Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TDF
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 22:02    Předmět: Citovat

To je stará klasika - zákon nade vše. A k čemu ti to bude, když nepřibrzdíš, protože ti tam někdo vjede? Budeš mít pravdu a rozbitý auto.
Základ je o tom, že budeš používat hlavu.
Dnes je hafo kurzů bezpečné jízdy na motorce, kde tě naučí spoustu věcí, tohle je jedna z nich.
Kdysi dávno chtěl Huml (Besip) prosadit do zákona, aby chodec signalizoval úmysl přejít vozovku zvednutím ruky. A nejchytřejší novináři se vypravili do ulic a snažili se to zesměšnit (podobně jako 1,5m odstup). Jenže ono to fungovalo. A já to taky dělám. A funguje to. I když to není v zákoně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 22:44    Předmět: Citovat

Kurz bezpecnej jazdy, ktory uci jazdu proti predpisom. To nevymyslis...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:29    Předmět: Citovat

To se právě pleteš.
Nikde v zákoně není zakotveno, že motorky musí jezdit za sebou - jak to mají nařízeno cyklisté.
Dále - jízdní pruh je využíván tak, kolik se do něj vleze. Př.: Pruh široký 4m. Pro osobáky jsou to dva jízdní pruhy, protože se vlezou. Pro náklaďáky jeden. Až budeš na školení řidičů, zeptej se.
Z uvedeného plyne, že jízda motorek v sestavě "na střídačku" není v rozporu se zákonem.
A co je jednodušší předjet? 10 motorek za sebou, kdy každá jede po prostředku, nebo o polovinu kratší sestava?
A kromě toho - nesmíš předjet, pokud nemáš jistotu, že se bezpečně zařadíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6181
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:30    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Dnes je hafo kurzů bezpečné jízdy na motorce, kde tě naučí spoustu věcí, tohle je jedna z nich.
Mohl bys mi dát nějaký konkrétní odkaz na kurs, kdy učí nedodržovat v koloně bezpečný rozestup mezi vozidly a nedávat přednost blížícímu se vozidlu? Takový kurs by mě hrozně zajímal, určitě mají v rukávě ještě další esa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:31    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
... se i rozestoupí a udělají místo k projetí...

Neříká se tomu náhodou "Záchranářská ulička"?
Neříká. Záchranářská ulička je určena k projetí vozidel IZS. To, že se slušní řidiči rozestoupí tak, aby mohla projet motorka, není záchranářská ulička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:36    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
Dnes je hafo kurzů bezpečné jízdy na motorce, kde tě naučí spoustu věcí, tohle je jedna z nich.
Mohl bys mi dát nějaký konkrétní odkaz na kurs, kdy učí nedodržovat v koloně bezpečný rozestup mezi vozidly a nedávat přednost blížícímu se vozidlu? Takový kurs by mě hrozně zajímal, určitě mají v rukávě ještě další esa.
Podívej se třeba sem: bezpečná jízda
Nikde jsem nepsal, že je povinnost řidiče jedoucího po hlavní dát přednost celé skupině přijíždějící z vedlejší. Nicméně slušní a znalí řidiči to udělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5112
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:44    Předmět: Citovat

Jasne, tomu sa predsa hovorí motorkárska ulička, to dá rozum.

Jeden cyklista + 1,5 metra = v podstate šírka skoro celého jazdnéhu pruhu. V miestach kde je iba jeden jazdný pruh sa teda cyklista predbiehať nedá.

edit: kým som dopísal pribudol príspevok, patrí to k tomu pred ním.

_________________
Prichytené vrchnáky na PET fľašiach ma štvú, tak fľaše odovzdávam zásadne bez nich. (Mysleli to dobre ale dopadlo to ako vždy.)
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom. Ide im iba o zisk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6181
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:48    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Podívej se třeba sem: bezpečná jízda
Ale tam naopak hovoří o dodržování bezpečné vzdálenosti a o činnosti po roztržení kolony při dávání přednosti v jízdě. Já jsem po tobě chtěl kurs, kde učí kolonu motorek chovat se jako jedno vozidlo, držet se v těsném závěsu a nenechat se roztrhnout nějakým dáváním přednosti.
DukeNuke napsal(a):
Nicméně slušní a znalí řidiči to udělají.
Nicméně neslušní motorkáři si myslí, a tady hlásají, že na to mají nárok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2024, 23:55    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Nikde jsem nepsal, že je povinnost řidiče jedoucího po hlavní dát přednost celé skupině přijíždějící z vedlejší. Nicméně slušní a znalí řidiči to udělají.
A to srovnání s jedním velkým vozidlem je pro představu, jak by to mělo v principu fungovat.
A nehlásám tu nic o nějakém nároku. To, že nemáte ani tušení proč se jezdí tak jak se jezdí je vaše věc. Zákon porušen není. Tak to berte jako osvětu.
@potpalo - jsi zbytečně demagogický. Podle tvého výkladu bys tedy neměl ani předjet třeba čistící vůz? Taky zabere celý pruh. Ale možná na Slovesku je to jinak, co já vím. Ohledně "motorkářské uličky" - při dojezdu jsem se poslušně zařadil doprostřed pravého pruhu. Nikam jsem nespěchal. To že mi sami vytvořili asi metrový prostor, abych mohl projet, mě samotného překvapilo. A do metru sanitku nenacpeš. Natož hasičák. Asi existují slušní a nezakomplexovaní řidiči.
A všeobecně - motorka je vždycky slabší a těžko si může co vynucovat. Vždycky na to doplatí víc, než kdokoli jiný.
ransom napsal(a):
A právě proto, že tobě nedělá problém za to vzít a vystartovat, bys mohl být velkorysejší. Protože ten plechovkář pokud kvůli tobě zpomalí, tak už se třeba znova do toho kopce na kilo nerozjede.
To je jako bys tvrdil, že právě proto, že ti nedělá problém za to vzít a vystartovat, bys mohl být velkorysejší. A nechat ten kamion na dálnici předjíždět 20km, protože on se hned tak rychle nerozjede. Blbost, že?
Nebo to znamená, že když plechovkáři zavazí kamion, je to špatně, zatímco, když plechovkář zavazí motorce, tak je to správně? Zase dva metry na stejnou situaci?

A k vaší reakci asi takhle - pokud si přečtu:
ransom napsal(a):
...Když vidím, že mě motorkář dojíždí, uhnu mu na stranu - většinou mu to udělá radost a kopne...
můžu si říct jo, to dává smysl a je to dobrý nápad, nebo se hloupě dožadovat paragrafu zákona kde je napsaný, že to mám takto dělat?! A ještě tvrdit, že pokud se vozidla v koloně "přitáhnou" ke kraji, čímž mezi nimi a středovou čárou vznikne prostor pro motorku, aby mohla volně projet, vznikne záchranářská ulička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32295
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 6:40    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
Nikde jsem nepsal, že je povinnost řidiče jedoucího po hlavní dát přednost celé skupině přijíždějící z vedlejší. Nicméně slušní a znalí řidiči to udělají.
A to srovnání s jedním velkým vozidlem je pro představu, jak by to mělo v principu fungovat.
A nehlásám tu nic o nějakém nároku. To, že nemáte ani tušení proč se jezdí tak jak se jezdí je vaše věc. Zákon porušen není. Tak to berte jako osvětu.
...
To není žádná osvěta, to je právě ta demagogie a ze strany prdlavek vynucování si něčeho, na co nemají ze zákona nárok. Motorka je braná jako jedno vozidlo a skupina motorek jako skupina jednotlivejch vozidel, takže ze zákona i skupina motorkářů MUSÍ MEZI SEBOU DODRŽOVAT ROZESTUPY DOSTATEČNĚ VELKÝ NA ZAŘAZENÍ JINÝHO VOZIDLA. Stejně tak, pokud skupina motorek vyjíždí z vedlejší, musí dát přednost jako každá motorka zvlášť. Pokud se skupina motorek chce pohybovat jako jedno těleso a mít to podle zákona, má možnost si udělat nahlášení hromadný jízdy na PČR, pak budou mít blikací doprovod a schválenou trasu, po který se budou moct pohybovat a ti orgáni jim budou blokovat pro jejich klidný projetí vcelku křižovatky i v případě, kde by museli dávat přednost a kvůli tomu se roztrhat na kusy. Mám tuhletu informaci přímo od dopraváků, před lety jsem to měl dohodnutý tady s OrlickoÚsteckou dopravkou kvůli srazu RoomsterClubu, chtěli jsme jet "spanilku" od Koliby na Hrádku přes město na Andrlák se zastávkou na focení na náměstí, byla na to předem dohodnutá i reportáž regionálního štábu jedný celoplošný TV a s policajtama bylo právě dohodnutý, že nám na průjezd cca 20-30 přihlášenejch vozidel bloknou křižovatky s I/14 - jednalo se o 2 křižovatky běžně řízený světlama a výjezd kolony z vedlejší na hlavní. Bez doprovodu orgánů nebo aspoň příslušně poučenýho a atestovanýho doprovodu (jako to třeba mají firmy vozící nadměry) nemá žádná skupina vozidel nárok se chovat jako jedno konzistentní vozidlo a jakkoliv si pro sebe zabírat komunikaci. A POKUD TO NĚKDO DĚLÁ, PORUŠUJE ZÁKON - NE ŽE K ŽÁDNÝMU PORUŠOVÁNÍ NEDOCHÁZÍ, to si zase jen někdo ve svým ptačím mozečku odmítá připustit fakt, že když ho za takový jednání ještě nikdo nepraštil přes pracky nebo po palici ještě neznamená, že jeho jednání není porušením zákona a tím pádem že není trestný. Naopak!

Takže pokud to prdlavkáři dělají PODLE ZVYKU, tak to v žádným případě neznamená, že na to mají sebemenší nárok a pokud si ho vynucujou blokováním ostatních vozidel v provozu nebo dokonce nějakýma výhrůžkama až dokonce fyzickou agresí na nějaký zastávce je na teleskopičák, pepřák a případně i palnou zbraň. Já jako "plechovkář" motorkám uhejbám KDE TO JDE, ale s tím, aby se motorkáři chovali jako aspoň trochu ukázněná skupina se setkávám v míň jak polovině případů. O pumpýčistech radši nemluvím, to je sběř a plevel silnic, protože na kolo (a dnes už i elektrokolo nebo elektrokoloběžku) vleze absolutně kde kdo do řiti díru má a bez jakýkoliv znalosti a respektu k zákonným ustanovením a pod dojmem všeobecnýho informačního nátlaku o nuceným ustupování pumpýčám se chovají, jako by byli nesmrtelní a celá silniční síť byla výhradně jejich.


P.S. a nesnažte se mě kdokoliv obvinit z "plechovkářství" a nenávisti k motorkám - já sám jsem podobně jako ransom na motorce léta jezdil, jezdil jsem dokonce se sajdou - a to že teď už na motorku nesedám není jen čistě můj výmysl.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15630
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 7:23    Předmět: Citovat

Howgh. Laughing
Ano, motorkář má práva a povinnosti jen jednoho jednostopého motorového vozidla. Je mezi nimi dost blbců, starých i mladých, ale lepší se to. Na druhé straně jen málo plechovkářů jim chce škodit, ale nemají žádnou povinnost jim uhýbat. Je to jen o tom, že když si jich všimnou, tak jim prostě uhnout (když je kam) nebo ne. Přilba na hlavě je na ochranu hlavy a ne pro větší anonymitu při agresivitě a slušný motorkář se ve městě pozná podle toho, že jede stejně jako auta, protože nemá žádné právo auto předjíždět, pokud se nemůže před něj bezpečně zařadit bez ohrožení či omezení předjížděného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1854
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 10:12    Předmět: Citovat

DukeNuke:

Nemám problém jet pár minut za pomalým cyklistou, když ho nemám jak předjet.
Nemám problém počkat, až se kamion přebatolí při předjíždění. Právě proto, že pak na to dupnu a jedu. Právě tak (mimo jiné i proto, že vím, co takové ježdění s velkým krámem obnáší), nemám problém zpomalit nebo zastavit kus před místem, kde vidím, že se snaží vyjet, otočit, nebo zacouvat třeba autobus, náklaďák nepo popeláři. Nemám problém vzdát se svých (domnělých) nároků, pokud to někomu pomůže, mně to neublíží a jiným nezkomplikuje život.

Silnice NEPATŘÍ žádné privilegované skupině uživatelů. Silnice staví stát za účelem obrany, zásobování, fungování energetiky, výroby, obchodu, dopravy do zaměstnání. Rekreační využití je až na tom nejposlednějším místě. Z tohohle principu, když momentálně nemáme žádné přesuny armády, slouží kupodivu v první řadě dopravě nákladní, tedy materiálu a zboží. A dopravě hromadné. Ne vašim spanilým jízdám. (Hromadná doprava je autobus, nikoli třicet motorek.)

Motorkářské kydy o tom, že skupina motorek se považuje za jedno vozidlo, to je kolektivní namyšlenost divoké tlupy. Stejně jako tvrzení cikánů, že "mají nárok" na to či ono. Ze zákona je řidič povinen jet vpravo, při pravém kraji vozovky. Takže nemáte co dělat rozházení cik-cak jeden vpravo, druhej u středu. Ze zákona je řidič povinen dodržovat odstup od vozidla před sebou. Můžete si o tom dělat školení, ale takhle to prostě je. A nebo to aspoň dotáhněte do důsledku. Vytloukejte hospody, znásilňujte ženské, střílejte se mezi sebou. Když už si hrajete na ten motogang.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6181
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 11:40    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Z uvedeného plyne, že jízda motorek v sestavě "na střídačku" není v rozporu se zákonem.
Abys to nemusel hledat, §11 odst.(1) zákona 361/2000 Sb.
Leda že bys považoval za zvláštní okolnosti, které ti v tom brání, to, že se ti nechce nebo že vám to někde říkali Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32295
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 12:00    Předmět: Citovat

Hele, před pár lety jsme se s rodinkou vypravili do Kowarů, do Parku miniatur památek Dolního Slezska - http://www.park-miniatur.com/pl/ .
Nejkratší cestou to je přes Horní Malou Úpu - cesta na našem území je OK i pro setkání s autobusem, na polský straně je ale ten kousek asi 5km lesem https://mapy.cz/s/negecumaga než se sjede z hlavního krkonošskýho hřebene opravdu ÚZKEJ - když se potkají 2 osobáky a mají se vyhnout, po asfaltu jede každej jen levýma kolama. A na tomhle kousku mě tenkrát malej kousek za "čárou" dojela grupka motorek. Všecko kapoťáky silnice a podle zvuku žádný vořezávátka. Na mapě je vidět, že první třetina je samá zatáčka - a v lese o to hůř, není nikam vidět, takže předjíždění o hubu. Samozřejmě v zrcátku jsem jejich značky neviděl, ale stačilo jednou bliknout varovkama "vím o vás", stáhli se do dvojic a zařadili se za Drobka jak stíhačky za doprovázenej bombarďák. A vůbec jim nevadilo, že jedu nejvejš 40-50 - prostě jen tolik, co mi auto v daným místě dovolí. Ale stačilo zhruba v polovině toho úseku, kde se cesta trochu narovnává, sjet na pravou stranu kolama na hranu pevnýho povrchu, nalevo nechat volnej snad ani ne metr asfaltu a zapnout pravej blinkr. VRRRRRM VRRRRRRM VRRRRRRM se přese mne "přesypala" jejich levá řada, VRRRRRM VRRRRRRM VRRRRRRM následovala pravá řada - všichni do jednoho po minutí auta vykopnutá pravá noha a než jsem dojel do následující vracečky, už po nich nezbyl ani smrad. Značky český z vícero krajů, ale to dneska nic neznamená. Říkám si OK, je klid, oni si pojedou svoje, já taky svoje a potkám je maximálně až to přeženou namotaný někde na stromě.
Klid sice byl, ale tu celou asi 6- nebo 8-člennou skupinku jsem potkal přímo na parkovišti v Kowarech - a mně málem padla čelist. Ta banda na mašinách byly samý holky a hned jak zblejskly Drobečka, tak mávačka a "v tom lese to bylo dobrý, dík za puštění" !!! ... Takže i takhle to jde.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1021

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2024, 19:20    Předmět: Citovat

A přesně wowowotom to je.
A jednou provždy - byť je to tu asi zbytečné - nikde jsem nepsal o žádném nárokování ani o povinnosti ostatních řidičů dávat přednost skupině motorkářů. Tak to laskavě vezměte na vědomí.
@tomasjedno - to se týká jednoho vozidla. Odkaz jsem ti tu dal, pravděpodobně to nestačilo, tak tady je další. Víc k tomu nemám co říct - jak jsem psal, ber to jako osvětu, proč se jezdí jak se jezdí. To je vše. Pokud jsi ohleduplný řidič jako ekkar, tak ti to nevadí. Trochu váhám u ransoma, kterému v jednom případě strašně vadí, že nemůže kolonu motorek předjet, ale v druhém klidně počká, až se předjedou dva kamiony Smile k tomu asi jen to, že by si měl rozmyslet, co píše.
A jen tak, ze včerejší projížďky, brblu si to v klidu stovečkou do kopce v pravém pruhu. Zhruba v prostřed kopce se pruhy sbíhají do jednoho, bo je tam T křižovatka a z levého pruhu se stává připojovací pro auta přijíždějící z křižovatky zleva. první auto přejelo hned do mého pruhu, přede mě, druhé za ním zůstalo v levém vedle mě. Krásně mě uzavřeli. Ale haryk má dobré brzdy, takže v pohodě.
A př.2 - při dojezdu do města kolona vozidel. V klidu se zažadím a čekám, i když vidím, že na světlech je odbočovací pruh doleva, kam jsem chtěl jet, úplně volný. Za tu dobu čekání předjeli celou kolonu (včetně mě) tři skútříci, kteří pokračovali rovně. Takže asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.78 sekund