Žádný výpočty tu nevidím.
A podle pana Soclofa to moc nesedí.
A od kdy nejprve počítáš a potom ničíš, nebývá to naopak?
Falstad má hotovou simulaci.
-----
edit: Kromě toho, když se dívám na datasheet LT1016, tak to fungovat nemůže.
edit2: U LM311N si tím nejsem jist.
edit3: Po pravdě, tyto provozní "režimy" těchto komparátorů neznám.
Dobře, LT1016 tedy nepoužiji, bude fungovat verze s LM311 ?
LT1016 má menší zpoždění a myslel jsem, že trojúhelník tím pádem nebude mít zakulacené špičky.
Na Falstad je 250khz moc
Mám ještě v šuplíku OZ AD826, potřebuji špičatý vršky. Komparátor LM311 není úplně vhodný, špičky jsou zakulacený v době trvání asi 200ns a to je škodlivý, protože to přidává zkreslení.
Proto bych chtěl LT1016, ale s tím to údajně nejde.
V simulátoru to neumím a jsem v pasti.
S LT1018 to nebude na 250khz fungovat kvůli velikému zpoždění, byly by okousané špičky trojuhelniku.
Smysl oscilátoru trojúhelníku 7V 250khz je v tom, aby audio začlo ořezávat někde na 6V a zároveň nedosáhlo amplitudy trojúhelníku, protože jinak nastává veliký zkreslení, do repro jde potom jenom čistý čtverec.
Samokmit se při přebuzení zastavuje, proto přidám oscilátor a jenom NF zpětnou vazbu, která opraví deadtime, proto potřebuji trojúhelník bez zkreslení a bez křivých hrotů.
Nikdy jsem oscilátor trojúhelníku neřešil, protože doteď dělal jenom samokmity a topologie zpětné vazby oscilátor čtverec s integrátorem je vhodná kvůli souměrnosti vůči středu.
Založen: Aug 16, 2022 Příspěvky: 513 Bydliště: Roztoky
Zaslal: po říjen 21 2024, 13:20 Předmět:
Abys měl ostré rohy, tak potřebuješ operáky s pořádně velkým kmitočtovým rozsahem. Každý roh v tom trojůhelníku potřebuje spoustu harmonických, aby byl ostrý. Podívej se na simulaci signálu podle Fouriera a tam uvidíš, že čím víc harmonických (vyšší frekv. rozsah), tím větší ostrost. To se prostě nedá okecat, to je fyzika
...Samokmit se při přebuzení zastavuje, proto přidám oscilátor a jenom NF zpětnou vazbu, která opraví deadtime, proto potřebuji trojúhelník bez zkreslení a bez křivých hrotů...
patláma, paprťála ... a chánon a chánon ... žbrluch!
My mu sice nerozumíme, ale my mu věříme:)
Asi jo, ale musím to udělat nahotovo v SMD, protože když je to roztrhaný, tak to škodí. Klasické moje dráty z UTP kabelu jsou indukčnosti a škodí trojúhelníku.
Chtěl jsem v simulátoru ověřit hodnoty odporů, protože na nich závisí amplituda a kmitočet dohromady a nejde vyměnit jenom jeden, jsou na sobě závislé.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5Další
Strana 1 z 5
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.