Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minimální požadavky na video?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MirekP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 7:56    Předmět: Minimální požadavky na video? Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký nejhorší hardware (procesor, grafika) stačí na přehrávání videa v DVD kvalitě bez trhání?

Já jsem to zkoušel na Pentiu MMX 230 MHz, grafika 2MB + akcelerátor Woodoo2 12 MB, RAM 128 MB a jely trhaně i menší videa než DVD. Tak přemýšlím jestli skutečně ten hardware nestačí nebo by pomohl jiný (míň náročný) přehrávač, nebo něco přenastavit v systému?
díky za rady Mirek
Návrat nahoru
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 8:09    Předmět: Citovat

Musí ti stačit Pentium 3, Intel CPU 700 MHz, paměť aspoň 64 MB a VGA ATI 4 MB (Player). Pokud budeš spouštět DVD z mechaniky, tak se může sekat při načítání dalších dat, ale to by se mělo dát upravit větší pamětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirekP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 9:08    Předmět: Citovat

Tak Pentium 3 to je mi jasné že bude stačit.
Mně jde o to jestli mám pořídit do tohohle kompu lepší akcelerátor nebo lepší grafiku, a jestli to vůbec pomůže?
Návrat nahoru
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5254
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 9:31    Předmět: Citovat

Hlavne vykonnejsi procesor!lebo 233MHz zvlada horko tazko divX a mp3s nie Mpeg2 s tak vysokym datovym tokom!!!!Ku kazdej novej mechanike sa pisu minimalne systemove poziadavky.procak okolo 1GHz aspon 256Mb ram a prinajhorsom 32 MB VideoRam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6411
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 9:37    Předmět: Citovat

co se týče starých PCI grafických karet, tak bych šel do ATI, ty jako jediné podporovali mpeg dekompresi a měli vyhlazování hran u přerávání videa

pokud pořídíš něco novějšího (kartu s 3D akcelerátorem v jednom (AGP slot) s nějakýma alespoň 16 MB pamětí, tak myslim, že už to byl standard všude) (samotný 3D akcelerátor k přehrávání videa nepomůže)

jinak P III už zvládali video i s větší kompresí všechny - někdy může ale dělat problém vysoké rozlišení monitoru

moje min. doporučení PIII 700MHz + jakákoliv AGP karta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MirekP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 9:46    Předmět: Citovat

Ta deska víc než 230 MHz procesory neumí. Takže se rozhoduju jestli ten komp ještě půjde na tohle použít.

Jaktože samotný akcelerátor nepomůže? Tak na co teda je? Já myslel že právě na tohle?
Když jsem ho přidal a nainstaloval - všechno OK, zkoušel jsem i hru v 3D a ta skutečně chodila s ním rychleji, ale mám dojem že třeba když chci otočit velkou fotku v MS Photo Editoru, tak to trvá pořád stejně dlouho. Je to možné?
Návrat nahoru
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 10:07    Předmět: Citovat

Akcelerátor je na hry, ale samozřejmě pomůže i při dekompresi MPEGů. ATI karty to měly přímo na sobě (hardwarově), takže "stačil" i procesor na P2, aby to jakžtakž jelo. Záleží také dost na sběrnici na přenos dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6411
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 10:20    Předmět: Citovat

MirekP napsal(a):
Ta deska víc než 230 MHz procesory neumí. Takže se rozhoduju jestli ten komp ještě půjde na tohle použít.

Jaktože samotný akcelerátor nepomůže? Tak na co teda je? Já myslel že právě na tohle?
Když jsem ho přidal a nainstaloval - všechno OK, zkoušel jsem i hru v 3D a ta skutečně chodila s ním rychleji, ale mám dojem že třeba když chci otočit velkou fotku v MS Photo Editoru, tak to trvá pořád stejně dlouho. Je to možné?

3D akcelerátor je procesor, který má v sobě instrukční sadu pro zpracování 3D objektů, takže když potřebujete vyrenderovat nějaký objekt (např. poskládaný z trojůhelníkových plošek), tak to složitě nepočítá procesor, ale šoupne to akcelerátoru s popisem objektu a příkazem renderuj - akcelerátor to už nemusí složitě počítat , protože to má zabudované ve své ALU a vyplivne výsledek okamžitě - tedy výpočet se provede rychleji a ještě u toho procesor řeší jiné výpočty...
pokud grafické karty mají zabudované ve své ALU instrukce pro dekódování např. mpeg, tak procesor v kompu to řeší podobně jako s 3D akcelerátorem, prostě předhodí grafické kartě část kódu s videem a ta si ho dekóduje sama

jestli si dobře vzpomínám, tak 3D akcelerátory typu voodoo neměli instrukce pro dekódování mpeg, měli jen instrukce pro zpracování 3D objektů
mpeg instrukce měli jen tuším ATI grafické karty, ale to bylo jen na mpeg1, novější mpeg2 v té době neexistoval - to pak zase bude muset řešit procesor sám
Pentium MMX nemůže zvládnout modernější video ze dvou důvodů:
- nestačí mu výpočetní výkon na dnešní hodně komprimované videoformáty
- nestačí mu rychlost sběrnice na vysoký tok dat, který je nutností u moderních videoformátů s velkým rozlišením

samozřejmě video ve formátech a rozlišeních obvyklích v době před pár lety zvládat bude

voodoo akcelerátor nemá vliv na otáčení jpeg obrázku
akcelerátor je na 3D, fotky a video je ve 2D

EDIT: p32 byl rychlejší, ale stručnější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 10:34    Předmět: Citovat

Ak tam mas edo-RAM, tak je to bez sance. A do socketu 7 robilo AMD aj 3xx MHz CPU, ktore sli taktovat do 420MHz. Ale pri PCI slote nepocitaj s komprimovanejsim DivXom. Ak-tak si stiahni nejaku staru verziu ffdshow- to bol asi jediny dobry kodek pre take stariny.
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MirekP
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 12:21    Předmět: Citovat

Je tam paměť SIMM PS/2 celkem 128 MB. Jestli je to EDO nevím jistě. Že existují rychlejší procesory to je asi k ničemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.
Takže má smysl kupovat nějákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 13:32    Předmět: Citovat

MirekP napsal(a):
Že existují rychlejší procesory to je asi k ničemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.

Nuti te neco/nekdo pouzivat tuhle desku?
MirekP napsal(a):

Takže má smysl kupovat nějákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.

Reknu ti to takhle...z ho*na bic neupletes Wink . Zainvestuj 200,- do nejakych vyrazenych vnitrnosti a mas po problemu.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 13:41    Předmět: Citovat

MirekP napsal(a):
Je tam paměť SIMM PS/2 celkem 128 MB. Jestli je to EDO nevím jistě. Že existují rychlejší procesory to je asi k ničemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.
Takže má smysl kupovat nějákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.


Tak si nejdřív ujasni, co chceš Very Happy Jestli budeš chtít mít použitelné video v PC, asi budeš muset něco změnit. Možností je více Wink Ze starého stroje závodničku neuděláš Laughing Není dneska problém sehnat celkem slušný starší PC a budeš mít po problému. Stepa ti to říká jasně, zainvestuj, ale správným směrem Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 16:37    Předmět: Citovat

MirekP napsal(a):
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký nejhorší hardware (procesor, grafika) stačí na přehrávání videa v DVD kvalitě bez trhání?

Já jsem to zkoušel na Pentiu MMX 230 MHz, grafika 2MB + akcelerátor Woodoo2 12 MB, RAM 128 MB a jely trhaně i menší videa než DVD. Tak přemýšlím jestli skutečně ten hardware nestačí nebo by pomohl jiný (míň náročný) přehrávač, nebo něco přenastavit v systému?
díky za rady Mirek



Mám podobné zkušenosti, to je opravdu minimum.
Pentium 233, RAM 48MB, Disk 10GB, Grafika 2MB, Windows98 PE (primary edition), přehráváč MPC nebo BS. Video LP (5 MB/s, 1DVD=4hodiny) jde plynuje, z kvalitnějšího jsou "diapozityvy".
Ale to bych bral jako nouzové řešení. Jako minimum bych vzal 800 MHz. Nakonec cena bazarových sestav je skoro stejná při různých kontiguracích (100MHz - 2500, 300MHz - 2650, 800MHz - 2800), pravda je to že zatimco 400MHz při troše štěstí seženete za odvoz (i funkční) - přecejenom 5 let starý počítač je šrot, lepší tězko.
Návrat nahoru
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 16:45    Předmět: Citovat

Uvediem môj prípad. CPU Celeron 500, 256MB SDRAM
DivX v nižšom rolíšení zvláda, vo vyššom už nestíha. Na grafike nezáleží, všetko sa dekóduje softvérovo.
DVD-Video s grafikami ATI Rage Pro a TNT2M64 seká, s GeForce4MX440SE ide krásne plynulo.

K Tvojmu P233MMX je jediná možnosť zohnať HW dekodér, ktorý sa dodával niekedy dávno spolu s DVD nechanikou, keď výkon CPU nepostačoval. Ale pravdepodobnosť, že ho zoženieš je mizivá. Ja osobne by som do takého PC neinvestoval ani korunu.
Skôr nájdeš (ak nechceš investovať) niekde vyhodený starý PC vyššieho výkonu ako máš Ty a na ňom DVD pôjde lepšie.


Naposledy upravil Devo70 dne st březen 11 2009, 20:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st březen 11 2009, 20:38    Předmět: Citovat

Můj případ, Pentium@ 450MHz, 384 RAM, 8MB ATi. W-XP DiVX videa jedou naprosto plynule, DVD jsem nezkoušel jelikož tam nenám DVD mechaniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund