Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Win 11 nenabootuje
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3353
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 28 2024, 13:44    Předmět: Win 11 nenabootuje Citovat

Zdravím, u ntb dell se jelo na baterii až došlo k vypnutí. Teď při zapnutí naskočí příprava automatické oprava, pak diagnostika a skočí to do obrazovky Automatická oprava. Nejde nouzák, nejde obnovení systému protože není bod obnovy, nejde oprava spouštění systému. Chkdsk proběhl bez chyb. Nějakou radu jak to zprovoznit bez smazání dat, systému? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1077

PříspěvekZaslal: ne červenec 28 2024, 17:56    Předmět: Citovat

Data můžeš zachránit buď tak, že disk připojíš do jiného PC jako sekundární, nebo nabootuješ nějaký live linux a stáhneš si je na flashku, nebo na síť. Podmínkou, je, že disk nebude šifrován.
Pokud je tam neaktualizovaný systém, tak zkusit novou instalaci se záchranou dat, možná by to mohlo projít.
Jinak, podle popisu, asi nezbude než nová instalace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3353
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 28 2024, 19:22    Předmět: Citovat

Žádná z navrhovaných variant co nabízí os nevede k opravě. Mám flešku s Hiren's BootCD win10 kde je i opravný soft pro win. Jenže když nevím v čem je problém tak se pak těžko hledá soft na opravu. Žádný číselný error čí náznak proč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 799

PříspěvekZaslal: ne červenec 28 2024, 20:16    Předmět: Citovat

Když nic nezabralo, tak jestli ti to stačí takhle viz. obrázek, tak si vytvoř instalační USB s Win11. Samozřejmě pro tu novou instalaci musí být na Céčku místo.
Co se týče zbytku, tak si myslím, že bude vymazán, tzn. že ideální bude si vše zálohovat a použít čistou instalaci.



Win11-reinstall.png
 Komentář:
 Velikost:  48.38 kB
 Zobrazeno:  47 krát

Win11-reinstall.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12662

PříspěvekZaslal: ne červenec 28 2024, 22:23    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
...Nejde nouzák, nejde obnovení systému protože není bod obnovy, nejde oprava spouštění systému...
To je poněkud málo sdílný popis chování OS. "Nejde oprava spouštění systému" - to "nejde" ani mně teď na funkčním Win11, protože pokus opravit funkční systém také skončí touto chybou.
Pokud za "data" považuješ složku "Dokumenty", tak nabootuj třeba ty Hirens'y a složku si stáhni. Pak udělej čistou instalaci.
Kdybys měl zálohu obrazu disku, neměl bys tyhle starosti.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 711

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 5:14    Předmět: Citovat

V tom příkazovém řádku zkus ještě tyto příkazy
kód:

sfc /scannow

nebo

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Zkontroluj SMART toho disku, jestli se nezačíná hroutit.

Dávněji jsem vyzkoušel tuhle variantu a fungovala.
Na jiný disk jsem nainstaloval čistou instalaci, z USB nabootoval záchranné Windows, na tom jiném disku jsem smazal všechny adresáře + soubory a na něj zkopíroval všechny adresáře + soubory z původního disku. Nakonec Windows běžely z původními daty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 1077

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 5:32    Předmět: Citovat

Tohle ovšem nebude fungovat, pokud je "sestřelen" některý ze souborů registru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 711

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 6:06    Předmět: Citovat

Dobrá rada, tak to robo raději nedělej.

Už je to tu určitě nesčetněkrát, ale všichni čekají, až zahřmí. Disk se dá dodatečně rozdělit, i když jsou na něm Windows už předinstalované. Následně si na to Déčko přesunu veškeré Dokumenty, včetně Plochy, Stažených souborů atd.
Potom není nikdy problém, přeinstalovat systémový oddíl, když by se něco podobného vyskytlo. To trvá v dnešních noteboocích půl hodiny. Dalších několik aplikací jako prohlížeč nebo Office je otázkou další půlhodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7511

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 9:04    Předmět: Citovat

Samozřejmě nejlepší je disk vzít, data přetáhnout v jiném PC a pak to nainstalovat. Ale pokud je na disku místo pro instalaci systému. Lze zahájit novou instalaci. Bez formátování disku to tu starou vezme a přesune do Windows.old a na jiná data to nešáhne. Windows.old se automaticky smaže asi po týdnu, čili na přetažení dat je čas.
Pokud by stačila jen oprava spuštění systému, tak je potřeba nespoléhat na tu automatickou, to nefunguje nikdy. Ale nabootovat z instalačky do konzole a postupovat podle tohoto návodu:
https://woshub.com/how-to-rebuild-bcd-file-in-windows-10/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 799

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 9:15    Předmět: Citovat

Ten screenshot, co jsem dal výše z reinstalace z USB, tak jsem si vyloženě vyzkoušel. Do předchozí verze jsem si nainstaloval Total Commandera, který po reinstalaci z USB a vytvoření Windows.old, zmizel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3353
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 29 2024, 23:49    Předmět: Citovat

Z logu je vidět že je poškozený avgvmm.sys od AVG. Můj ntb to není, v rodině je, jinak by tam to avg už nebylo od první vteřiny mého vlastnictví. Tak jsem si stahl verzi 20.4.87.0 doufaje že je to ono a přes příkazový řádek to dotlačil kam patří. Nahradil jsem soubor souborem. Zkoušel jsem i ten nouzák a je to stejná smyčka.


SrtTrail.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SrtTrail.txt
 Velikost:  15.98 kB
 Staženo:  11 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 711

PříspěvekZaslal: út červenec 30 2024, 5:01    Předmět: Citovat

Nastartovat z USB jiný Windows a zkusit vzdáleně editovat registry https://www.youtube.com/watch?v=UgslNQJnQTg
Něco bude snad i na prastarém Hiren's nebo určitě na WinPE od Strelce. Nebo vytáhnout disk a na připojit ho ve funkčním Windows.


Na tenhle problém s bootloop díky avgvmm.sys je dost odkazů a kdo provozuje tuhle sračku, tak dobře mu tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12662

PříspěvekZaslal: út červenec 30 2024, 9:43    Předmět: Citovat

Pravdu má DedVseved. Schválně jsem si (kvůli tobě) nainstaloval to slavné AVG a nahrál tohle krátké video, kde je ta úprava "vzdáleného" registru.
Já jsem použil Strelcovo PE, ale Hirens' poslouží stejně dobře.
Wink
edit: Ještě jeden upload trochu kvalitnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3353
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 31 2024, 10:54    Předmět: Citovat

A jsem v pr...HBCD PE nevidí disk v ntb. Ještě zkusím WinPE.
Edit > WinPE stahuji z www.majorgeeks.com a antivir od ms vyvádí jak pominutý. Ony ty apky co jsou tam jsou nejsou zrovna free, tak nevím jak nakonec ta fleška dopadne. Je to virtuální systém tak si nejsem jist když tam bude nákaza a pracuje se s diskem kde je systém jestli by došlo k nějaké virové infiltraci. Defender je dal do karantény. Koneckonců potřebuji jen regedit
Edit. Postupoval jsem krok po kroku jak je ve videu a stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12662

PříspěvekZaslal: st červenec 31 2024, 15:06    Předmět: Citovat

DedVseved napsal(a):
Podle kterého videa? Každé dělá něco jiného, ale masar píše, že to má vyzkoušené...
Masar na videu pouze vyzkoušel, jak vypadá "vzdálená úprava registru" změnou parametru "start" driveru avgVmm z původní hodnoty 0 na 4, kterou doporučují některé zdroje, nalezené Googlem. Údajně by mělo jít o vypnutí kontroly podpisu WHQL pro tento driver.
Kromě toho je také doporučováno vypnout v BIOSu funkci Secure Boot.
Ještě jsem chtěl na svém kompu zkusit poškodit zmíněný driver a nasimulovat tak stav ntb Dell, ale zapomněl jsem na to a teď už mám zase pc v původním stavu, takže k tomu asi nedojde.
Wink


Naposledy upravil masar dne st červenec 31 2024, 15:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund