Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak zjistit co je to za tranzistory (asi U reg. a I reg.)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: po červenec 15 2024, 18:32    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Vono taky ne každá součástka s vícero vývodama než 3-4 je mikroprocesor a naopak - jsou i mikroprocesory pro opravdu speciální použití, který mají jen 4-5 vývodů a přesto jsou to programovatelný součástky. Říkat každýmu vícevývodovýmu futrálu "MPU" je fakt projev zoufalýho nedostatku vědomostí. Spolu s tvým výrazně odmítavým postojem k všeobecným zvyklostem nejem při.kreslení schémat, ale HLAVNĚ vůči jiným diskutujícím - to se pak nediv, že se s tím nikdo nechce zdržovat a posílá tě kamsi ..


Ty jseš tak trapný troll. Jsem psal že ten náčtek je hlavně pro mou orientaci a tak mi netvrď že neumím nakreslit tranzistor nebo zenerku. Kreslil jsem to tak hlavně pro sebe protože jsem prostě chtěl. Ale to neznamená že nevím jak vypadá značka tranzistoru nebo zenerky apod.

Hele mě je úplně jedno jestli mě někam posíláš, ty jsi tu vůbec největší troll ze všech, když nechceš pomáhat a radit tak do nedělej ale pak nechoď trolit do mých diskusí. Nic jiného neumíš co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19657
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 15 2024, 19:03    Předmět: Citovat

Jestli žádáš radu od jiných, musí ten náčrtek byl nakreslený pro všechny ostatní. Ale to už jsme ti tu psali.
Taky nechápu, proč to musíš kreslit v nějaké aplikaci (to už si po sobě bez aplikace ani nespláchneš?).
Přece stačí čitelně a přehledně fixem na papír a vyfotit, ne?

Nevíme, k čemu to zapojení má sloužit, co má dělat, když..., a bez schémátka to nejde ani odhadnout
Sám si zavíráš dveře k úspěšnému řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32295
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 15 2024, 21:22    Předmět: Citovat

montana napsal(a):
Ty jseš tak trapný troll. Jsem psal že ten náčtek je hlavně pro mou orientaci a tak mi netvrď že neumím nakreslit tranzistor nebo zenerku. Kreslil jsem to tak hlavně pro sebe protože jsem prostě chtěl. Ale to neznamená že nevím jak vypadá značka tranzistoru nebo zenerky apod.

Hele mě je úplně jedno jestli mě někam posíláš, ty jsi tu vůbec největší troll ze všech, když nechceš pomáhat a radit tak do nedělej ale pak nechoď trolit do mých diskusí. Nic jiného neumíš co?
Teda teď to bouchlo, až sem se lek. Zloděj začal ječet "Chyťte zloděje", když od prvního postu tady trotlí jak cikán před soudem. Ty buď vůbec rád, že s tvým chováním a názorama tady ještě jseš a můžeš existovat. Všude jinde kromě fakebůku už by tě totiž dávno vyhodili natvrdo. Nejpozdějc po tý rudozelený mazanici bys letěl jak Trepifajxl ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1295
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: po červenec 15 2024, 22:11    Předmět: Citovat

môj príspevok si "prehliadol" a zabil si to zosilňovacími tranzistormi - nieže by neboli, ale v tom kontexte len potvrdzuješ že nerozumieš ani ťuk.
O pár rokov sa prídeš ospravedlniť. (v lepšom prípade, ja som prišiel ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 16 2024, 12:16    Předmět: Citovat

nové zjednodušené schéma bez antény, kondenzátorů, vypínače a přívodu na VPP. ten spodní tranzistor měl mezi bází a emitorem 1.5 ohm i před tím než to přestalo fungovat úplně.
Teď jsem to nakreslil jinak než je to na desce - přehodil jsem pořadí tranzistorů. Báze a emitor - dráhy mezi nimi na desce nevypadají, že by byly zkratované.
Napájení je 3.29-3.3V

Znalosti si doplňuju za chodu.



temp1.png
 Komentář:
 Velikost:  279.34 kB
 Zobrazeno:  21 krát

temp1.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 16 2024, 16:13    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jestli žádáš radu od jiných, musí ten náčrtek byl nakreslený pro všechny ostatní. Ale to už jsme ti tu psali.
Taky nechápu, proč to musíš kreslit v nějaké aplikaci (to už si po sobě bez aplikace ani nespláchneš?).
Přece stačí čitelně a přehledně fixem na papír a vyfotit, ne?

Nevíme, k čemu to zapojení má sloužit, co má dělat, když..., a bez schémátka to nejde ani odhadnout
Sám si zavíráš dveře k úspěšnému řešení.


Zatím jsem kreslil spíš pro sebe. Zkusím jak říkáte fixem. Snad později až se mi bude chtít. Před chvílí tu někdo psal, že by to mohla být nábojová pumpu. Poté co jsem se podíval na zapojení nábojové pumpy, tak asi ano, ale ty věci jsou na mě moc složité. Takže chápu to, že tím přívodem PWM z pinu 5 by se reguloval ten signál, tedy frekvence nebo modulace na bázi tranzistoru a tím by se ovlivňovala velikost napětí. Ovšem není tam ten elektrolitický kondenzátor. Blízko toho co já považuji za přijímač je to co považuji za krystal, ten je z druhé strany desky, kde je podložen stíněním. Takže opravdu žádné elektroliťák tam nevidím. Takže sice nerozumím jak by mohlo fungovat toto zapojení pumpy, protože tam vidím jen jednu zenerku a dva tranzistory, a vede zenerky je proti zemi keramický smd kondenzátor, který je ze všech přítomných smd kondenzátorů největší. Mou nevýhodou pro jakékoliv studium nábojových pump v tomto okamžiku je že nemám ani ten nejlacinější osciloscop, teď jsem koukal na drátku už ho mají za cca 7-8 stovek, ale bez pořádné sondy, pro mé účely je nepoužitelný a nemám ani ten cvičební generátor. Takže než bych se toto v praxi naučil a vyzkoušel jak fungují ty napěťové pumpy, kdybych zainvestoval tak to budu zkoušet a testovat tak rok nebo do konce roku minimálně. Je to sice zajimavé ale na mě trochu moc složité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: út červenec 16 2024, 16:15    Předmět: Citovat

Nakreslit to komplexně i s těmi kondenzátory není jednoduchý. Hlavně ten spínač. Je tam spousta cest. A řada z nich není vidět. Z druhé strany je měnič na 3.3V, připájené vodiče a zalité lepidlem, takže toto radši ani neukážu. A jednoho z už vás budu ignorovat a nebudu číst. Jak se říká "nekrmte trolla".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2024, 10:23    Předmět: Citovat

Toto je to nejlepší co šlo nakreslit. Vcelku komplexní schéma.
Lepší to nebude.



schema1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  234.21 kB
 Zobrazeno:  13 krát

schema1.jpg



schema2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  275.38 kB
 Zobrazeno:  17 krát

schema2.jpg




Naposledy upravil montana dne st červenec 17 2024, 11:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2024, 10:34    Předmět: Citovat

ta pravá strana moc jako nábojová pumpa nevypadá, ale ten integráč vlevo by být mohl. Na pinu sedm ještě je malý smd kondenzátor spojený se zemí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1578
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2024, 12:19    Předmět: Citovat

Tvl, to je snad focený kalkulačkou.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montana



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2024, 12:47    Předmět: Citovat

Vy budete furt s něčím nespokojený že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1853
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt červenec 18 2024, 7:43    Předmět: Citovat

Huhgk uklumbler pugin - krndl vš sigt.

(Snažím se ti poradit, ale používám na to svůj vlastní jazyk, stejně jako ty si kreslíš po svém.)

Mít tě po ruce, chytil bys pár pohlavků za drzost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32295
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 18 2024, 8:14    Předmět: Citovat

Jo, chtělo by to poradit mu klingonštinou. Nebo myslíš, že by spíš pochopil go'auldštinu, kell-tac jaffa cree, když už tady nadává jinejm do negramotů??
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 261

PříspěvekZaslal: čt červenec 18 2024, 11:32    Předmět: Citovat

a co jazykem mordoru? nebo jazykem hordy? a nebo ..... ..... - - - .-- . (nevím co sem napsal XD)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32295
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 7:43    Předmět: Citovat

Myslím, že by ouplně postačily azbukvice ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund