Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průmyslová deska, čs. zes., zdroj, RVHP kondenzátory
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po září 09 2024, 21:18    Předmět: Průmyslová deska, čs. zes., zdroj, RVHP kondenzátory Citovat

Nejsou někomu povědomé následující desky a součástky?

[1] "IMAGE UL84", Z80 CPU (SGS, tedy před vytvořením STM!), sériové rozhraní, EPROM, 64KiB DRAM... Podle jména jsem nic nenašel.
[2] Deska s MBA810DAS, motiv od ruky
[3] Deska s krutě znásilněným chladičem ze zdroje (?), motiv od ruky, pod šrouby je zřejmě MDA2010/2020. Přijde mi to jako likvidace skříně se zásobami pro servis Telekomáků, nebo zabezpečovačů ČSD (v jednom z kartónů byly polepky ČSD "cosi", nudlové žárovky 24V, normální E10, dlouhoválcová relátka, ale i moderní Schrack)

[4] Zdroj s hrníčky a KT70x, logo kuřete. Je to z čs počítače Consul?
[5] Z torza (polo)chassis jsem vypájel součástky, které by měly býti Romania - I.P.R.S 1000µF/40V, ležatý, s držákem nastojato; 220µF/16V, 100µF/16V, 22µF/25V, styl čs. zelenina - petržel (šedá), symbol plus lisovaný na temeni; β SDT9202 (není na foto), β SAS560, β SAS570. Na desce byly i maďarské C a DDR SU161. Aparát dělali Dederóni, Maďaři, Rumuni? Nejvíce součástek vypadá na Rumuny. β SAS5x0 je východní provedení Siemens SAS5x0? A na jakou kvalitu C se mám připravit?



IMG_0228.JPG
 Komentář:
 Velikost:  289.21 kB
 Zobrazeno:  69 krát

IMG_0228.JPG



IMG_0229.JPG
 Komentář:
 Velikost:  159.74 kB
 Zobrazeno:  50 krát

IMG_0229.JPG



IMG_0230.JPG
 Komentář:
 Velikost:  199.86 kB
 Zobrazeno:  39 krát

IMG_0230.JPG



IMG_0231.JPG
 Komentář:
 Velikost:  275.31 kB
 Zobrazeno:  55 krát

IMG_0231.JPG



IMG_0236.JPG
 Komentář:
 Velikost:  185.85 kB
 Zobrazeno:  41 krát

IMG_0236.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2459
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 7:19    Předmět: Citovat

Nemůže ten SAS560 být originálem MAS560?
https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_mas560.html
https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_sas560.html

SAS570 je originál MAS562
https://www.hadex.cz/e959-mas562---bezkontaktni-prepinani-kanalu-tv-dil16/
https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_sas570.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7613

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 17:39    Předmět: Citovat

Ne, je to jen inspirace pro MAS, ale zásadně se liší. Kromě toho, že je to interně bipolár a ne NMOS, tak to hlavně obsahuje oba výstupy - tedy 30V pro ladění a 12V pro přepínání. Není tak nutné dávat tam těch 8 KC, jako to dělávala TESLA s MAS. SAS570 není něco jako MAS562, ale je to SAS560. Jeden z nich má prioritní zapnutí prvního vstupu, další jsou jen rozšiřující. Tohle Tesla řešila pomocným pinem na MAS560.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4109
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 18:57    Předmět: Citovat

V čem se lišil MAS560 od MAS560A?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8983
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 19:47    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
Nejsou někomu povědomé následující desky a součástky?

[5] Z torza (polo)chassis jsem vypájel součástky, které by měly býti Romania - I.P.R.S 1000µF/40V, ležatý, s držákem nastojato; 220µF/16V, 100µF/16V, 22µF/25V, styl čs. zelenina - petržel (šedá), symbol plus lisovaný na temeni; β SDT9202 (není na foto), β SAS560, β SAS570. Na desce byly i maďarské C a DDR SU161. Aparát dělali Dederóni, Maďaři, Rumuni? Nejvíce součástek vypadá na Rumuny. β SAS5x0 je východní provedení Siemens SAS5x0? A na jakou kvalitu C se mám připravit?

Petře - ano na foto IMG_0236.JPG jsou všechny ellyty i IC (ozn. β xxx) rumunské provenience. Při zmíňce o DDR trandu SU161, bych tipoval desku na rumunský čbtv (např. Diamant) - jen mi na ní nesednou ty IC (ty budou z jeho předvolbové jednotky, nikoliv z desky ŘKS)!
A kvalita? No - prostě rumunská (tzn. "nic-moc" - zázraky nečekej, zvláště u těch šedých. I naše "zelenina" je lepší.).
Když se už u nás přestaly vyrábět čbtv, tak aby byly zastoupeny na trhu, tak se dovážely z toho Rumunska (kde se v té době ještě vyráběly).
Obdobně - když mě po plyšáku překvapovaly ve Vídni, za výlohou, přenosné čbtvp ruské výroby. Jen nebyly potištěny azbukou (jako ty dovážené za komančů k nám), ale latinkou a dokonce v černé skříni a "se stříbrným potiskem". Prostě na západě výroba tohoto sortimentu skončila, tak si nechali vyrobit v CCCP "Junosť 402" na zakázku!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 20:36    Předmět: Citovat

Přebral jsem nejmíň pět kartónůch a to torzo televize bylo asi na třech deskách. Byly na nich i východní (?) BD139, BC238, macaté β BA157 a β 1N4006 a keramické diskové C, značené proužky, jako na odporech. Exclamation Sobotní návštěva "spřízněného místa v píseckém okrese" byla pro mě celkem úspěšná, anžto přijel Tiguán a řidič mi vysvětlil, že je to po synovi (38 let), který "už to nedělá".
Zaujaly mě zejména kanibalizované zdroje ATX. Někdy bylo náznakem vidět, co odešlo (odpory na sek. straně, malé eletrolyty, téžžž vybíjecí odpory na hlavních C apod.). Přesto se do toho onen syn pustil hlavně součástkoprodejně (domnívám se), anžto na primární straně chyběly dívky, tr., chladiče, téžžž DC kabelážžž). TL494/DBL494/KA7500 byly všude, vypájel jsem jich deset. Smile Nejzajímavější byly C Rulycon. Shocked Dva další exempláře s nafouknutými C měly po dvou 2SC2625 Fuji Electric, ve skladu skončily komplet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 20:49    Předmět: Citovat

citace:
Ne, je to jen inspirace pro MAS, ale zásadně se liší. Kromě toho, že je to interně bipolár a ne NMOS...
Jenom upozorňuju na často mylně uváděnou zkratku, anžto "všichni a všude" zpravidla moderně píší NMOS (N-channel Metal Oxid Semiconductor) a ony byly mnohé součástky v katalogu inzerované jako MNOS (i MH2009 a jiné), tj. Metal Nitrid Oxid Semiconductor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3700

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 21:28    Předmět: Citovat

Deska se dvěma hrníčky obsahuje dvě zenerky KZ753 a tyristory KT705 a je z nějakého počítače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12444
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 10 2024, 23:00    Předmět: Citovat

Ty rumunské elyty v kovových pouzdrech nebyly úplně špatné, aspoň co jsem zažil. V šedivém plastu byly jak elyty, tak papírové kondy a obojí bych doporučil zahodit.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st září 11 2024, 20:14    Předmět: Citovat

Pro zajímavost předkládám výsledky namátkového měření:
• I.P.R.S 1000µF/40V, ležatý, s držákem nastojato - změřeno 1064µF, ESR 0,02Ω
• 220µF/16V, styl čs. zelenina - petržel (šedý plastový válec) - změřeno 273µF, ESR 0,31Ω
• 100µF/16V, provedení viz výše - změřeno 111µF, ESR 0,53Ω
• 22µF/25V, provedení viz výše - změřeno 27µF, ESR 1,4Ω

samponek napsal(a):
Deska se dvěma hrníčky... ...je z nějakého počítače.
Tak tohle nebyla příliš přínosná odpověď, anžto úvahu, že jde o čs. Consul, jsem napsal do prvního příspěvku sám. Sad Dle informací z internetu je to (snad) z počítače Consul 2711 (2713, 2715). Question Kromě kuřete je na DPS nápis "ZBROJOVKA BRNO" a dále "271.1-615.006".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7135
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út září 24 2024, 19:00    Předmět: Citovat

A přímo ve vlákně "Consul" jsi dotaz vznesl ?
t=77106
t=81732

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 24 2024, 21:03    Předmět: Citovat

Podrobně jsem to z časových důvodů nestudoval. Uvažuju o tom, že bych dal desku na letošním Bytefestu někomu, kdo se na čs. stroje specializuje. Stanu se naivním, jako obvykle - předám předmět a budu čekat na to, až mi na revanš sežene něco do mých konstrukcí se Sharpem. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1409
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: pá září 27 2024, 22:09    Předmět: Citovat

Dodatečně reaguju na svůj příspěvek z 10.9. a přikládám foto toho C Rulycon. Nezná někdo typ té diody nahoře? Bývaly v čs. TV 70. let.


IMG_0268.JPG
 Komentář:
Dioda a Rulycon
 Velikost:  191.76 kB
 Zobrazeno:  3 krát

IMG_0268.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12861

PříspěvekZaslal: pá září 27 2024, 23:37    Předmět: Citovat

Ano, ty diody byly použity ve fázovacím obvodu řádkového rozkladu a měly označení E25C5 (25V/5mA).
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32764
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 28 2024, 2:45    Předmět: Citovat

Taky jsem jich pár ukořistil a neznaje typ, uložil pro Ujce Příhodu. Předpokládám bambusárium, není-liž pravda???
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund