Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VCR Samsung SV-655GX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: út červen 17 2008, 21:43    Předmět: VCR Samsung SV-655GX Citovat

Ahoj, mám tu na opravu tohle pár let starý hi-fi video od SAMSUNGU. Potřeboval bych poradit, co by mohlo dělat asi 8mi cm rozmázlý pruh v dolní části obrazu. Video mám vyčištěné, dráha pro pásku se zdá být ok. Ještě mu nejde stereo zvuk, občaas na displeji blikne indikace, že jde, ale zase hned zhasne. Mám se pouštět do proměření kondů, nebo mám zkusit poštelovat vodící trny..? Věřím, že už jste to někdo dělal, tak prosím poraďte Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st červen 18 2008, 6:05    Předmět: Citovat

vyzerá to na prítlačnú kladku, nepatrne asi tancuje s páskou po capstane a potom ani CTL hlava nemôže zosynchronizovať preto asi aj tie výpadky STEREO alebo nahodne preblikavania STEREO na displeji, čo sa týka obrazu, nije pohnuté rollnamy ? skontrolovať stav brzdy ľaveho unášača

veľa zdaru

_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: so červen 21 2008, 9:10    Předmět: Citovat

Tak jsem koukal na všechno, co jsi psal, ale bez úspěchu. Vodící trny jsou správně, mírné doladění pruh neodstranilo, akorát mi víc drželo stereo, ale nebylo čistý, bručelo. Přítlačná kladka je jak nová, pásek se na hnací hřídeli ani nepohne (co oko vidělo...), ale přesto jsem jí trochu líznul smirkem a je to také stále stejné.Levá brzda, pokud to je brzda je taky ok, je to tam řešený trochu jinak, než u starých videí. Jediný, na co jsem přišel, že při zrychleném posuvu vpřed pruh zmizí, zřejmě bude přeci jen něco s kladkou..? Dodávam, že video má hodně málo nahráno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2008, 20:21    Předmět: Citovat

zdravím,

takže ak toto nepomohlo tak by som to videl ž len na vadu v elektronike capstanu alebo motoru hlav, naskôr filtracia (elyty) ale skôr by som zacal od zdroja. nevravím že to bude stopro tým ale zo skusenosti takto usudzujem, toto video konktretneš nepoznam.

_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelN



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 274
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 5:01    Předmět: Citovat

Začal bych zdrojem,pokud bude všechno ok tak bych zkusil ještě fázový posun VH(před nastavováním označit původní polohu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po červen 23 2008, 7:44    Předmět: Citovat

Pokud pruh v obraze zmizí při FFW funkci, pak koukni na odvíjecí brzdu. Pásek totiž při FFW je k bubnu přitlačen o něco málo víc, a to stačí, aby se pruh ztratil. Jinak, u starších VCR toto bývá projevem slabšího signálu z videobubnu (často pozorováno u Panasoniků).
Prostě, při PLAY rukou při táhni mírně odvíjecí brzdu a uvidíš.
Hodně zdaru!

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 25 2008, 18:57    Předmět: Citovat

Zdravím všechny kteří toto téma popsali, ale asi nic nevedlo k výsledku - opraveno. Zrovna jsem hledal na netu nějaké info právě o tomto problému, dole je rozmazaný pruh a nic se s tím nedá dělat. Vše je OK, tedy vyčištění, seřízení a kontrola celé p. dráhy a pod. Pokud jsem toto jednou před roky řešil tak jsem se dozvěděl jen to, že je to nutné nastavit v módu VCR, který se a to nevím jak vyvolá a pak se tam v té zněti přesně zadá správné nastavení. Toto jsem nikde ale nenašel a tak jak vidím nikdo z vás asi taky ne. Pokouším se tu přeci jen kohokoli kdo nám napomůže tím že má přesný postup, ať napomůže. Děkuji za všechny předem. Loyza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 26 2008, 7:36    Předmět: Citovat

Tak jsem našel ty kódy na netu a mám je uložené, jen jsem nenašel jak se dostat do režimu kde se dá vše nastavit, umí to tu někdo? Díky předem.

Včera vnoci jsem se pokoušel a našel jsem jak se dostat do nastavení! Pro toto video jsou tyto kódy:
SV-655GX 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 20, 32, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 51, 60, 61, 63, 65, 72
Jak se dostat do tohoto režimu a přenastavit EEPROMKU?
1) sejmout přední panel VCR
2) vpravo na pl. spoji jsou tři mikrospínače a před nimi je vpředu jeden. Tento stiskneme a držíme zmačknutý a na DO tiskneme společně tl. MENU asi 3s. Na obrazovce je tabulka s čísli a šipkou.
3) šipka před číslem se ovládá čtyřpolohovými tl. a prostředním tl. OK se číslo před šipkou označuje/odznačuje. Potvrzení - uložení nastavení se provede tl. MENU a pak hlavním vypínačem na panelu VCR vypneme a tím je vše nastaveno.
Musím konstatovat že po vyvolání EEPROMKY všechna čísla byla správně a pruh dole v obraze je pořád! Tudíž tudy asi cesta nevede! Jednou jsem ale u jiného VCR myslím Sony? nesvítil displej a ještě něco nebylo v pořádku a podobným způsobem jsem opravil několik špatně navolených čísel a vše bylo OK. Tak se tato informace může hodit i když nám to tu nic neřeší.
Pro případ dalších modelů připojuji jejich nastavení:
Central Europe SV-657GX 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 19, 20, 29, 32, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 50, 60, 61, 63, 65, 72
SV-655GX 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 20, 32, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 51, 60, 61, 63, 65, 72
SV-651GX 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 20, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 50, 60, 61, 63, 65, 72
SV-455GX 2, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 20, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 51, 60, 61, 63, 65, 72
SV-451GX 9, 10, 11, 12, 13, 14, 20, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 50, 60, 61, 63, 65, 72
SV-255GX 2, 11, 12, 13, 14, 20, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 51, 60, 61, 63, 65, 72
SV-251GX 11, 12, 13, 14, 20, 33, 34, 36, 38, 42, 45, 47, 49, 50, 60, 61, 63, 65, 72
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freediver
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 16:29    Předmět: Citovat

Pokial vsetko funguje ako ma,len dole je rozmazany pas pri prehravani kazety,option kody su OK,treba len nastavit prepinanie hlav.Zhod predny plast a stlac ten mikrospinac,ktory nieje vyuzity na prednom paneli a zaroven stlac na dialkovom ovladaci tlacidlo SP/LP( pocas prehravania pasky - referencnej ). Potom sa automaticky nastavi prepinanie hlav.
Návrat nahoru
LOYZA



Založen: Feb 20, 2006
Příspěvky: 543
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 19:28    Předmět: Citovat

Moc děkuji za tvou radu, jenže už to nemám, tedy to VCR ale informace se hodí pro budoucno! Moc a moc děkuji a raději jsem si to uložil pro případnou potřebu další stejné závady. Ostatně i další kamarádi opraváři tu informaci uvítají. Já to neznal do tohoto okamžiku jak se to dělá. Paráda!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund