Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhled fotek v Průzkumníku W7

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18471
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 02 2024, 22:15    Předmět: Náhled fotek v Průzkumníku W7 Citovat

Divná věc, pokud chci v Průzkumníku W7 náhledy fotek, tak když klapnu na ikonu miniatury vlevo, tak se mi tak v 70% případů nezobrazí vpravo velkej náhled. Je jedno, jakou příponu fotka má. Je jedno, jakou velikost mají ikony vlevo, či je jen textový seznam. Velikost fotky nemá vliv. Nepomůže znovuspuštění průzkumníka, často ani restart PC. Některý den to zobrazuje, jiný ne, nebo nahodile. Dokonce jsem měl stav, že v jednom spuštění Průzkumnika se náhledy zobrazovaly, v druhým spuštění ne. Na druhým PC s tím samým W7 a stejným nastavením žádnej problém. Náhledy dělá IrfanView. Zkusil jsem to převrátit na Mrkvosoftí MediaPlayer a stejný. Netušíte prosím někdo, co je příčinou?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1381
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st říjen 02 2024, 23:20    Předmět: Citovat

V průzkumníku (vlevo nahoře) - uspořádat - možnosti složky a hledání - karta zobrazení - odškrtnout "vždy zobrazit ikony, nikdy ne miniatury"
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18471
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt říjen 03 2024, 10:11    Předmět: Citovat

Zkusil jsem, místo miniatur fotek vlevo to zobrazuje win ikonu hory a pod nima moře. A v pravým náhledovým okně je to samý. Problém je někde jinde.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12915

PříspěvekZaslal: pá říjen 11 2024, 21:01    Předmět: Citovat

S tvým problémem jsem se sice nesetkal, ale nejčastěji jde o problém s "poškozenou" asociací obrazových souborů a tedy i problém v registrech.
Další příčinou bývá uváděno zaplnění cache náhledů, takže se nemusí tvořit náhledy nové a zůstávají ty staré, což by spíš "pasovalo" na tvoje symptomy.
K vyčištění cache náhledů jsem ti postnul jeden "baťák"(zkoušel jsem), který si někam rozbal a spusť ho jako správce. Nakonec restartuj OS.
Jinak bych vyzkoušel čistou instalaci W7 na jiný oddíl disku pro porovnání, který pak můžeš s klidem smazat.
Wink



Clear_Reset_Cache.zip
 Komentář:
Rozbalit, pustit jako správce a restartovat OS.

Stáhnout
 Soubor:  Clear_Reset_Cache.zip
 Velikost:  380 Bajtů
 Staženo:  8 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1993
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2024, 13:47    Předmět: Citovat

Pokud máte Win 7 Professional tak zkuste spustit gpedit.msc a pohrát si s nastavením dvou položek "globálních zásad" průzkumníka zvýrazněných na přiloženém obrázku. Po provedení změny doporučuji Windows restartovat.


win7_zobrazovani_nahledu.png
 Komentář:
 Velikost:  114.92 kB
 Zobrazeno:  26 krát

win7_zobrazovani_nahledu.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18471
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2024, 17:35    Předmět: Citovat

Sakra, v tom PC jsou W7 Home SP1 s poslední aktualizací co byla a gpedit hledání nenašlo. Sad
Nejde to nějak jinak?
Díky za snahu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1993
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2024, 17:59    Předmět: Citovat

Gpedit se může hodit i do budoucna. Zkuste si ho do Windows 7 Home doplnit podle video návodu viz odkaz. Na YouTube je v popisu pod tím videem popis jak to udělat včetně příslušných odkazů.

How Install Group policy Editor Windows 7 Home
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12915

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2024, 19:14    Předmět: Citovat

Já používám pro instalaci gpedit.msc dva příkazy v příkazovém řádku (spustit jako správce):
kód:
FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~*.mum") DO ( DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F" )

FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~*.mum") DO ( DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F" )

Funguje pro W7 až W11.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18471
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2024, 23:29    Předmět: Citovat

Masare, ten
kód:
 FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~*.mum") DO ( DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F" )

mi píše "příkaz nebyl nyní očekáván"....

Valdano, podle toho návodu na YT mi to hlásí že systém nenašel uvedenou cestu. Vypadá to, že ty příkazy jsou pro anglickou verzi 64 bitů.
kód:
dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7601.17514.mum

Já tam mám soubor pro 32 bitů a češtinu:
kód:
dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~x86~cs-CZ~6.1.7601.17514.mum

A podobně to je v dalších. Myslíš, že když to všecko v BAT zedituju, tak to bude chodit? Abych se s tím nematlal, je to strašná pakárna a čert ví, jestli to bude mít kýžený efekt.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1993
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2024, 3:14    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Já tam mám soubor pro 32 bitů a češtinu:
kód:
dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~x86~cs-CZ~6.1.7601.17514.mum

A podobně to je v dalších. Myslíš, že když to všecko v BAT zedituju, tak to bude chodit? Abych se s tím nematlal, je to strašná pakárna a čert ví, jestli to bude mít kýžený efekt.

Obávám se, že ne. Pro x86 tam bude zřejmě v tom názvu jiná část než to "31bf3856ad364e35", ale nevím co tam patří pro x86. Jak rozchodit gpedit na kombinaci Win7 HOME CZ 32-bit to opravdu nevím. Existuje sice neoficiální instalátor třetí strany s popisem jak dostat gpedit.msc do Win7 Home včetně 32-bitové verze, ale je to dost nejistá cesta a nevím jestli Vám to bude fungovat.

To je těžký. HOME edice jsou dost ořezané. Já nikdy nepoužil žádnou HOME edici ani na domácím ani na pracovním počítači a vždy jsem měl a mám jen PRO edice a poslední 32-bitovou verzi jsem měl XP a následující 7 a 11 už pouze 64-bit. Kvůli nejrůznějším problémům se prostě dle mého názoru nikdy nevyplatilo šetřit a používat HOME edice.

Pokud máte ve Win7 HOME aspoň regedit pro editaci registru tak zkuste úpravu jedné níže uvedené položky v registru, ale jestli to pomůže to nezaručuji.

Klíč:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
Položka: IconsOnly
zkusit změny hodnoty 0/1
0 = zobrazovat náhledy
1 = nezobrazovat náhledy

Po změně doporučuji restart Windows.

Při úpravách v registru hodně opatrně. Při nevhodném zásahu, se dají Windows i "skolit". Ono také není vyloučeno, že už nyní máte v systému částečně "narušený" registr, a to se pak Windows mohou chovat v různých ohledech nevyzpytatelně. Existují různé utility na opravy registru, ale 100% úspěch není nikdy zaručen. Někdy pomůže až nová čistá instalace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12915

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2024, 9:32    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Masare, ten
kód:
 FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~*.mum") DO ( DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F" )

mi píše "příkaz nebyl nyní očekáván"....
Někdy se stane, že při kopírování/vkládání příkazu do příkazového řádku se zkopíruje nežádoucí znak (objekt), což jsem si také ověřil a pak to píše podobnou hlášku. Po zkopírování příkazu zkontroluj, že v něm nic "nepřebývá".
Tyto příkazy jsem převzal z tohoto odkazu, kde najdeš i jiná řešení problému.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.36 sekund