Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

měření kondenzátoru 47 uF 16V na reprobedně Genius 16W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 19:49    Předmět: Citovat

Michal byl větší nadšenec a dokázal se mnoho věcí naučit.

Pouze měl zvláštní otázky.


Naposledy upravil nonius dne st červenec 03 2024, 19:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1565
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 19:50    Předmět: Citovat

Co plavající ženy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32244
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 20:17    Předmět: Citovat

kbulda napsal(a):
Kolesa II
EEEE, Kolesa ne-é. To spíš Zdeneček Slabejch (zde na fóru jako "zslaby") nebo další jemu podobní, co si tady za svůj přístup vysloužili košík jižních plodů - jejich nicky už jsem pustil z hlavy, ale vždycky jde o postavičky odmítající potřebu se nejdřív naučit základy a po vystavení prvotního dotazu odpovídat na doplňující dotazy zkušenějších. Vždycky ale zdůrazňujou fakt "já se teprve učím", ale cpou se mocí mermo vehementně do oprav respektive konstrukce věcí, na kterejch si vylámali zuby i mnohem zkušenější kofři. A 99% z nich není jako Šampónek, kterej po hlasitý počáteční kritice zacouval zpátky do svojí nory, kde nejdřív sežral dost podstatnej díl z doporučenejch mouder ke studiu, než zase vylez na světlo světa a zapojil se znovu do problematiky - s výsledkem takovým, že teď si tady v klídku publikuje svoje monstra A NIKDO MU NENADÁVÁ, protože prostě dokázal respektovat komunitu a zařadit se do ní. A i když je furt tak trochu wildcat, tak už to s ním jde.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 21:04    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Proč se takto ptáš Behemota, zeptej se té umělé inteligence Very Happy .

BTW, já tam nic osobního nevidím.


To jsem si spletl nick. Psal to nonius
citace:
Montana, dlouho se tady neukázal takový člověk jako vy. To bude zase počteníčko.

U Behemota je to v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 21:07    Předmět: Citovat

Pane Ekkar to se pletete, já neodmítám číst základy, právě naopak, jenže se ptám toho GPT. Někdy se zadaří najít lepší zdroj informací online. To je právě to proč se vás to nejspíš dotýká protože GPT je alternativní způsob vzdělávání, který vám moc nevoní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32244
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2024, 23:35    Předmět: Citovat

Možná se pletu v tom, že ty odmítáš číst základy, ale nepletu se v tom, že AI hlásá ve velkým % případů odborně směřovanejch dotazů naprostý blbosti. Až to bude vychytaný a zkorigovaný tak, aby to nepustilo do dutejch hlav pitomosti, budiž. Zatím je ale i soudruh LžiUčitel Bohuš Fčelař užitečnější A HLAVNĚ FAKTICKY SPRÁVNĚJŠÍ zdroj vzdělání, než nějakej AI Chobot ... Prostě už nejenom houfně kupujeme hadry, slunečníky, nábytek, nářadí do dílny, hadice, vrtačky a svářečky v krámech hned vedle jídla, ale už se neznalí chodí učit elektroniku od chybujícího stroje, i když se o chybovosti všeobecně ví a hlavně oni mají k dispozici mnohem správnější zdroje informací - jenomže jejich používání není tak pohodlný a hlavně vyžaduje, aby u toho tazatel SAMOSTATNĚ PŘEMEJŠLEL - a to ty dnešní adepty STRAŠNĚ BÓLÍ ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 9:59    Předmět: Citovat

montana:
Pokud se zeptáte AI, tak je na vás, jestli tu odpověď budete považovat za správnou. Buď máte dostatečné znalosti nebo vám musí předložit zdroj odkud čerpá, jinak ta informace je nedůvěryhodná a nepoužitelná. Pokud se bude učit z těchto pochybných informací, tak se nedivte, jak se k vám na odborných fórech ostatní chovají.
AI může pomoct učiteli najít materiály pro své studenty, ale je na něm co si vybere. Pro samostudium to vhodné není.
Učit se nebo číst texty pomocí AI nebo automatických překladačů neni vůbec dobrý nápad. Lepší je se ten jazyk postupne naučit. Tyhle věcí vám ten text přeloží jenom přibližně, aby jste věděl, o co se jedná, stále dělají chyby a není na ně spolehnutí.

Záleží na vás z čeho se budete učit, jestli z umělých textů a bude vypadat jako pokažený robot nebo z textů od vzdělaných lidí a budete vypadat, že tomu rozumíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 10:56    Předmět: Citovat

Nonius, rozumím Vám. Ale zkoušel jsem se programovací jazyky učit a nikdy mi to nešlo, protože jsem to nakonec kvůli nepoužívání zapomněl. Zde je jiný přístup, který mi vyhovuje. Učím se jen když to potřebuju. Neučím se věci, které nepotřebuju. Například zpracovat data pythonem nebo bashem jen když to potřebuju. Měl jsem třeba kurz na průmyslovce, ve kterém byl bash před cca patnácti lety, a z toho si nic nepamatuju i když mám uchované soubory se skripty. Ale naučil jsem se bash znova, když ho momentálně potřebuju. Jako testovací podmínky na testování existence souborů a adresářů.

Naposledy upravil montana dne čt červenec 04 2024, 14:36, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 14:33    Předmět: Citovat

V čem se pozná jestli kondenzátory na desce zdroje jsou kvalitní? Když jsem koupil před 3,5 rokem repro bedny 2x 16W RMS od Genius za 1200 CZK mám automaticky předpokládat že v tom jsou Čínské kondenzátory? Na těch kondenzátorech nevidím značku firmy jen KM 105˚C ... to nevypadá značku výrobce. Podíváte se do datasheetu a vyčtete to z toho třeba podle výrobce nebo prostě jen změříte a už víte že jsou to šmejdy? Nebo podle velikosti, že třeba větší kondenzátor 33 uF (stejná výška, ale větší průměr vydrží víc...). V čem je rozdíl vnitřně co tam maj ty kvalitní oproti tomu co tam nemaj ty Čínské?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 14:57    Předmět: Citovat

Ano, ne, ano, ano, možná, hledej a studuj.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2429
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 20:09    Předmět: Citovat

a to ten kvaltní kondenzátor může jít brzy do kopru, když ho "konstruktér" píchne vedle chladiče nebo pod něj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3390
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2024, 21:16    Předmět: Citovat

Ale tak stačí hledat. KM je serie pravděpodobně Capxon. Jestli je technicky vhodná napoví datasheetové hodnoty a trochu renomé značky.
Chce to hledat a u toho myslet. Co dělá kondenzátor kvalitním je přednáška na pár hodin. Ale obecně asi jako u vaření - bez výchozích kvalitních surovin a pečlivého zpracování je z toho sračka.
Klíčovým je nicméně ta gumová ucpávka bránící úniku elektrolytu, a taky navaření vývodů na folii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: pá červenec 05 2024, 8:55    Předmět: Citovat

Aha, takže oni jsou ti výrobci někde registrovaní, že mohou používat určité písmena na svých výrobcích, které je označují. Mohl byste prosím poradit co mám hledat když chci najít seznam výrobců a jejich oficiálních značek? Je něco jako mezinárodní seznam výrobců elektrosoučástek?

Chtěl jsem si upravit osobní informace z profilu a když kliknu na submit nic se neděje, jako by to nefungovalo. Není to bug?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1760

PříspěvekZaslal: pá červenec 05 2024, 10:56    Předmět: Citovat

fórum je vosumnást let starý, zkus hádat Laughing

začni tady http://capacitor.web.fc2.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: pá červenec 05 2024, 11:54    Předmět: Citovat

Takže Chengx je to na desce.

Naposledy upravil montana dne pá červenec 05 2024, 18:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund