Jak se dá otevřít soubory jejich schémat, když je stáhnu, narazím na nějakou neznámou příponu DJV a s tím je problém. Díky _________________ Když něco nevíte...klidně se zeptejte Co vás nezabije, to vás posílí Jenys
Vzpomněl jsem si na Tandela a ten jeho nostalgický Artěk. Tady jsem ho našel: http://www.hammarlund.ru/STUDER/artek.htm
ale Tandel sem už zřejmě nechodí, tak možná pro někoho jiného.
Jinak se omlouvám za znovuotevření vlákna.
To je pravda.Tam jsem jsem jich tak 50 poskytl. Tohle jsou podle mého názoru velmi zdařilé stránky. _________________ To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.
Založen: Sep 10,
2004 Příspěvky: 19887 Bydliště: Jičín, Český ráj
Zaslal: ne listopad 16 2008, 17:21 Předmět:
masar napsal(a):
Vzpomněl jsem si na Tandela a ten jeho nostalgický Artěk. Tady jsem ho našel: http://www.hammarlund.ru/STUDER/artek.htm
ale Tandel sem už zřejmě nechodí, tak možná pro někoho jiného.
Jinak se omlouvám za znovuotevření vlákna.
Tandel tu nebyl letos od 11.dubna, kdy napsal poslední příspěvek. Pak se sem ani nepodíval, nebo se nepřihlásil.
Ale některé ruské přístroje mám rád, přes obvyklé nevýhody, jako pažravost a hmotnost, mají dodnes řadu výhod.
Nedávno jsem našel na http://www.useddlt.com/udssr.html něco málo o homeopaticky dávkovaných (nejen sovětských) magnetofonech v NDR s poznámkou, že po náhradě mizerných hlav Majak tesláckými dosahovaly špičkových parametrů.
To souhlasí, pár kousků jsem ze stejného důvodu před lety upgradoval (jen to slovo tehdy u nás nějak neexistovalo): Jauzu, Elektroniku 301, Něrlj, pak ještě cosi a navrch dvě Rigy 110, co si tak vzpomínám. Jedna Riga 110 mi hraje dodnes, i když jsem si docela užil s výměnou dosloužilého motoru. A to jsem tehdy neměl kde vyčíst, že s tesláckou hlavou to bude lepší, než originál. To byla empirická metoda a měla úspěch.
Zhruba do roku 1983 si Sověti u těch kabelkových strojů dávali záležet i na tom, jak hrají přes vestavěný reproduktor. I ta poctivá kovařina se pak nějak vytratila...
Mně se na výrobcích sovětské elektroniky líbila právě (ale pouze) jen ta řemeslná poctivost. Jinak mi šla většinou "proti srsti" (např. schémata s uzeměným plusovým pólem zdroje, nadbytečná složitost zapojení, pouzdra tranzistorů atd.)
Ona se ruská elektronika vytratila z trhu vůbec, takže ji už ani nelze moc posuzovat.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.