Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

měření kondenzátoru 47 uF 16V na reprobedně Genius 16W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32367
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 17:52    Předmět: Citovat

montana napsal(a):
...
Kromě toho ty reprobedny mají Dva reproduktory napravo: 4 ohm 10W a malý má 8 ohm 5 wat, do samé bude nalevé straně.
ChatGPT mi k tomu něco dopočítal:
Shrnutí
Paralelní zapojení reproduktorů (2.67 Ω):
RMS proud: 2.37 A
Špičkový proud: 3.35 A
Paralelní zapojení: Vyžaduje vyšší špičkový proud (3.35 A), což může být náročnější na napájecí obvod.
Závěr
Problémy, které popisuješ, jsou pravděpodobně způsobeny vadnými kondenzátory nebo selháním integrovaného obvodu DK124. Doporučuji začít s vizuální kontrolou a měřením kondenzátorů a poté vyměnit vadné součástky. Pokud se problém nevyřeší, zvaž výměnu DK124 nebo konzultaci s odborníkem, který má zkušenosti s opravou elektroniky.
Ale později dodává že by to mohlo být optočlenem atd...
Vesmíre, jak může bejt někdo takovej ignorant, že si nechává elektroniku diagnostikovat AI chatbotem? Už jsem ti jasně napsal DEJ SI DO PROFILU BYDLIŠTĚ! To není o žádným vyzvídání, to je o možnostech zkušenýho bastlíře bejt odněkud zblízka a tím pádem i líp k dispozici ti pomoct! Navíc - ten ChcáčGPT tě dokonale oyebal - a ty netušíš ani zbla proč, jak ani čím!!!! A co horšího - ten AI Chobot tě neoyebal naschvál - ale proto, že o tom sám kulový víš a otázku jsi mu položil úplně blbě !!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1795

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 19:12    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Elyty už z principu neměř zapájené.
Většinou jich bývá na jedné cestě napájení víc paralelně, tak ti to zkreslí.
Vždy je odpájej, vybij, potom změř.

P.S.: zobrazení čísla "1" na měřáku nejspíš znamená překročení rozsahu - to bude právě ten problém s paralelním osazením v rámci jedné DPS.

dobrej a specializovanej metr to samozřejmě změří, multimetr není ani jedno a mnohdy je naprosto zmatenej z jakékoli součásti co je okolo toho Smile


modrej WISDOM na 85 °C, z toho kvalita úplně stříká jak ten elektrolyt až bouchne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 20:16    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
montana napsal(a):
ChatGPT mi k tomu něco dopočítal...
Pán Bůh s náma a zlej pryč! Místo měřáku chat gpt - tomu se říká opravář moderní doby.
Ser na to a vodnes to někomu, kdo tomu rozumí a ví co dělá. Takhle to v lepšim případě dojebeš ještě víc než to je. V horšim tě to může zabít! Rolling Eyes

Nedělejte si ze mně srandu, vyměnit elektrolity zvládnu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 20:20    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
montana napsal(a):
...
Kromě toho ty reprobedny mají Dva reproduktory napravo: 4 ohm 10W a malý má 8 ohm 5 wat, do samé bude nalevé straně.
ChatGPT mi k tomu něco dopočítal:
Shrnutí
Paralelní zapojení reproduktorů (2.67 Ω):
RMS proud: 2.37 A
Špičkový proud: 3.35 A
Paralelní zapojení: Vyžaduje vyšší špičkový proud (3.35 A), což může být náročnější na napájecí obvod.
Závěr
Problémy, které popisuješ, jsou pravděpodobně způsobeny vadnými kondenzátory nebo selháním integrovaného obvodu DK124. Doporučuji začít s vizuální kontrolou a měřením kondenzátorů a poté vyměnit vadné součástky. Pokud se problém nevyřeší, zvaž výměnu DK124 nebo konzultaci s odborníkem, který má zkušenosti s opravou elektroniky.
Ale později dodává že by to mohlo být optočlenem atd...
Vesmíre, jak může bejt někdo takovej ignorant, že si nechává elektroniku diagnostikovat AI chatbotem? Už jsem ti jasně napsal DEJ SI DO PROFILU BYDLIŠTĚ! To není o žádným vyzvídání, to je o možnostech zkušenýho bastlíře bejt odněkud zblízka a tím pádem i líp k dispozici ti pomoct! Navíc - ten ChcáčGPT tě dokonale oyebal - a ty netušíš ani zbla proč, jak ani čím!!!! A co horšího - ten AI Chobot tě neoyebal naschvál - ale proto, že o tom sám kulový víš a otázku jsi mu položil úplně blbě !!!


A kde vidíte tu otázku? Máte podobné halucinace jako ten ChatGPT? Nevidíte co jsem mu napsal, protože jsem vytáhl jenom jeden závěr. Nevíte co jsem počítal a co jsem mu zadal za vstupy. Já jsem tu nenapsal, že nemám nikoho kdo by se mi nemohl na to podívat, zatím jsem ale nevyčerpal svoje možnosti.

Kdo vlastně jste, že si dovolujete mě napadat a veřejně pomlouvat? Pro mě jste odborník na napadání lidí a vytrhávání vět z kontextu. Mistr argumentačních klamů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32367
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 22:15    Předmět: Citovat

Jak jsem zjistil, na co a jak vlastně ses zeptal? Jednoduše - protože ta AI ti odpověděla pro danej problém úplně blbě a je to jenom stroj, kterej si (zatím) neumí domejšlet to, co nám bastlířům dovolujou naše křišťálový koule a léta zkušeností. Takže musela dostat tak položenou otázku, že na ni nešlo odpovědět jinak, než blbě. A z toho jasně vyplývá, že už ta otázka resp. zadání problému bylo blbě. Vsadil bych se, že to byl jeden jedinej konkrétní údaj, kterej ti to sdělilo, ve všem ostatním ty odpovědi připomínaly Pýthii Delfskou a byly tajemnější než hrad v Karpatech - pro tebe určitě. Pro tvou informaci ti napovím - byla to ta otázka na celkovou impedanci kombinace repráku 4Ω paralelně s reprákem 8Ω, co mi ukázalo cestu. To, že ti AI odpověděla "2,67 ohmu" mně sdělilo všecko ostatní. Už jen mechanická konstrukce a rozměry těch repráků mají vliv na jejich elektrický chování a to na co ses zeptal a co ti ta AI odpověděla by mohlo platit jedině v případě jejich zapojení do obvodu stejnosměrnýho proudu. Pokud jseš tak poučenej, jak se tady stavíš, tahle nápověda ti musí stačit - a pokud ti nestačí, tak holt Smolíček Pacholíček, zpátky do školičky a učit se, učit se a učit se. Já už jsem se ti snažil poradit dost - ale ty to odmítáš. Sorry jako že ti to budu vnucovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1580
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 23:02    Předmět: Citovat

Dobrá groteska todlecto vlákno! Si počkám na závěr... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 1:15    Předmět: Citovat

Však to taky je zapojené ve stejnosměrném obvodu.
Tak či tak vím že ten vstupní obvod je v pořádku a funkční, maximálně tam může být vliv starých kondenzátorů. Takže i kdyby mi AI odpovědělo, že obvod v pořádku není tak vím že je to blbost. Já se ptal jen na možnosti a na funkci součástek a vysvětlení termínů. Takže trvám na tom že fabulujete, protože jsem neprováděl diagnostiku, ale ptal jsem se na možnosti. To, že jsem dostal výpočty je věc navíc. Já chtěl hlavně vědět co jsou a jak fungují jednotlivý součástky a to jsem si dohledal, abych pochopil funkci celého obvodu. A tak asi logicky, když je na výstupu vytištěné plus a mínus a je tam usměrňovač a optočlen s galvanicky oddělenou diodou, tak že výstup prostě je stejnosměrný. Jinak by tam museli někam na další desku dát zase měnič na střídavé napětí a nevím proč by to jako měli dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 13:54    Předmět: Citovat

Sice nemám schéma od výrobce, ale tohle jsem si nakreslil. Snažím se pochopit zapojení na vstupní desce, výstupní obvod spínaného zdroje.

V černém čtverci nalevo nahoře je optočlen. Nahoře je výstupní konektor.
Vlevo dole transformátor.

Zajímalo by mě na co jsou rizistory a kondenzátor paralelně zapojený na diodě dole vpravo v bílém čtverci.

Taky by mě zajímalo proč na diodu optočlenu je paralelně rezistor 1K2 a katodou je to obrácené k zenerce. Sice chápu že tam jde o regulaci napětí pomocí zenerky a optočlenu, ovšem už mi uniká jak je možné, že tou diodou v optočlenu vůbec teče proud. Je možné že tam vůbec teče nějaký proud? Vím že na výstupních svorkách desky je napětí, ale ty diody mi vrtají hlavou.



my_photo-2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  127.69 kB
 Zobrazeno:  26 krát

my_photo-2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 19:01    Předmět: Citovat

Tak mám opraveno a vše zase funguje, jen se divím tomu, že naměřené hodnoty jsou jiné než jak jsem našel v datasheetu:
https://p.globalsources.com/IMAGES/PDT/SPEC/211/K1194841211.pdf
V datasheetu se píše
VCC (Work Power Supply) AC input: 85V-265V 4.9 5 5.9 V
A já naměřil přes 323V na usměrňovači (bez zátěže).

Ještě mám otázku. Co by se stalo, kdybych omylem z nějaké hlouposti začal multimetrem měřit napětí mezi obvodem s usměrňovačem+primárním vinutí transformátoru (323V DC) a tím výstupním obvodem třeba na zenerce kde má být nom. hodnota 6.8 a je tam 7.0 a chtěl bych to změřit na DC rozsahu do 20V ale omylem bych tou druhou rukou hrábl na zem v obvodu s tím nízkým napětím 323V? Zničilo by to multimetr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9069
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 19:06    Předmět: Citovat

Ty jo, ty nemáš základní znalosti. Efektivní hodnota, špičková hodnota ti nic neříkají, ale opravuješ věc na 230 VAC.
Sorry, ale ty jsi dobroduh, než se začneš zas v něčem vrtat, douč se základy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1795

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 23:00    Předmět: Citovat

montana napsal(a):
Ještě mám otázku. Co by se stalo, kdybych omylem z nějaké hlouposti začal multimetrem měřit napětí mezi obvodem s usměrňovačem+primárním vinutí transformátoru (323V DC) a tím výstupním obvodem třeba na zenerce kde má být nom. hodnota 6.8 a je tam 7.0 a chtěl bych to změřit na DC rozsahu do 20V ale omylem bych tou druhou rukou hrábl na zem v obvodu s tím nízkým napětím 323V? Zničilo by to multimetr?

jakejkoli soudnej voltmetr má impedanci aspoň 1M, takže by to tomu nemělo dělat v nic, maximálně ukáže napětí mimo rozsah
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32367
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 0:28    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Ty jo, ty nemáš základní znalosti. Efektivní hodnota, špičková hodnota ti nic neříkají, ale opravuješ věc na 230 VAC.
Sorry, ale ty jsi dobroduh, než se začneš zas v něčem vrtat, douč se základy.
Tohle jsem poznal po jeho druhý-třetí odpovědi, ještě dřív, než jsem mu přišlápnul pařátek s kuřím vočkem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 10:34    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Ty jo, ty nemáš základní znalosti. Efektivní hodnota, špičková hodnota ti nic neříkají, ale opravuješ věc na 230 VAC.

To byl jeho teoretický výpočet, to nebyly naměřené hodnoty. Já se ptal jaký je špičkový proud. Ale teoreticky. Takže to spočítal. Změřené to nebylo.
Pokud by šlo o naměřené hodnoty, tak mi to nesedí na data z datasheetu co jsem našel kde DK124 má mít 90-265V AC, ale ta součástka je zapojena v obvodu DC s napětím 325V. A ChatGPT psal že na pinu 3 kde je Fb má se ta hodnota měnit podle toho jaká je zátěž. Ale já změřil, že se to ani nehne když reguluji těma bednama. Možná to tak má být.

Co se týče mého dobrodružství, doučuji se za chodu. Ale opravdu se nebojím že by mě to mohlo zabít, tak blbý totiž nejsem, abych se dotýkal součástek pod napětím které může být nebezpečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 10:42    Předmět: Citovat

OK, taj pro pobavení já sem pošlu co to AI napsalo. Je mi jasné že reálné hodnoty mohou být jinde, je to jen teoretický výpočet:

Výpočet reálných hodnot

Ztráty na obvodech a součástkách:
Efektivita zesilovače: Zesilovače v malých reproduktorových systémech obvykle pracují s účinností kolem 70-80%. Pro naše výpočty budeme předpokládat 75% účinnost.
Tepelné ztráty: Tepelné ztráty na součástkách, jako jsou tranzistory a odpory, budou zahrnuty do účinnosti zesilovače.

Výpočet efektivního výkonu dodávaného do reproduktorů:
RMS výkon: 16W
Efektivní výkon zesilovače: Pinput=PRMSηPinput​=ηPRMS​​, kde ηη je účinnost zesilovače.
Efektivní proud: Vypočítáme efektivní proud, který by byl potřebný pro daný výkon a účinnost.

Výpočty
Výpočet vstupního výkonu

Pinput=PRMSη=16W0.75≈21.33WPinput​=ηPRMS​​=0.7516W​≈21.33W
Výpočet efektivního proudu

Paralelní zapojení reproduktorů (2.67 Ω):
VRMS=PRMS×Ztotal=16W×2.67Ω≈6.53VVRMS​=PRMS​×Ztotal​
​=16W×2.67Ω

​≈6.53V
IRMS=VRMSZtotal=6.53V2.67Ω≈2.45AIRMS​=Ztotal​VRMS​​=2.67Ω6.53V​≈2.45A
Korekce pro ztráty a účinnost

Vzhledem k účinnosti zesilovače (75%) a ztrátám na obvodech:
IRMS(efektivnıˊ)=IRMS×η=2.45A×0.75≈2.12AIRMS​(efektivnıˊ)=IRMS​×η
​=2.45A×0.75

​≈2.12A
Shrnutí

Výkon: 16W RMS
Efektivní výkon zesilovače: 21.33W (s ohledem na účinnost 75%)
Efektivní RMS proud do reproduktorů: 2.12A (při paralelním zapojení 2.67 Ω)

Realističnost proudových hodnot

Proud: 2.12A RMS při 16W RMS je realistická hodnota pro malé reproduktorové soustavy, zvláště při paralelním zapojení.
Účinnost: Účinnost zesilovače hraje klíčovou roli a může výrazně ovlivnit výsledné proudy.
Tepelné ztráty: Tepelné ztráty jsou zahrnuty do účinnosti a celkového vstupního výkonu zesilovače.

Pokud máte další specifické požadavky nebo potřebujete detailnější analýzu, dejte vědět.



screenshot.png
 Komentář:
 Velikost:  65.96 kB
 Zobrazeno:  7 krát

screenshot.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32367
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 11:33    Předmět: Citovat

A celý dokupy je to totální trotlovina ... který ty bohužel věříš, protože nemáš ty základní znalosti o kterejch my tady celou dobu mluvíme. Ty možná umíš něco naměřit, ale chybí ti naprosto nutná povědomost O VZTAZÍCH mezi veličinama - v tom plaveš jak honorable admirál Horace Nelson blahý paměti u mysu Trafalgar. Prostě nemáš základy, který se dřív učily na každý trošku slušnější technický střední škole zhruba ve třeťáku a na elektro specializovanejch oborech jak výučních, tak maturitních v podstatě hned od prváku. Nic na tom nezmění, že budeš vopatrnej a nebudeš se dotýkati drátů ani na zem padlých - když prostě mezi tvýma ušima panuje elektrotechnický skoro vakuum. Nám všem zaplnění takovýho aspoň základního vakua trvalo minimálně rok - než jsme se rozkoukali a začali chápat ty složitější případy. Tak po nás nechtěj, aby ti někdo vysvětloval vyšší dífčí a dokázal to hned teď včera bylo pozdě. Bez toho základního fundamentu ve tvý hlavě to je beznadějný a dopadneš jako Zdeněček Slabejch z Královýho Hradca, kterej si myslel, že bez příslušnejch znalostí může provozovat radioservis.

Co ti můžu doporučit - pohledej na zbytku ještě jakž-takž fungujících úložišť pár knížek, přihlas se do knihovny a hlavně sežer písmenka a vobráski z následujících titulů:
- Malina Václav - Poznáváme elektroniku - v nakladatelství BEN vyšlo 7 dílů, na základní pochopení stačej první dva, na lepší znalosti je dobrý prokousat se až do dílu č.4.
- libovolná dostupná učebnice elektrotechniky a elektroniky pro střední školství. Bohužel jsou vakace čili prázdniny a na školách nenajdeš skoro nikoho, kdo by ti nějakou poradil nebo dokonce dřív než v září půjčil.

Bez toho, co je v odkázanejch knížkách, budeš furt jen vopice, co urvala z tábora vědecký expedice nějakou těžkou bedýnku, kamenem ji rozbila a teď hopsá a nadšeně vříská nad tím, co z tý bedýnky vypadlo - ale to je asi tak všecko, na co se zmůže.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund