Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TDF
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 14:26    Předmět: Citovat

To ransom: hmmm já bych spíš zavedl poviná kolečková křesla. ta lze vzdáleně mnohem snáze ovládat a nebo pro ně dokonce nechat nainstalovat vodící lišty na chodnících a na jedno se vejde případně více bývalích chodců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 16:10    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
To se právě pleteš.
... A co není zákonem zakázáno je povoleno.
...
No, jenže právě v tom zákoně je paralelní jízda jednostopejch vozidel v jednom jízdním pruhu uvedená jako NEDOVOLENÁ, tudíž porušuješ zákon už jenom tím, že tady všecky přesvědčuješ o opaku.

Je s podivem, co dnes ještě může mít řidičák. Nic takového v zákoně zakázáno není. A už jsem to zde psal:
DukeNuke napsal(a):
Nikde v zákoně není zakotveno, že motorky musí jezdit za sebou - jak to mají nařízeno cyklisté.
Dále - jízdní pruh je využíván tak, kolik se do něj vleze. Př.: Pruh široký 4m. Pro osobáky jsou to dva jízdní pruhy, protože se vlezou. Pro náklaďáky jeden. Až budeš na školení řidičů, zeptej se.
Z uvedeného plyne, že jízda motorek v sestavě "na střídačku" není v rozporu se zákonem.
A co je jednodušší předjet? 10 motorek za sebou, kdy každá jede po prostředku, nebo o polovinu kratší sestava?
A kromě toho - nesmíš předjet, pokud nemáš jistotu, že se bezpečně zařadíš.

Pro cyklisty ovšem platí §57 odst3, kde se píše: Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou.
Napsal bych něco o starým páprdovi, ale domnívám se, že budu starší, než ty, takže jsi prostě jen mladý páprda, který dědkovatí. Chování je ovšem totožné - arogantní, přesvědčení o tom, že má pravdu za všech okolností a v neposlední řadě - já vím všechno nejlíp, všude jsem byl dvakrát, od všeho mám klíče, ramena přes celý záda a nohy až na zem.
@tomasjedno - co tobě připadá, nebo nepřipadá bezopečnější, je jen tvůj názor. To, jak je to doopravdy je věc jiná. Na západ od našich hranic je tento způsob známý, nikdo se tomu nediví a je to tak v pořádku. To jen tady máme ekary a tomáše, kteří se z neznalosti naježí, mlátí do stolu a i přes neznalost oponují zákonem.
Pak není divu, že ty naše zákony vypadají tak jak vypadají, když se do nich musí dát každá 3,14čovina, aby byli všichni tomášové a ekkarové spokojeni.
Jenže oni bohužel nebudou, zase budou kafrat, že se to dostalo do zákona jen proto, že je prezident motorkář, případně za to může konjunkce Jupitera s Venuší.
Teď už aspoň budete vědět, že se takhle jezdí, a to je důležitější.
A pro oba - kdyby takhle jezdit bylo skutečně protizákonné, pak by zasahovali i policajti. Bohudík, i mezi policajty jsou motorkáři, takže stejným způsobem jezdí i kolony policejních motorek. Pro jistotz dodám, že při tomto průjezdu neměli v činnosti výstražné zařízení.


Naposledy upravil DukeNuke dne po červenec 22 2024, 17:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1541
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 17:16    Předmět: Citovat

Píšeš blbosti. V tomhle má EKKAR pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 17:18    Předmět: Citovat

Nemá. Ukaž evivalent §57 odst. 3 platícího pro cyklisty pro jednostopá vozidla. Žádný takový neexistuje.
Tím budiž ty i ekkar usvědčeni ze lži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1862
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 19:03    Předmět: Citovat

Je to obecně platné pro řidiče jakéhokoli vozidla. Jezdí se při pravém okraji vozovky. Ne prostředkem pruhu, ne při středové čáře. Kde jsou dva nebo více pruhů, jezdí se v pravém pruhu, mimo předjíždění. Je to jedno z těch nejzákladnějších ustanovení, kterými celý zákon začíná. Výjimka pro motocykly není.
Je mi fuk, co se dělá v Německu. Tam taky můžeš jezdit s půl promile, pokud nezpůsobíš nehodu. U nás nikoli.

Ale na rovinu - je mi to fuk. Jezděte si jak libo. Neřeším co na silnicích dělají druzí. Nenadávám, nekomentuju, nehádám se, sám se chovám podle svého svědomí. Kameru mám jen pro případ sporu při nehodě - nikoho nepráskám.
Tady a teď pouze polemizuju, neb je to zábavné.

Policajti motorkáři - ano, jsou. Nedávno na mě jeden mlaďas v civilu na motorce ječel jak hysterka. Že prý je policajt, a že mě na tom s kolegama dostanou. (Jel jsem dodávkou, byl schovaný za mnou a na konci pravé zatáčky mi vystartoval z mrtvého úhlu, když jsem začal po půl kilometru v závěsu předjíždět traktor, protože to konečně šlo). Omluvil jsem se mu, s úsměvem ho poslouchal, omluvu několikrát opakoval, pokusil se mu vysvětlit, že tomu jaksi šel naproti. Trvalo dobu, než přestal povykovat.
Vídám ho občas po okolí nadále, jezdí na oranžovo-černým KTM jak hovado.
Policajt...? Jestli ano, možná to částečně vysvětluje ten každodenní řev motorek po ulicích Náchoda. Dnes prší, tak je klid.

"kdyby takhle jezdit bylo skutečně protizákonné, pak by zasahovali i policajti." Zní to jako klišé, ale policajty nezajímá, zdá se, nic než měření na padesátce. Protože nevím o jediném případu, kdy by řešili nebezpečné předjíždění, špatné řazení, nedodržování odstupu, zastavení před přechodem ve druhém pruhu, přednost zprava, přednost při vyjíždění z obytné zóny, zip, vybržďování... Přehlížejí kdeco. A banda mortorkářů má na to, aby je vyfakovala a ujela.

_________________
Nepoužívám smajlíky. Pobavený nebo ironický tón si laskavě domyslete sami.


Naposledy upravil ransom dne po červenec 22 2024, 19:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32299
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 19:30    Předmět: Citovat

Ono ve výsledku je v podstatě úplně buřt, jestli prdlavkáři jedou po volný cestě ve 2 nebo třeba v 5 vedle sebe - protože v ten danej moment ohrožujou jedině sebe navzájem a víceméně se tak stávaj kandidátama Darwin Award. Dárcovství orgánů z nich nikdy moc dobrý nebude, kdo má tu sekanou z nich furt přebírat - to není ani na kostní a kožní štěpy. A odmítám si ušpinit svůj osobní nůž škrabáním jejich rozplesknutin ze zdí a kmenů stromů podél cesty. Důležitý je to, aby v momentě, kdy oni dojedou někoho nebo někdo další dojede je, případně když se dostanou na libovolnou křižovatku PŘESTALI TENHLE ÚTVAR DODRŽOVAT a začali se chovat podle zákona, kterej platí pro všecky. A nejpozdějc v momentě, kdy tyhlety "zvykový vejšplechty" začnou chtít prosazovat vůči ostatním účastníkům provozu anebo budou si chtít cokoliv z toho na úkor ostatních dokonce vynucovat, je potřeba aby neprodleně a nesilomrdně dostali pár důkladnejch výchovnejch po čuni.

ransom napsal(a):
....
"kdyby takhle jezdit bylo skutečně protizákonné, pak by zasahovali i policajti." Zní to jako klišé, ale policajty nezajímá, zdá se, nic než měření na padesátce. Protože nevím o jediném případu, kdy by řešili nebezpečné předjíždění, špatné řazení, nedodržování odstupu, zastavení před přechodem ve druhém pruhu, přednost zprava, přednost při vyjíždění z obytné zóny, zip, vybržďování... Přehlížejí kdeco. A banda mortorkářů má na to, aby je vyfakovala a ujela.
Pod tohle nezbejvá než se podepsat. Kolikrát stojí modrožlutě polepenej qoqodáq s majákama na červenou, zprava ho podjede pumpýčista a na tu červenou vlítne do křižovatky, ze který nakonec vyjede po přechodu nebo z vedlejší v momentě rozsvícení zelený pro hlavní vyletí nějakej nízkoúrovňovej pseudoyntelygent - a opicajti nic, žvejkačka na salámu klídeček žůžo labůžo. A pak je zmerčím zapikolovaný za křovím 50m za cedulí "Začátek obce", an měřej, o kolik přetahujou jednotliví automobilisti "pade" při průjezdu kolem ouřední cedule - za kterou ale klidně dalších 150m není ještě žádnej obydlenej barák ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne po červenec 22 2024, 19:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 19:35    Předmět: Citovat

Je velká škoda, že se u nás nemusí řidičák pravidelně obnovovat jako v améru. To už bys ho neměl a zbyly by ti jen ty planý řeči.
A aby už byl konečně pokoj: 361/2000, §12, (Cool
citace:
Nejsou-li jízdní pruhy na vozovce vyznačeny, rozumí se pro účely odstavců 3 a 5 jízdním pruhem část vozovky dovolující jízdu vozidel jiných než dvoukolových (motocyklů) v jízdním proudu za sebou.

Jinými slovy - motocykly můžou dle zákona jezdit vedle se i tam, kde jsou pruhy vyznačeny. Ostatní jen tehdy, pokud pruhy značeny nejsou, resp. se tam vlezou. O tom jsem tu psal už minimálně 2x.
Tedy opět důkaz ekkarova lhaní.
A tím končím tuhle diskuzi. protože abych mohl s někým diskutovat o provozu, musí mít aspoň základní znalosti zákona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1862
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 19:46    Předmět: Citovat

To z toho ale přeci nikterak nevyplývá... Při vší úctě.
"Pokud Vás někdy odsoudí k trestu smrti za vraždu, přál bych Vám, aby to bylo na základě mnohem lepších důkazů, než jaké zde předkládáte Vy mně."

_________________
Nepoužívám smajlíky. Pobavený nebo ironický tón si laskavě domyslete sami.


Naposledy upravil ransom dne po červenec 22 2024, 19:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32299
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 19:47    Předmět: Citovat

Já teda nevím jak ty, ale já musím na přezkoušky každej rok už víc jak 30 let, co mám "služebák". A posledních 10-15 let je první varování každýho školitele před zakuklencema v teniskách a mikině s kapucou upřeně čumícíma se sluchátkama v uších do displeje šmatlofounu - a hned po něm následující to druhý je před jednostopým plevelem silnic, jedno jestli jen šlapacím, nebo i libovolně motorizovaným ... A řidičák mám s výjimkou "déčka" orazítkovanej shora až dolů.

ransom napsal(a):
To z toho ale přeci nikterak nevyplývá... Při vší úctě.
"Pokud Vás někdy odsoudí k trestu smrti za vraždu, přál bych Vám, aby to bylo na základě mnohem lepších důkazů, než jaké zde předkládáte Vy mně."
Vyplývá z toho jedna jediná věc - jízdní pruh je určenej dvoustopým vozidlem, ne vozidlem jednostopým. Nic o tom, že by jednostopa mohla jezdit vícenásobně vedle sebe tam není.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 20:06    Předmět: Citovat

A o to je to smutnější. Pak nemají vznikat nehody, když 30 let školení řidiči neumí jezdit.
Kdybys místo toho měl každej rok napsat nové testy na úřadě u komisaře, už bys nejezdil.
Tak se tam přeptej a pak očekávám omluvu a zvežejnění na bastlfóru. Pochybuješ-li, zeptej se v kterékoli autoškole, kde provádí školení profesionálních řidičů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6183
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 20:09    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
A tím končím tuhle diskuzi. protože abych mohl s někým diskutovat o provozu, musí mít aspoň základní znalosti zákona.
No první základní podmínkou sine qua non je to, abys ten zákon znal ty. Až se ho doučíš, tak zase přijď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32299
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 20:13    Předmět: Citovat

Von je Duke, von nemusí. To jen my fšici ostatní musíme ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 20:38    Předmět: Citovat

Jenže problém je v tom, že já ho znám. Váš problém je nejen v tom, že neznáte, ale i v tom uznat, že se mýlíte.
Proč se nezeptáte, když nevěříte? Napište si do autoškoly a pak se bavte.
Napište si sem: https://www.dopravniakademie.cz/poradna/ protože kdybych to udělal já, pak byste mě napadali, že jsem si to vymyslel.
A doufám, že nebudete takoví srábci a zveřejníte odpověď.
Otázka zní - kde je v zákoně nedovoleno, aby motorky jezdily vedle sebe v jednom pruhu (ekkar), nebo kde je v zákoně nařízeno, že jednostopá vodila musí jet za sebou (ekkar, tomasjedno).
Nebo zcela jednoduše - přiložte jeden z těch odkazů co jsem dával a chtějte paragrafy, které jsou touto jízdou porušovány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6183
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po červenec 22 2024, 22:11    Předmět: Citovat

Neznáš. Doteď jsi neodpověděl na to, na základě čeho by skupina motocyklistů na volné silnici bez vodorovného značení a s minimálním provozem nemusela dodržovat §11 odst.(1). Plky o jízdních pruzích, ve kterých se tak vyžíváš, jsou zde irelevantní.

P.S. A úkolovat si můžeš svou babičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund