Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CTV 28WHD42
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3773
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 22:58    Předmět: Citovat

Byl jsi rychlejší"kokun" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 11:34    Předmět: Citovat

Proběhla úprava DPS o pájecí dutinku s očkem. "K" BU-čka očkem připájen až k sousední diodě VD 253. Původní spoj však, myslím, neměl z hlediska pájení, vadu.

Bohužel, ani toto nepomohlo. Televizor se cca na 30 sec. korektně zapne (modrá obrazovka AV) ale pak v něm skutečně znovu prskne, a je "tma".
Svítí jen čelní LED. Je mi divné, že neodkráčí pojistka, nebo se něco vysloveně nevypeče... Přiznávám, mám trochu strach, pozorováním zjišťovat, kde to prská, nejsem pyrotechnik Smile
Otázkou tedy je, jestli není v kytkách obrazovka, což už je nerentabilní oprava. Napadá mě, alespoň zkusit vyměnit koďany 22u/250V.
Nemůžu se zbavit pocitů, že po tom prsknutí, nějakej koďan "zavoní".
Kurňa, mít tak známýho televizáka !? Raději kupuju nový věci, než porouchaný tahám někam do servisu ... Není to o penězích, jen se mi skutečně nechce vláčet telku někam, když by to šlo odstranit doma...
Někdo z okolí Vyškova ??? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 11:41    Předmět: Citovat

Já jsem ze Slatinic, 9 km od Prostějova, takže když by se ti chtělo to přivézt...
Jinak když jde o prskání, je dobré si na to udělat přítmí a sledovat jestli někde neskáče jiskra.
Já bych si dovolil typnout prorážející VN trafo. Stává se že když se objeví v izolaci prasklina tak čas od času přeskočí jiskra někde do ostatních součástek.
Nevím jestli se to tu už neřešilo, nečetl jsem celé vlákno.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5156
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 15:56    Předmět: Citovat

Tak další síťový elyt,tentokrát v satelitu,značka BHA 68uF/450V 105 st.,nenafouklej,nevyteklej,kapacita=0 Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 17:39    Předmět: Citovat

Tak když jsme u těch síťových filtráků, třeba u DVD Sencor je to úplně snad nejběžnější závada. Elyt na pohled jako nový ale když za něho škubnu tak aspoň jeden vývod zůstane v desce, uhnilý. IO pak pěkně střílí Twisted Evil
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 18:10    Předmět: Citovat

Dutý nýt - to neměl být "návod", abys ho tam za každou cenu dával. To bylo upozornění, že ho tam (od jisté doby) začal používat výrobce, zřejmě za účelem vylepšení "kritického místa" a "poněkud se mu to vymklo z rukou". A tímto jsem rovněž neměl na mysli, že tě to zbaví problémů s tím "střílením"!!
Když už jsi ho tam dal, žádnou chybu jsi neudělal - beztak to "místo - K" bylo ve "špatném stavu", jak jsi se už zmiňoval.

"Střílení" - může dělat třeba to VN-trafo, jak ti píše jef111, nebo něco v okolí VN. Jak ti radil - nejlépe za "šera" (ne v úplné tmě - ať někam nestrčíš prsty!!) - sleduj, zda někde neuvidíš "přeskok"! Pokud jsou ty "rány" ale mohutné, může ti to odrovnat "kopec dalších součástek" (hlavně C-MOSy!) - bacha na to Exclamation (Hlavně to "netrap donekonečna" - raději to svěř zkušenějšímu!).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 20:56    Předmět: Citovat

Přátelé, děkuji, za podporu. Než KOKUN napsal předchozí reakci, udělal jsem experiment s fotoaparátem, v režimu kamery, abych TV už zbytečně netrápil. Zajímavé je, že pokud byla povytažena deska šasi
dále od obrazovky, závada se ne a ne projevit. Na původním místě se mi však podařilo zachytit místo, kde dochází k přeskoku jiskry.
Pokouším se připojit i obrázek .bmp , aby toto vlákno, mnou založené,
nebylo jen pro ostudu Smile

Jiskra vychází z VN trafa v oblasti vývodu na anodu obrazovky.
Je zde znatelná trhlinka mezi feritem a pp. vnitřním vinutím.

Předpokládám, že tedy nové trafo to vyřeší, neboť ve šťastných chvilkách
TV doposud fungovala do záblesku, jako by se nemělo nic stát...

Teď už snad jen, kde toto tráfko pořídit ??? Nabídnete ?

Díky, Emtee.



VN_trafo.pdf
 Komentář:
Jediný snímek s jiskrou :-)

Stáhnout
 Soubor:  VN_trafo.pdf
 Velikost:  24.86 kB
 Staženo:  157 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3773
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 21:32    Předmět: Citovat

Přišel jsem na toto téma až nyní.Po pročítání jsem Ti také chtěl poradit,co Ti radil"jef111","kokun"potvrdil no a já se k tomu chtěl přiklonit,neb to je jediné rozumné řešení.Podívej se na štítek VN trafa,opiš a dej ho sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 21:48    Předmět: Citovat

Typ trafa, které mám osazeno:

PET-40-07BH (VILNIAUS VINGIS)

Pokud by někomu překáželo, nebudu prolézat AME a podobné e-shopy Smile
Službu PPL si mohu nechat poslat pro převzetí balíčku na vaši adresu , platba převodem na účet.

Ještě mne napadá, je nutné nějak donastavovat ty trimry na tráfku,
nebo to profík udělá (např. ohmetrem, voltmetrem ve zkuš. zapojení)
a já to jen osadím ???
Já bych se to logicky snažil pasivně proměřit a nastavit podle původního trafa, ale 20 kV teda měřit nebudu Shocked
Pokud např. na www . tsnova . cz nabízejí náhradu, je to náhrada
i co do shodnosti a rozteče vývodů ???
(Nechci za každou cenu opravovat TV sám, ale prostě mne to zajímá)

emteesmail@tiscali.cz


Naposledy upravil Emtee_CZ dne ne leden 25 2009, 22:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 22:08    Předmět: Citovat

Tak prognózy se potvrdily a teď je to jen o nákupu nového trafa a jeho výměně.

Avšak pozor, jenom tou výměnou to nekončí - bude třeba správně nastavit Ug2 a zaostření obrazu Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 22:26    Předmět: Citovat

Jojo, teď vidím, jak může člověk mimo obor vypadat naivně pro ostatní.
Vzpomínám si, kdysi jsem s tím bojoval u COLOR 110 , podle technické dokumentace. Ig2 se snad měl měřit jako úbytky napětí na nějakých
rezistorech. Toho doostření bych se nebál, ale na Ig2 (resp. Ug2) skutečně asi nemám.
Toto je, hoši, hokna hodná profesionálů. Takže zbývá dilema ...
Pokud koupím trafo, asi je trapný s ním přijít do servisu, ať mi ho vymění,
ne snad jen nastaví... K smíchu že ?
Vidím to na domluvu s Jefem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: ne leden 25 2009, 23:56    Předmět: Citovat

Myslím, že to nejtěžší máš už za sebou, tak nehaž flintu do žita před relativně jednoduchým úkolem. Vypájet a zapájet trafo snad zvládneš. Nastavit Ug2 (Ig2 je nesmysl) i bez měřících přístrojů nebude kritické, pokud je tv jinak v pořádku. A nastavit ostrost obrazu ti pomůže i manželka. Wink

p.s. Ale nechci brát kšeft Jefovi. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 1:52    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
....p.s. Ale nechci brát kšeft Jefovi. Wink

Laughing Prosímtě mě je to jedno, já tu mám na práci tolik věcí že se mi po tomhle nezasteskne ani vteřinu Very Happy

Jinak trafo doporučuju vzít radši Eldor 1372.0094, to PET-40-07 je jeho náhrada, nutno říct že ne moc povedená. Nebo ještě je možné HR8861, ty HR jsou docela kvalitní. PETky trpí přesně těmi problémy jako máš ty, oni moc šetří materiálem, mají slabé izolace a ty prorážejí. Už jsem jich měl spoustu vadných, Eldoru bych věřil víc. Cenový rozdíl není velký. Pravda Eldor taky odchází, ale co jsem měl tu čest tak obvykle u TV starších deseti let. PET není problém měnit ještě v záruce... Evil or Very Mad

Seřizování:
Je vhodné pro začátek nejdřív zhruba nastavit Ug2 aby se rozsvítila obrazovka, pak zhruba ostření, a až je definitivně nastaveno Ug2 pak snížit konstrast a definitivně donastavit ostření. Při vysokém kontrastu může dojít k rozostření a to pak moc neseřídíš, zvlášť u "jetějších" obrazovek. Nejlíp se to dělá na TXT, seřizuje se podle středu, v krajích to závisí spíš na kvalitě obrazovky.
Ug2 obvykle nastavuju tak, aby obraz měl pokud možno nejvyšší kontrast, dal se dobře zaostřit a v žádném okamžiku nebyl vidět zpětný běh - pruhy (jak na programu, tak při ladění a AV bez signálu, pokud je teda černo a ne modro). Pak zkontroluju jestli sedí rozsah nastavení jasu (pokud znám ten typ a vím jak to má chodit). Pokud vše sedí, je hotovo. Měření je potřeba provádět jen u některých TV, které mají horší obrazovky, tam tyhle věci už moc neplatí. Onen optimální bod bývá obvykle "kousek" pod nasazením zp. běhů v normálním obraze programu.

Tak tady je kousek mého know how Wink

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 8:26    Předmět: Citovat

Jsem rád, že tu člověk nalezne podporu !
Díky, kluci, krizový plán mám připraven, ale skusím se poohlédnout
přece jen po možnosti v servisu.
Trafo z tsnova můžu objednat, ale asi každý z vás by mne jako zákazníka s ním asi vyhodil.Na první pohled bych vypadal asi jako šetřílek,ne jako fanda !
Bál jsem se faktu, jestli nejde obrazovka špatným nastavením trimrů
VN odrovnat... Respektive, pokud přepájím nové trafo namísto původního,
jestli lze nechat běžce na cca polovině rozsahu,aniž bych něčemu ublížil.
Ty HR trafa by měly být běžně dostupné. Ale jak je to s vývody ?
Pásne to tam 1:1 , nebo se něco upravuje ?
Předpokládám, že snad se nevyrábí "hybridní" přepojovací plošný spoj,
ve stylu nové patice Razz
Hezký den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: po leden 26 2009, 10:45    Předmět: Citovat

Zlým nastavením UG2 obrazovku okamžite neodrovnáš, ale určite jej podstatne skrátiš životnosť (skorší odchod do dôchodku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund