Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VHS na LCD TV STRONG " random black screen "

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wishmasterX



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 354
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2024, 10:26    Předmět: VHS na LCD TV STRONG " random black screen " Citovat

Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo podobnou zkušenost, případně nějaké řešení ...

Před pár dny kamarád donesl VHS video, jestli bych ho vyzkoušel, připojil jsem ho na svoji levnou LCD Strong, nejsem zrovna náruživý divák, tak jsem nic "lepšího" nekupoval ..

Docházelo k nepravidelným výpadkům obrazu, což jsem přičítal tomu videu ...

Včera jsem ze skříně po roce zapojil svůj Thomson VPH-6680, přes redukci SCART-CINCH, a nastal úplně stejný problém, vyzkoušel jsem dvě zachovalé, nepoškozené kazety a pořád dochází k náhodným výpadkům obrazu ...

Předtím jsem měl "hloupou" SHARP Aquos, která měla několik analogových vstupů, a problém tohoto typu jsem neměl ...

Díky všem za případnou radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7545

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2024, 10:39    Předmět: Citovat

Prostě tupá TV nezvládá nestabilní synchronizaci, jaká leze z VHS a zatemní obraz. Nic s tím dělat nejde. Jedině použít VHS s TBC, to tu synchronizaci opravuje. Ale to těžko máš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19768
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2024, 12:04    Předmět: Citovat

Nebo sehnat TVP Hyundai FLP22T100, ta zvládá i třetí kopii na VHS s naprostým přehledem, ten grabber v ní tu krátkou časovou konstantu má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wishmasterX



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 354
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2024, 12:13    Předmět: Citovat

A co tahle vzít DVD rekordér s HDMI výstupem a do analogového vstupu rekordéru připojit to VHS video ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7545

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2024, 12:24    Předmět: Citovat

To můžeš zkusit. Záleží na tom, jak tupý je ten rekordér. I u něj se mi u některých nahrávek stávalo, že je nebral. Ale ten můj snímky nezatemňoval, jen zmrazil poslední, co byl podle něj OK. Což nebylo tak rušivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2152
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 6:06    Předmět: Citovat

Taky je možné přehrát VHS kazetu na DVD či HDD (třeba v v kombu) a potom to jde již bez problémů přehrávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wishmasterX



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 354
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 10:14    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Taky je možné přehrát VHS kazetu na DVD či HDD (třeba v v kombu) a potom to jde již bez problémů přehrávat.


Mi jde o to, abych ty kazety mohl "normálně" přehrávat, ne je nikam kopírovat, ale pokud to kombo nebo DVD rekordér s HDMI a k němu připojené video tyhle výpadky přece dělat nemůže, k čemu by ta nahrávka potom byla dobrá ?

Nejsem úplný analfabet, jen jsem čekal, že má někdo řešení, aniž bych kupovat TBC korektor za 38 000.- Kč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7545

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 10:28    Předmět: Citovat

TBC korektor za 38000 je samozřejmě úlet. To je levnější sehnat VHSku s interním TBC. Bohužel to měly jen nejvyšší modely. A nebo se dívat na staré CRT Smile Případně jiné LCD, můj starý Samsung s rozbitou VHS synchro nikdy problém neměl. V tomhle případě asi čím novější, tím horší, protože už analog ignorují.
100% řešení prostě není. I u rekordéru při převodu z VHS se mi stávalo, že obraz vypadl nebo zamrzl, když byla nahrávka mizerná a synchro divoká. Koneckonců i staré analogové TV měly problém a proto se pro VHS zkracovala časová konstanta filtru v horizontálu, protože ten záznam zvlášť po začátku snímku=stopy prostě časově stabilní nebyl. Bez toho se vertikální linie kroutily, zvlášť nahoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19768
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 17:02    Předmět: Citovat

U analogových televizí se to nedá nazvat time-base-korektorem, tam se jen zkracovala doba odezvy řádkového generátoru na změnu rytmu řádkových impulsů. Když přišel řádek o 1 µs z videa později, než měl, neupravená televize ho zobrazovala o 1/54 šířky obrazu posunutý vpravo. S každým následujícím řádkem se chyba zmenšovala.
Když se zkrátila časová konstanta dolaďování řádkového oscilátoru tak, aby jeho fáze reagovala na fázi přicházejících řádkových impulsů bez zbytečného prodlení, televize si prostě počkala a začala ten řádek kreslit později, takže na obrazovce zůstal na svém místě a divák si ničeho nevšiml.
To zkrácení časové konstanty pro video bylo možné proto, že z videa nelezlo tolik rušení, jako z antény. Tam se v signálu objevovalo někdy i značné rušení spínacími lupanci spotřebičů, špatně odrušeným zapalováním motorů kolemjedoucích vozidel... to vše by jinak způsobilo rozpadnutí obrazu. S dlouhou časovou konstantou synchronizační smyčky si ale televize toho rušení téměř vůbec nevšímala. A z vysílače přicházely synchronizační impulsy v naprosto přesném rytmu - co 64 µs, to řádek.

Při digitalizaci je to jinak - obvykle jsou videograbbery řízené hodinami z krystalového oscilátoru, ty nepočkají. V lepším případě je grabber řízený keramickým rezonátorem, ten už určité rozladění dovoluje, ale pořád málo.
TBC, čili korektor časové základny potřebuje paměť, (ty první měly gyrátorovou zpožďovací linku s měnitelným zpožděním řízeným časovým rozdílem mezi synchronizačním impulsem z videa a impulsem z přesného vnitřního generátoru).
Do paměti se musí vejít minimálně celý půlsnímek - zápis probíhá v rytmu řádkových impulsů z videa a časování se řídí impulsy ve videosignálu. Zatímco se zapisuje další půlsnímek do druhé stránky paměti, z té první se čtou data vpřesném rytmu, čili řádky k dalšímu zpracování jsou všechny na svém místě. Tento systém zlevnil až s vyšší hustotou integrace pamětí...

Nejméně problémů je s přepisem kamerových záznamů, pokud se přehrávají v kamcorderu, kterým byly pořízené. Chyba nahraná na pásek se obvykle příliš neliší od chyby vznikající při snímání, servo nemá moc co dorovnávat.
Bohužel většinu záznamů si lidi nechali sestříhat a zkopírovat na jinou kazetu, a tam se ty časové chyby nasčítaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wishmasterX



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 354
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 17:27    Předmět: Citovat

Já jsem měl předtím LCD Sharp Aquos 82cm, měla 2XHDMI, 2XSCART, copozitní, komponentní a dokonce S-VIDEO vstup, tam naprosto žádný problém nebyl ...

Video jsem nechal odstavené snad dva roky, mezitím jsem dostal darem - nevhodná koupě tu tzv. STRONG, která je lehká, takže šla na zeď a ušetřilo se místa na hi-fi ...

Pokud ten rekordér má / může mít stejný problém jako tahle TV, opravdu není nějaké smysluplné řešení, jak si shlédnut občas VHS kazetu ?

PS: Měl jsem v šuplíku mini LCD monitor k přenosnému DVD, má to kompozitní vstup přes 3,5" jack, tak jsem to připojil přes redukci a obraz naprosto bez výpadků ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34419
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 17:53    Předmět: Citovat

Tu parodiu na televizor predaj a kup nieco, co funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wishmasterX



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 354
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2024, 18:01    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tu parodiu na televizor predaj a kup nieco, co funguje.


Jak dnes poznat, co je a co není parodie ? Běhat po obchodě s VHS rekordérem, to si koleduju o Chocholouška a svěrací kazajku ... Rolling Eyes Very Happy

UPDATE:

Dneska přišel převodník SCART-HDMI, napájené to je z USB od LCD TV ...

Prodává se to pod několika "značkami" a tvary, ten co jsem koupil, byl hodnocený dobře, srovnávaný s podobnýma ze stejné cenové relace ...
Já jsem za tu srandu ve "výprodeji" dal 240,- Kč + doprava ...

Obraz je stabilní, nemá výpadky, obraz je lepší, než když to připojím tím kompozitním kabelem ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund