Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Keramická topná patrona TUV Dražice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18153
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 8:03    Předmět: Keramická topná patrona TUV Dražice Citovat

Kámošovi odešel starej kombinovanej bojlér Konventa 200L ležatej. Místo něho chce osadit, podobně jako já před 12 lety, vodorovný 200 l Dražice, pouze elektro.
Jenže vypuká problém. Má to připojený na Wattrouter k třífázovýmu měniči FVE na požírání přebytků. Jenže Dražice mají standardně jen jednofázový patrony. Potřebuje 3 x 1,5 KW, to je největší počet keramických segmentů co se vejde do jímky pro původní jednofázový těleso. Hledal jsem na netu a trojfázový je problém, mají (tedy pokud vůbec mají) větší výkon a tím je i delší a nevejde se do jímky. Nějak to ale vyřešit šlo, jen jsem za těch 12 let zapoměl, kde jsem to těleso sehnal.
V Nadetě Kosice jsem nepochodil, snad po dovolených na zakázku ale to je dlouho.
Vím, že v ČR existuje pár spolků, který se zabývají opravami těhle patron. Ale změna z jednofáz na trojfáz znamená vyměnit přípojnej segment z dvoukolíku na čtyřkolík a to je velice úzkej profil.
Nemáte někdo tip, kde bych pochodil?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 8:32    Předmět: Citovat

A zkoušels´to přímo v Dražicích? Vím, že tam patrony renovovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 261

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 8:58    Předmět: Citovat

hmmm ... bych se musel podívat jakej boiler máme na chalupě jelikož mám dojem, že to sou dražice čistě elektro, ale je stojatej na zeď a je na 3F a také ho používáme na požíraní přebytků z FVE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2702

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 10:15    Předmět: Citovat

Zkus to tady.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18153
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 10:44    Předmět: Citovat

jirka5 napsal(a):
A zkoušels´to přímo v Dražicích? Vím, že tam patrony renovovali.

Samozřejmě, jako první. Ale ten jejich obchoďák je nějakej natvrdlej, Vnucoval mě celou přírubu s instalací a tělesem na 3 x 400V za 5 tisíc. Což je na připojení na 3F FVE měnič přes Wattrouter na dvě věci. Že prej nic jinýho mě nedodaj. Argument, že to už mám s patronou 3 x 230V/ 3 x 1,5KW bez výměny příruby v provozu 12 let nebral v potas.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18153
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 10:50    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Zkus to tady.

PF


Eltop znám, jezdil jsem kolem na chajdu do Holetína. Jednou jsem se tam i zastavil na zjištění, co všechno umí. Tam ale keramiku nedělaj, jen různý topný tyče v kovových trubičkách, třeba do trouby, infráků, bojlérový tyčovky přímo do vody a pod.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2702

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 11:10    Předmět: Citovat

Aha. To jsem myslel, že tam dělají vše včetně keramiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 669
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 16:27    Předmět: Citovat

To má byť náhrada za bojler, do ktorého si zháňal naposledy tepelnú poistku?

Dávnejšie som tu ponúkal keramickú špirálu 2+1kW s priemerom cca 51-52 mm, dĺžka 48 cm. V tom istom vyhotovení mám aj 3x1kW v zapojení do hviezdy, ale zdá sa mi, že asi na dražickej jímke bude menší priemer a teda ju nebude možné použiť.
Odkaz na mnou ponúkanú špirálu
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=103054&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18153
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 16:51    Předmět: Citovat

Jo, přesně. Po namontování nový tepelný pojistky dál vypadávala a instalatér prohlásil, že tam je na tělese a jímkách balvan šutru. A taky jo, když tahal přírubu ven, tak to nešlo, ten balvan musí být obrovskej, neprojde dírou příruby.
Majitel tedy rozhodl, že pořídí novej bojlér, ležatej, jen elektrickej, 200l Dražice. No a do něj je standard patrona 230V. Tak teď se řeší, dát místo ní 3 x 230V. Jde to, dělal jsem to u sebe doma, stačí sehnat správnou patronu.
Jenže musí mít správnou dýlku, tedy počet keramických článků aby se vešla do původní jímky.
Koukal jsem na to co nabízíš, bohužel nejde použít, kvůli Wattrouteru musí mít všechny tři spirály stejný, 1,33 až 1,5 kW. Bojlér je na cestě, dokud se nevytáhne původní patrona, tak se neví průměr a dýlka (počet článků).
Sice mám někde ve skladu tu moji původní jednofázovou patronu ale nejsem si jistej jestli Dražice používají stále stejnej průměr a (výkon) dýlku jako před cca 15 lety.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 669
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 17:49    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 19:48    Předmět: Citovat

To těleso co nabízí vicious je 3 kW celkem. Jsou to 3 nezávislá vinutí odporového drátu. Propojení dvou těles paralelně zajišťuje ta klema uprostřed.
Protože je delší ( 450 mm ) než jednofázová na 230V ( 400 mm ) tak bys musel koupit přírubu delší ( 450, nebo 550 mm ), třeba tuto
https://www.nahradni-dily-shop.cz/cs/bojlery/priruby/strana-1#form_manufacturers
https://www.besta.cz/dzd-drazice/strana-3/
https://eshop.instal-renc.cz/drazice-viko-priruby-balena-450-mm-2-jimky-2000251-/
https://www.google.com/search?client=opera&q=příruba+dražice&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18153
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 05 2024, 0:15    Předmět: Citovat

Tak jsem doma rozdělal můj ležatej 200L Dražice a mám v něm 3 x 1,33KW ve stejný jímce, co v ní byla původní 2,2KW jednofázovka.
Vypadá to, že v Nadetě je možný zadat výrobu jakýkoliv topný patrony. Dokonce je snad možný dodat původní pokud nemá popraskané keramické segmenty a namotají do nich nové spirály. Čtyř šroubovou keramickou koncovku pro třífázové bojléry mají v Nadetě jako samostatný díl, kdyby byl správný drát, tak by se to dalo namotat i doma.
Kámoš už má bojlér doma. Je jinej, než ten můj 12 let starej. Ten můj má trubkovou kolíbku ve který leží a dá se posouvat do stran a otáčet v podélný ose. Tu kolíbku mám přivařenou na původních nosnících od bojléru Konventa. Tenhle novej má jen montážní patky na zeď za ním, což je problém, kámoš má tu původní Konventu v prostoru v konstrukci podobný koze na řezání dřeva. To bude mít instalatér asi honičku, nosná zeď nikde poblíž není.
Byl jsem mu z něj vytáhnout patronu, aby věděl velikost jakou má shánět. Zjistil jsem, že jímka je o 10 cm delší, než ta jednofázová originál patrona, takže by trojfázovka mohla být o jeden keramickej segment delší. Jo a ta jednofázová patrona má pod šroubkama tři smotaný dráty, takže spirály jsou v patroně namotaný tři, každá 733W zapojený paralelně. Teoreticky by se to dalo asi přepojit na třífáz ale 733W ve fázi je na nainstalovanej solár hodně málo.
Asi to je na dobrý cestě.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund