni hadicku a je potopa. Narazil sem na nerezove vlnovce, dela to vic znacek ja pouzil Merabell a ty by snad nemeli prasknout. Jsou o neco drazsi ale pokud predejdou vytopeni tak jsou k nezaplaceni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 1007
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:20    Předmět: Citovat

vretenové ventily Herz, mám ich všade a tesnia aj po x rokoch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32193
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:24    Předmět: Citovat

Pár let z5 mě ve 2 ráno vzbudil zvuk kapek, ale nepršelo venku - ale teklo to šachtou "za hajzlem" (stoupačky v paneláku). O dvě patra vejš prdla opletená "pancéřka" k pákovce (to je důležitý zmínit) na kuchyňský lince nad dřezem. A proč zdůrazňuju, že to bylo k pákovce? Protože rychlým uzavřením výtoku pákovkou vznikne v potrubí tlakovej ráz, kterej třeba využívá ke svý funkci čerpadlo zvaný "vodní trkač". A ta pancéřka byla dvoumetrová, i když kohoutky pod linkou byly slabýho 1/2 metru od pákovky. Takže je instalující "přeborník" stočil dokolečka a nechal tak, jen stažený binderem. Výsledek? Postupným působením rázů si ta pancéřka během snad půl roku prodřela durch nejdřív opletení a následně i ten PVC vnitřní šlaušek ... Výsledek - asi tak 3/4 kubíku, možná kubík vody v panelech, u nás o 2 patra níž tekla voda normálně z vypínačů na stěně ... Naštěstí to nikoho nezrakvilo ani nezranilo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:31    Předmět: Citovat

Se divím , že takhle starej to o hadicích nevíš. Proto beru staré klasické roháky ze SD a doma jiné nemám .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34184
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:32    Předmět: Citovat

Kontakt na toho "odbornika" dat poistovni, ktora to vsetko platila.

Inak vodu (aj plyn) zatvaram vzdy, ked v byte nikto nebude viac ako 1 den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:45    Předmět: Citovat

aj elektriku, jde jen lednička a zvonek ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 443
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:55    Předmět: Citovat

Já jsem dal všude v baráku nerezové vlnovce, i k pračkám a myčkám. Prasknutí hadíček je dost časté, lidi nemají potuchy, že mají omezenou životnost a nechají je tak klidně i dvacet let (pokud to vydrží). Roháčky pouze kuláky a každý rok, dva prostříknout WD40 a párkát zacyklovat. Voda, ta je největší sviňa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 20:01    Předmět: Citovat

Co to meleš , klasiky tě přežijou . Za kulák bych v tomto případě neutratil ni káďu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32193
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 20:07    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Se divím , že takhle starej to o hadicích nevíš. Proto beru staré klasické roháky ze SD a doma jiné nemám .
Bóbyku, čti pořádně - ten kvartýr, kde to tenkrát prdlo, je o 2 patra NADE MNOU, takže jaxitaxi asi nebude můj - a já už vůbec nemůžu mít s tím, co tam kdo naprasil na instalacích cokoliv společnýho ... Taky první co jsem po týhle promočený noci majitelce poradil, bylo dát tam jen nejnutnější o pár cm delší hadice a při zavírání pákovky to nedělat zprudka ... Nejvíc se ovšem čertila baba v mezibytu - tý to proteklo durch jádrem a kuchyní, takže si volala pojišťováka - a majitelce bytu s prasklou pancéřkou chtěla naúčtovat i následný praní a žehlení utěrek, kterýma tu vodu údajně uklízela ... Přitom stačilo jen vytřít vodu z podlah, přebílit strop a asi 3m stěny a dolepit zpátky polystyrénovou stropní kazetu v kouipelně, kterou měla při rozměru 80x80cm přilepenou jen na 5 terčíků nevímjakýho lepu a která prostě žuchla ze stropu koupelny do vany ... Ovšem udala škodu skoro 100 klacíků ... Jinak je v baráku všeobecně málo oblíbená a její obliba po tomhle extempore rozhodně nevzrostla, takže jsem byl bohužel ušetřen informace, kolik že od posichrovny skutečně dostala ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 20:15    Předmět: Citovat

tebe bych se nedotk , vyvracet kokotiny na to sem starej a mám málo času , tvoje klapání je mimo mojich reakcí . stačí ??????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 21:39    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
životnost té hadičky je prý jen 3 roky!

jakej mají důkaz? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18708
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 21:56    Předmět: Citovat

úřední-pojistné lejstro
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4285

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 23:08    Předmět: Citovat

Úplný luxus sú pancierové hadice zamurované do steny z iporiek, alebo zasadrované do sadrokartónu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18061
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 23:16    Předmět: Citovat

Guggy napsal(a):
No chce to nejake lepsi rohacky, vodak rikal ze Schell by mel byt ok.

Jo, prodejce mi vrazil ty Schell, že nic lepšího dnes asi v běžný sítí není.
Zítra kouknu, co tam bylo původně. Ale že vyletěla z roháčku hřídelka s točítkem a vznikla díra v ose, to mi dva vodáci ze tří, z kterých jsem tahal rozumy nevěřilo.
S těma nerez vlnovcema, nebrat. Pokud je prý ve vodě mangan a jiný železitý srágory a k tomu chlór, tak to prý vydrží zlomek času proti opletenýmu plastu. Prý k tomu už kdysi dávno nějakej Becket vytvořil kombinační tabulky co s čím a jak rychle hnije.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund