Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

7" LCD jako monitor ???

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2008, 21:33    Předmět: 7" LCD jako monitor ??? Citovat

ahoj lidi..

tetka prodala auto a nechala si DVD rádio s LCD, tedy jen jeho část.. rádio ted prakticky není použitelné bez hlavní řj., tak mě ho dala co kdyby se mi hodil..

mno můj dotaz směřuje zda by LCD z tohoto rádia šlo upravit či nalézt nějaký video vstup nejlíp k připojení k PC ..

trošku jsem googlil a našel pár datasheetů k různým IO v LCD, jenže jsem se elektronikou nezabýval přez 4léta takže jsem z toho trošku paf..

tady tedy odkazy na ty datasheety
"UPD78F0058" http://www.necelam.com/docs/files/U12092EJ1V0DS00.pdf
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=upd78f0058&btnG=Hledat&lr=

k tomuto jsem nic lepšího nenašel..
"RB5P006AM" http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/121802/SHARP/RB5P006AM.html
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=RB5P006AM&lr=

tady jsem nafotil jak vypadá plošný spoj, spíš jak hlavně vypadá rozložení..
http://lanin.rajce.idnes.cz/LCD/

jinka jde o DVD rádio JVC-AV7001 s dotykovým LCD s možností jeho vyjmutí.. to že je dotykové mne nějak nebere.. pokud by byly nějaké nápady či návrhy budu rád..

jinka lcd je napájeno 20ti žilovým kablíkem, kde 3 a 3 je napájení + a - a další dva zapínací +12V a +3,5V, potom jeden kontakt +4.5V (zřejmně odezva z LCD do rádia), a 2kontakty na micro vypínaček (ten má za účel kontroly zda je LCD připojeno nebo ne, LCD jde totiž vyndat a připojit jinde ale bohužel k hlavní ŘJ která odputovala s prodaným autem..)


PS: samozřejmě pokud bude třeba něco naměřit či nafotit není problém.. ale jsem bohužel vybaven jen digi-multimetrem Confused
nebo pokud by měl někdo nějaký nápad vyrobit nějakou náhradu místo hlavní ŘJ aby bylo dvd použitelné budu rád..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2008, 22:35    Předmět: Citovat

jo a ještě jsem zapoměl, že uprostřed (jak je IO RB5P ...) tak na levo od něj jsou 3 v řadě pod sebou kontakty (měřící body??) kde u každého je napsáno R G B (barevné rozhraní pro LCD) které vede pak přímo na konektor kablíku k LCD

napadlo mne, kdybych použil vývody z grafiky PC (RGB) a napojil je přímo na tyto "kontakty" zdy by to fungovalo ale asi je eště potřeba frekvence pro V/H-sync.. a taky na nich naměřím 2.76V a nerad bych si odpálil grafiku jen tak pronic zanic..

to jsou asi tak moje postřehy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kurnikšopa
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2008, 23:27    Předmět: Citovat

Jo jo, taková koupě v hospodě od tmavočecha za 500 se fakt vyplatí Rolling Eyes
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34281
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2008, 23:45    Předmět: Citovat

Urcite je (novy) majitel auta radostou bez seba z toho, ze mu to chyba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2008, 23:54    Předmět: Citovat

no jo to jsem moh čekat Rolling Eyes
tohle mě doma leží víc jak půl roku.. a jelikož mi odešlo předpotopní rádio tak zvažuju o CAR-PC .. a když mi doma leží tohle LCD tak ho první zkusím "oživit" a pokud to nepůjde no tak mě hold nezbude než koupit 7"LCD s AV výstupem, které stojí cca 2300Kč..

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st prosinec 10 2008, 8:57    Předmět: Citovat

tak jsem kutil dlooouuho do noci a našel video vstupy "R G B" do IO "UPD78F0058"...
jenže si nevím rady jak vertikální či horizontální synchro pro propojení s PC ..
můžu klidně propojit s DVI výstupem..

když jsem to zkoušel a vyrušil jsem příchozí signály z jednotky DVD přerušením spojů a připojil RGB z PC tak obraz byl ale jakoby byl rozlazený šumivý.. jako když na televizi hledáte signál a přitom ho nemáte.. při pohybu oken ve windows se barvy a šum na LCD měnil takže na vstup reaguje jenže dál už si nevím rady jak a kde hledad H či V frekvence..
kdyby měl někdo nějaký nápad tak bych se k tomu nějak dopídil.. ono není problém frekvenci vzít z výstupu grafiky jenže kde ji hledat na LCD Question Shocked

poradí někdo??

fakt to není kradené ani koupené od tmavočecha jak se výše píše Rolling Eyes jenže tohle mě nikdo neuvěří.. mno co nadělám Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st prosinec 10 2008, 21:53    Předmět: Citovat

tákže jsem se dopídil až k tomuhle:


napojil jsem LDC na kopjůtr Very Happy jenže mě to dělá todle


každý kousek obrazu v jiném rohu.. zkoušel jsem zezadu plošného spoje poladit a pohnout s obrazem pomocí poťáků (které tam byly) jene víc se to nechce srovnat Sad

jinka jsem požil tenhle link http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

ve windowsech mám nastavené nejnižší rozlišení 640x480 míň to nejde a nastavené jako další analogové zařízení na 60Hz
tohle to dělá na 16bit barevné schéma a když dám 32bit barené schéma tak je obraz rozpůlený...
poradí kurdec jak to doladit?

tady dodatečně ten rozpůlený obraz v 32bit módu

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11 2008, 9:31    Předmět: Citovat

hm dík za rady..


už to mám vyřešené a plně funkční Cool

pro příště aspoň vím že když bude třeba s něčím poradit tak tady určitě ne.. Rolling Eyes
no nic mějte se..


LOCK nebo SMAZAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund