Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TORRENTY
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MOTOROLA



Založen: Feb 26, 2005
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 12:13    Předmět: TORRENTY Citovat

Zdravím bastlíře a odborníky. Nevíte prosím někdo,jak zabránit stahování torrentů v modemu? Jsme dva uživatelé a soused tahá celé dny a noci jen torrenty a mě šíleně brzdí připojení.Někdy se nemohu ani připojit na síť.Je prosím nějaký spůsob jak v modemu nastavit zakázání torrentů nebo omezení rychlosti download? Mám modem D-LINK 584T. Děkuju předem za každou radu a pomoc. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 15:23    Předmět: Citovat

Nejde ti tam ke každé MAC adrese nastavit limit rychlosti? V manuálu jsem o tom nic nenašel, ale není tam popsané celé menu, tak to třeba půjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MOTOROLA



Založen: Feb 26, 2005
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 16:22    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Nejde ti tam ke každé MAC adrese nastavit limit rychlosti?


Bohužel jsem nic nenašel takového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 16:44    Předmět: Citovat

Pokud by mě zablokoval torrenty tak čau kámo... poslal bych do pr*** jak třeba UPC tak i tebe...
Smile
Návrat nahoru
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 16:49    Předmět: Citovat

Ten modem asi také dokonalosti ako prideľovanie šírky pásma nemá, ale jedno riešenie by tu bolo. Treba na susedovu IP adresu nastaviť dva zákazové filtre, jeden na prichádzajúcu komunikáciu, t.j. zdrojová IP ľubovolná, cieľová IP - susedova, a do filtra nastaviť rozsah zdrojového a cieľového portu 1024 - 65535.
Druhý filter treba nastaviť na odchádzajúcu komunikáciu, zdrojová IP - susedova, cieľová IP ľubovolná a do filtra nastaviť rozsah zdrojového a cieľového portu 1024 - 65535.
Toto nastavenie susedovi uzavrie štandartné komunikačné možnosti pre Torrent klienta, ten pôjde len v kvázi núdzovom režime - t.j. komunikácia pôjde podstatne pomalšie, resp. nepôjde vôbec.
Pre vysvetlenie torrenty využívajú bežne porty nad 1024. Nižšie čísla sú obsadené štandartnými službami, takže tam torrent nema šancu.

Alebo ešte jedna menej agresívna možnosť, trochu susedovi dohovoriť nech si nastaví limity na torrent klientovi, v každom sa to dá (download/upload).

Najväčší problém ti zrejme robí jeho veľký upload (blokuje potom celú komunikáciu), lebo na DSL je linka väčšinou asymetrická.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9038
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 20:56    Předmět: Citovat

Nejlip by bylo se s nim domluvit. Pokud to nepomuze, sezen si nejakej slusnejsi router, treba muj Asus WL-500gP ma nastaveni priorit pro ruzny cinnosti. P2P sracce das nejnizsi prioritu a browseni webu nejvyssi. Urcite to umi i jiny routery. Hledej neco s Bandwidth managementem.
Jak ja nesnacim tyhle magory co furt stahujou kazdou hovadinu jen proto aby ji meli. Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19633
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 21:30    Předmět: Citovat

Jurawood napsal(a):
Pokud by mě zablokoval torrenty tak čau kámo... poslal bych do pr*** jak třeba UPC tak i tebe...
Smile

Jak myslíš, pokud jde o tarif bez limitu přenesených dat, pak by ta změna priority pomohla. Pokud je tam ale limit dat, a ještě bys chtěl někoho někam posílat, pak si pořiď vlastní připojení.

Mně stačilo, že jsme při oživování sítě u sousedů povolili jejich MAC adresy v našem routeru Strong VRT311 a mladej jim ve třech počítačích nechal naše přístupová hesla. A já se vztekal, že mi padá ftp na bastlírnu pro time-out. U sousedů se sledovala olympiáda na všech třech počítačích, co jely přes naši 54Mb wifinu, nikoho z nich nenapadlo se podívat, jestli jedou přes vlastní router. V té době jsme měli připojení jen do 16Mbps, teď už je to lepší.
Nejhorší je, že můj router má sice v menu volbu "smazat záznam", ale tato volba nefunguje. Jak tam zadám MAC adresu, už ji nesmažu. Nakonec, když ty povolené MAC adresy nešly ani zakázat, vyřešilo to přejměnování sítě a jednou denně změna hesla. A posléze u sousedů vymazání naší sítě z centra síťových připojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MOTOROLA



Založen: Feb 26, 2005
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 22:38    Předmět: Citovat

Jurawood napsal(a):
Pokud by mě zablokoval torrenty tak čau kámo... poslal bych do pr*** jak třeba UPC tak i tebe...
Smile


Tak proč do tý prdele nejdeš sám frajere Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 22:39    Předmět: Citovat

MOTOROLA napsal(a):
Zdravím bastlíře a odborníky. Nevíte prosím někdo,jak zabránit stahování torrentů v modemu? Jsme dva uživatelé a soused tahá celé dny a noci jen torrenty a mě šíleně brzdí připojení.Někdy se nemohu ani připojit na síť.Je prosím nějaký spůsob jak v modemu nastavit zakázání torrentů nebo omezení rychlosti download? Mám modem D-LINK 584T. Děkuju předem za každou radu a pomoc. Cry

Já bych se se sousedem dohodl, že si každý pořídíme vlastní ADSL. Cokoliv jiného způsobí technické nebo mezilidské komplikace.
Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MOTOROLA



Založen: Feb 26, 2005
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 22:44    Předmět: Citovat

Mockrát vám všem děkuji za pomoc a cenné rady.Jen doufám že neexistuje hodně takových cvoků jako je můj soused nebo Jurawood.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2008, 23:13    Předmět: Citovat

Bezny napsal(a):
Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.

Ja si myslim, ze muze byt Motorola v klidu, on nic nestahuje ani nezdili, PC ma ciste(zadna instalace torrent managera), to ze jedou na sdilenem pripojeni nemuze byt precedens k tomu, aby byl postihovan od SW policie i on. Tot muj nazor Smile

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 13:35    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Bezny napsal(a):
Navíc Torrent není jen o stahování, ale hlavně o sdílení, a můžeš přijít do průseru. Já bych určitě na svoje připojení nenechal torrentit ani nejlepšího kamaráda.

Ja si myslim, ze muze byt Motorola v klidu, on nic nestahuje ani nezdili, PC ma ciste(zadna instalace torrent managera), to ze jedou na sdilenem pripojeni nemuze byt precedens k tomu, aby byl postihovan od SW policie i on. Tot muj nazor Smile

Velký omyl:
http://technet.idnes.cz/sw_internet.asp?r=sw_internet&c=A030220_5202715_sw_internet
Poučení je, že stačí když přes Vaši IP adresu někdo něco spáchá a máte problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32215
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 18:55    Předmět: Citovat

Přesně tak - v našem Kocourkově platí zákony, nikoliv zdravý rozum. A protože ty zákony vymejšlejí a odsouhlasují de Bilové s IQ menším, než má vypnutá automatická pračka, platí tady to, co platí - a my jim za to ještě platíme...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 22:29    Předmět: Citovat

Holt ruzovy brejle...v nasem bananistanu je mozny vsechno, to je fakt. Tak Motorolovi nezbyva asi nic jinyho, nez radikalni cesta...rozhovor, nebo rozdeleni linky.
_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po prosinec 15 2008, 22:35    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Holt ruzovy brejle...v nasem bananistanu je mozny vsechno, to je fakt. Tak Motorolovi nezbyva asi nic jinyho, nez radikalni cesta...rozhovor, nebo rozdeleni linky.

Spíš bych se přiklonil k tomu Bananistanu. Zákonů máme až, až, tu lepší tu horší. Ale zacházení s nimi je často tragedie. Lajdácká a diletantská práce, kombinovaná s hloupostí a mocí veřejnočinitelskou je smrtící koktejl hodný pera Franze Kafky. Není důležité jestli něco provedeš, ale jestli na tebe někdo ukáže prstem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund