Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skákání obrazu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 12:53    Předmět: Skákání obrazu Citovat

Ahoj, mám problém a nevím, jestli jsem vybral správnou kategorii, ale pořídil jsem si malý IP videoserver domu ke svým třem bezpečnostním kamerám a když dám aby zobrazoval všechny nejednou, tak obraz skáče, jakoby se půlí, pak je chvilku klid a pak zase třeba začne skákat. Jeden chlapík mi poradil, že je to tím že mám všechny kamery napájený z jedné zásuvky a že tam vznikají zemní smyčky, na které platí pasivní galvanický oddělovač. To samé mi to dělalo i na PCi kartě na které jsem měl také kamery připojeny, ale nejlevnější oddělovač jsem našel za 1200,- což je celkem pecka kupovat tři. Pak jsem našel levnější, ale nevím jestli to bude fungovat. Neměl by někdo zkušenosti, nebo radu? Díky za odpovědi.
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4263
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 13:31    Předmět: Citovat

tyhle oddělovače fungují, ale mají ztráty, je v tom trafo, lepší je optoizolátor s možností regulace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 17:07    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
tyhle oddělovače fungují, ale mají ztráty, je v tom trafo, lepší je optoizolátor s možností regulace


Tak žádný takový jsem bohužel na netu nenašel...a s googlem celkem umím. Dá se ten s trafem, výše uvedený použít i to videosignálu, nebo jen do anténních rozvodů?
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4263
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 19:42    Předmět: Citovat

jo ty s trafem přenesou klasický kompozitní videosignál a jen tak jsem zadal do seznamu dotaz a šup na prvním místě optoizolátor v GME http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=755-127
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 22:29    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
jo ty s trafem přenesou klasický kompozitní videosignál a jen tak jsem zadal do seznamu dotaz a šup na prvním místě optoizolátor v GME http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=755-127
JJ to máš pravdu, ale zase je 3x dražší než ten oddělovač. Kupovat 3ks za 3000,- Kč je celkem drahá sranda. Myslel jsem jestli neexistuje nějaký levnější.
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4263
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 6:10    Předmět: Citovat

jak říkám, pokud je úroveň videosignálu dostatečná tak ten levný odělovač postačí , pokud ale ne , musela by se nějak zvýšit , problém je v tom že bezpečnostní kamery mají výstupní úroveň 1V ale domácí elektronika tuším od 1,75V tak záleží na tom na co je stavěný ten videoserver . Pokud by to nesedělo projeví se t ov lepším případě snížením kontrastu a v horším nestabilní synchronizací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 10:34    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
jak říkám, pokud je úroveň videosignálu dostatečná tak ten levný odělovač postačí , pokud ale ne , musela by se nějak zvýšit , problém je v tom že bezpečnostní kamery mají výstupní úroveň 1V ale domácí elektronika tuším od 1,75V tak záleží na tom na co je stavěný ten videoserver . Pokud by to nesedělo projeví se t ov lepším případě snížením kontrastu a v horším nestabilní synchronizací.
Může se prosím zeptat, co je nestabilní synchronizace? Děkuji
Návrat nahoru
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 10:58    Předmět: Citovat

Chlapík ti radil stejné blbosti jako magnetické náramky na vodovodní trubky atd. Laughing
Žádnej oddělovač nepotřebuješ. Je to sice napájeno z jednoho místa, ale ne střídavým napětím, ale stejnosměrným po usměrnění. Problém bude spíše v tom, že signál prolézá tam, kde nemá, takže špatná blokace (filtrace) atd. Jednoznačně na stížnost u dodavatele zařizení a jeho kontrolu toho zařízení. Závada může být jen na jedné kameře. Chce to prostě zkoušet napřed přehodit a případně kamery postupně zkušebně napájet jen ze záložního zdroje nebo externí baterky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4263
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 11:13    Předmět: Citovat

nestabilní synchronizace se projevuje tím, že se obraz neustálí na obrazovce.
Jinak ten problém co popisujete , je běžný není to mýtus a vada zařízení. S " chlapíkem" bych nesouhlasil jen v tom že problém vzniká na jedné fázi moje zkušenost je naopak v různých fázích kdy díky fázovému posunu vzniká na groundech rozdílný potenciál. Obdobně musí často řešit anténáři STA stejný problém , aniž by bylo nějaké zařízení vadné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadasW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 19 2008, 11:45    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
nestabilní synchronizace se projevuje tím, že se obraz neustálí na obrazovce.
Jinak ten problém co popisujete , je běžný není to mýtus a vada zařízení. S " chlapíkem" bych nesouhlasil jen v tom že problém vzniká na jedné fázi moje zkušenost je naopak v různých fázích kdy díky fázovému posunu vzniká na groundech rozdílný potenciál. Obdobně musí často řešit anténáři STA stejný problém , aniž by bylo nějaké zařízení vadné.
Tak to bude přesně ono, je to z bezpečnostních kamer, ale signál je v celku bezproblémový a vedený na maximálně 15m. Zkusím tedy ty oddělovače za 250 a uvidíme.
Návrat nahoru
LadasW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 13:52    Předmět: Citovat

Tak jsem koupil galvanický oddělovač a signál z kamer je nepoužitelný, dalo by se říci, že skoro žádný. Takže propadák! Asi tedy budu muset koupit tento. Předpokládám, že toto poslouží pro jednu kameru a když bych to chtěl na tři, tak musím koupit tři? Taky mě mate proč je tam 2x12V to k tomu musím koupit ještě dvě trafa? Tedy šest traf? To se mi trochu nezdá... neexistuje nějaké méně nesmyslné řešení?
Návrat nahoru
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 20:08    Předmět: Citovat

Moc to komplikuješ. Raději odstraň závadu(y) než důsledky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadasW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 20:22    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Moc to komplikuješ. Raději odstraň závadu(y) než důsledky Wink
Závady nejsou.. Kamery se reklamovat nedají, skákání se projevuje u více zařízeních po zapojení.... jak bych na to měl podle tebe jít?
Návrat nahoru
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4263
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 21:51    Předmět: Citovat

LadasW napsal(a):
Taky mě mate proč je tam 2x12V to k tomu musím koupit ještě dvě trafa? Tedy šest traf? To se mi trochu nezdá... neexistuje nějaké méně nesmyslné řešení?
na galvanických oddělovačích by trafa měli být součástí to že mají na na vstup i výstup oddělené vinutí je právě to oddělení. Je to dosti běžný problém , zrovna nedávno jsem ho stejným způsobem opět řešil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadasW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 21:55    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
LadasW napsal(a):
Taky mě mate proč je tam 2x12V to k tomu musím koupit ještě dvě trafa? Tedy šest traf? To se mi trochu nezdá... neexistuje nějaké méně nesmyslné řešení?
na galvanických oddělovačích by trafa měli být součástí to že mají na na vstup i výstup oddělené vinutí je právě to oddělení. Je to dosti běžný problém , zrovna nedávno jsem ho stejným způsobem opět řešil
A jaké je tedy řešení?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund