Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

osobní zesilovač zvuku pro nedoslýchavé

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 19:09    Předmět: osobní zesilovač zvuku pro nedoslýchavé Citovat

Zdravím, sháním zesilovač zvuku pro moji polohluchou matku. Co bude zesilovat zvuk okolí. Mohlo by to mit i BT s mikrofonem pro telefonování. S výstupem 3.5 jack. Že by se do toho dala sluchátka jak ze stetoskopu. Co nevím tak zdroj napájení. Na klasiku baterie třeba AA by ta výdrž stála za houby. Slušná 18650 by byla lepší varianta s možností nabíjení přes usb c. Nic složitého na ovládání. Nemám zkušenosti a tak si nechám velmi rád poradit. Návštěva ušního a sluchadlo nevím nevím. Měnit baterii už by asi nešlo, nic moc motorika a nabíjet to každý den taky ne. Zkoušel jsem staré naslouchadlo z Chirany. Zvukově by to šlo ale to sluchátko je tam naprd, v uchu to vydrží pár minut a vyklouzne a odpadne. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2922

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 19:15    Předmět: Citovat

Naslouchadlo s digitálním zpracováním zvuku nastavené na základě přesného audiometrického měření (aby nejen přenosová charakteristika precizně kompenzovala křivku nedoslýchavosti) je to, co paní potřebuje.

Jak známo, nejsem ani přívržencem tzv. pokroku, ani vyumělkovaných high-tech řešení atd., ale tady je to prostě tak, jak jsem napsal a jedná se možná o jednu z mála oblastí, kde i moderní technika stále zůstává služebníkem a nestává se pánem.

Sluchadel se vyrábí velká škála, tzn. lze si určitě vybrat něco ne příliš malého a přitom jednoduchého na obsluhu, případně třeba s bezdrátovým nabíjením (jen se odloží na správné místo) atd. apod.

Samozřejmě ušní koncovka se vyrábí na míru (otiskem), prostě tak, aby držela, těsnila a netlačila.

Podrobně si prostuduj třeba tohle a následně (ještě před nákupem čehokoliv!) pokračujte na audiologii (foniatrii).

Pokud chceš kvalitu a funkčnost, tak tady vážně není moc prostoru pro bastlení.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3343
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 20:01    Předmět: Citovat

Sám nosím sluchadlo za mých 25 klacku, je to slabší kus a je "naladěno" na moji nedoslýchavost. Kdo neví tak není problém koupit jedno sluchadlo za 40 klacku bez příspěvku. A stejný do druhého ucha. Je to mazec. Ten zesilovač je na realizaci jednodušší varianta a mohlo by to možná fungovat. Chtěl bych to vyzkoušet. A když ne tak to v pořádku vrátím a bude se to muset řešit jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2500
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 20:32    Předmět: Citovat

Existuje aplikace Zesilovač zvuku, nefunguje s bluetooth.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1868
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 21:29    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Mohlo by to mit i BT s mikrofonem pro telefonování. S výstupem 3.5 jack. Že by se do toho dala sluchátka jak ze stetoskopu. Co nevím tak zdroj napájení. Na klasiku baterie třeba AA by ta výdrž stála za houby. Slušná 18650 by byla lepší varianta s možností nabíjení přes usb c.

Já používám většinou hlavně na poslouchání hudby sluchátka na lícní kosti s integrovaným mikrofonem, která zároveň fungují i jako handsfree k telefonu a fungují dobře, ale já nejsem nedoslýchavý a tak nevím jestli vůbec ani jak dobře by tento typ sluchátek fungoval u nedoslýchavého.

Napadlo mne, že by zesilovač mohl být jako nějaká trvale běžící aplikace v mobilu s BT spojením umístěný někde v kapse apod. a k tomu nějaká bezdrátová sluchátka na lícní kosti s integrovaným mikrofonem. Chtělo by to najít nějakou vhodnou aplikaci co funguje i s BT pokud taková vůbec existuje. Nicméně chtělo by to mobil s vyšší kapacitou baterie, aby dlouho vydržel na jedno nabití.

Se sluchátky na lícní kosti se do uší nic nestrká a uši zůstávají volné a žádné dráty nezavazí. Takže je s nimi taková větší volnost než se sluchátky na drátech. Nicméně tím, že je tento typ sluchátek asi jen bezdrátový a s ohledem na minimální rozměry i s integrovaným aku ne příliš velkých kapacit je zas dost omezena doba provozu na jedno nabití. Ty moje vydrží při trvalém přehrávání hudby na jedno nabití jen cca 6 hodin a mají v sobě zabudovaný miniaturní článek Li-Pol s kapacitou 80mAh. V případě úpravy na nějakou větší baterii by se z toho staly sluchátka na drátech, které mohou vadit a pokoušet se naroubovat aku přímo na sluchátka to není vhodné vzhledem k velikosti a váze aku jako je třeba 18650.

Články 18650 s vyšší reálnou kapacitou se pohybují poblíž okolo 3500mAh viz třeba Sanyo NCR18650GA nebo EVE INR18650-35V (zcela pomíjím různé fake články s nereálnými kapacitami).

Pokud by se podobná sluchátka, která při aku 80mAh vydrží cca 6 hodin předělala na aku 18650 třeba jen 3200mAh tak by mohly vydržet na jedno nabití až cca 40 krát déle tj. možná až 240 hodin tj. 10 dnů.

Ale se sluchátky na lícní kosti to je jen takový nápad a možná jsem s tím úplně vedle a pro nedoslýchavého by se to vůbec nehodilo. Takže pokud jsem šlápl úplně vedle tak se předem omlouvám.


Naposledy upravil Valdano dne pá červenec 26 2024, 21:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3375

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 21:51    Předmět: Citovat

A co kdyby BT sluchátka zůstaly tak jak jsou a nahradilo se to jejich množstvím, válí se všude, v poslední době jsem našel troje ( 6 sluchátek) a vykuchal z nich magnety a destičky s konektorem a baterií), z jedné už jsem udělal žárovkovou zkoušečku na 0.3A třetí generace, ze dvou baterií se dá udělat IGBT žárovková zkoušečka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1868
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 22:00    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Existuje aplikace Zesilovač zvuku, nefunguje s bluetooth.

Na Google Play má tato aplikace uvedeno, že je určena pro mobil a pro sluchátka a sluchátka jsou v dnešní době už často bezdrátová BT na což zřejmě autoři té aplikace moc nemysleli. Možná, že se časem další verze této aplikace dočká i rozšíření o BT. Nicméně i kdyby to umělo BT tak zrovna tato aplikace má na Google Play dost mizerné recenze od uživatelů. Takže to bude asi chtít celkově vylepšit mnohem víc než jen o podporu BT.


Naposledy upravil Valdano dne pá červenec 26 2024, 22:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1868
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá červenec 26 2024, 22:10    Předmět: Citovat

samponek napsal(a):
A co kdyby BT sluchátka zůstaly tak jak jsou a nahradilo se to jejich množstvím

Pokud by jí to mělo vydržet třeba na týden a například po těch 6-ti hodinách tak to by jich musela mít 28 kusů a ten kdo by to pak nabíjel což by ta paní asi určitě nebyla by z toho taky asi radost moc neměl. Snad by to nebyl problém všechny je spárovat s mobilem, ale to vyměňování nevím, nevím. Ono je otázkou nakolik by to bylo pro tu nedoslýchavou paní přijatelné každých několik hodin sundat jedny sluchátka dát je na hromadu vybitých a vzít si další z hromady nabitých, zapnout a zas pokračovat, a to nemluvě o tom pokud by se baterie ve sluchátkách vybila zrovna v době když bude někde mimo domov a další záložní sluchátka si sebou zapomene vzít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2500
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so červenec 27 2024, 7:45    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
kejki napsal(a):
Existuje aplikace Zesilovač zvuku, nefunguje s bluetooth.

Na Google Play má tato aplikace uvedeno, že je určena pro mobil a pro sluchátka a sluchátka jsou v dnešní době už často bezdrátová BT na což zřejmě autoři té aplikace moc nemysleli. Možná, že se časem další verze této aplikace dočká i rozšíření o BT. Nicméně i kdyby to umělo BT tak zrovna tato aplikace má na Google Play dost mizerné recenze od uživatelů. Takže to bude asi chtít celkově vylepšit mnohem víc než jen o podporu BT.
Já jsem ty recenze četl. V roce 22 tam spousta tvrdí, že se jim to nainstalovalo samo, že to nefunguje na hudbu Rolling Eyes čili vůbec nepochopili k čemu to má sloužit. Na větší hlasitost tuctuc to nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6017
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so červenec 27 2024, 8:33    Předmět: Citovat

Otec má Signia Motion P1 X (základní provedení, 1 program) s indukční nabíječkou, sluchadla v ní mohou být odložená i dlouhodobě. Přes VZP byl doplatek pouze 3800 Kč.
Úhrada VZP 7000 Kč plně pokryje pouze nejlevnější bateriové. Ovšem cena spotřebovaných baterek za dobu životnosti sluchadla může být vyšší, než doplatek za nabíjecí typ.

Další možnosti řady Motion X podle výrobce (záleží na typu, naprogramování, případně dokoupení příslušenství):

Přímý přenos zvuku ze zařízení iOS (Apple) se standardem MFi (sluchadla kompatibilní se zařízením iPhone).
Přenos zvuku z jiných mobilních zařízení (telefony s Androidem, starší zařízení Apple, počítače, notebooky a ostatní mobilní zařízení s Bluetooth) pomocí příslušenství StreamLine Mic.
Dálkové ovládání telefonem pomocí aplikace Signia App, nebo ovladačem MiniPocket.
Přenos zvuku z audio zařízení pomocí příslušenství StreamLine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2613

PříspěvekZaslal: so červenec 27 2024, 12:02    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
...Návštěva ušního a sluchadlo nevím nevím...


To by měl být základ. Vyšetření, vyčištění zvukovodu.
Co se týká naslouchátek, nedávno bylo v Kauflandu na prodej tohle:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/weinberger-jh-906/
na vyzkoušení dobré.
Já naslouchátko používám pokud jdu k lékaři nebo na ouřad kde na sebe mluvíme dva. Pokud je to někde ve společnosti, zesiluje to veškerý hluk a stejně prd rozumím kdo na mě mluví. Měl jsem naslouchátko Widex Clear 220 na obě uši s bezdrátovým ovládáním. Mohl jsem si ovládat hlasitost i režim zesilování. Čím menší naslouchátka tím menší baterka a tím dřív se vybije - pokud je zinkovzduchová, vybíjí se i když je sluchadlo vypnuté.
IMHO pokud by někdo vymyslel umělou inteligenci do naslouchátek, aby bylo možné nastavit s kým ze společnosti chci mluvit a ostatní zdroje zvuku utlumit, asi by vydělal balík.
Kdysi jsem koupil tenhle zesilovač zvuku bylo to v nějaké TV prodejně, nedávno jsem ho vykutal, koupil k tomu sluchátka, adaptér MONO/STEREO a používám ho u televize. Baterka je 9V a pokud to nezapomenu vypnout, vydrží hodně dlouho. Ale nevím, jestli se něco takového dá teď někde koupit.
BTW: Napadlo mne, jestli se takhle nedají používat i některé smartfouny nebo i obyčejné mobily.



WIN_20240727_12_53_03_Pro.jpg
 Komentář:
 Velikost:  9.15 kB
 Zobrazeno:  0 krát

WIN_20240727_12_53_03_Pro.jpg



_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund