Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ORAVA COLOR 452
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:27    Předmět: ORAVA COLOR 452 Citovat

Tak jsem si dneska pritahl ze sbernýho dvora tuto tv.
Podotýkam že jsem amatér, a je to pro me pouze záliba, chci se neco nového naučit a tak budu rád když mi pomužete, pripadne vysvetlíte, potvrdíte nebo vyvrátite me domenky.

Takže :

Po zapnutí TV zdroj cykloval, led nesvítila.
Zkontroloval jsem na plošném spoji studené spoje,
vytáhl jsem konektor vychylovaček a zdroj najel.
Vyndal jsem BU508AF - proměřil - byl K.O.
Vyměnil jsem elity ve zdroji (c122,c130,c129,c127,c125,c123,c124)kond v bazi Bu-čka a samotné Bu-čko. Proměřil jsem diodu mezi C a E, je ok.

TV jsem poté zapnul, opět cyklování zdroje.

Napětí +118V je O.K - zatíženo 60w žárovkou, 12V, 5V taky ok.
Vyndal jsem Bu-čko - je pořád ok.
B a E jsem propojil, a na kolektor pripojil žárovku 60W - zdroj pořád cykluje.

Je tedy chyba ve zdroji a nikoliv v přetížení zdroje (zpusobeno treba poruchou VN)???

Zkusil jsem odpojit konektor vychylovacích cívek, na krajní pin 118V jsem pripojil žárovku 60W, po zapnutí zdroj dvakrát zacykluje a pak se žárovka rozsvítí .
Je v pořádku že při zatížení zdroje 60W žárovkou nejdřív dvakrat zacykluje a až pak najede ?

Dle mého názoru je teda vada ve zdroji, zduvodnuji si to tím, že když místo bu-čka připojím žárovku, zdroj pořád nenajíždí, a BU již neodchází.

Uvažuji správně nebo se zase pletu.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5716
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:38    Předmět: Citovat

Když se chceš něčemu naučit, tak hledej sám a neptej se furt na každou blbinu, tak se nic neaučíš. Schéma snad máš, telka je jednoduchá a závada taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8880
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:42    Předmět: Citovat

Sedm ellytů v sec. zdroje jsi "bezhlavě" vyměnil (vsadil bych se, že minimálně 6 to vůbec nepotřebovalo), ale na ty dva v primáru kašleš - přitom ty už budou za cca 16 let (co té telce už určitě je Surprised ) na 99% "po smrti" Very Happy .
I to může být důvod "cyklování" - nejen zkraty na sekundáru (i když ve většině případů je to "ten sekundár"!).

Je sice chvályhodné, že se chceš něčemu přiučit, ale "zvažuj své dotazy" - nejprve studuj (buď v literatuře, na NETu, či na starších vláknech EB Exclamation ), ať se tady zase "nestrapňuješ" dotazy typu: Obrazovka nežhaví, ale svítí Laughing

P.S. - jezevec mně "předešel" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 22:54    Předmět: Citovat

ok, díky, mrknu i na ten primár.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 23:27    Předmět: Citovat

tak c109 a c113 jsem vymenil, a zdroj porad cykluje ..
mám se teda zaměřit pouze na zdroj? Jinak ta tv má skutečne přes 16let .. je to rok 92 Laughing
Dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: po únor 09 2009, 23:33    Předmět: Citovat

možná hloupý dotaz ale kond na 300V by nemohl být pricinou ? pokud by stratil kapacitu ? nemám možnost ho změřit, ale mám podezření, 300V na nem je, ale po vypnutí tv když ho chci vybít ,tak náboj žádnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8880
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 0:02    Předmět: Citovat

Tomikt napsal(a):
možná hloupý dotaz ale kond na 300V by nemohl být pricinou ? pokud by stratil kapacitu ? nemám možnost ho změřit, ale mám podezření, 300V na nem je, ale po vypnutí tv když ho chci vybít ,tak náboj žádnej.


Co to zase píšeš za kraviny - ty nemáš čím změřit 300Vss Question . To zvládne každý multimetr za 100 peněz "třeba z Lídlu" Exclamation

V tomto případě nemusíš vůbec měřit kapacitu (když nemáš C-metr!), stačí ti to Uss! To bys ale musel vědět, že když ten kond bude bez kapacity, tak naměříš pouze cca 230V, ale s dobrým kondem o 1,41x více, tzn. víc jak 300V Exclamation (Ujasni si nejprve, proč tomu tak je - to jsou základy!).
A že ti "nejde vybít" - jak chceš, aby se ti vybil "vybitý kond" Surprised - uvažuj!

A pokud to myslíš s těmi opravami "skutečně vážně", tak si pořiď aspoň jednoduchý kondíkovač (tj. měřič ESR !!) - s ním odhalíš 85% vadných ellytů taky. Ale napřed zapoj tu tvoji šedou kůru mozkovou Exclamation - už jsem ti jednou psal: EB není kurzem oprav TVP !!!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18718
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 6:53    Předmět: Citovat

Ale když bude mít zbytkovou C , tak těch 300 naměří . Radši mu máš doporučit na dráty připojit zkušebně dobrý kond . Jsem někdy tak línej , že ten kond na drátech pohodím do bedny a nechám ležet .(pro rodinu !) A jinak stále nechápu zlobu lidí , kteří přeci nemusí psát .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 470
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 7:18    Předmět: Citovat

citace:
Ale když bude mít zbytkovou C , tak těch 300 naměří

Ak má na ňom tých 310V a zdroj cykluje, nie je to sieťovým kondom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3773
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 8:17    Předmět: Citovat

V každém případě,když mu tam na tom kondiku zůstane těch 300V,by měl vzít (dělám to preventivně i já) žárovku (já používám 75W,kterou také používám na připojení místo ŘKS) a přiložit na vývody kondíka,aby se vybil.Je dosti nepříjemné zažit šok,který způsobí toto napětí při další manipulaci se šaskem.
Jinak si myslím,že když Ti ten zdroj zacykluje i při odpojeném ŘKS,může být vadná filtrace napájení tohoto obvodu.

Nemám po ruce schéma,takže nevím poziční číslo kondíka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 8:21    Předmět: Citovat

300V tam mám, kond som prehodil z druhej telky, ale tým to není ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3773
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 9:17    Předmět: Citovat

Tomikt napsal(a):
300V tam mám, kond som prehodil z druhej telky, ale tým to není ..


Já jsem nepsal,že to může dělat tento kondík ve zdroji,ale na sekundární straně. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 9:36    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):


Co to zase píšeš za kraviny - ty nemáš....


"Kraviny" píšeš ty. Nejdříve si pořádně přečti dotaz a pak mu zkus poradit. Ale pořád jsi na tom v komunikaci lepší než Jezevec - věrný svému jménu.

Tomkit: Kapacitu elytu můžeš nahrubo zkusit ručkovým ohmetrem. Porovnáním s jiným elytem. A projdi si jednotlivé větve zdrojů v sekundárech. Stačí i ten ručkový ohmetr.

Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 13:55    Předmět: Citovat

Zbynek napsal(a):
kokun napsal(a):


Co to zase píšeš za kraviny - ty nemáš....


"Kraviny" píšeš ty. Nejdříve si pořádně přečti dotaz a pak mu zkus poradit. Ale pořád jsi na tom v komunikaci lepší než Jezevec - věrný svému jménu.

Tomkit: Kapacitu elytu můžeš nahrubo zkusit ručkovým ohmetrem. Porovnáním s jiným elytem. A projdi si jednotlivé větve zdrojů v sekundárech. Stačí i ten ručkový ohmetr.

Zbyněk


Milý Zbyňku , učit kdejakého obrazek_cenzura základům , snad není náplní tohoto fóra a to by si měl uvědomit každý , kdo sem vleze . Pokud ovšem máš jiný názor , pak zkus založit fórum např. "Pro neumětely a laiky" , tam budeš mít možnost se vyřádit .
Pro kolegu "BOBOBO , věř mi , že chvíli dokáže každý ignorovat blby , ale jednoho dne ta pověstná číše přeteče .
Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 14:10    Předmět: Citovat

Ivane. Zbytečně ztrácíš svůj drahocený čas psaním. Komu není rady, tomu není pomoci.
Zb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund