Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poptávám výrobu přístrojových štítků
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 23:19    Předmět: Poptávám výrobu přístrojových štítků Citovat

sháním dodavatele přístrojých kovových štítků v kusovém množství. Hledal jsem na netu, nějaké dodavatele jsem sice našel, ale ptám se, zda méte někdo nějaké zkušenosti s dodavateli.
Můj štítek by měl být cca 80 x 50 mm, z kovové samolepící folie. Bude obsahovat text (základní údaje) a jednoduché schema připojení (5 přívodů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3462

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 5:51    Předmět: Citovat

Využil bych některé u mnoha nabídek na Ali, podklady pošleš mailem a levnější cenu asi nikde jinde nesezeneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2620

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 6:35    Předmět: Citovat

Co jsem pracoval, měli jsme podobnou tiskárnu od jiného výrobce.
https://tiskarny-stitku.heureka.cz/zebra-zt411-zt41143-t0e0000z/#prehled/
Pokud jsme chtěli tisk štítků daných rozměnů, museli jsme si objednat u dodavatele materiálu pro tisk, jaké štítky chceme tisknout nebo tisk na pás a pak to střihat. Jednou někoho napadlo tisknout typové štíky na elektromotory - na pokovený štítek. Ale když jsme to na ty elektromotory přilepili, po čase se to teplem rozteklo, ta barva na štítku to teplo od zapnutého elektromotoru nevydržela.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinkopp



Založen: Oct 12, 2023
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 7:25    Předmět: Citovat

A proč si nekoupíš tu folii v papírnictví a nevytiskneš si to na laserovce sám, když je to kusovka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 8:17    Předmět: Citovat

to by jistě bylo ideální, kdybych si mohl koupit list A4 nebo A3 kovové samolepící folie a natisknout si štítky sám. Jenže, kde koupit tu folii? Nikde jsem to neviděl. Občas někde mají papírové bílé listy štítků. To nic nevydrží. Navíc jednou jsem koupil v pardubickým papírnictví 4 listy papírových folií a po natištění a pokusu nalepit je na sklenice s marmeládou se ukázalo, že ty listy štítků byly tak starý, že lepidlo zezadu už vůbec nedrželo a štítek samovolně odpadl přes noc do druhýho dne.
Kdysi před 25 lety jsem míval termotiskárnu štítků Zebra. Ta tiskla na malé papírové štítky z role. Po čase už jsem ji nepotřeboval, tak jsem ji prodal. Ale ten tisk ze Zebry nebyl moc kvalitní, písmo bylo otřepané a tisk po delší době na světle zeslábl až vymizel úplně.
Potřebuji štítky v profi kvalitě. Potíž je v tom, že některé údaje na štítku (hodnoty, parametry) se budou měnit kus od kusu. Teda nemůžu objednat třeba 100 kusů stejných štítků. Mohl bych tak 25 různých , 4 kusy od každého štítku.
Jestli máš tip, kde koupit kovové folie k potištění na laser tiskárně, tak dej odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1792
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 8:59    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2437
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 9:02    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4348

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 9:50    Předmět: Citovat

Zájdi do najbližšej tlačiarne/reklamky, tam budú mať potrebné materiály aj technológie, trebárs laserovú gravirovačku.

Prečo chceš kovový štítok? Z nostalgie? Rovnako trvnlivý, ako lepidlo, môže byť gravírovaný plast. Menovky na dvere, zvončeky a poštové schránky robia na každej druhej ulici, tam jak je výroba kľúčov. Dnešné gýčové menovky imitujúce kov vyzerajú naozaj ako kov.

Ak máš technológiu na výrobu plošných spojov, tak rovnakým postupom môžeš vyrobiť relief na hliníkovom plechu. Strieknúť čiernou farbou a zľahka prebrúsiť vystupujúcu časť reliefu. Ale ak to už má byť na večnaju pamjať, tak namiesto lepidla použi nity alebo skrutky.

Gúgeľ ti nájde plno výrobcov štítkov, sačí sa opýtať. Napríklad https://www.auto-stitky.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 11:34    Předmět: Citovat

velevážení, vygůglovat výrobce umím taky. Poptal jsem minulý týden dva výrobce na hliníkový samolepící štítek 8x5 cm. První výrobce si žádá 960 Kč za štítek + Kč 1000 za hodinu přípravy Very Happy Very Happy Požaduje dodat výkres v TIFF nebo ve vektorech.
Druhý výrobce si žádá za stejný štítek 1650 Kč + DPH. Very Happy
To ten štítek by vyšel několikrát dráž než ten přístroj.

Zadávat výrobu 1 kusu štítku do Číny je hloupé. Asi ho vyrobí levněji, ale s dopravou a nákladama na vyclení a skladným u přepravce a DPH to vyjde dost draho, možná ještě dráž než výroba v Česku.

Nejlepší by bylo koupit A4 folii a natisknout si na laserovce sám. Jenže, nikde jsem dosud nenarazil na AL folii k potisku na laserovce. Všude mají jen papírový A3 nebo v kotouči pro termotiskárnu nebo plastový průhledný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RX-20



Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 11:37    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Prečo chceš kovový štítok? Z nostalgie? Rovnako trvnlivý, ako lepidlo, môže byť gravírovaný plast. Menovky na dvere, zvončeky a poštové schránky robia na každej druhej ulici, tam jak je výroba kľúčov. Dnešné gýčové menovky imitujúce kov vyzerajú naozaj ako kov.


Potřebuju kovový a tenký, ideálně samolepící AL folii. Vygravírovaný ať už do plastu nebo do plechu nebo do desky plošnýho spoje, vyjde tlustý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34345
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 11:51    Předmět: Citovat

Laserova tlac na kov je nezmysel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinkopp



Založen: Oct 12, 2023
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 13:40    Předmět: Citovat

Já používám tyhle https://etikety.heureka.cz/rayfilm-r0555_1123g-stribrne-pet-laser-etikety-210x297mm-a4-10listu/#prehled/ ale určitě najdeš i jiné. Tahle je v designu hladký hliník a od hliníku je to na pohled k nerozeznání. Ale viděl jsem i různě kartáčované apod. Samozřejmě je to plast potažený kovem, ale kovová vrstva tam je stoprocentně, LEDka to neprosvítí ani náznakem jako třeba bílou samolepku. Pokud je to na nějakém exponovaném místě, je vhodné tisk přelepit laminační folíí pro jeho ochranu před setřením. Například taková ta protiskluzová, jemně strukturovaná co se používá na reklamu na podlaze v supermaketech vypadá efektně a je odolnější proti poškrabaní než běžná krycí fólie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinkopp



Založen: Oct 12, 2023
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 13:45    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Laserova tlac na kov je nezmysel.

Jde to a celkem pěkně, kdysi jsem chtěl upravovat laserovku na přímý tisk na PCB, ale úprava dala relativně dost práce a výsledky s laminací žlutého papíru z ebay jsou více než uspokojivé, takže k tomu nakonec nedošlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2520
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 13:54    Předmět: Citovat

Něco takové popisují tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4348

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2024, 14:22    Předmět: Citovat

RX-20 napsal(a):
Potřebuju kovový a tenký, ideálně samolepící AL folii.
Na
https://www.baumax.cz/vrobek/hlinikova-paska-48-mm-x-50-m,41687.html
Ale neviem, aká farba ti bude na tom držať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund