Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ORAVA COLOR 452
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 15:27    Předmět: Citovat

Zbynek napsal(a):
kokun napsal(a):


Co to zase píšeš za kraviny - ty nemáš....


"Kraviny" píšeš ty. Nejdříve si pořádně přečti dotaz a pak mu zkus poradit. Ale pořád jsi na tom v komunikaci lepší než Jezevec - věrný svému jménu.

Tomkit: Kapacitu elytu můžeš nahrubo zkusit ručkovým ohmetrem. Porovnáním s jiným elytem. A projdi si jednotlivé větve zdrojů v sekundárech. Stačí i ten ručkový ohmetr.

Zbyněk


V dotazu bylo: ... když bude kond bez kapacity , co naměřím? Moje odpověď: cca 230Vss Exclamation

To BOBOBO - a to i tehdy, když tam bude "zbytková kapacita" (pokud má ten ellyt dodávat nějaký "výkon", tak se na "zbytkové kapacitě" neudrží špičkové napětí).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 18:06    Předmět: Citovat

Takže jsem dospěl po meření a nadávání k závěru : vadné VN TRAFO.

Mel jsem zkrat na sekundáru impulsního zdroje ve větvi +118V.

Postupne jsem proměřil celou větev kolem vývodů č. 1, 2, 10 vn trafa, zkrat na desce vlivem vadné součástky jsem nenašel.

Vyletoval jsem VN trafo ven, je to philips typ AT 2079/09T.

Vinutí na primární strane vývody 1-2-10 je ve skratu na sekundár vinutí (3-5-Cool. Pin č.4 je taky ve skratu a pin č.9 je bez kontaktu s čímkoliv.

Je normální taková destrukce vn trafa ?

Jaká je případná náhrada nebo z čeho bych mohl kuchnout jeté trafo ?

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19691
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 18:50    Předmět: Citovat

Jde skutečně o zkrat, nebo tvůj ohmmetr neumí tak malé odpory vinutí změřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4226
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 19:35    Předmět: Citovat

Tomikt napsal(a):
Takže jsem dospěl po meření a nadávání k závěru : vadné VN TRAFO.
Pokud jsi ho měřil tak jak popisuješ, nedospěl jsi vůbec k ničemu a zatím ani na opraváře dětských panenek. To trafo jen tak ohmicky nezměříš. Potřebuješ tester a kdyř nemáš, tak existuje několik způsobů jak ho obejít. Třeba externím zdrojem a buzením řádku. Popisovat tě to nebudu, nejsem Honza kokun. Dej ho zpět a namísto jeho primáru zkus připojit žárovku.

EDIT: nedočetl jsem celé vlákno. Možná jsem se sek..

Killroy


Naposledy upravil Killroy dne út únor 10 2009, 19:54, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 19:48    Předmět: Citovat

Tomikt napsal(a):
Takže jsem dospěl po meření a nadávání k závěru : vadné VN TRAFO. ....

.... Vyletoval jsem VN trafo ven, je to philips typ AT 2079/09T.

Vinutí na primární strane vývody 1-2-10 je ve skratu na sekundár vinutí (3-5-Cool. Pin č.4 je taky ve skratu a pin č.9 je bez kontaktu s čímkoliv.

1) Je normální taková destrukce vn trafa ?

2) Jaká je případná náhrada nebo z čeho bych mohl kuchnout jeté trafo ?

Díky.


Ad 1) - je to úplně normální - po těch letech provozu! (za poslední 3-4 roky jsem neměnil žádných jiných traf více než Philips AT 2079/09T) Exclamation

Ad 2) - zase nic nečteš !!! Náhrady za toto trafo se tu 100x probíraly (jsou to Eldor 11xx.0635; Diemen HR 7589; Vilniaus PET 19-01 a nejnověji: Termal TR-RO373).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 19:54    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Tomikt napsal(a):
Takže jsem dospěl po meření a nadávání k závěru : vadné VN TRAFO.
Pokud jsi ho měřil tak jak popisuješ, nedospěl si vůbec k ničemu a zatím ani na opraváře dětských panenek. To trafo takhle ohmicky nezměříš. Potřebuješ tester a kdyř nemáš, tak existuje několik způsobů jak to obejít. Třeba externím zdrojem a buzením řádku. Popisovat tě to nebudu, nejsem Honza kokun. Dej ho zpět a namísto jeho primáru zkus připojit žárovku.

Killroy


Píše, že má ve zkratu primár 1-2-10 na sec. 3-5-8 Arrow občas bývá i tato vada (nejen "záviťáky"!) - v tomto případě odhalí i "blbým šlusmetrem" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4226
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 19:59    Předmět: Citovat

Taky jsem si teď všiml a beru zpět. Nedočetl jsem to celý. Pořád se tady píše vadný VNtrafa, vadný impulzní trafa a pořád se tu k tomu vysvětluje dokola že to má pár ohmů. Proto ta reakce.. Embarassed

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 20:16    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Taky jsem si teď všiml a beru zpět. Nedočetl jsem to celý. Pořád se tady píše vadný VNtrafa, vadný impulzní trafa a pořád se tu k tomu vysvětluje dokola že to má pár ohmů. Proto ta reakce.. Embarassed

Killroy


To trafo je opravdu špatné, to mi už nikdo nevymluví Laughing
Myslíte že se vyplatí do tejto starej herky kupit nové ? avelmak má vypredaj za 13eur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4226
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 22:08    Předmět: Citovat

Tomikt napsal(a):
To trafo je opravdu špatné, to mi už nikdo nevymluví Laughing
Myslíte že se vyplatí do tejto starej herky kupit nové ? avelmak má vypredaj za 13eur.

Nepopírám. Problém je ale v tom, že koupíš nové trafo, rozsvítíš to a až pak zjistíš že je baňka v háji. Kdyby to byla telka kterou si viděl běhat, ale takhle je to hop anebo trop..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 10 2009, 23:22    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Tomikt napsal(a):
To trafo je opravdu špatné, to mi už nikdo nevymluví Laughing
Myslíte že se vyplatí do tejto starej herky kupit nové ? avelmak má vypredaj za 13eur.

Nepopírám. Problém je ale v tom, že koupíš nové trafo, rozsvítíš to a až pak zjistíš že je baňka v háji. Kdyby to byla telka kterou si viděl běhat, ale takhle je to hop anebo trop..

Killroy


A když to s těmi opravami opravdu "myslí vážně", tak už by měl mít koupený regenerátor obrazovek a i tuto "neznámou báň" si přeměří - co se týká emisní schopnosti katod Laughing
Zatím, ale nemá ani ten "kondíkovač" Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 1:44    Předmět: Citovat

Pánové já taky žiju bez regenerátoru, nikdy jsem žádný neměl a když se mi zdá že má regenerace význam tak ji udělám ručně. S měřením neznámých obrazovek je to pravda už horší, ale to je život...

Jinak co se týče Philipsího trafa v OTF - když mám telku na generálku tak ho měním automaticky, i když jede. Není zdaleka výjimkou, že mi TV přijde za 2 týdny zpět s vadným trafem, přitom minulá závada byla uplně jinde takže trafo s původní závadou evidentně nijak nesouvisí, ale to každému nevysvětlím... Snad žádný typ se v poslední době nekazí víc a je zajímavé že tahle lavina začla teprve v posledních pár letech. Jakoby do těch traf dali dost přesný časovač Laughing

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 7:40    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
tak už by měl mít koupený regenerátor obrazovek a i tuto "neznámou báň" si přeměří - co se týká emisní schopnosti katod :[/i] Surprised


Na rýchle zmeranie emísnej schopnosti aj bez drahého kupovaného regenerátoru používam jednoduchú metódu. Z trafa 220/6,3V si nažhavím obrazovku a starým rúčkovým prístrojom DU10 prepnutým na meranie kohm si zmerám výchyľku medzi G1 a jednotlivými katódami. Čím väčšia výchyľka ,tím lepšia emísia. Dôležitá je polarita mer. prístroja.
Je to jednoduchá a účinná metóda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18772
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 9:10    Předmět: Citovat

Postavil jsem si regenerátor a měřič emise podle pana Českého . Mám známého , který pracoval ve SD . Takže si natahal domů vždy několik telek od typu . Pak mi to dal , abych z nich dal nějaké dohromady . Jednu jsem od typu dal dohromady a měl jsem prodlužováky vychylovaček a dával jsem vždy další bednu k ní , abych zkoukl obrazovky . Jaké bylo moje překvapení , když jse zjistil , že obrazovka se změřenou emisí skoro 0,5mA byla v reálu mlíkem ! Proto rozhodně nemohu z praxe doporučit určovat schopnosti obrazovky podle emise !!!!!! A jak rozdílné barevné podání měly obrazovky stejného typu od štítkem stejného výrobce . !!! To mne vyučilo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st únor 11 2009, 9:39    Předmět: Citovat

Teraz si neviem narychlo vybaviť aka to je TV. Je tam v zdroji TDA4605? tak pokial nieje ten zdroj pretazeny mi to pripada ze tam bude porucha pri nabehu toho zdroja. Ono to funguje pokial si to dobre pamätam tak, že ten integrač vysiela budiace impulzy z pinu 5 na vykonovy tranzistor a prvotnu energiu odobera zo sieťoveho napätia 300V z toho elitu, cez odpor R102 47K poz 102 po prvych budiacich impulzoch sa energia odobera z trafa myslim pin 13. To je na vysvetlenie ako to funguje ale pinami si niesom isty!!!!! nemam po ruke schemu. Cize zasobu energie pre TDA4605 pri nabehu tvori C109 ak je spatny moze to robyť problem a tam by som hladal chbu! Ak ho chces vymeniť mozes tam dať aj kond s vyssou kapacitou je to jedno ale radsej tam daj to co tam ma byť TJ myslim 47mikro. Zatial caf a napis jak si dopadol!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8915
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2009, 18:49    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
Jinak co se týče Philipsího trafa v OTF - když mám telku na generálku tak ho měním automaticky, i když jede. Není zdaleka výjimkou, že mi TV přijde za 2 týdny zpět s vadným trafem, přitom minulá závada byla uplně jinde takže trafo s původní závadou evidentně nijak nesouvisí, ale to každému nevysvětlím... Snad žádný typ se v poslední době nekazí víc a je zajímavé že tahle lavina začla teprve v posledních pár letech. Jakoby do těch traf dali dost přesný časovač Laughing


Souhlas - už se mi stalo (cca 2-3 roky zpátky), že po GO OTF-ky (tuším C461), se vrátila 2. den!! - vadné trafo PHILIPS Exclamation (Zřejmě je jich tak 90% za hranicí životnosti).

Naposledy to bylo tak právě do tří měsíců - tedy právě před skončením záruky po opravě. Pravda - původní závada s trafem nijak nesouvisela - ale vysvětluj to zákazníkovi Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund