Založen: May 13, 2009 Příspěvky: 5382 Bydliště: BA-Petržalka :(
Zaslal: út prosinec 31 2024, 20:15 Předmět:
Tak ono to vážne zbytočne bliká? _________________ Som proti budovaniu nechutne drsných červených cyklociest, je to hnus.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom. Ide im iba o zisk.
Založen: Mar 16, 2005 Příspěvky: 33101 Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21
Zaslal: st leden 01 2025, 1:13 Předmět:
Ano - a je to způsobený jinou setrvačností vnímání světelnýho vjemu dvěma druhama očních světločivnejch buněk - čípky jsou vnímavější pro barvu a mají relativně větší setrvačnost, takže přestanou vnímat blikání už při frekvenci těsně pod 30Hz, zatímco tyčinky jsou spíš u okraje zornýho pole a jakožto víc citlivý na jasový změny (proto jsou lepší při vidění za zhoršenejch světelnejch podmínek i za tmy) vidí blikání až do řádově 50-60Hz, u citlivějších jedinců i víc. _________________ Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 20031 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: st leden 01 2025, 9:30 Předmět:
Nedokonalost lidského oka, zejména jeho setrvačnost a konečnou ostrost vidění využívá film i elektronický přenos obrazu. Ve filmu se využívají snímkové frekvence 24 fps a 48 fps (technologie IMAX 3D), jeden čas se točily filmy frekvencí 30 fps, od té se zase upustilo kvůli ceně filmového materiálu (použíto u několika filmů ve formátu 70mm, to se propařilo materiálu!) i kvůli konverzi pro televizi - flyingspotový snímač převádějící plynule běžící film o 24 fps do FCC normy s půlsnímkovým rozkladem těsně pod 60 Hz byl i analogově snadněji realizovatelný a ve zbytku světa se film s frekvencí 24 fps mohl vysílat přímo frekvencí 25 fps, málokdo si vyšší rychlosti všiml, jen v kině trval stejný film déle, než v televizi (dokud do něj nezačali cpát reklamy, ovšem).
Kdo máte zájem o podrobnosti, dohledejte si kteroukoli učebnici pro kinooperátory, prolistujte si Vítovu bibli o televizní technice, nakonec informací je i na netu dost.
Kdo jste se při hrabání se v analogových televizích zajímali nejen o to, jak to funguje, ale také proč, už toho většinu stejně víte.
A pak je tu pár nových filmů s 48 snímky za vteřinu. A tam si zas lidi stěžujou, že to vypadá jinak než klasický film, je to plynulé jako TV, což je prý špatně
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.