Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DS B20
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: po březen 24 2008, 12:55    Předmět: DS B20 Citovat

Ctěl jsem se zeptat jak mám nastavi pin u PIC 16f630 pro komunikaci s tep. čidlem DS18B20.Když procesor vysílá tak se má v TRISA nastavit jako výstup(čidlo je připojeno na RA1) a pro naslouchání od čidla se ma pin nastavit jako vstup? prosím o pomoc sedím už nad tím 2 den. Použil jsem programy z knih Komunikace mikrokontroleru s okolím 1 a 2 a po upravě na na 16f630 mi to ne a ne fungovat nebo nemáte někdo nějaký jiny program?
Návrat nahoru
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po březen 24 2008, 13:35    Předmět: Citovat

daj nam tu *.asm predpokladam ze tvoris v tom ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: po březen 24 2008, 13:44    Předmět: Citovat

Je to vlastmě zdroják z těch knížek, moc nerozumín tomu CRC výpočtu


ds18b20.asm
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ds18b20.asm
 Velikost:  6.11 kB
 Staženo:  216 krát

Návrat nahoru
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 10:04    Předmět: Citovat

V případě Dallasu ti neporadím. Ale pro využití pinu RA1 jako vstupního musíš ještě u 16F630 bezpodmínečně vypnout komparátor.
kód:
movlw 0x07            
movwf CMCON   
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 11:14    Předmět: Citovat

a tak CNCON jsem měl nastavené špatně ale nepomohlo to
Návrat nahoru
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 11:45    Předmět: Citovat

Tyto čidla jsem si zprovoznil s PICem a poté jsem zjistil, že na to je program i v literatuře. Jediné, co jsem po přečtení datasheetu nepochopil byl výpočet CRC a ten jsem pak použil z knížky. Pro svoji potřebu jsem si i přeložil téměř celý DATASHEET. Pokud bys ho chtěl, mohu ti ho poskytnout ale jen za účelem osobním, nikoliv uveřejnit na net. Aby mě někdo za to nekritizoval. Jinak nastavení pinu je - vysílání do čidla je TRIS v 0 - výstup a při čtení z čidla je v 1 - vstup. Nezapomeň na zdvihací rezistor (PULL-UP) cca 4K7 proti Ucc. Jinak samozřejmě musíš mít nastaveny všechny další registry jako ADCON či CMCON dle toho, kde čidlo připojuješ. Mohu zaslat i vlastní rutinu s popiskama v asm. Je tam i výpočet CRC. Čidla dosti používám protože mohu "navěsit" více na jeden PIN Razz .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 18:46    Předmět: Citovat

kdyby šel poslat ten přeložený datasheet i ten program byl bych moc vděčný.Samozřejmě bych to použil pro osobní potřebu.(bylo by to pro měření teploty vody v akváriu a měření v místnosti takže bych chtěl použít 2 čidla na jedné sběrnici Muj email je beagle(zavináč)seznam.cz[/b]
Návrat nahoru
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 18:55    Předmět: Citovat

Chenzee napsal(a):
Pro svoji potřebu jsem si i přeložil téměř celý DATASHEET. Pokud bys ho chtěl, mohu ti ho poskytnout ale jen za účelem osobním, nikoliv uveřejnit na net. Aby mě někdo za to nekritizoval.

Tady tě budeme spíš kritizovat za to, že si ho neposkytnul všem. Smile

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Makovec
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 19:58    Předmět: Citovat

Jirky napsal(a):
Chenzee napsal(a):
Pro svoji potřebu jsem si i přeložil téměř celý DATASHEET. Pokud bys ho chtěl, mohu ti ho poskytnout ale jen za účelem osobním, nikoliv uveřejnit na net. Aby mě někdo za to nekritizoval.

Tady tě budeme spíš kritizovat za to, že si ho neposkytnul všem. Smile


Naprostý souhlas!
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 5:51    Předmět: Citovat

jak se mají nastavit log urovně v registru PORTA. Když dám vysílání do DS tak nastavím V TRISA 0 jako výstup a co mám nastavit v PORTA taky 0 protože potřebuji sběrnici stáhnout na 480us na 0. A při čtení nastavím v TRISA 1 jako vstup a co mám nastavit v PORTA 0 nebo 1 nebo je to jedno při čtení?Moc prosím kdyby to šlo zaslat email je výše?
Návrat nahoru
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 8:16    Předmět: Citovat

Koukám, že o to asi má zájem více lidiček, tak to tedy vystavím sem a kdo chce nechť si to stáhne. Jen vás prosím, nejsem moc v AJ zběhlý a proto jsou některé obraty trošku kostrbaté, ale na pochopení věci to nemá vliv. Datatsheet je uvnitř projektu Wink Nuže tu to je: Polka ... Cry nechce mi to povolit ZIP příponu, tak si ji tam po stažení doplňte místo ASM a následně rozbalte Laughing


DS18B20_16F84A_MPLAB_7.50.asm
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DS18B20_16F84A_MPLAB_7.50.asm
 Velikost:  75.85 kB
 Staženo:  474 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 8:31    Předmět: Citovat

Když se nastaví PIN jako výstup, logická hodnota bude taková, jakou tam zadáš ty. Pokud bude PIN jako vstup, hodnota na pinu bude taková, jaká je daná zapojením. Ta se přenese do registru PORTu a s touho hodnotou pak pracuješ v programu. Pozor na PIN s otevřeným kolektorem - většinou nebo možná vždy ozn. RA4. Pokud zapíšeš do registru portu hodnotu (ať již movwf či jen nastavíš BIT pomocí BSF, BCF), tento zápis se provede tak, že se načte stávající hodnota registru, upraví se hodnota a zapíše se zpátky, což u pinu s otevřeným kolektorem má za následek shození do LOG.0. Trápil jsem se s tím dost dlouho, než jsem to pochopil a poté jsem se to i dočetl v datasheetu u PICu. To mi opět připomělo, jak důležité je číst pozorně datasheety Wink Takže pokud čidlo zkoušíš na tomto pinu a mezitím měníš hodnotu na jiném pinu, může ti to způsobovat potíže. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 8:54    Předmět: Citovat

moc děkuji vyzkouším upravím na 16f630 a pak se ozvu
Návrat nahoru
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2008, 22:03    Předmět: Citovat

Chenzee napsal(a):
Koukám, ...

Děkuji za překlad. Kouknu na to.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:17    Předmět: Citovat

Tak už to funfuje přepsal jsem to pro moje zapojení, komunikace je dobrá ale ještě mám někde chybu v přepočtu teploty tak to musím opravit.Teď ještě dat dvě čidla na jednu linku?Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund