Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVD 560 ORAVA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 15:14    Předmět: DVD 560 ORAVA Citovat

známý mi nechal tento přehrávač za účelem abych si ho opravil a používal ho.

ted ho mám tady otevřené.Po zapnutí svítí modrá led na ST.by, podavač na CD se pohne (jakoby chtěl vyjet,ale vyjede jen tak o 1cm.Zkoušel jsem propojit toto dvd SCARTEM s TV,po zapnutí se TV přepne do polohy AV,ale obraz je černý. (logo dvd nebo cokoli jiného se tam vůbec neukáže).měřil jsem napětí ze zdroje :

-12V - naměřilo jsem -11,9V
+12V -naměřil jsem 11,8V
+ 5V naměřil jsem 3,8V
+3,3V naměřil jsem 1,9V


ve zdroji nic nesyčí. Procesor málinko hřeje. Prosím o radu někho zkušenějšího čím by to mohlo být.Já se bojím aby to nebylo CPU nebo ve firmwaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34255
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 16:12    Předmět: Citovat

Pripadaju ti normalne tie napatia, co dava zdroj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 18:27    Předmět: Citovat

nooo ved iba dve sú trochu rozdielne. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 19:02    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Pripadaju ti normalne tie napatia, co dava zdroj?


no já vím,že ty dvě jsou slabší než mají být,ale že by to mělo celkový vliv na funkčnost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: so leden 03 2009, 19:44    Předmět: Citovat

Namiesto 5V len 3,8V? To je velmi zle!
Vymen vsetky elity v 5V vetve a 3,3V vetve. Budu do 10V. A prespajkuj spoje v tej vetve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2009, 1:34    Předmět: Citovat

Peterseal napsal(a):
Namiesto 5V len 3,8V? To je velmi zle!
Vymen vsetky elity v 5V vetve a 3,3V vetve. Budu do 10V. A prespajkuj spoje v tej vetve.



tak jsem vyměnil elity a propájel 5V cestu,ale po zapnutí stále to samé.Napětí už je max +- o 3 desetiny voltu jiné než je psané na DPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2009, 2:20    Předmět: Citovat

Skús sa niekde po inzerátoch/bazároch popozerať po tomto modeli s vadným laserom(okom) a kúpiš to od niekoho za pár šupov(aspoň modul zdroja). Najväčší problém u ORÁV býva aj tak s predimenzovaným napájacím napätím na tom "8-nohom chrobáčikovi" na doske zdroja (je to nejaký spínací obvod či čo - na názov si teraz nespomeniem ale charakterizuje ho napätie cca80V a spínacia frekvencia-> katalógový list ti povie viac). Je to časovaná bomba - ale stačí mu tam dať pár Ohmový odpor do napájania a vybavené - pravdaže ty ho už budeš možno musieť aj vymeniť. Katalógový list nájdeš v pohode cez google v PDF, ten chrobák je pomenovaný v tvare "XYZ 0000" - ty daj hladat iba to "Z 0000". Prepáč mi to blbé vyjadrovanie, no fakt si nespomeniem na názov, lebo sme to opravovali už asi pred 1/2 rokom. Ide mu to v pohode dodnes, ale iba cez USB - laser dožil(u "značky" ORAVA bežné). To však v pohode stačí keďže to berie aj externý USB disk(odskúšaný 80GB).
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2009, 14:30    Předmět: Citovat

michalnb napsal(a):
Skús sa niekde po inzerátoch/bazároch popozerať po tomto modeli s vadným laserom(okom) a kúpiš to od niekoho za pár šupov(aspoň modul zdroja). Najväčší problém u ORÁV býva aj tak s predimenzovaným napájacím napätím na tom "8-nohom chrobáčikovi" na doske zdroja (je to nejaký spínací obvod či čo - na názov si teraz nespomeniem ale charakterizuje ho napätie cca80V a spínacia frekvencia-> katalógový list ti povie viac). Je to časovaná bomba - ale stačí mu tam dať pár Ohmový odpor do napájania a vybavené - pravdaže ty ho už budeš možno musieť aj vymeniť. Katalógový list nájdeš v pohode cez google v PDF, ten chrobák je pomenovaný v tvare "XYZ 0000" - ty daj hladat iba to "Z 0000". Prepáč mi to blbé vyjadrovanie, no fakt si nespomeniem na názov, lebo sme to opravovali už asi pred 1/2 rokom. Ide mu to v pohode dodnes, ale iba cez USB - laser dožil(u "značky" ORAVA bežné). To však v pohode stačí keďže to berie aj externý USB disk(odskúšaný 80GB).


diky moc za radu.a ten IO nebo co to je je tezko asi k sehnání že?podívám se do katalogu,jak se to jmenujem,atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2009, 15:08    Předmět: Citovat

Ano, zoháňa sa asi fakt ťažko. Katalógové listy od neho som našiel iba na ruských a nejakých "šikmookých" stránkach. Ale na druhej strane existujú aj ekvivalenty... Viac by sa oplatilo, ako som už písal, popýtať na podobnú ORAVU s vadnou optikou - takých je plno.
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2009, 14:51    Předmět: Citovat

michalnb napsal(a):
Ano, zoháňa sa asi fakt ťažko. Katalógové listy od neho som našiel iba na ruských a nejakých "šikmookých" stránkach. Ale na druhej strane existujú aj ekvivalenty... Viac by sa oplatilo, ako som už písal, popýtať na podobnú ORAVU s vadnou optikou - takých je plno.



tak stále nemůžu o tom švábu nikde najít nic na internetu.Nikde jsem ani nesehnal funkční zdroj z tohoto DVD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2009, 19:49    Předmět: Citovat

Nechci rejpat, ale po přečtení mi připadá novej DVD přehrávač za 15 stovek jak zadarmo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 12:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nechci rejpat, ale po přečtení mi připadá novej DVD přehrávač za 15 stovek jak zadarmo Wink

Kúp nový za 1500 a budeš sa z neho tešiť tak 3-4 mesiace... Viď BIOSTEK, SIGMATEK a ..... Keď sa nájde jeden taký s dobrou optikou, tak ho budem opravovať a opravovať a opravovať... Až do zblbnutia.

_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pauly55



Založen: Dec 09, 2008
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st únor 25 2009, 6:00    Předmět: Citovat

tak jsem do toho DVD sehnal ten IO.je to spinaci regulator.meril jsem okolni soucastky nez jsem ho tam pripajel a zdaji se byt OK,ale ani s novym IO DVD nejde.Dela to uplne to same.Napeti na vystupech je jak ma byt.Vubec nevim kde by mohla byt chyba.Chtel bych ho rozchodit,protoze kdyz jsem si do toho uz koupil ten IO,tak uz nechci vrazet penize do jineho zdroje.To by se vyplatilo uz spis koupit nove DVD.Ale jen bych to rad rozchodil.

Kondiky jsou OK a diody taky,IO je novy.jedine co jsem nemenil je optoclen a tranzistor P4J.........Toto jedine jsem nemenil.zda se mi to byt nejake divne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund