Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě nové TV-rada

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saffer
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 13:53    Předmět: Koupě nové TV-rada Citovat

Cau, potřeboval bych poradit, který televizor si koupit, jestli Panasonic TX-29PS12P nebo Panasonic TX-29PX15P.......a nebo uplně jinou?tak do 15 tis.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 14:32    Předmět: Citovat

Můj názor je: V současné době nekupovat žádnou a počkat na IDTV. V případě nutnosti koupit nejlevnější, aby přechod na digitál tolik nebolel Cool
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7992
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 15:19    Předmět: Citovat

Tak to s tebou určitě nesouhlasím, než se 100% přejde na DV bude to trvat minimálně 5 a spíš více let. To si myslím že se analogová telka ještě vyplatí. Pět let je zhruba morální životnost TV, to není jako za bolševika že si kupoval přístroj na 20 let. PS a Panasinic 29" se dá tuším sehnat za podtatně míň, nebo je to 100Hz?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
saffer
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 15:34    Předmět: Citovat

s tim digi vysilanim si myslim taky ze to neni tak akutni.....jo a ten panasonic, obe jsou 100Hz a ten prvni stoji nakych 11000 a druhy 14000 takze to tak krute neni.........jinak diky za rady
Návrat nahoru
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 17:06    Předmět: Citovat

Já bych měl podobný dotaz.

Viděl už někdo prodávat TV s tunerem na digitální vysílání ? (teda alespoň v ceně do 30 tisíc)

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7992
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 17:27    Předmět: Citovat

Přestože se v branži trochu pohybuju, tak jsem na TV s digi vstupem nenarazil. To ovšem neznamená že už nejsou. Smysl by ale měla nějaká kombi, čili digi+ analog
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19627
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 08 2006, 22:21    Předmět: zkontrolovat Citovat

Ať si vybereš jakoukoli, na prodejně si ji nech dobře předvést. Ať si nenaběhneš jako já - v prodejně je už po inventuře, tak tam novou televizi Thomsona 29" potáhnu v týdnu zpátky, ale dovnitř nepolezu - je přece v záruce: za posledních asi 6 let, s kýmkoli jsem byl vybírat televizor, byla totiž tahle kontrola zbytečná. Při nákupu pro sebe jsem ji zkrátil - nevypnul jsem si barvu, ani nespustil některou ze zkušebních stránek teletextu.
Přišly svátky a s nimi zase hromada černobílých filmů - a bylo to tu. Po obou stranách obrazu rozjeté konvergence svislých čar - vlevo do 2 mm, vpravo 5 mm. Přes střed je chyba nepozorovatelná. Když uvážím, že i C110ST s renovovanou obrazovkou z Retonu šla seřídit tak, že se obrazy kryjí skutečně po celé ploše stínítka (a někdy se to povedlo i na Rubínu C202 s ten měl ještě Deltu a normou povolenou nepřesnost!), je to ostuda. No jsem blb. Ještě, že jsem ji kupoval v prodejně, kde jsem jak elektroniku, tak bílou techniku, až dosud nakoupil dobře: reklamaci zařídí promptně.

Takže: stáhnout barvu a zkontrolovat, jestli obraz je skutečně černobílý a nemá žádný barevný nádech. A přitom, jakkoli jsem to už pokládal za zbytečné, prohlédnout, jestli se barevné obrazy kryjí po celé ploše, jestli tedy někde nevznikají barevné obrysy. Nové obrazovky by totiž z výroby měly být už tak přesné, že nemají kroužky barevné čistoty ani kroužky k nastavení statických konvergencí.
Obrazovka, která neumí dobrý černobílý obraz, totiž nebude správně umět ani barevný. A ty rozjeté konvergence svislých čar na krajích obrazu (a jejich zakřivení) svědčí přinejmenším o chybných potenciálech mezi mřížkami a anodou obrazovky a to v důsledku může vést k rychlejšímu opotřebení obrazovky nebo většímu napěťovému namáhání vn trafa.

No a pak je dobré zkontrolovat, jak chodí AV vstup, pomocí videa nebo DVD. Přesněji tedy přeslech v přepínači zdrojů signálu - nevím, proč, ale s tím jsem se setkával práve u stohertzovek: v zatemněném obrazu z videa je vidět obraz posledního přijímaného programu. No nesmí být vidět, samozřejmě.

Ostatní funkce si vyzkoušej podle libosti.
Značku ani typ ti radit nebudu, ony ty rozdíly nejsou dnes už tak výrazné a na ne zcela stoprocentní kus můžeš narazit pod jakoukoli značkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po leden 09 2006, 0:22    Předmět: Citovat

Pokrytí pozemním DIGI vysíláním mimo oblast Prahy,Brna a Ostravy má být do roku 2010,to je ještě času dost...V místech pokrytých signálem
kabelových TV se o toto nemusíš zajímat..už současné signály mimo
programu NOVA jdu digitálně ze satelitu.Pro pozemní vysílání se dá koupit konvertor ,výstup má AV,lze použít pouze pro jeden přijímač ???
Nejlepší fór ,že nové TV mají štítek,že jsou již *připravené* pro příjem DIGI vysílání ??V současné době se prodávají TV ploché,jak LCD,ty by snad měly mít lepší obraz,tak TV s plazmou..otázkou je stále jejich spotřeba a není zatím také známá jejich životnost...Letos se má začít vyrábět nový typ velkoplošné obrazovky,něco mezi normální obrazovkou a plazmou.Ploché vakuové provedení,nemá již 3 katody ,ale tisíce *studených* katod proti jednotlivým bodům na obrazovce....je zde 1/3 spotřeby plazmy.Označení má SED.hlavně pro HDTV,velikost až 50 palců.
Osobně se mi líbí současné modely TV SONY.Kvalitní obraz i zvuk., pěkná 50Hz 72cm se dá pořídit za 9500.- Kč a určitě ceny půjdou ještě dolů.
Jenom perlička...dva důchodci si dnes v místním obchodě kupovali do kuchyně !!! nějakou telku
do 50 000Kč.samozřejmě *placatou*.Menší se už dá pořídit za 16000 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: po leden 09 2006, 8:28    Předmět: Re: zkontrolovat Citovat

Hill napsal(a):
Přišly svátky a s nimi zase hromada černobílých filmů - a bylo to tu. Po obou stranách obrazu rozjeté konvergence svislých čar - vlevo do 2 mm, vpravo 5 mm. Přes střed je chyba nepozorovatelná. Když uvážím, že i C110ST s renovovanou obrazovkou z Retonu šla seřídit tak, že se obrazy kryjí skutečně po celé ploše stínítka (a někdy se to povedlo i na Rubínu C202 s ten měl ještě Deltu a normou povolenou nepřesnost!), je to ostuda. No jsem blb. Ještě, že jsem ji kupoval v prodejně, kde jsem jak elektroniku, tak bílou techniku, až dosud nakoupil dobře: reklamaci zařídí promptně.

Takže: stáhnout barvu a zkontrolovat, jestli obraz je skutečně černobílý a nemá žádný barevný nádech. A přitom, jakkoli jsem to už pokládal za zbytečné, prohlédnout, jestli se barevné obrazy kryjí po celé ploše, jestli tedy někde nevznikají barevné obrysy. Nové obrazovky by totiž z výroby měly být už tak přesné, že nemají kroužky barevné čistoty ani kroužky k nastavení statických konvergencí..
JJ je to tak a je to šitý horkou jehlou,je to dané kvalitou výroby obrazovky a výrobci s tím mají dost problémů udělat slušnou obrazovku.
Hill napsal(a):

No a pak je dobré zkontrolovat, jak chodí AV vstup, pomocí videa nebo DVD. Přesněji tedy přeslech v přepínači zdrojů signálu - nevím, proč, ale s tím jsem se setkával práve u stohertzovek: v zatemněném obrazu z videa je vidět obraz posledního přijímaného programu. No nesmí být vidět, samozřejmě.

.
S přeslechem souvisí další věc,dřív se v TV používali externí přepínací obvody a dnes máš všechny AV nevedený do jednoho čipu.A je na světě další problém,nejsou schopni zajistit dostatečný odstup signálů,ale tohle může mít na svědomí i kabel SCART,který má neodstíněné vstupy od výstupů a na 1,5m se něco i naindukuje a frčí to zpět do telky.




M.
Návrat nahoru
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 640

PříspěvekZaslal: út leden 10 2006, 13:46    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Tak to s tebou určitě nesouhlasím, než se 100% přejde na DV bude to trvat minimálně 5 a spíš více let. To si myslím že se analogová telka ještě vyplatí. Pět let je zhruba morální životnost TV, to není jako za bolševika že si kupoval přístroj na 20 let. PS a Panasinic 29" se dá tuším sehnat za podtatně míň, nebo je to 100Hz?


Vidím, že žiješ mezi jinou skupinou lidí. Když použiju "tvoje" argumenty ve svém okolí, tak na mě koukají jak na blázna. Proč by TV za 15 tis. Kč vyhazovali už za 5 let??? To oni víc nevydrží nebo tomu nerozumíš??? Tak se ptají i lidé kteří bolševika nepamatují.
Pokud někomu radím, tak říkám: " Vyber si v nějaké cenové kategorii protože, (jak píše Hill rozdíly nejsou tak velké) spokojený můžeš být i s levnou TV"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út leden 10 2006, 16:17    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
............. spokojený můžeš být i s levnou TV"
,JJ,ale ne se sra.kou.......a těch je tu požehnaně! Cry




M.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund