Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silver Crown MK37 - prerusene trafo
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 20:05    Předmět: Silver Crown MK37 - prerusene trafo Citovat

Silver Crown MK37 - pekne vyzerajuci smejd, ako naznacuje nalepka "100W PMPO" Very Happy Ma to sice 2 repraky, ale je to mono (2x 8Ω zapojene paralelne). Je tam jediny IO TA7613AP (podla datasheetu minimalna impedancia 8Ω, ale konstrukter sa na to zjavne obrazek_cenzura).

Napriek smejdovosti by to asi dodnes fungovalo, keby sa nenasiel nejaky blb, co to prepol na 110V. Trafo ma preruseny primar, poistku vo vinuti nema.

Na 6V cez bateriove kontakty to funguje. Vhodne trafo nemam, skusim tam implantovat nejaky slusnejsi spinany zdroj, aby nezarusil radio.



silver_crown_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  103.06 kB
 Zobrazeno:  31 krát

silver_crown_1.jpg



silver_crown_2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  106.44 kB
 Zobrazeno:  11 krát

silver_crown_2.jpg



silver_crown_3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  154.63 kB
 Zobrazeno:  23 krát

silver_crown_3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7993
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 20:16    Předmět: Citovat

Jakákoliv USB nabíječka. PS tak asi ne, ta by MG neutočila.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek


Naposledy upravil mi-ro dne út červenec 02 2024, 11:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8879
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 20:47    Předmět: Citovat

Vidím tam:
Sekundár - zřejmě ty 2 "žluté".
Primár - 2 červené + 1 bílý (některý z nich bude odbočka na těch 110V∿!

Leží mi tu hafo podobných traf - i z podobných klumprů. Pokud má elespoň půlka primáru okruh (zkus prozvonit ohmetrem), potom bych připojil na sec. cca 10V∿ a měřil, co se objeví na tom (zbytku-polovině) primáru. Aby se dalo zjistit, kolik má dávat sekundár. Předpokládám, že radio je na 9V= (na 6 "buřtů"), čili trafo by mělo dávat taky tak cca ±9V∿.
Anebo - pokud máš regul. trafo, tak do poloviny primáru pustit těch 110V∿ a změříš ten sekundár (naprázdno i při nějakém-rozumném zatížení) ještě přesněji.
Předpokládám, že se u mě stejné trafo najde - pokud si vyřídíš Zásilkovnu (a pošleš jen kód), tak ti trafo (gratis) pošlu. A budeš to mít v originálním stavu Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32233
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 20:58    Předmět: Citovat

To tráfko má určitě víc jak 6V i zatížený, u těchhle větváckejch šitů jsem se často setkal s tím, že na baterky to kolikrát má co dělat, aby to víc utaženou kazetu přehrálo bez zpomalení a převíjet je to nedokáže vůbec - zatímco na tráfko to jede normálně. Obvykle jsem se setkával s trafem na 9V a šachtou na 6ks monočlánků, tam kde byla šachta jen na 4 buřty, bylo stejně trafo s výstupem 9V. Nabíječka s výstupem JENOM 5V bez úpravy to neutáhne, ještě možná tak jako rádio bez mechaniky a větších nároků na hlasitost. Pokud už takovou nabíječku, tak se podívat na kondíky na její sekundární straně, radši tam nastrkat elyty na aspoň 12V nebo dokonce 15V a pak hrábnout do zpětný vazby nebo na referenci a povytáhnout výstupní napětí nad těch 6V - klidně na 7,5 nebo 8V. Měnič to utáhne, tráfko to zvládne, usměrnění taky, jediný co na to není od PRCáka připravený jsou filtrační elyty, který jsou vždycky oyebaný co to jde.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 20:59    Předmět: Citovat

Primar je v prdeli cely - medzi cervenymi ani bielym nie je nic vodive. Sekundar su 2 zlte + 1 cierny (stred), usmernene dvoma diodami. Je to na 4 baterie, takze 6V. Elyt za usmernenim je na 16V, ale ostatne len na 10V, takze aj 9V trafo by mohlo byt prilis vela. Kazetak ma 6V motor MITSUMI (prekvapivo velky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nxn



Založen: Apr 18, 2007
Příspěvky: 674
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 21:15    Předmět: Citovat

Nedá mě to... to jsem míval taky... Laughing
_________________
Poslední slova před smrtí: 'nebojte to je nulák'....Praskla žárovka:'vyměň všechny elity'
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7881
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 22:09    Předmět: Citovat

Kdysi bylo povícero těhle jezevčíků na trhu, a jak píše Ekkar, trafo bez zatížení dávalo podstatně víc, než když se to napájelo z monočlánků.
Ale pokud u tohoto konkrétního vidíš v napájení elyty na 10V, tak by to chtělo trafo cca 2x7,5VAC.

P.S.: ještě by to možná chtělo přepojit primár trafa tak, aby se ten přepínač na 110V už nijak neuplatnil.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32233
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 30 2024, 23:04    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
....
P.S.: ještě by to možná chtělo přepojit primár trafa tak, aby se ten přepínač na 110V už nijak neuplatnil.
To by musel udělat/dát udělat každej, komu se podobný heblo s možností přepnout na 110V dostane do ruky. Mám v kutlochu jeden takovej pod markingem Mitsubishi ve verzi pro USA/Tichomoří, kterej kdosi dovezl do ČR a chtěl u něj vyměnit původní šňůru s US vidlicí za evropskou. Dotyčnýmu vůbec nedošlo, že panelová zásuvka pro výměnnou šňůru je speciálně u US přístrojů pro 110V udělaná jako čtverhranná tak, aby do ní evropská koncovka zvaná "osmička" vysloveně nepasovala - vzal kudlu a evropskou šňůru ořezal tak, aby se do čtverhranný zásuvky vlezla ... A pak to samozřejmě píchnul do naší 220/230 voltový zásuvky ... Křáplo to a magneťák přestal hrát. Milýho pitomce nenapadlo zjišťovat, jestli to třeba na baterky nebude hrát a chtěl ho vyhodit.

Ke mně se dostal jako šrot určenej do SD, čtyřhrannej sokl síťový přívodky mě hned praštil do bulev - změřil jsem odpor, samozřejmě jsem nenaměřil nic, vinutí přepálený, přepínač na 220/230/240V tam žádnej nebyl. Ale další kontrola učuněná přivedením správně polarizovanýho napětí 9V z externího zdroje na svorky v baterkový šachtě ukázala, že magič žije, jen potřebuje transplantaci jinýho síťovýho trafa - stalo se, magič normálně funguje ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8879
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 16:36    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Napriek smejdovosti by to asi dodnes fungovalo, keby sa nenasiel nejaky blb, co to prepol na 110V. Trafo ma preruseny primar, poistku vo vinuti nema.
Podobného "blba" jsem zažil i já Sad
Borec z vedlejší dědiny dělal v 90. létech v reichu a dovezl si odtud nádherný "kombajn" (v podstatě věž "naležato" - jak to bývalo dříve zvykem).
Měl to kompletní a nic tomu nebylo - němec to vyhodil snad jen proto, že se mu to "ohledělo".
A 15-tiletého kluka (toho borce) nenapadlo nic lepšího, než to přepnout na těch 110V a vrazil do zásuvky. Všechny žárovky se prý rozsvítily jak na vánočním stromku; prásk, a pak už jen ticho. A to musel odšroubovat "zajišťovací pásek" (obdobný jak na starých Philips, či Tesla rádiích) a pootočit ten "volič napětí" Evil or Very Mad
Kromě těch žárovek a většiny pojistek (což bylo to nejmenší zlo) odrovnané oba koncové HIO - aby ne, když byly na nap. 40V a "dostaly" (téměř) dvojnásobek - dál jsem to už nezkoumal (kolik dalších polovodičů to "odesralo"). Ale dodnes mně to bylo líto vyhodit - stěhoval jsem to dvakrát i s celou provozovnou a po skončení činnosti to (doposud) leží v nejhornějším regále (v otápěném) sklepě.
Zkusím sem později hodit foto, ať se taky pokocháte a proklnete toho "15-tiletého blba", který už mohl mít trochu rozumu (když nic, tak snad ve fyzice aspoň nějaké elektro-základy snad probírali) Evil or Very Mad
Borec nechtěl do toho nic investovat - bodejť, když to sebral v reichu "z chodníku" a nic ho to nestálo. Tak mi to zůstalo trčet v dílně. Nechal si z toho jen reprosoustavy - ty jsem ani neviděl - ke mně to tehdy dotěpil bez nich.
V tvém případě to taky musel ten "blb" přepnout šroubovákem, tak si taky měl být vědom toho, co dělá - njn "blb" Twisted Evil

rnbw napsal(a):
Primar je v prdeli cely - medzi cervenymi ani bielym nie je nic vodive. Sekundar su 2 zlte + 1 cierny (stred), usmernene dvoma diodami. Je to na 4 baterie, takze 6V. Elyt za usmernenim je na 16V, ale ostatne len na 10V, takze aj 9V trafo by mohlo byt prilis vela. Kazetak ma 6V motor MITSUMI (prekvapivo velky).
Já si to i myslel, že ten sec. bude dvojitý - jen jsem ten "černý" (na tmavém pozadí) neviděl. A napětí baterek jsem jen odhadoval - z těch dvou (původních foto) se to nedalo nijak poznat.
No zítra proberu tu bednu (s těma trafama) a nějaké takové (vizuelně podobné) zkusím proměřit a pokud najdu některé se sec.: 2 x 5÷7V, tak dám befel - poslal bych ti ho pak.
V těch "devadesátkách" jsem často jezdil do Rožnova p.R. - nejen do RETONu (pro obrazovky), ale bývalo tu hodně firem-prodejců s elektro součástkami. Jedna fa (hned za náměstím, se později přestěhovala kousek za Rožnov do novostavby, do vlastního - za náměstím byli v pronájmu) a tam se daly koupit tyto trafa i nové - v docela velkém sortimentu. Už si ani nepamatuju, jak se jmenovala Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 800
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 22:08    Předmět: Citovat

Byl to zřejmě Lubor Grigorescu a firma se jmenovala AGB.
Dodneška skladuji jejich více jak 30 let staré nabídkové letáky a ceníky, je mi to líto vyhodit Sad

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 22:29    Předmět: Citovat

Skusil som niekolko 5V spinanych zdrojov a vsetky brumia. Niektore len trochu, ine silno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18094
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2024, 23:25    Předmět: Citovat

Chtěl bych vidět malej pulzák, co dá těch 100W aby v tom mohl začít fungovat dle nálepky onen Mega Sound. Laughing Laughing Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5190
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 9:53    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
Byl to zřejmě Lubor Grigorescu a firma se jmenovala AGB.
Dodneška skladuji jejich více jak 30 let staré nabídkové letáky a ceníky, je mi to líto vyhodit Sad

Vašek

Je to jak píšeš. Byl jsem tam několikrát osobně. Neskutečný výběr všeho a přeochotný pán.

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8879
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 17:14    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
Byl to zřejmě Lubor Grigorescu a firma se jmenovala AGB.
Jj - AGB elektro, Lubor Grigorescu. Máš recht, byl to on - njn, a o mě se už pokouší "tenněmec" Laughing
Ta novostavba byla kousek za městem, směr Vigantice (rodná dědina kopálisty M. Baroše) Rolling Eyes

A k vyhledání toho tráfka jsem se dnes nějak nedostal - snad zítra Embarassed

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34217
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2024, 21:45    Předmět: Citovat

Vyzera, ze toto by tam mohlo pasovat - prehodim to do povodneho plechoveho drziaka (a prerobim usmernenie):
https://www.tme.eu/sk/details/ts2_16/transformatory-pre-pcb/indel/

Akurat je to polske, tak sa obavam, ze to bude hucat a hriat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund