Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TDF
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 8:24    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Ono se to nesmělo na kole ani tehdy, ale nikdo to neřešil.
No nevím, na silnici asi jo. Ale jinak ne. Někdy v devadesátkách vybudovali na jihu Moravy cyklostezky kolem sklepů a sklepaři se hodně rozčilovali, že do toho nalili prachy a cyklistům zakázali chlastat.
A ostatně, lilo se všude, kde se to dnes nesmí. Na sjezdovkách, na honech, na vodě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1776
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 16:54    Předmět: Citovat

Ještě by mě zajímalo, jestli se ti vzteklí plechovkáři, závidějící cyklistům svobodu, chovají podobně k motorkářům - pokaždé když jedu přes Kokořínsko tak jak vidím za sebou motorkáře, nalepím se doprava na bílou a čekám až mě předjede. No vepředu se závistivci v plechokách nenechají rozházet a nedají jím šanci k předjetí. Dokonce se snaží překážet jim v předjetí i před semaforem místo aby je pustili před sebe....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 17:32    Předmět: Citovat

Jak kteří. Většina uhýbá a udělá místo. Dokonce při příjezdu do šalingradu (nejlepší město na světě, stojí se na něj fronty ze všech stran) Smile se i rozestoupí a udělají místo k projetí, i to jsem zažil. Ale chce to mít opravdu motorku (HD). Třeba skútristům dělají naschvály a v zácpě se záměrně staví tak, aby nemohli projet.
Co mě více irituje je, když jsou do kopce dva pruhy a já se za ním mrcasím už 10km, tak místo, aby mě nechal předjet (a pak si dělal co chce), tak hned najede do levýho pruhu a předjíždí druhýho plechovkáře až na horizont. Přitom mě stačí přidat plyn a za pár vteřin jsem pryč.
A neznají pravidla motorkářských skupin - tj. celá skupina se bere jako jedno vozidlo a jsou schopní třeba na kruháči do tebe najet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7490

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 17:55    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
No nevím, na silnici asi jo. Ale jinak ne.
Ano, na silnici. Prostě ve chvíli, kdy jsi byl podle vyhlášky součástí silničního provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 18:03    Předmět: Citovat

Vodic kazeho vozidla sa vacsinu casu pozera dopredu. Niekto sa do zrkadiel nepozera takmer nikdy. A niekto sa aj pozera, ale mnoho miest nevidi (vodic nakladneho auta, autobusu).

Takze ked sa naseriete zozadu tesne vedla auta, musite pocitat s tym, ze o vas jeho vodic nevie! Motorku aspon pocut, ale vodic moze mat hlasno radio alebo moze mat problem so sluchom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2920

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 18:20    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
...
Takze ked sa naseriete zozadu tesne vedla auta, musite pocitat s tym, ze o vas jeho vodic nevie!


Tomu se odjakživa říkalo "mrtvý úhel" a já těm, kteří se úmyslně (nebo z tuposti) a delší dobu pohybují v této pozici, říkám "garde". Úplně nechápu, že mě zatím nenapadl jadrnější výraz.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 18:30    Předmět: Citovat

Ja teda pri zmene jazdneho pruhu pozeram dvakrat - raz do zrkadla a potom este otocim hlavu. Viackrat sa mi stalo, ze tam bolo auto (motorka sa skryje este lahsie). Ale mnohi to nerobia. Bud sa im nechce, ale mozu mat 85 rokov a hlavu uz tak neotocia.

Ale plati to aj pri pomalej jazde v kolone, ked sa vyhybam dieram na rozbitej ceste a zrazu sa objavi vedla mna nejaky cyklokot. Kludne v strede na ciare medzi dvoma pruhmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1853
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 20:07    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
... se i rozestoupí a udělají místo k projetí...

Neříká se tomu náhodou "Záchranářská ulička"?

DukeNuke napsal(a):
... když jsou do kopce dva pruhy a já se za ním mrcasím už 10km, tak místo, aby mě nechal předjet (a pak si dělal co chce), tak hned najede do levýho pruhu a předjíždí druhýho plechovkáře

A právě proto, že tobě nedělá problém za to vzít a vystartovat, bys mohl být velkorysejší. Protože ten plechovkář pokud kvůli tobě zpomalí, tak už se třeba znova do toho kopce na kilo nerozjede.

DukeNuke napsal(a):
J... neznají pravidla motorkářských skupin - tj. celá skupina se bere jako jedno vozidlo...

To je v zákoně 361/2000sb? Nebo si jen motorkáři silnice bezohledně přivlastňují, když jich je víc?

Aby nedošlo k mýlce: Sám jsem bývalý motorkář (v dobách, kdy motorka ještě nebyla drahý koníček, ale levný dopravní prostředek). Mám kamarády aktivní motorkáře. Když vidím, že mě motorkář dojíždí, uhnu mu na stranu - většinou mu to udělá radost a kopne. Ale když se tlupa motorkářů na kochačce rozcapí na padesáti metrech po celé šířce silnice, takže je nelze předjet ani se mezi ně zařadit, je to na přesdržku.
Nebo když předjíždějí popojíždějící kolonu ve městě zleva zprava, cpou se mezi auto a ostrůvek a vynucují si projetí (a pak jsou ještě agresivní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7723
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červenec 19 2024, 22:02    Předmět: Citovat

jardafiala, jako zářivý příklad whataboutismu napsal(a):
závidějící cyklistům svobodu... motorkáři... bla bla bla

On pumpičkám někdo závidí? To by mě zajímalo kdo a co. Zas si tak o sobě nemyslete.
A tvoje vytažení motorkářů? Když nemáme argument, tak ukážeme prstem na někoho jiného a kvičíme, že?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15630
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 6:55    Předmět: Citovat

Tom82 napsal(a):
2,9 promile, asi taky jen 4 pivka Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=GZETBK8Tlr8&ab_channel=T%C3%BDden%C3%ADkPolicie

a toho řidiče kamionu by měli zavřít až zčerná! tohle určitě nebylo 1,5m od pána cyklisty!
Tak to jsi dost na velkém omylu. Přečti si v zákoně, jak se má cyklista na veřejné komunikaci chovat a zjistíš, že jednoznačným viníkem byl právě ten cyklista. Ano, máš pravdu. Tohle určitě nebylo 1,5 m od auta, které se snažil cyklista předjet! Ten ho podjížděl proti všem pravidlům.
Tyhle názory mi občas připomínají názory našich politiků, kteří chtějí, abychom obklíčili celou Čínu s tím, že náš "tatínek" jim vyhlásil válku. Laughing
A pokud vím, tak cyklista nemá podle žádného zákona nárok na nějakou svou uličku vpravo od auta, které je zákonem povinno dodržovat záchranářskou uličku vlevo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1853
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 17:51    Předmět: Citovat

Přesně tak. Předjížděl cyklista a naprosto proti pravidlům. Vůbec se vedle toho náklaďáku neměl cpát. Při své blbosti měl velké štěstí, že neskončil pod koly toho náklaďáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7723
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 19:14    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Při své blbosti měl velké štěstí, že neskončil pod koly toho náklaďáku.

Takoví se mnohdy nepoučí... Jednou mu to snad vyjde a eliminuje se.
Jasně, už slyším ten kvikot pumpiček, že tohle nebyl pravý cyklista, protože ... jánevímco. Asi neměl legíny s gelem vycpanou prdelí a další příslušenstí.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 19:17    Předmět: Citovat

Cyklista zprava předjet může:
§ 57
(4) Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti. To neplatí, odbočuje-li vozidlo vpravo a dává-li znamení o změně směru jízdy.
Porušil ovšem podmínku o dostatku místa, to místo tam skutečně nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 19:22    Předmět: Citovat

"To je v zákoně 361/2000sb? Nebo si jen motorkáři silnice bezohledně přivlastňují, když jich je víc?" V zákoně to samozřejmě není. Ale existují pravidla o bezpečné jízdě motorkářských skupin, kterých se motorkáři drží - už proto, že je to i pro jejich bezpečnost.
Princip je stejný, jako kdybys předjížděl kamino, či soupravu. Taky se nevecpeš mezi tahač a návěs (vlek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6181
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 19:58    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
A neznají pravidla motorkářských skupin - tj. celá skupina se bere jako jedno vozidlo a jsou schopní třeba na kruháči do tebe najet.
Že ta skupina sama sebe chápe jako jedno vozidlo, to je klidně možné. Mohou se klidně považovat i za jednorožce nebo hobbity, když jim to udělá radost. Ale jestli chtějí, aby to ostatní považovali za pravidlo, tak ať si to prosadí do zákona. Jinak je to jen nebezpečná iluze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund