Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla C445 - něco ve zdroji (trafo?)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bambus



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st leden 11 2006, 19:01    Předmět: Tesla C445 - něco ve zdroji (trafo?) Citovat

Mám doma TV přístroj TESLA C445 a odpálil se ve zdroji tranzistor BUZ90A a pojistka 102 1A. Pojistka je hned za usměrňovacím můstkem. Rozbitý ranzistor je ůplně propojen na všech vývodech. Zkoušel jsem nojej ale zase odešel. Proměřil jsem trafo do kterého jdou impulzy z onoho tranzistoru a má velmi nízký odpor na primárním vinutí. Asi tak 1-2ohmy. To asi nebude ůplně normální? Nevím jaký by mělo mít odpor na primáru, ale myslím si, že je odpálený. Primární vinutí by mělo mít přece největší impedanci na rozdíl od sekundáru.
Ujistěte mě prosím jestli uvažuji správně a jestli je ono trafo skrátlý. Je to typ "9WN 660 61 ´2´". Nikde jsem ho nenašel v prodeji, ale v jednom obchodě mají náhradu za "9WN 660 61.3" a je to "6PN 35061". Myslíte, že by to mohlo bejt ono?
Za odpovědi díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2785

PříspěvekZaslal: st leden 11 2006, 19:25    Předmět: Re: Tesla C445 - něco ve zdroji (trafo?) Citovat

Bambus napsal(a):
Mám doma TV přístroj TESLA C445 a odpálil se ve zdroji tranzistor BUZ90A a pojistka 102 1A. Pojistka je hned za usměrňovacím můstkem. Rozbitý ranzistor je ůplně propojen na všech vývodech. Zkoušel jsem nojej ale zase odešel. Proměřil jsem trafo do kterého jdou impulzy z onoho tranzistoru a má velmi nízký odpor na primárním vinutí. Asi tak 1-2ohmy. To asi nebude ůplně normální? Nevím jaký by mělo mít odpor na primáru, ale myslím si, že je odpálený. Primární vinutí by mělo mít přece největší impedanci na rozdíl od sekundáru.
Ujistěte mě prosím jestli uvažuji správně a jestli je ono trafo skrátlý. Je to typ "9WN 660 61 ´2´". Nikde jsem ho nenašel v prodeji, ale v jednom obchodě mají náhradu za "9WN 660 61.3" a je to "6PN 35061". Myslíte, že by to mohlo bejt ono?
Za odpovědi díky.


Ja by som na začiatok skontroloval elyty, TDA 4605, obvod pripojený na pin 1. Takisto by som sa nevyhol meraniu súčiastok v kolektore tranzistora BUZ 90A. Zmerať trafo by bolo najlepšie na indukčnosť. Meranie odporovou metódou ťa može zavádzať. To je moj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tal



Založen: Feb 11, 2005
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st leden 11 2006, 19:47    Předmět: 445 Citovat

opravoval jsem x kusu ani 1 vadné trafo nejč. c 47m zenerka 6v2 po prurazu t mžno vadný io nejprv zjisti jestli ostatní ok t v hor místo poj. dej žar. 220v/100w a měř nap. io pulzy pak teprve nový t u c zjisti esr
zdravim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5712
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st leden 11 2006, 20:12    Předmět: Citovat

Impulsní trafo má primární vinutí cca 150 závitů a ohmická hodnota vinutí je taková, jakous naměřil. Způsob opravy impulsního zdroje zde byl již několikrát diskutován, podívej se do starších příspěvků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2006, 2:51    Předmět: Citovat

trafo je až to poslední, ohmmetrem můžeš zkontrolovat průraz diod , tranzistorů, jestli mají elyty aspoň nějakou kapacitu a to je taj asi vše.možná něco objevíš. Jinak tu žárovku a osciloskop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2006, 11:01    Předmět: Citovat

Nemám k dispozici schema a tak vařím z paměti. Je tam (obvykle modrý diskový) kondenzátor, tuším 220pF, který je paralelně k primárnímu vinutí. Ten bude vadný, nemusí být nutně proražený, ale prorazí se při zapnutí. Na zkrat na sekundáru je zdroj odolný. Vyměň dva elýtky, 1M a 47M kolem TDA4605 a máš vyděláno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt leden 12 2006, 11:58    Předmět: Citovat

V tomto případě bych začal nějakou literaturou pro tázajícího,ono vědět jak funguje impulzní zdroj není na škodu,pak bude jasné proč to trafo má tolik kolik má a spousta dalších věcí. Je moc jednoduché se ptát co mám vyměnit abych to měl opravené,ale pokud tě to zajímá,začal bych od píky,pokud to chceš mít opravené za hubičku,protože nebudeš podporovat ty co se tím živí,tak to máš smůlu. Život je boj.


M.
Návrat nahoru
Bambus



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt leden 12 2006, 18:11    Předmět: Citovat

Kondiky vyměním, zenerku proměřím. IO by měl bejt OK. Osciloskop bohužel nemám a tak nemohu změřit jestli dává pulzy.
Na to trafo jsem se ptal záměrně, protože nevím jaký by mělo mít ss hodnoty. Něco málo samozřejmě o pulzních zdrojích vím, ale ne zrovna jaký by mohlo mít primární vinutí hornoty.
Když se budu učit jak přesně funguje pulzní zdroj, zjistím pak, že jsem se tady ptal třeba zbytečně a takovéto stránky by ani nemuseli existovat. Stratím tím taky čas, kterým zrovna dvakrát nedisponuji a já se nebudu moct věnovat výrobě MAME Cabinetu. No a na závěr, beru práci lidem, kteří se tím živí, jo! Myslím, že v diskuzích zde najdete naprosto horší dotazy, které svědčí o naprosté neznalosti, tak nevím proč bych se nemohl zeptat. To bylo jen pro toho anonyma M. Vám ostatním zatím moc děkuji a ještě se snad ozvu jak to dopadlo. Jestli mě to neuškvaří na uhel. Slyšel jsem, že prej je v takovýchto zdrojích až několik tisíc milionů voltů, které projdou i přes veškerou izolaci kromě šroubovákového držadla vyrobeného v ČSSR roku 1984. Rolling Eyes To byl samozřejmě vtip. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 16 2006, 21:25    Předmět: Citovat

Tak jsem se smál dotazům a teď mi někdo věnoval podobnou televizi (C458) s prasklou F102. jako náhrada tyristorového Thorna se slabou delta bání poslouží až ho uchodím. No budu ho muset přivézt a v zimě se mi nechce. Naštěstí se nemusím ptát na princip zdroje. Ale já míval nejradši Rubíny , Junosti a podobné, co tu nikdo nechtěl opravit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: po leden 16 2006, 21:31    Předmět: Citovat

Prošlo mi rukama X kusů 445 ale imp.trafo jsem nikdy neměnil.V roce 1990 jsem si na školení na Oravě zakoupil nové trafo a stále zde leží.
Levně prodám nechce někdo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 17 2006, 10:07    Předmět: Citovat

Mám taky jedno!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 17 2006, 10:33    Předmět: Citovat

já tu svou mrchu otevřel je to c458 ale schema v podstatě sedí na 445 a zatím jsem ji jenom ošahal šlusmetrem a je prasklá F102 a dále BU508. Doufám že to není trafo. Jka jsem si přečetl mrazy budou do konce ledna, tak až ji odvezu domů uvidím. Jednou jsem viděl vadné impulsní trafo ,nevím už v čem . Televize byla přes zimu na chatě a myšky si u trafa udělaly záchodek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2006, 22:26    Předmět: Citovat

je to nulák a ještě machruje Na posrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambus



Založen: Apr 26, 2005
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá leden 20 2006, 18:34    Předmět: Citovat

Diody jsou všechny OK. Kondiky mám objednaný. Trafo jsem proměřil a ss odpor má 2 ohmy, ale i s kabelama od multimetru, bez nich to je tak 0,5 ohmů. Ale jestli to trafem není, nechám ho bejt.
Až zase pokročím dál, ozvu se.
Zatím dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: st leden 25 2006, 17:14    Předmět: Citovat

Tranzistor u zdroje s TDA4605 odchází, když je přerušený jeden konkrétní odpůrek, naprosto klasická závada u těchto zdrojů. Psát ho sem ovšem nebudu, na to přijdeš sám. Vem si schema a pořádně to proměř, napovím že odpory které mají řádově stovky kiloohmů před změřením odpoj, jinak ti ohmetr bude furt něco ukazovat a nepřijdeš na to....
_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund