Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OVP CTV 2128
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 18:25    Předmět: Citovat

kondy jsem menil, ted jsem objevil na desce obrazovky lehce prismáhlej odpor R07 na privodu +12V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 20:43    Předmět: Citovat

tak nevím, zatím me nic nenapadá, odpor R07 jsem vymenil za nový, napetí +12V je v pořádku ..

rád bych vyloučil nebo potvrdil vadu obrazovky, i když puvodní majitelka tvrdí že pred závadou byly barvy zcela v pořádku ..

prosím o radu : mám tady funkční ctv 141 (r.v.98 uhl. 37cm, vertikál tda 8356), je možné na zkoušku z nej vzít desku obrazovky do TV ctv 2128 r.v.2000 uhl.51cm ? šasi vypadá na první pohled skoro stejne, vertikál je osazen stejným tda 8356 a na desce obrazovky jsou stejné TDA 6101Q

nebo to radeji nedelat ? co zmerit, nebo jak otestovat obrazovku ?

diky za jakoukoliv pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 21:25    Předmět: Citovat

meřil jsem napeti na katodach obrazovky : červená 127V , zelená 125V, modrá 128V dle toho si myslim že obrazovka by mohla byt ok, neni tam vyrazny rozdíl, jdu ješte prohodit signály ke katodám at se presvedcim o stavu obrazovky a uvidim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 470
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 21:50    Předmět: Citovat

Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 22:29    Předmět: Citovat

stevo59 napsal(a):
Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!



pri týchto napatiach obrazovka tmava neni !!! normálne svieti a zrní, ale fialovo?! prečo ?

Ten kondik 7n5 som predpokladal že je vadný, preto som ho vymenil, nič iné ako 8n2 som nezohnal - mohol by takýto rozdiel sposobovat mnou popisane problémy ?

vrátil som spat povodný, a po zapnutí zo stand by začal zdroj cyklovať a bučko je v ťahu .. takže kond vadný bol ..

inak po tom ako som zmeral katódové napatia tak som odpojil katodové odpory a prehodil medzi sebou zelenú a červenú katódu, obraz bol rovnako fialový bezo zmeny ako predtým ..

Dík za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 470
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 22:44    Předmět: Citovat

Ech, blbo som prečítal tie hodnoty napätí, sorry. Ide regulovať jas? Ak áno, nastav tak, aby bola obrazovka tmavá a urob ten test. Ten kond som ti neradil vrátiť, ale vymeniť za správny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 22:45    Předmět: Citovat

inak obrazovka je thomson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8913
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá únor 06 2009, 23:07    Předmět: Citovat

[quote="Tomikt"]
stevo59 napsal(a):
Obrazovku jednoducho otestuješ takto : pri tých napätiach, čo si nameral, by mala byť obrazovka tmavá. Ak je, pokračuj - odpoj jednu z katód od RGB zos. a pripoj ju cez odpor cca 10k na 0V.Obrazovka sa musí rozsvietiť do príslušnej farby, nie len tak "akože" ale poriadne. Zopakovať pre každú katódu. Ak jas pri každej farbe je zhruba rovnaký, mala by byť obrazovka dobrá. Kond, ktorý si nahradil inou hodnotou ( upozornil ťa kokun) radšej nahraď správnym. Nezabudni, že v TV je napätie v okolí 25 kV, tak si dávaj bacha!




citace:
....
Ten kondik 7n5 som predpokladal že je vadný, preto som ho vymenil, nič iné ako 8n2 som nezohnal - mohol by takýto rozdiel sposobovat mnou popisane problémy ?

vrátil som spat povodný, a po zapnutí zo stand by začal zdroj cyklovať a bučko je v ťahu .. takže kond vadný bol ..
....


Z mojí odpovědi jsi mohl vyrozumnět, že je v ohrožení trafo, ne že to může způsobovat "tvé problémy"!

Psal jsem čti a"studuj" - nesprávná hodnota C146 (byť o "blbých" 10%!) - má vliv na "rozladění" celého ŘKS z 5. harmonické => VN-trafo v ohrožení Exclamation - je mi jasné, že v tak krátké době jsi ani nemohl nic "naštudovat" - nebýt steva59, který tě upozornil (stejně doporučuju - dostudovat).
Když jsi tam vrátil "původní kond." (psal jsi, měl studeňák - prohlídni si tu "nohu", na které byl - okolí zčernalé a zřejmě boční stěna toho plastu "vyboulená", byť jen mírně). Vlivem toho jiskření se celý vývod "nadměrně zahříval" => přívod k polepu uvnitř "uhořel", tj. dnes je kond bez kapacity. Důkaz: to BU-čko "v háji".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 8:49    Předmět: Citovat

boční strana kondu vyboulená není, ale když se na nej dívam zespoda pod lupou tam je to kolem toho vyvodu kde byl studeńák nahnědlé, to bu-čko to potvrdilo že byl v háji.

Jsem amatér začátečník, televize delám jenom občas a to jako hobby, takže se rád neco nového naučím,
muzete mi teda nekdo vysvetlit co se teda vlivem odchodu toho kondu v obvodu kolem delo, pripadne jake jine nasledky to mohlo mit krome špatného bu-čka ? pripadne nejaky link kde si o tom neco počtu a nastuduju ? dik

jinak se teda chci zeptat na ty katodové napetí, která jsem nameril - všude se píše že maji byt kolem 150-160V a nesmi byt mezi jednotlivými rozdil vetsi nez 15V ? rozdil jsem nenameril, ale 127V není málo ? co u tyhle televize primo ovlivnuje velikost napeti na katodách ? je tam nejaka prima souvislost s obvody kolem bu-čka ?

Omlouvám se za ponekud hloupé dotazy, budu rád kdyz nekdo pomuze nebo vysvetlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 13:50    Předmět: Citovat

Chlapi - začal jsem více měřit ! na privodu k desce obrazovky mám místo 190V naměřeno 200V a co je důležité - nemám žhavení !!! stuďákem to není, žhavení jde přímo z VN trafa z pinu č.3 přes odpor 2R7 , zkoušel jsem odpor přemostit a nic, napětí je v podstate neměřitelné, ale pokud ho odpojím uplne tak obrazovka se pochopitelne nerozsvítí ! žhavící vlákno obrazovky je ok, napadá mě vada VN trafa - je to možné ? Nebo chyba kolem pinu č.8 u VN trafa ? vycházím ze schématu ctv 2131 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19663
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 14:07    Předmět: Citovat

Nesmysle vtělená, jak a čím chceš něco naměřit na žhavení? Multimetrem? Zapomeň. Je tam střídavé napětí řádkového kmitočtu ale neharmonického průběhu, takže bys to musel měřit porovnáním - jakým stejnosměrným napětím nažhavíš vlákno na stejnou teplotu, jakou má připojené v televizi.
Ergo - když obrazovka žhaví, nehledej závadu ve žhavení.
A jestli má napájení konce RGB 190V nebo 200V není v tomto případě (a hromadě dalších případů) důležité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 14:18    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Nesmysle vtělená, jak a čím chceš něco naměřit na žhavení? Multimetrem? Zapomeň. Je tam střídavé napětí řádkového kmitočtu ale neharmonického průběhu, takže bys to musel měřit porovnáním - jakým stejnosměrným napětím nažhavíš vlákno na stejnou teplotu, jakou má připojené v televizi.
Ergo - když obrazovka žhaví, nehledej závadu ve žhavení.
A jestli má napájení konce RGB 190V nebo 200V není v tomto případě (a hromadě dalších případů) důležité.



díky, tak jsem zase o neco málo chytřejší Embarassed

můžeš mi vysvetlit jak mám podle návodu výše odzkouset tu obrazovku s 10K odporem proti kostře ? psal tam že pri napeti ktere jsem nameril by mela byt obrazovka tmavá ? ale není
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 14:45    Předmět: Citovat

tak jsem si to precetl ješte jednou a dle toho obrazovku otestoval,
stahnul jsem jas i kontrast na minimum aby byla obrazovka zcela tmavá a jednotlivé katódy jsem postupne pres 10K odpor pripajel na zem,
jas ve všech pripadech stejný, červená, modrá, zelená ok, takže obrazovka by teda mela byt ok?!

kde mám dál hledat pricinu ? na desce obrazovky ? televize vubec nereaguje na stahovani barev.

Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pevier



Založen: Sep 01, 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 18:03    Předmět: Citovat

Skús vymeniť pozistor T250 možno máš zmagnetizovanú obrazovku ---------------- maj sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so únor 07 2009, 18:07    Předmět: Citovat

VYLOUČIL JSEM VADU NA DESCE OBRAZOVKY (desku jsem otestoval v jiném OVP) a je ok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund