Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka mobil předělávka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas.kuchta
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po duben 06 2009, 21:56    Předmět: Nabíječka mobil předělávka Citovat

Ahoj potřeboval bych pomoci mám nabíječku s výstupem 4.5V, a chtěl bych ji využít jako zdroj stejnosměrného proudu pro svůj budík. Nabíječka ale pulzuje co s tím. (Jsem naprostej lajk co se týče elektriky)
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32225
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 06 2009, 22:28    Předmět: Citovat

Pokud to nechceš domrvit, zkus poprosit přímo někoho, kdo se tím zabývá, aby Ti to udělal - tohle někoho učit po netu je trochu mimo mísu. Pokud to zkusíš sám, je to fifty - fifty. Buď se Ti to podaří, nebo z toho budeš mít generátor dýmu. Ale jestliže nevíš nic o konstrukci toho zdroje, jestli tam je jen trafo a diody neboo jenom trafo, nebo jestli je spínaný - radši to sám nezkoušej.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: út duben 07 2009, 6:33    Předmět: Citovat

Ked napätie na vystupe dobre odfiltrujes a das tam tlmivku tak by to mohlo stacit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32225
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 07 2009, 19:41    Předmět: Citovat

Peterseal napsal(a):
Ked napätie na vystupe dobre odfiltrujes a das tam tlmivku tak by to mohlo stacit.

Bohužel se domnívám, že (podle svého vyjádření) tomas.kuchta neví ani co je to filtr ani co je to tlumivka - tohle je práce opravdu pro (minimálně) bastlíře, ne pro laika.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9810
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út duben 07 2009, 20:27    Předmět: Citovat

tomas.kuchta napsal(a):
Ahoj potřeboval bych pomoci mám nabíječku s výstupem 4.5V, a chtěl bych ji využít jako zdroj stejnosměrného proudu pro svůj budík. Nabíječka ale pulzuje co s tím. (Jsem naprostej lajk co se týče elektriky)


Adaptérů na 4,5V se dá koupit za přijatelnou cenu velké množství typů,
To, že ji chceš na radiobudík bych taky pochopil,ale to, co jsi myslel tím pulsováním, to mi není jasný.

1. "nabíječka" pulsuje, protože radiobudík ji přetěžuje.
Pokud je to tento případ, nelze jinak, než pořídit výkonnější zdroj.

2. "nabíječka" je spínaný zdroj, který ruší vše okolo a někdy píská jako kráva. (zvlášť, pokud je osazen švábem VIPER12A, nebo TNY255) Je to danný konstrukcí a náklady na odrušení Ti plně pokryjí pořízení nového napájecího zdroje.

Nabíječka je pevnou součástí MT, ten adaptér je zdroj napětí z omezením proudu. Pokud je něco žravější, adaptér omezuje proud na udanou velikost a tím klesne napětí..

Teď máš v akci v Tescu radiobudík s dokovačkou na Ipoda za 99KČ. Zezadu do bassreflexových děr nacpi trochu vaty a zvuk to má docela příjemnej



adaptér má 15V/2A, repráky na 6W, zesík by mohl dát těch 10W (ne v tomto ) a do repráčků to má mít 2X2W. Jako odpad máš dálkový ovladač a propojovací kabel JACK-JACK.
Tak se dál moř ze svojí nabíječkou a budíkem.

PS: Za ty prachy na záruku kašlu a pošlu k šípku tu modrou LEDku. Dám místo ní žlutou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
iginoiii



Založen: Jul 01, 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 13:24    Předmět: Citovat

Dobrý deň všetkým, oživujem jedno zo starších témat, nech nezakladám zbytočne nové. Môj dotaz je veľmi podobný ako pôvodný autorov v tom zmysle, že by som ráď ťahal z nabíjačky na mobil iné napätie ako je nominál, v mojom prípade nižšie(3V). Mám zopár starších nabíjačiek na mobil(spínané), a k niektoré moje pokusy nimi úspešne napájam(všetko s procesormi, mám jednu nabíjačku ktorá dáva stabilne aj nezaťažená 5V).

Ale teraz by sa mi hodlo 3V, hlavne čo sa týka výrazne ekonomickejšej prevádzky. Prvá možnosť je spraviť step down converter, ale z pozerania datasheetov z minulosti viem, že takýto malý rozdiel v napätí sprevádza biedna účinnosť(pri lacných meničoch), a meniť 5V na 3V so 70 percentnou účinnosťou, to už je jednoduchšie napájať celok 5V.
Druhá možnosť je otvoriť nabíjačku, a dúfať že tam nájdem niečo ako napäťový delič, resp. zénerovu diódu na sekundárnej strane(čo som pozeral schémy tu na webe, a dúfam že výstup je sekundárna strana).

No, ale moj problém je hneď na úvod, ako otvárate tieto nabíjačky od mobilu? Samozrejme ak sú skrutky,tak povyberať, ale potom? skúšam to šrobovákom vypáčiť, ale zatiaľ bez úspechu, je tam nejaký grif potrebný? upevniť do zverakú a potom trieskať po šrobováku kladivom? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5051
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 14:57    Předmět: Citovat

Některé nabíječky a napájecí adaptéry se nedají jednoduše a vratně otevřít bez poškození. Možná to někdo dokáže, ale podle mých zkušeností to nejde. Hlavně 50Hz adaptérů jsem rozdělal desitky a některé jsou natvrdo slepené.
Jelikož mi šlo jen o vnitřek(trafo), prostě jsem je rozlousknul ve svěráku, přičemž se někdy skořápka(kryt) úplně zničila a někdy se to rozskočilo relativně bez poškození.
Z nabíječek například starší spínaná nabíječka na mobilku Nokia je poctivě slepená - žádné šrouby. Rozříznul jsem ji ve spáře pilkou na železo. Použít znovu už obal nejde, resp. je to pak škaredý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iginoiii



Založen: Jul 01, 2010
Příspěvky: 364
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 16:41    Předmět: Citovat

ah vďaka... takže tade cesta nepôjde. Takže ideálne asi bude buď sa vykašlať na straty a napájať to 5V, alebo v prípade markantných strát si radšej kúpiť za 10E adaptér priamo na 3V, i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund